Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Nolādēta un padzīta jeb mana pieredze ar..

 
Reitings 9
Reģ: 06.07.2014
Vēlos pastāstīt par savu pieredzi saistībā ar kādu ļoti neparastu kristiešu draudzi. Ceru,ka citām tas liks aizdomāties, pirms iesaistīties kādā sektā/draudzē,kurā notiek ‘’savdabīgas’’,ļoti harizmātiskas, lietas.
Pirms vairākiem gadiem sāku ticēt Dievam. nolēmu apmeklēt kādu baznīcu,kuras sludinātājas bieži vien ir dzirdams/redzams dažādās intervijās,publikācijās internetā,utt. Par šo draudzi biju arī dzirdējusi,ka viņi rīko dažādus pasākumus,lai vāktu ziedojumus nabadzīgajam sabiedrības slānim, rūpējas par sociāli atstumtajiem,aktīvi stāsta cilvēkiem par Dievu (iet ielās ar Bībelēm),utt. Man arī bija nedaudz bail doties uz draudzi,par kuru absolūti neko nezinātu.
Pieņemsim,ka manu jaunatrasto baznīcu sauc ‘’elektrības straume’’.Lai gan mana jaunā baznīca atradās diezgan patālu no centra, dievkalpojumu norises laika dēļ man šis attālums nesagādāja problēmas.
Pirmais iespaids par ‘’Elektrības straumi’’ bija ļoti labs – smaidīgi cilvēki, ‘’jauka atmosfēra’’, gandrīz stundu garš sprediķis. Mani gan nedaudz pārsteidza lūgšanu skaļums(kopējās lūgšanas laikā katrs draudzes loceklis savu lūgšanu izteica skaļi), lūgšana nesaprotamās valodās(kā vēlāk uzzināju, to sauc par lūgšanu mēlēs) un tas,ka citi cilvēki šķita esam kādā dīvainā transā . Tā kā biju dzirdējusi,ka ‘’jaunās konfesijas’’ mēdzot radikāli atšķirties no tradicionālajām, nekas no pirmo reiz piedzīvotā manī nekādas aizdomas neraisīja. Man arī bija iespēja nedaudz parunāt ar draudzes sludinātāju jeb līderi(tikai pēc gada uzzināju,ka parasti šī ekskluzīvā iespēja tiek dota tikai 2 veidu cilvēkiem – tiem,kas atnākuši 1.vai2.reizi un tiem,kas ziedo lielas summas). Līderis,sauksim viņu par Ziedoni, apgalvoja,ka Dievs noteikti mani atbrīvos no visām veselības un ģimenes problēmām, man tikai esot jāatnāk uz nākošo dievkalpojumu,kura beigās būs īpašas lūgšanas par dziedināšanu. Arī nākošajā dievkalpojumā nenotika nekas tāds,kas liecinātu par iespējamām briesmām. Kāda no draudzes meitenēm mani uzaicināja uz jauniešu/jauno pieaugušo vakaru,kurā man kā jaunatnācējai tika pievērsta īpaša uzmanība – visi interesējās,kā es nonācu draudzē,kā es atradu Dievu,ar ko es dzīvē nodarbojos. Tā kā tas nevienā brīdī nerobežojās ar uzbāzību un neizskatījās pēc liekulības, nekādu iebildumu man nebija.
Tā pagāja vairāki mēneši. Ja iesākumā ‘’Elektrības straumi’’ apmeklēju tikai svētdienās, tad jau pēc 1.mēneša braucu uz baznīcu 3 reizes nedēļā. Pastāstīšu nedaudz par dievkalpojumu kārtību.
1.Slavēšana. Dievkalpojums sākas ar SKAĻU,ĻOTI SKAĻU ‘’slavēšanu’’ – grupa uz skatuves dzied kristīga satura dziesmas ar vārdiem un teikumiem,kas visu laiku atkārtojas. ‘’Slavēšanas laikā’’ zālē gaismas ir gandrīz izslēgtas, gaiss tinas tādā kā zilā dūmakā. Jāatzīst, tas izraisa nomierinošu un tādas kā atbrīvošanās efektu, tā vien šķita,ka visas raizes aizplūst kaut kur tālu projām.
2.Ziedojumu jeb 10.tiesas vākšana bija katra dievkalpojuma neatņemama sastāvdaļa(ir bijis dievkalp.bez sprediķa,bet ne bez 10ās). Sludinātājs vienmēr nolasīja kādu citātu no Bībeles un pēc tam 5-10 minūšu ilgā runā stāstīja, ka mums ir jāziedo ne tikai 10.daļa no visiem ienākumiem,bet arī vairāk,ja vēlamies,lai Dievs mūs ‘’bagātīgi,bagātīgi svētī’’. Skatuves priekšā tika nolikti 2 milzīgi ziedojumu trauki,un cilvēki 2 rindās meta tajos savus ienākumus.Tajā pašā laikā līderis neuzkrītoši stāvēja pie šiem ziedojumu traukiem/spaiņiem un VĒROJA cik kurš ziedo. To sapratu tikai tad,kad man neuzkrītoši tika norādīts,ka mani ziedojumi ir pārāk mazi.
3.Svētruna (sprediķis) parasti bija vismaz stundu gara. Ziedonis īpaši uzsvēra nepieciešamību pakļauties Dievam un to,ka mēs visi,kas esam šajā draudzē, esam SVĒTI. Viņš arī stāstīja,ka mēs kā kristieši esam visvareni,ka mums nav jācieš ne no slimībām,ne no ģimenes problēmām,ne no finanšu sarežģījumiem. Līderis Ziedonis daudzus,iespējams,piesaistīja ar savu mācītājam netipisko personību – viņš regulāri klāstīja par to,cik viņa ‘’cilvēciskā’’ būtība esot nepacietīga un agresīva,ka bieži vien izjūt vēlmi dažiem cilvēkiem iesist, ka citus vispār,pēc viņa domām,vajadzētu fiziski pārmācīt.
4.Lūgšanas. Lūgšanu laikā cilvēki,kuriem bija kādas problēmas iznāca zāles priekšā un līderi par viņiem lūdza. Citreiz līderi,lūdzot savu Dievu,skaļi kliedza, bieži vien cilvēki krita zemē. Reizēm ‘’kritušie’’ attapās/atguva samaņu tikai pēc pusstundas. Citi pēc aizlūgšanas sāka skaļi smieties,raustīties vai histēriski kliegt. Lielākā daļa vienmēr raudāja.
Kad vēlējos uzzināt ko vairāk par ‘’Elektrības straumes’’ mācību, mani brāļi un māsas Jēzū Kristū vienmēr sāka izturēties ļoti izvairīgi. Arī pats līderis nespēja atbildēt uz tik elementāriem jautājumiem, kā piemēram – kur Bībelē teikts,ka kristiešus nekad nepiemeklēs slimības,ģimenes problēmas,nabadzība,utt.
Kad es nokļuvu slimnīcā,par mani neviens no draudzes neinteresējās. Tas bija diezgan negaidīti,jo kontrastēja ar viņu doktrīnu par kristietību ikdienā. Pēc tam kad bija pagājis jau gads,un manā dzīvē nekas nebija uzlabojies,draudze sāka uzskatīt,ka.. es esmu bezcerīgs gadījums un,ka par mani nemaz nedrīkst lūgt. ‘’Kronis visam’’ bija tad,kad līderis ne tikai atteica aizlūgšanu par kādu manu tuvinieku,ko bija piemeklējusi nelaime, bet arī ciniski pateica,ka,ja man ir nepieciešams ,lai par mani lūgtu,lai es sameklējot kādu,kurš to varētu darīt. Nedaudz vēlāk uzzināju, ka esmu pasludināta par nolādētu un, ka citi draudzes cilvēki NEDRĪKSTOT lūgt par mani. Man arī ‘’silti ieteica’’ vairs nekad nemēģināt kontaktēties ar draudzes līderiem. Tiesa gan,tas būtu diezgan sarežģīti,vismaz klātienē,jo vadītājam – visaugstākajam līderim ir sava apsardze – gara auguma muskuļoti kristīgie brāļi,kas vismaz draudzē visu laiku uzturas viņa tuvumā.
Lāsti un cinisms -tas viss vēl nebūtu tik traki,ja vien līderis un/vai draudzes dalībnieki nestāstītu citiem kristiešiem no ‘’jaunajām (harizmātu,vasarsvētku,ēvanģēlisko kristiešu) konfesijām šī stāsta apgriezto versiju. Kad bija pagājuši pāris mēneši kopš manas aiziešanas no ‘’elektrības straumes’’, nolēmu sākt apmeklēt citu draudzi. Iesākumā jaunajā draudzē viss bija labi,tomēr laikam kāds no draudzes cilvēkiem bija dzirdējis ‘’elektrības straumes’’ stāstiņu par mani, jo nākošajā reizē,ierodoties uz dievkalpojumu, visi uz mani skatījās tā pavisam savādi. Kāda sieviete,kad uz jautājumu,vai esmu Gājusi uz ‘’elektrības straumi’’,atbildēju ar ‘’jā’’(neredzēju iemeslu melot,jo neko sliktu neesmu izdarījusi), apsēdās citā rindā. Līdzīga situācija notika vēl 2 citās baznīcās. Es nekad nebiju varējusi iedomāties, ka es – kristiete,kas apmeklēja baznīcu 3x nedēļā, katru dienu lasīja Bībeli un lūdza, neapmeloja citus, nepiekopa grēcīgu dzīvesveidu - varētu kļūt par melno avi baznīcas acīs. Likteņa ironija.
06.07.2014 01:20 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Ja vien stāsts nav izdomāts, tad tā ir tipiska seksta, kādu pasaulē ir ļoti daudz - nekā oriģināla. Kāda persona vai personu grupa izveido biznesa plānu, kā labi nopelnīt, ekspluatējot ļaužu naivumu un primitīvās emocijas.
06.07.2014 01:28 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Nav nemaz tur jālien, pēc apraskta skaidrs, ka runa ir par "Jauno Paaudzi" .
06.07.2014 01:29 |
 
10 gadi
Reitings 1002
Reģ: 24.09.2010
Ļoti interesanti!!! Ļoti ceru, ka esi izdarījusi pareizos secinājumus priekš sevis. Ikviena reliģija ir tāda, tikai ziedojumu apmēri maina teistu uz āru parādītās metodes. Zinātne un racionàlā pasaule Tevi nekad tā nepiekrāps!
06.07.2014 01:33 |
 
Reitings 1496
Reģ: 12.09.2009
par šo es saku - būs aitas, būs cirpēji. tur viss nav tiem cilvēkiem galvās ''pa plauktiem''salikts, ja vispār ir doma spert kāju tajās jaunajās paaudzēs un pārējos sūdos. bet cepuri nost tiem sprediķotājiem, paši braukā ar jaunākajām mašīnām un cilvēki kā idioti tic. :D
06.07.2014 01:33 |
 
Reitings 9
Reģ: 06.07.2014
Robert,kāpēc lai būtu izdomāts?
Nē,Alexxa,runa nav par ''Jauno Paaudzi''. Uz tik radikālām draudzēm nemaz neriskēju iet. Atšķirībā no ''JP'', t.s.''elektrības straumi '' diez vai varētu nodēvēt par draudzi ar ļoti sliktu reputāciju.Vismaz ne kristiešu vidū.
Draudzes nosaukumu neminēšu,jo nevēlos vēlāk sastapties ar represijām no ''elektrības straumes'' puses - pasaule tomēr ir ļoti maza.
06.07.2014 01:35 |
 
10 gadi
Reitings 990
Reģ: 06.04.2011
Tas ir drausmīgi. Ja gribi lūgt Dievu, aizej uz baznīcu dievkalpojuma laikā un klusībā pie sevis lūdzies. Lai ticētu Dievam, nav jāiesaistās šādās sektās, Tava ticība - Tava darīšana, ko un kā Tu dari!
06.07.2014 01:39 |
 
Reitings 2209
Reģ: 29.01.2014
Kaut kā lasīju, ka tās sektiņas lieliski prot bojat dzīves padzītjiem. Laikam par jehoviešiem lasīju. Jo dziļāk tajā sūdā cilvēks bijis jo grūtāk aiziet. Dažiem sanāk būt padzītam pat no ģimenēm un tādā garā.
06.07.2014 01:53 |
 
10 gadi
Reitings 1002
Reģ: 24.09.2010
Prieka vēsts? Dieva mājas? Iemīlējušies Jēzū? Dieva derība? Dzīvības avots? Labā vēsts? Gars un patiesība? Pestīšanas armija? Ir kāda no šīm???
06.07.2014 01:57 |
 
10 gadi
Reitings 1002
Reģ: 24.09.2010
Runājot par sekām pēc izdzīšanas visskandalozākie pasaulē, šķiet, ir saentologi jeb dianētiķi. Palasiet, mati celsies stāvus.
06.07.2014 01:59 |
 
Reitings 2230
Reģ: 29.01.2009
kaut kāds murgs.. piedošanu, bet visas tās draudzes man liekas stulbs laika kavēklis. Priekškam vispār kaut ko tādu vajag?
06.07.2014 02:02 |
 
Reitings 2209
Reģ: 29.01.2014
Pestīšanas armijā esmu bijis. Dabūjis divas garās franču maizītes, ļoti garšīgas bija :D
06.07.2014 02:03 |
 
Reitings 9
Reģ: 06.07.2014
platinum - arī tad ,ja ir kāda no Jūsu nosauktajām,es to neatklātu. Gan jau arī šajā forumā ir kāds no ''elektriskās straumes''.
06.07.2014 02:04 |
 
Reitings 9
Reģ: 06.07.2014
Bet ''Pestīšanas armija'' tā patiesi nav. ''Prieka vēsts'' arī ne. Arī ne ''Labā vēsts''.
06.07.2014 02:05 |
 
Reitings 9
Reģ: 06.07.2014
Arī ''Dieva mājas'' nē.
06.07.2014 02:06 |
 
10 gadi
Reitings 1002
Reģ: 24.09.2010
Tev pastāv reāli draudi?
06.07.2014 02:07 |
 
Reitings 2230
Reģ: 29.01.2009
DangerDanger, ko Tev dod tās sektas? Reāli- kur/ kā Tev dzīvē noder tas viss? Ja pēc vienas neveiksmīgas sektas, kur acīm redzami viss ir viens liels fufelis, gāju uz nākošo?
06.07.2014 02:08 |
 
Reitings 9
Reģ: 06.07.2014
Nē,reāli draudi nepastāv,tik tālu viņi neietu. Tomēr es jutīšos laimīga zinot,ka man ar viņiem vairs nebūs nekādas saskarsmes,pat ne virtuālas.
06.07.2014 02:17 |
 
Reitings 1638
Reģ: 20.09.2010
Un ? Ko tieshi Tu - DangerDanger - gribi ar sho pateikt ? Vnk padaliities ar to, kaadi vinji briesmonji ? Vai ieteikt citiem ziedot vairaak naudas, nekaa to dariiji Tu? Atrunaat cilveekus no ieshanas uz sektaam ? Bet nu ok.

Es sho veelmi peec *izraadiishanaas* ar savu religjiozumu , ticiibu u.t.t. nekad nesapratiishu. Veel jo vairaak - mekleet kkaadas mazaas bazniicas, draudzes ..
Jebkuram daudzmaz domaajosham cilveekam skaidrs, ka bazniica kaa taada ir bizness un kontroles mehaanisms, neatkariigi no konfesijas. Ar ticiibu tam maz sakara.
06.07.2014 02:17 |
 
Reitings 1638
Reģ: 20.09.2010
Liktenja ironija ... pievienojot sho komentaaru .. man visa cosmo lapa pakaaraas un izdevaas vien ar 3o reizi :D :D :D Cenzuura :D
06.07.2014 02:19 |
 
Reitings 9
Reģ: 06.07.2014
Jā,mans vienīgais mērķis bija atrunāt citus neapdomīgi iesaistīties no malas ''jaukās un harizmātiskajās'' jaunajās draudzēs. Pat tad,ja tās sevi pozicionē kā sabiedrības gaismu,organizējot masu pasākumus vai ziedojot labdarībai.
frivolous, Jūs,iespējams šo vēlmi neizprotat,bet ir daudzi cilvēki(arī izglītoti,ne tikai domājoši), kas tomēr ''uzķeras'' uz tādām lietām.
06.07.2014 02:23 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits