Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Mikrouzņēmuma nodokļa maksātājs

 
Reitings 14
Reģ: 14.07.2014
Labdien! Esmu pašnodarbināta persona jau gadu, visas MUN deklarācijas esmu laicīgi nodevusi un samaksājusi 9% apmērā, bet ir mazliet neskaidrības. Kāda ir medicīnas izdevumu daļējas atmaksas kārtība pašnodarbinātajam- kad jāiesniedz deklarācijas, kādas un vai tiešām tiek atgriezti veseli 25%? Un vai elektroniski šīs deklarācijas var iesniegt? Jauku dienu jums!
15.07.2014 11:30 |
 
Reitings 169
Reģ: 12.04.2014
Medicīnas izdevumu atmaksai sniedz parasto IIN deklarāciju, BET izdevumi tiek atmaksāti 25% apmērā no samaksātā iedzīvotāju ienākuma nodokļa, nevis MUN nodokļa.

Respektīvi, ja esi strādājusi vēl kaut kur, un par Tevi ir veiktas/esi veikusi pati iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksājumus, vari saņemt IIN atmaksu par izglītību, medicīnu utt. Ja IIN nav maksāts, nekas netiks no VID atmaksāts.

Deklarāciju var iesniegt elektroniski EDS sistēmā, turpat, kur tiek sniegtas MUN deklarācijas.

Vai varu vēl kā palīdzēt?
15.07.2014 11:38 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
kristine, ja MU ir vienīgais tavs ienākumu avots, tad neko neatmaksās, jo IIN tu nemaksā. Ja ir cits ienākumu avots, tad vari sniegt.
15.07.2014 11:43 |
 
Reitings 14
Reģ: 14.07.2014
Paldies. Tikai nesaprotu par to IIN, jo vid maajaslapaa un veel vienaa vietaa lasiiju, ka MUN 9% apmeeraa tomeer IETVER IIN. Citur peederjoreiz straadaaju pirms vairaakiem gadiem, taa kaa tas vairs neskaitaas. Esmu tulkotaaja un, esmu internetaa lasiijusi, ka par darbu maajaas pie datora arii pienaakas kaut kaada atmaksa, vnk buutu interesanti uzzinaat, cik tas ir reaali, kaa tad taas stundas tiek skaitiitas, jo izklausaas diezgan nereaali.
18.07.2014 11:05 |
 
Reitings 1270
Reģ: 23.05.2014
Cik zinu, tad IIN ietilpst iekšā arī iedzīvotāju ienākumu nodoklis, respektīvi visi nepieciešamie nodokļi tikai mazākos apjomos. Gan jau, ka kaut ko atgriezīs, bet summa varētu būt mazāka.
18.07.2014 11:07 |
 
Reitings 14
Reģ: 14.07.2014
Un veelviens jautaajums- interesanti, vai vid njem un paarbauda to, vai MUN maksaataaja izgliitiiba sakriit ar NACE kodu vai nee? Jo ir dzirdeets, ka uznjeemumi, kas peerk pashnodarbinaato pakalpojumus, ljauj rakstiit NACE kodu bezmaz, kaadu MUN maksaataajam ienaak praataa. Paldies.
18.07.2014 11:10 |
 
Reitings 5481
Reģ: 17.08.2010
Cik zinu, tad IIN ietilpst iekšā arī iedzīvotāju ienākumu nodoklis, respektīvi visi nepieciešamie nodokļi tikai mazākos apjomos.


????
IIN ir iedzīvotāju ienākumu nodoklis. Kas tur vēl tiek ietverts mazākos apjomos?
18.07.2014 11:12 |
 
Reitings 1270
Reģ: 23.05.2014
Aloe, sajaucu... biju nomājusi to mikrouzņēmumu nodokli. Pārrakstījos un rakstīto nepārlasīju.

Kristine, zinu, ka VID prasa sertifikātus vai apliecības specifiskām nozarēm, piemēram, masierēm obligāti ir jābūt dokumentam par to, ka šo profesiju ir apguvusi, bet tādiem aptauju veicējiem, telefona operatoriem, norādot jomu - telekomunikācijas, pilnīgi neko neprasa. Domāju arī, ka tulkotajiem nav nepieciešams nekāds apliecinājums zināšanām.
18.07.2014 11:16 |
 
Reitings 14
Reģ: 14.07.2014
Un vai vispār ir kādi pienākumi pret mani privātai iestādei, kura pērk manus kā pašnodarbinātā pakalpojumus? Katram gadījumam- vai apmaksāts atvaļinājums man nepienākas, ja tajā iestādē esmu nostrādājusi vairāk kā pusgadu? Nesaprotu, vai tā iestāde VIDam sniedz kaut kādu informāciju par mani kā darbinieku? :)
21.07.2014 16:46 |
 
10 gadi
Reitings 611
Reģ: 15.04.2010
Tu esi pašnodarbinātā, ar to arī viss ir izteikts, pati sevi nodarbini un pati sev gādā atvaļinājumu.
Ja kāds uzņēmums ar Tevi kā pašnodarbināto ir noslēdzis uzņēmuma līgumu, tad viņiem nekādu pienākumu pret Tevi nav. Vienīgās atskaites, ko viņi par Tevi iesniedz - Tev uzsākot ar viņiem sadarbību (noslēdzot līgumu) noziņo par to, ka ar Tevi sākuši sadarbību, un kad beigs, tad noziņos par Tevi.
Jautājums, kas man radās - vai tiešām reģistrejoties kā pašnodarbinātā nenoskaidroji, ne savas tiesības, ne pienākumus??
21.07.2014 16:50 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Nav apmaksāta atvaļinājuma, tāpēc ka nemaksā nodokļus - tātad nav no kā apmaksāt. Nekādi slimības vai bērna kopšanas pabalsti arī nav (tikai valstī noteikttais minimums kā nestrādājošam cilvēkam).
21.07.2014 16:56 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits