Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Topošajiem studentiem

 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Tuvojas jūlijs; daudzi jaunieši aizdomājas par studiju gaitu uzsākšanu, pārcelšanos prom no vecāku ligzdas un "pieaugušo" dzīves tuvumu. Riskēju tikt nesaprasts, taču formulēšu savu viedokli. Bieži no jauniešiem esmu dzirdējis vēlmi iespējami ātrāk pārcelties prom no saviem vecākiem, uzsākt attiecības un patstāvīgu dzīvi - jaunus cilvēkus piesaista viss jaunais, nepazīstamais, kā arī iespēja apliecināt sevi. Ir saprotams jauniešu entuziasms, taču uzskatu, ka visam dzīvē ir savs laiks un vieta.
Ļoti svarīgu lomu jauniešu dzīvē ieņem izglītība, bet daudzi, pirmkārt, domā par patstāvību, attiecībām un tikai pēc tam - par izglītību. Uzskatu, ka tas nav īsti pareizi. Ja vecāki piedāvā iespēju uzturēt jūs, kamēr studējat, noteikti izmantojiet šo iespēju! Apvienot vienkāršākās studiju programmas ar darbu ir iespējams, taču nenoliedzami cietīs studiju kvalitāte. Uzskatu, ka tas arī ir studenta darbs - iespējami rūpīgi mācīties.
Kāds gan ir ekonomiskais ieguvums no dažu gadu darba par zemu atalgojumu - parasti studenti strādā par relatīvi zemu atalgojumu -, ja šī darba rezultātā pasliktināsies studiju programmas apguve? Augstākā izglītība jums būs nepieciešama lielāko dzīves daļu, kamēr par studiju laiku gadījuma piepelnīšanos, visticamāk, drīz aizmirsīsiet. Jau dzirdu kritiķu balsis, ka tāda un tāda prominence nopelnīja savu pirmo miljonu tieši studiju laikā un augstākā izglītība jau nemaz nav tik svarīga - galvenais ir prast pelnīt un būt neatlaidīgam. Atļaušos labvēlīgi pasmaidīt par gados ļoti jauno cilvēku sapņiem. Ja arī vienam no milzīgas jauniešu masas tas ir neticamā kārtā izdevies, vai tiešām esat tik naivi un cerat, ka arī jūs būsiet to skaitā?
Kvalitatīva augstākā izglītība ir labklājības un veiksmes nepieciešamais, taču ne pietiekamais nosacījums; pietiekamais nosacījums ir jauniešu prāts, mērķtiecība un neatlaidība.

Otrs faktors ir attiecības ar pretējā dzimuma pārstāvjiem. Nē, nekādā veidā neesmu pret to, ka jaunieši veido attiecības! Uzskatu, ka tas ir pat vēlams, jo nepieciešams iegūt zināmu dzīves pieredzi un rūdījumu. Problēma sākas mirklī, kad neveiksmīgu attiecību dēļ cieš izglītība. Neesmu veicis aptauju, taču domāju, ka vismaz 80% jauniešu savā turpmākajā dzīvē nomainīs vairākus partnerus, tādēļ īpaši satraukties par neveiksmēm pirmajās attiecībās nav pamata. Un noteikti nav pieļaujama šo neveiksmju negatīva ietekme uz iegūstamo izglītību!

Trešais faktors - dzīve atsevišķi. Ja jaunietis pats vai tā vecāki ir gana turīgi un var to atļauties, es viennozīmīgi atbalstu jaunu cilvēku aiziešanu no ģimene ligzdas. Jāiemācās plānot savas finanses, laiku un dzīvi kopumā. Taču ir viens "bet" - ja jaunietis nav turīgs un tam jāknapinās par katru centu, lai segtu īres/komunālos maksājumus un iegādātos pārtiku, tad noteikti iesaku studiju laikā tomēr dzīvot kopā ar vecākiem. Iespējams, kādu laiku nāksies pieciest vecāku noteiktos ierobežojumus, tomēr ilgumiņā noteikti būsiet ieguvēji, jo varēsiet visu uzmanību veltīt studijām.

Nobeiguma vietā - izvēlieties tādu studiju programmu, kas ir nevis vienkārša, viegli apgūstama un populāra, bet gan sarežģīta un iesākumā nepateicīga. Jūs gūsiet ne tikai gandarījumu, ka spējāt to izturēt, bet arī ļoti labas iespējas darba tirgū.
27.06.2014 12:12 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Laikam nobiedēju lasītājus ar apjomīgo tekstu, tomēr ceru, ka vismaz kāds izlasīja uz aizdomājās.
27.06.2014 20:34 |
 
Reitings 144
Reģ: 26.05.2014
Roberts, pilnīgi piekrītu visam ko tu uzrakstiji. Varētu parakstīties zem katra tava vārda. :)
27.06.2014 20:38 |
 
10 gadi
Reitings 2258
Reģ: 11.03.2010
Ir saprotams jauniešu entuziasms, taču uzskatu, ka visam dzīvē ir savs laiks un vieta.
Ļoti svarīgu lomu jauniešu dzīvē ieņem izglītība, bet daudzi, pirmkārt, domā par patstāvību, attiecībām un tikai pēc tam - par izglītību.

Visi nav vienā maisā metami, tā pat kā vīrieši nav visi vienā maisā metami.
Šī ir ļoti plaša diskusija no visādiem aspektiem, bet nevar piespiest , to ko negrib.
27.06.2014 20:43 |
 
Reitings 2715
Reģ: 13.12.2013
Par lielāko daļu rakstītā piekrītu, tomēr nepiekrītu šim:
izvēlieties tādu studiju programmu, kas ir nevis vienkārša, viegli apgūstama un populāra, bet gan sarežģīta un iesākumā nepateicīga.

Ne visiem ir dotības kādā specifiskā un sarežģītā jomā. Jāizvēlas nevis pēc sarežģītības pakāpes vai nākotnes naudas maka biezuma, bet gan uzklausot savu iekšējo balsi.
27.06.2014 20:46 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Graciela_Andreina, kā veicas ar pārbaudījumiem?
27.06.2014 20:56 |
 
Reitings 692
Reģ: 02.12.2012
nezinu.. es mācos, ne studēju, neesmu augstskolā, bet profesionālajā un tagad otrais kurss pabeigts, strādāju paralēli.. apstākļi nespiež, bet esmu no tiem cilvēku tipiem, kuri tiecas uz patstāvību un grib ātri nostāties uz savām kājām, uzskatu, ka pieaugušam cilvēkam ir jāmāk savienot un saplānot visu savu laiku max labi, izvērtējot to, cik ļoti nepieciešams ir sēdēt tajā skolas solā.. mani jau tagad visa kā apvienošana norūda, nebūs tā, kā vidusskolniekam, kurš pabeidz, aiziet uz lielo Rīgu un īsti nesaprot, kas notiek, jo vide mainās.. tam visam tiku pāri ātrāk un līdz ar to, dzīve ļoti nemainīsies, jo jau tagad pieredzēts ir daudz un ticu, ka vēl ļoti daudz ko arī piedzīvošu.. es drīzāk ieteiktu studentiem vienkārši mācīties kārtīgi to, kas pie sirds, to, kas izvēlēts, lai tiešām nākotnē būtu savas profesijas labi pārzinātāji, speciālisti, jo neko jau nedod tie simti, kas atsēž auditorijās tikai ķekša pēc, ja nebūsi gana labs, nevienam tevi nevajadzēs un, manuprāt, trūkums arī tieši tāpēc ir, ka cilvēki nevis šo gadu laikā cenšas kāpt, bet gan tikai lielākoties visu paveic papīra pēc!
27.06.2014 22:04 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Paldies par viedokļiem!
27.06.2014 23:24 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Tā vien izskatās, ka mans viedoklis diemžēl nav guvis plašu atbalstu. Neko darīt.
28.07.2014 20:31 |
 
10 gadi
Reitings 490
Reģ: 15.06.2014
Kur tavas domas par tiem topošajiem studentiem vai esošajiem studentiem, kuriem nav izvēlas, kā vien strādāt mazkvalificētu darbu, no kā cieš studiju kvalitāti?
28.07.2014 20:35 |
 
Reitings 1501
Reģ: 18.07.2012
:D
28.07.2014 20:36 |
 
10 gadi
Reitings 490
Reģ: 15.06.2014
Un tie pāri, kuri dzīvo kopā, viņiem ir stabilas un nopietnas attiecības, teikt, ka tās ātri pajuks un būs citas vietā, nav labi tikai vecuma faktora dēļ :) Ir pāri, kuri apprecas 20 gados un dibina ģimeni :)
28.07.2014 20:36 |
 
10 gadi
Reitings 3675
Reģ: 24.09.2012
Daļai no rakstītā var piekrist, daļai nē, jo viss nav tikai melns vai balts
28.07.2014 20:41 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Kur tavas domas par tiem topošajiem studentiem vai esošajiem studentiem, kuriem nav izvēlas, kā vien strādāt mazkvalificētu darbu, no kā cieš studiju kvalitāti?

Šeit izteicu savu viedokli par tiem jauniešiem, kas izvēlas pamest vecāku mājas bez ekonomiska pamatojuma, t.i., strādāt, studēt, maksāt dārgu īri, komunālos, lai arī varētu mierīgi dzīvot pie vecākiem un visu enerģiju veltīt studijām.

Un tie pāri, kuri dzīvo kopā, viņiem ir stabilas un nopietnas attiecības, teikt, ka tās ātri pajuks un būs citas vietā, nav labi tikai vecuma faktora dēļ :) Ir pāri, kuri apprecas 20 gados un dibina ģimeni :)

Prakse tomēr rāda, ka jaunieši bieži šķiras - vismaz vairums.
28.07.2014 20:42 |
 
10 gadi
Reitings 490
Reģ: 15.06.2014
Prakse rāda, ka arī "pieaugušie" šķiras, tikai daudzus satur kopā kredīts par māju vai dzīvokli, vai bērns, kas var maldināt patieso skaitu ar izjukušām laulībām :D
28.07.2014 20:50 |
 
Reitings 71
Reģ: 01.07.2014
Manuprāt, ir ļoti apsveicami, ja students spēj apvienot mācības kopā ar darbu, jo lielākās problēmas darba meklējumos ir pieredzes trūkums. Kā iegūt pieredzi? Strādājot! Un bieži vien augstskolās sniegtā informācija ir nebūtiska stājoties darbā. Ja darba devējam jāizvēlas starp jaunieti kurš ir svaigi pabeidzis augstkolu vai jaunietim kurš ir svaigi pabeidzis augstskolu+darba pieredze, kā tev liekas, kuru viņš izvēlēsies?Tāpēc, es šoreiz gan nepiekrītu.
Par tām attiecībām. Drusku likās smieklīgi. Sākumā pabeigšu skolu, tad atradīšu labu darbu, tad tikai par attiecībām domāšu...nu varbūt kāds tā arī veidoja savu dzīvi, bet es savus labākos jaunības gadus negribu tā pazaudēt. Mūsdenās mācīties var visu mūžu.
Un par dzīvošanu ar vecākiem. Mans viedoklis- jo ātrāk jaunietis aiziet no vecākiem, jo ātrāk kļūst patstāvīgs.
28.07.2014 20:52 |
 
Reitings 1868
Reģ: 25.05.2014
Prakse rāda, ka arī "pieaugušie" šķiras, tikai daudzus satur kopā kredīts par māju vai dzīvokli, vai bērns, kas var maldināt patieso skaitu ar izjukušām laulībām :D

Tieši tā! Tad kāda gan jēga īpaši satraukties par neveiksmēm attiecībās? :) Mūsdienās viss notiek ātri - arī jaunu attiecību veidošana.
28.07.2014 20:53 |
 
Reitings 343
Reģ: 16.06.2013
Es kā topošais students personīgi atkal nepiekrītu nevienam vārdam, kas tur ir uzrakstīts. Protams, cilvēki ir dažādi un iespējams daudzi tā arī domā, ka Tu apraksti tekstā, taču personīgi man Tavs viedoklis neatbilst. :)
28.07.2014 22:29 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits