Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

studēt, bet nestrādat

 
Reitings 553
Reģ: 29.01.2009
Ko Jūs domājat par studentiem, kas studē, bet nestrādā? Un tos uztur vecāki? Sāk šķist, ka to nevar uzskatīt par priekšoricību, un pateicību vecākiem, ka var nodoties vienkārši studijām, pa vasaru piestrādājot. Ka 20,21 gadi ir tas vecums, ka jau jāsāk sevi pilnībā uzturēt,...? Ņemot veeraa, ka vecākiem nav nekādas pretenzijas šādam modelim.

Jūs, savos studiju laikos par to būtu bijušas priecīgas, ka varat nerauties pa skolu un darbu vienlaicīgi? :)
27.06.2014 00:00 |
 
Reitings 326
Reģ: 11.01.2015
VivaDiva, nu cmoon, muļķības attiecībā uz medicīnas studijām.
Pirmos 3 gadus grafiks ir tāds, ka neko daudz ekstra nepadarīsi, bet peč tam sākot ar 4.kursu ir katru dienu nodarbības no 8-11, max 12iem, tā atlikušos 3 gadus. Un atlikusī diena - ej dari jebko uz pasaules. Var paspēt gan izmācīties, gan zinātni bīdīt, gan voluntēt, gan strādāt. Es esmu 6.kursā,redz kaut kā esmu tikusi galā un nomirusi neesmu, ko var ņaudēt mūždien!


mēs te runājam visdrīzāk par dažādām skolām, jo es dzīvoju šobrīd istabā ar meiteni no 5.kursa un es zinu kas un kā, cik grūti pavilkt kaut ko ārpus skolas, un lekcijas noteikti nav no 8-11 bet visu dienu. man jau ir grūti apciemot savu ģimeni brīvdienās, kur nu vel par darbu domāt, tad vispār ģimene mani neredzētu.. protams es PRIECĀTOS ja rastos iespēja nopelnīt, bet nu nejau nakts maiņas vai maxima brīvdienās ir variants..


Pirmos divus gadus tikai studēju un nestrādāju, uz lekcijām bija jāiet 4 dienas nedēļā (jā, jā, tikai četras, vērtības studijām tad jau laikam nekādas ), otrā kursa beigās sāku strādāt un strādāju joprojām (lekcijas nu jau tikai 3 dienas nedēļā un paralēli bakalaura darbs... vai vispār vērts iet, VivaDiva? )


šobrīd pārspīlē tu nevis es :D man arī tikai šajā vienīgajā semestrī ir 4 dienas nedēļā skola un esmu pateicīga visiem augstākajem spēkiem par to. bet tas nemaina faktu, ka lekcijās tev pastāsta, parāda to, kas ir jāzin uz kolokviju- tad tu ej mājās un to visu mācies un studē. īstās mācības notiek brīvajā laikā, nevis skolas solā, kā tas bija vidusskolā vai pamatskolā.
19.02.2015 00:05 |
 
Reitings 326
Reģ: 11.01.2015
Diversija

Varam secināt, ka tikai medicīnas studijas ir vienīgās nopietnās un vērā ņemamās studijas???


neizrauj no konteksta, es rakstiju šādi:
ir gandrīz nereāli uzturēt pašam sevi, studējot medicīnu.. Noteikti arī citām profesijām pieiet nopietni .... Tā kā visi studenti un studiju programmas nav vienā maisā bāžamas.


pat trīs reizes uzsvēru, ka ir smagākas, nopietnākas programmas un vieglākas :)
19.02.2015 00:11 |
 
Reitings 2152
Reģ: 08.05.2014
VivaDiva, izlasi tomēr arī mana pirmā komentāra pēdējo rindkopu, jo tieši tur atrodas svarīga atruna par to, jālasa un jāuztver komentārs. Ja lasām, tad lasām visu, arī grāmatu nevērtē, neizlasot nobeigumu ;)

Btw, es arī zinu divas medicīnas studentes (medmāsa LU PSK (lai gan par šo Tu noteikti arī domā, ka nav nopietnuma pats kalna gals :) ) un topošā zobārste RSU), kurām tas, ko studē, padodas, nesēž 24/7 pie grāmatām, piestrādā (ko nu kura) un šad tad pat atnāk ar mani paēst sushi.
19.02.2015 09:13 |
 
10 gadi
Reitings 4387
Reģ: 30.09.2013
Lai cik dažiem varbūt šis amats liekas prasts ... bet savā laikā kad studēju arodenē paralēli studijām strādāju par pastnieku ... liekas nekas īpašs bet ja parēķina stundu likmi + agrs rīts kad nekādi netraucē studijām + svaigā gaisā+ nav nekur jābrauc jo vius pastu pieved un jāiztaigā savs rajons ap savu māju utt.... bija ļoti labs darbs kā studējošajam...
Tolaik gan naudas vērtība bija cita - alga bija ap 100 Ls (mūsdienās tie varētu būt kādi 200 eur) par 6x nedēļā no rītiem izkriet pa savu rajonu ~2h...
19.02.2015 10:02 |
 
10 gadi
Reitings 4387
Reģ: 30.09.2013
Tākā tolaik vēl dzīvoju pie vecākiem - ar šo naudu būtība visam sanāca ja tā prātīgi tērēju... 1/3 komunālie + pārtika + ik pa laiakm kāds drēbes gabals + ik pa laikam kāds tusiņš
19.02.2015 10:03 |
 
Reitings 8187
Reģ: 27.12.2009
57days, nestrādāju ne par pārdevēju,ne auklīti,bet savā sfērā,ar specifiku,kas mani ir ļoti aizrāvusi.
Katra izvēle. Es gribu,lai skolu beidzot, man jau CV būtu kāds labs ieraksts.
19.02.2015 10:14 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
ērzeli, nu darbs savā sfērā paralēli studijām, tas ir tikpat daudz studiju papildinājums, kā naudas pelnīšanas vieta. Tas ir kaut kas pavisam cits.
19.02.2015 10:20 |
 
Reitings 674
Reģ: 13.10.2013
neko sliktu nesaskatu tajā, ka studē un nestrādā, jo lielāka iespēja, ka tiešām apgūst vielu nevis tikai atsēž diploma dēļ.
un jā, mani vecāki uztur it visā, protams, draugs arī.
19.02.2015 13:09 |
 
Reitings 12990
Reģ: 29.11.2014
Labi, ka draugs uztur it visā :D
19.02.2015 13:10 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits