Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Klubu kultūra Rīgā

 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Pēdējos gados reti apmeklēju klubus, taču dažreiz dodos pazīstamu cilvēku sabiedrībā. Jāsaka, ka tas, ko redzu klubu telpās, mani sarūgtina. Neesmu nedz īgns onkulītis, nedz puritānis, taču daudz apmeklētāju uzvedība un muļķīgi smiekli manī patiešām raisa nepatiku.
Pagājušajā naktī, krietni pēc pusnakts, devos uz vienu klubu; mērķis gan nekādā veidā nebija saistīts ar izklaidi. Atstājis savu automobili kluba ēkas tuvumā (noparkoties tuvāk nebija iespējams), kājām veicu nelielu attālumu. Pa ceļam satiku divas iereibušas jaunkundzes, no kurām viena izteica nepiedienīgu piedāvājumu, kā arī bariņu rupju un visai agresīvi noskaņotu jauniešu.
Manā izpratnē klubu misija ir radīt jautrību, brīvu gaisotni, lai atvieglotu apmeklētājiem socializēšanās procesu, kā arī izklaidēt tos klātesošos ar kvalitatīvu mūziku, dejām un dzērieniem. Pasakiet, lūdzu, man, kāds sakars pārmērīgais alkohola lietošanai ar jautrību un kāds - līdz traģikomiskam līmenim pārspīlētai ārišķībai ar socializēšanos? Pavīpsnāju par snobiem, kas uz klubu dodas, tērpušos "zīmolu" apģērbos un bez apstājas uzsver savu sociālo statusu. Vai tiešām cilvēkiem ir tik smaga mazvērtības sajūta, ka tikai šādi tie spēj realizēt sevi?
Lai man piedod inteliģentie klubu mīļotāji, taču dažu klubu apmeklētāju sejas, šķiet, liecina, ka tie būtu izlaiduši pubertāti: infantilisms un aprobežotība burtisko staro.
Nekādā veidā neesmu pret klubiem, saprātīgu alkohola lietošanu un deju mūziku.

Vai apmeklējat klubus? Ja apmeklējat, tad kādus? Kāds ir jūsu viedoklis par to sabiedrību un Latvijas (Rīgas) klubu kultūru kopumā? Vai atgadījušies kādu kuriozi šajā sakarā?
Šobrīd man pazīstamie cilvēki dodas uz MT, CF, FD.
29.06.2014 17:45 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Pati dažādus klubus apmeklēju reti, kad tikko biju sasniegusi 18 gadu vecumu un mācījos vēl vidusskolā, darīju to diezgan bieži, bet - ļoti, ļoti ātri apnika, kopumā uzskatu, ka ir daudz citu labāku veidu, kā pavadīt savu brīvo laiku - kaut tās pašas mājas ballītes vai izbraucieni pie dabas, retu reizi varu aiziet uz kādu klubu/bāru ar draudzeni pa kokteilim izdzert, bet mana ikdiena tā noteikti nav. Par pārējo - neko jaunu tu neuzrakstīji, tā tas tiešām ir, bet vai ir jēga par to uztraukties un šausmināties? Diez vai :)
29.06.2014 17:50 |
 
Reitings 1652
Reģ: 01.02.2013
Sveiks!
Nesaprotu tos saīsinājumus, iztulko..
MT, CF, FD


Uz klubiem eju diezgan reti, pēdējo reizi biju oktobrī, un tas pat nav klubs, bet barčiks, "Tims Mints", tur bija jauki, atraktīvi un smaidīgi jaunieši, dejojošs bārmeņu pāris, kas parādīja savu dejotprasmi. Hmm, tad kkad Just pabiju, vēl stipri senāk atpakaļ, nepatīk uz letes dejojošās sievietes ar pusplikajiem dupšiem, atmosfēra ar tāda ne visai bija.. puisis ejot draudzenei garām iegrābās kājstarpē un vēl visādi brīnumi.. labprātāk pasēžu kādā restorānā, kafejnīcā vai bārā laikā, kad 80% cilvēku nav aizlējuši sejas...

Nenoliedzami, ļoti liela nozīme ir kompānijai. Ja kompānija ir laba un iet pietiekami jautri, tad ārpus kompānijas notiekošos brīnumus var arī nepamanīt, tādā gadījumā esmu ar mieru doties pat uz Just un tamlīdzīgiem brīnumiem :)
29.06.2014 17:55 |
 
Reitings 1638
Reģ: 20.09.2010
Katraa naacijaa ir ne tikai augstaakaas klases kastas un pieklaajiigs, labi gjeerbts ofisa planktons. Cilveeki ir dazhaadi, tostarp agresiivi un sadzrerushies visur. Tas, cik biezhi un kurus satiec - atkariigs no Tevis pasha.
Klubus apmekleeju reti, *jauniibaa* patika pulkvedis, pieciest var daudz ko, bet pie labas kompaanijas paaris reizes gadaa teju jebkur var aiziet. Vieniigais *kuriozs*, kas nemaz nebija patiikams - raadot riigas klubu kultuuru pazinjaam, JUST gribeeja ielaist tikai mani. Zheel, jo vinji bija nevis sadzeerushies anglji, bet skandinaavu inzhenieri :D
29.06.2014 17:57 |
 
10 gadi
Reitings 461
Reģ: 29.01.2009
MT - Mai Tai
CF - Coyote Fly
FD - First Dacha

tāds mans pieņemums
29.06.2014 17:59 |
 
Reitings 3296
Reģ: 26.08.2009
Kad bija ap gadiem 18, skraidīju, pa esīšiem, roxy un kas nu vēl tajā laikā bija. Man bija labi, neko daudz nevajadzēja. Tad kaut kā apnika, pārgāju uz bāriem. Ja nu sagribējās dejot, bija zināms, ka tur un tur būs tāds un tāds dīdžejs, tādi un tādi cilvēki.
Es noteikti neikļaujos tajā MH un CF publikā, kuur nu vēl visādās dāčās un kas nu tagad par klubiem Rīgā ir. Iedzert, iešņaukt, pamdejot, pamīcīties, viss ir forši, ja klubā ir feina atmosfēra, pagaidām Rīgā tādu vietu esmu atradusi tikai vienu. No vietām, kurp ceturtdienas vakarā metas visas 45. vidusskolas kojas, es turos pa gabalu.
Man liekas, ka lielākā daļa no tiem klubiem ir tādiem pusaudzīšiem, un savos 2-ar astīti ļoti novērtēju klubus, kur ieeja no 21. Tomēr tur nereti sākas cita galējība - 80-90to gadu mūzika, kas man galīgi neiet pie sirds. Paliek izvēle vai nu iet uz nelieliem bāriem vai mājas ballītēm.
29.06.2014 18:04 |
 
Reitings 4339
Reģ: 01.06.2014
Neesmu gan no Rīgas, bet vairāk vai mazāk piekrītu Tavām domām. Tāpēc īpaši neraujos uz savas pilsētas klubiem...Dažas reizes biju, bet ar mērķi - noklausīties konkrētu mūziķi.
Visvairāk atbaida tā dejošana uz letes utt. Labi, ja ir vēlme, tad aiziet, bet...Pilsēta ir maza. Un man ir kauns to kolēģu vietā, kuras ar savu profesiju atļaujas lēkāt pa bāra letēm, galdiem, rīkot slapjot t-kreklus utt. Es nezinu vai citās pilsētā arī tā ir, ka klubos ir fotogrāfi un bildē. Pēc tam bildes ir draugos un citos soc.tīklos.Tāpēc arī gadās redzēt pa kādai kolēģitei! :)
29.06.2014 18:06 |
 
Reitings 2336
Reģ: 29.01.2009
Pārsvarā nepatīk tā mūzika, kas skan klubos, tas ir viens no iemesliem, kāpēc neeju. Un neesmu tā "tipa" cilvēks. Man labāk patīk aiziet uz koncertu, teātri, operu.
29.06.2014 18:13 |
 
Reitings 1149
Reģ: 15.01.2014
Roberts ko citu gan tu gaidi tajos klubos uz kuriem iet tavas paziņas (ja zafīrs pareizi iztulkoja) kā zīmolus?

Dacha vispār nelaiž iekšā, ja tu esi pieklājīgi ģērbies, nevis tā ka pupi karās ārā un esi gatava fotogrāfa priekšā palaizīties ar citām meičām.
Coyote Fly es esmu bijusi tik 1x un ar to man pietika, jo tā publika krita uz nerviem. Īpaši tās pārdzērušās čiksītes, kuras vairs nespēja noturēties kājās savos papēdīšos.
Par Mai Tai nav viedokļa. Tik zinu, ka tur dzērieni esot traki dārgi, kas arī liecina par to, kādu publiku viņi vēlas redzēt savā iestādē.


Es esmu alternatīvāku vietu piekritēja, šīs saldās vietas man nepatīk.
29.06.2014 18:27 |
 
Reitings 1149
Reģ: 15.01.2014
A un nē, es neesmu svētā. Savos 18 es arī uz bāra letes mēdzu padancot, bet ātri no tā izaugu. Tagad man vajag kulturālāku pasākumu, kur čaļi nekaras kaklā un meitenes puišu dēļ nesāk kauties.
29.06.2014 18:30 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Eju tikai uz Firstu, nekad problemu tur nav bijis- mashinu vienmer atstaju ieksha pie kluba, jo taja stavvietaa nu labaak nee.. :D

Viedoklis par sabiedribu? Eju parasti sava kompanija un parejie mani neinterese :D ;)
29.06.2014 18:34 |
 
Reitings 236
Reģ: 04.08.2009
Aiziet kādu retu reizi jau varu kompānijas pēc uz Just, bet, ja eju atpūsties Vecrīgā naktī tad tas parasti ir folkklubs "Ala", padejoju Rokkafējnīcā vai Omes briljantā, parasti labākā vakara izklaide mūsu kompānijā ir folkkluba "Ala" savienojums ar NB klubu, kur spēlējam biljardu. :)
Pēc būtības mana vecuma jauniešiem (21 gads) vajadzētu patikt La rocca, Just u.c. deju klubi, bet, lai vakars būtu izdevies man vienmēr ir vajadzīga draudzīga pasēdēšana, tāpēc uz Just eju tikai padejot, kad trāpās tāds kluba mūzikas garastāvoklis. :)
29.06.2014 18:37 |
 
Reitings 1598
Reģ: 12.10.2010
Nja, varu piekrist autoram par klubiem. Nesen draugs svinēja dzimšanas dienu Justā, vilšanās bija visiem par vietas izvēli un par publiku arī. Bet laikam vienkārši ar laiku izaug no vēlmes apmeklēt klubus, kur tiešam meitenes piedzērušas un virieši uzskata, ka iegrābties svešai meitenei pupos ir ok...
29.06.2014 18:48 |
 
Reitings 312
Reģ: 31.05.2014
Robert, kāpēc tu Koijotos (ja apmeklē to pašu, ko tavi pazīstamie) meklē inteliģenci? Klubs jau pats par sevi nav bibliotēka, kur var meklēt inteliģentas sarunas, bet jo īpaši visādi Koijoti, Justi utt., ko pārsvarā apmeklē tikai ārzemnieki, kas grib nocopēt meitenes, un meitenes, kurām ir 15 gadi un kurām ārzemnieki šķiet pievilcīgi, jo.. tie taču ārzemnieki!

Es pārsvarā eju uz Alu. Man patīk tas, ka pat ja atnāc bez pāra, tevi noteikti izdancinās - un nevis lecot un kratoties kā ar elektrošoku dabūjis, bet gan jaukās, foršās tautas dejas.
29.06.2014 19:12 |
 
Reitings 5075
Reģ: 19.04.2013
Nu first dacha man loti patik. Kadreiz bija iecienits Studio69, tgd ne visai.
29.06.2014 19:16 |
 
Reitings 312
Reģ: 31.05.2014
Vispār tagad reti apmeklēju klubus, bet vēl vietas manai gaumei ir Ļeņingrada, Aptieka, atsevišķās reizēs Pulkvedis un Kaļķu vārti, kādreiz bija Skābene.
29.06.2014 19:17 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
Just tač vispār mēsls. Ja kādreiz bija kaut cik "kruts", tad tagad man tur savu kāju spert negribas. Un Coyotos mazās cacas un vaksētie, pārsauļotie saldumiņi. Un ārzemnieki. Nu un varbūt pa kādam normālam.
Dachā gan ir forši. Bet nu man klubi kā tādi, godīgi sakot, ne īpaši simpatizē.
29.06.2014 19:19 |
 
Reitings 382
Reģ: 25.11.2010
Pēc būtības mana vecuma jauniešiem (21 gads) vajadzētu patikt La rocca, Just u.c. deju klubi,

?? Kāpēc?
29.06.2014 19:19 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Paldies par interesantajiem viedokļiem! Ar prieku secinu, ka mani uzskati saskan ar vairuma meiteņu paustajiem.
29.06.2014 20:54 |
 
Reitings 2957
Reģ: 03.03.2013
Neapmeklēju. Labāk pavadu laiku savādāk. Klubā biju 16,18,19 dzimšanas dienā,un tajās reizēs sēdēju pie galdiņa kur un ar draugu kalām biznesa plānus. neesmu un nebūšu klubu tips :D
29.06.2014 21:18 |
 
Reitings 3582
Reģ: 22.06.2014
Neapmeklēju, jo nepatīk. Visi sadzērušies, grābstās un grūstās. Fui!

Gribas vairāk tādu chill vietu - dīvāni, forša mūzika, nevis bumsi bumsi, kā arī super kompānija..
29.06.2014 21:32 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits