Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Depresija un pozitīvs atrisinājums?

 
Reitings 4
Reģ: 10.07.2014
Sveikas!
Šī būs nopietna tēma, bet kur lai vēl paraud, ja ne internetā, tāpēc ceru, ka kādai būs ko piebilst par šo tēmu.
Tātad, jau vairākus gadus cīnos ar apātiju pret dzīvi. Nedaudz paskaidrojot tēmas virsrakstu - nē, man nav uzstādīta diagnoze "depresija", taču pagaidām nezinu kā lai vēl nosauc savu ilgstošo stāvokli, tāpēc atļaušos lietot šo vārdu, jo citādāk es nemaz nespētu raksturot to, kas ar mani notiek. Pēdējā laikā mani uztrauc tas, ka man sāk likties, ka manī vairs nav tās dzirksteles un vēlmes cīnīties, kas vēl līdz nesanam laikam tomēr bija. Bija tā, ka neapmierināja tas, kur esmu un pie šīm sajūtām turējos. Likās, ka ir cerība, kamēr man iekšā kaut kas saka, ka nē, tā nav labi. Taču tagas šķiet, ka esmu samierinājusies un esmu gatava neko nedarīt lietas labā, par pašnāvību iedomājos arvien biežāk. Protams, ka vēl kāda sīka daļiņa manis saka, ka tas nav ok, tāpēc laikam šo rakstu. Tāpat arī, pirmo reizi dzīvē esmu pierakstījusies pie psihoterapeita. Jā, ļoti novēloti. Un joprojām māc šaubas, jo šķiet, ka tas viss ir bezjēdzīgi, jo man arī nav tik daudz līdzekļu lai ietu katru nedēļu un maksātu bargu naudu par ilgstošu ārstēšanos, diemžēl.
Es atvainojos par haotisko izklāstu, bet ja kāda tomēr ir tikusi tik tālu, tad laikam iemesls kāpēc es esmu izveidojusi šo tēmu ir tas, ka vēlētos dzirdēt kādus pozitivus stāstus un jūsu pieredzi. Priecāšos arī par kādu PM, ja nevēlaties publiski rakstīt. Man šobrīd ir pagrimušas visas dzīves jomas - esmu pazaudējusi visus draugus, atskaitot varbūt vienu, divas draudzenes. Attiecības ar ģimeni. Mācības. Sapņi, mērķi. Tas viss šobrīd ir apstājies. Man tiešām gribētos dzirdēt par to, kā kādam ir izdevies izrāpties no šāda purva un vērst visu uz labo pusi. Šobrīd es pat nespēju iedomāties ar ko sākt, jo nav motivācijas.
Lai nu kā, paldies par uzklausīšanu.
10.07.2014 02:47 |
 
Reitings 2209
Reģ: 29.01.2014
Man tas pats. Nav atrisinājuma. Dzīve tā sūkā ka pašaizsardzības instinkts notrulinājies līdz biedējošam minimumam. Mirt negribu bet dzīvot arī neļoti gribās.
10.07.2014 02:57 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Sapurinaaties vajag. Daziem cilveekiem rutiina noziimee paniikumu. Ja viss ir apnicis, kaut vai sakravaa mantas un doties aupair programmaa, maini darbu, maini vidi.
10.07.2014 03:43 |
 
Reitings 4
Reģ: 10.07.2014
Ar vides mainīšanu ir tā, ka vairs pati nesaprotu, vai man nav tādas iespējas, vai tas viss ir atrunas un man vienkārši ir bail? Jo jā, esmu par to domājusi, bet reālas iespējas neredzu un tiešām, kā jau teicu, pati nezinu vai neredzu, jo nav, vai neredzu, jo negribu redzēt un atkal atgriežamies pie cīņasspara trūkuma.
10.07.2014 04:04 |
 
Reitings 974
Reģ: 08.05.2014
Iespējas vienmēr ir, visvienkāršākās ir au-pair un European Voluntary Service. Tur nekādu dižo cīņassparu nevajag, jo, nu, finansiāli tas nav sarežģīti.
Biju līdzīgā situācijā, aizbraucu uz ārzemēm. Tiku prom no besīgiem (vai beznākotnes) cilvēkiem un sava pelēkā beša. Besis vilkās līdzi tik ilgi, kamēr viens cilvēks no mājām turpināja mani čakarēt, vajadzēja tikt no viņa vaļā. Un šobrīd man ir brīvības sajūta, visa pasaule man ir vaļā, pat mērķi un karstas vēlmes ir parādījušās. Yay. :)
Pat ar dažiem draugiem no mājām atsāktas attiecības, labākā draudzene priecājas, ka esmu kļuvusi par puslīdz pozitīvu un laimīgu cilvēku.
Un šī pieredze ir kā sietiņš - blandies pa pasauli un saglabā sevī katru zelta cilvēku, sajūtu un vietu, pārējo visu palaid vaļā, aizmirsti par viņiem, jo pārvākties droši vien kārosies atkal un atkal.
10.07.2014 04:16 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Es Tev aizsutiju PM :)
10.07.2014 04:16 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Piekritishu visiem, kuri saka, ka vides mainja visu sakartos pa plauktiem... Ir jau cilveki, kuri teiks no sevis un savam problemam neaizmuksi, bet nepiekritishu!
10.07.2014 04:18 |
 
Reitings 2304
Reģ: 06.12.2009
PM no manis. :)
10.07.2014 04:19 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Ja ir kliiniska depresija,tad liidzees tikai aarsts psihiatrs,ja situaacijas reakcija,tad var meeginaat piestraadaat ar dziives vietas mainu uttTomeer es ieteiktu griezties pie daktera!Vari man noteikti arii rakstiit.
10.07.2014 04:25 |
 
Reitings 4
Reģ: 10.07.2014
Paldies tām, kas atsūtīja PM, atbildēšu jums vēlāk, kad varēšu kārtīgi apkopot domas.

Au-pair man laikam galīgi neder, ar bērniem nav nekādas pieredzes, tīri objektīvi nezinu vai tā ir tā labākā doma.
EVS gan esmu ieskatījusies, kaut kad meklēju projektus, kas mani patiešām saistītu un interesētu, bet kad vienu konkrētu nokavēju, tā doma atkal padzisa... Varbūt atkal jāpaskatās tajā virzienā, jo varbūt tiešām nav tik sarežģīti kā esmu to iedomājusies.
10.07.2014 04:26 |
 
Reitings 974
Reģ: 08.05.2014
Ha, es parādīju fakuci savām "problēmām" (gan jau vienkārši biju besīgs tīnis) un sēdos ļotenē- izdevās. No atmiņām neaizmuksi, bet distancējoties no situācijām un apkārtnes arī tās liekas maznozīmīgākas un skatījums uz tām mainās.
Pagrūd sevi, sper pirmo soli un tālāk viss notiks pats no sevis. Lielākoties. :D

Bet ja tev tiešām, tiešām būs nepieciešami medikamenti, tad nu papildus rij tās ripas pēc ārsta norādījumiem.
Nezinu tik sīki par au-pair, bet EVS ir veselības apdrošināšana, kas segtu arī tādu medikamentu izmaksas. Varbūt pat terapiju, bet neesmu pārliecināta un par to būtu atsevišķi jāinteresējas.
10.07.2014 04:29 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Es noteikti tev tagad neieteiktu darbu ar beerniem,kuri panem loti lielu energiju...vispirms tev "jaasaved sevi kaartiibaa", un tad var domaat...Ieteiktu kaut ko taadu-svaigaa gaisaa,mieraa utt
10.07.2014 04:29 |
 
Reitings 974
Reģ: 08.05.2014
Zini, ar tiem EVS nopietnajiem un sev ideāli atbilstošajiem projektiem var arī vilties, jo uz papīra viss ir jaukāks.
Nebaidies no nenopietniem projektiem! Kā arī ieteiktu dienvidu valsti, tur dzīve šķitīs pozitīvāka.

Galvenais - ņem garu projektu. Pārtraukt vari jebkurā brīdī, bet pagarināt gan ne, turklāt EVS ir iespējams tikai vienu reizi mūžā.
10.07.2014 04:33 |
 
Reitings 4
Reģ: 10.07.2014
Jā, tāpēc izvēlējos ārstu, kas varēs arī izrakstīt medikamentus, ja tādi būs nepieciešami, jo tiešām pati nespēju objektīvi noteikt kas pie vainas, esmu jau vismaz 3 gadus nodarbojusies ar muļķīgu "pašārstēšanos" un mjā, redz, kur tas novedis...nekur. Biedē tikai tas, ka finansiāli tiešām nepavilkšu regulāru terapiju.


Stormborn, jā, saprotu, vairāk domāju to, ka meklēju tieši tematiski projektu, pret kuru izjūtu lielu interesi. Bija viens, gan dienvidu valstī, gan man interesantais, bet muļķīgi nokavēju pieteikšanos. Protams, tagad gaidot ko līdzīgu varbūt arī nāktos arī līdz vecumdienām gaidīt, tāpēc ņemšu vērā ieteikumus un paskatīšos arī ko vienkāršāku.
10.07.2014 04:40 |
 
Reitings 267
Reģ: 27.01.2014
tā ir problēma kura jārisina ... Pie tam nopietna problēma.. ;) nav nekā ļaunāka par panīkumu, kad nav reāli dzīves, ir mocīšanās. vairums ir sakarīgi cilvēki. Jātiekās, nevajag sevi ievest neceļos. normālas lietas jādara.
EVS, es arī biju kaut kad sen. kad galīgs panīkums, ne darba, ne skolas, pilnīgi bez variantiem palicis, vien pudele.. Sazinājos, atradu piemērotāko.. Braucu prom.. lai kā negāja, gāja labi ;)
Pamazām bija ok.. ;)
10.07.2014 04:41 |
 
Reitings 2209
Reģ: 29.01.2014
Kaut kāds brīvpratīgais darbs svešumā un pelnīšana ar ānusu mani vel vairāk nomāktu. Varbūt sievietei der.
10.07.2014 05:03 |
 
Reitings 974
Reģ: 08.05.2014
xcx, esmu redzējusi brīvprātīgo atlases procesu no otras puses (bet tikai vienreiz, ja godīgi). Ja tev ir zināma konkrēta uzņēmējorganizācija un termiņš ir nokavēts tikai par, nu, max 2 nedēļām, piesakies tāpat! Sūti visu sūtāmo uz viņu e-pasta adresi, pieraksti, ka zini, ka nokavēji termiņu, bet tevi projekts ļoti, ļoti interesē, tāpēc piesakies vienalga. Tas pat varētu būt neliels plusiņš tavā labā.

Gadās, ka piedalīties gribētāji arī pārdomā un varbūt organizācija piedāvās vietu tieši tev, ja tā atbrīvosies.
10.07.2014 05:09 |
 
Reitings 267
Reģ: 27.01.2014
Tu nepareizi izproti EVS.
Ir tādi kuri nekad nepiecelsies, ir tādi, kuriem vienu rītu pamostoties viss būs kārtībā.
evs ir laba lieta, tu esi kopā ar cilvēkiem, jauniešiem, citā kultūrā. Pamazām arī tavas robežas paplašinās. tas ir tikai normāli. ar visu pesimismu iesākumā.
10.07.2014 05:11 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits