going vegan

 
Reitings 112
Reģ: 27.06.2012
vai no jums šeit ir kādas vegānes? kā to uztver apkārtējie? kāpēc pieņēmāt tādu lēmumu un kas ir izmainījies?
būtu interesanti dzirdēt jūsu pieredzi. :)
arī plusus un mīnusus
26.06.2014 21:50 |
 
Reitings 549
Reģ: 22.12.2013
Uz veganistu kustibu skatos skeptiski. Man ir viena draudzene, kura nevar lietot pienu un ta produktus, ka ari vina ir vegetariete. Sobrid vinai nepieciesama ap 2000 EUR verta operacija, jo ir zokla deformacija, kas radusies no nepilnvertiga uztura. Atbalstu tos vegetariesus, kuri pardoma loti rupigi sos uztura jautajumus, bet visi tie, kas nespej reali paskaidrot kaa vini uznem visas organismam nepieciesamas vielas, manas acis ir vienkarsi smiekligi.
29.06.2014 14:55 |
 
Reitings 3296
Reģ: 26.08.2009
Gaļu neēdu kādus 2 gadus, tagad esmu atsākusi. Tīri slinkuma pēc. Un arī tāpēc, ka man atkal ir kļuvusi pieejama vemāmiņas audzētā cūkgaļa. Desas neēdu joprojām. Nekad to neesmu pamatojusi ar žēlumu pret dzīvniekiem. Kad 15 gadu vecumā idomāju, ka doktordesu mutē vairs nebāzīšu, pamanīju, ka man arvien mazāk metas pumpas un tas lika man domāt. Ejot laikam, izvācoties no vecāku mājām un virtuves, vairākkārt eksperimentēju ar mēnesi līdz 3 gariem veģetārisma periodiem. Kādu laiku atkal ēdu visu. un tad atteicos no gaļas un olām pavisam. Rezultātā man nostabilizējās cikls un kļuva vieglākas mēnešreizes. Lai arī gaļu esmu atsākusi lietot, cenšos pēc iespējas izvairīties no vistām un olām, jo eksperiments pašai ar sevi, ļāva sajust, kā tie hormoni, ko mums pumpē iekšā, iedarbojas uz organismu.
Domājat, ka tie chubby amerikāņu pusaudži tādi ir, jo vienkārši rij visu pēc kārtas? Nevajag pat štatus, tepat resnu bērneļu ir vairāk, nekā jebkad. Tas nav no čipsiem, tās ir vielas, kas ir nosēdušās mūsu vecāku un mūsu pašu organismos, maina mūsu un arī mūsu bērnu DNS.
Nē, es neesmu pret gaļu. Labi pagatavota, tā ir garšīga un veselīga. Bet tā vietā, lai ēstu Ķekavas broileri un velnszinkādas izcelsmes ruksi vai teļu, izvēlieties laukos audzēto, tirgos un mazajos veikaliņos dabūjamo.
29.06.2014 14:56 |
 
Reitings 549
Reģ: 22.12.2013
Lai arī gaļu esmu atsākusi lietot, cenšos pēc iespējas izvairīties no vistām un olām, jo eksperiments pašai ar sevi, ļāva sajust, kā tie hormoni, ko mums pumpē iekšā, iedarbojas uz organismu.
+ Man skiet, ka mums vel ir loti maz informacijas par visiem tiem hormoniem un to ietekmi ilgtermina uz cilveka veselibu. Bet es personigi censos maksimali izvairities no galas un zivim, kuru izcelsme skiet aizdomiga.
29.06.2014 15:17 |
 
Reitings 110
Reģ: 29.06.2013
Tas, ka normāls, sabalansēts strikti veģetārs uzturs (kāds vismaz Rietunmu pasaulē cilvēkiem ir pieejams) ir veselīgs un piemērots visiem cilvēkiem, ir jau labu laiku kā zinātnē izdiskutēts jautājums, tāpat arī publicēts peer reviewed žurnālos. Neeksistē nevienas tādas cilvēkam nepieciešamas uzturvielas, ko bez īpašām problēmām cilvēks nevarētu uzņemt bez dzīvnieku produktiem. Tas, ka daži veģetārieši nav iemācījušies atbilstoši savām vajadzībām sabalansēt, ir cits jautājums...

http://www.eatright.org/About/Content.aspx?id=8357

Te arī Latvijas nopietnākā diētas ārsta Zigurda Zariņa viedoklis: http://www.youtube.com/watch?v=LRgVNuGloA4

Problēma te ir tikai ar butthurtētiem dzīvniekēdājiem, kuriem šie fakti rada kognitīvo disonanci, kā rezultātā pat atsevišķi ārsti (aka Danilāns) negodīgi izmanto savu autoritāti, lai ar domāšanas kļūdu palīdzību maldinātu cilvēkus.


Par tēmu runājot, vegānisms NAV diēta, bet gan ētiska pozīcija, kas paredz pienākumu bez nepieciešamības nekaitēt ne vien cilvēkiem, bet arī citu sugu dzīvniekiem. Attiecīgi vegāni izvairās no iesaistīšanās dzīvnieku ekspluatēšanā, kur vien bez tā var iztikt. Tā kā strikti veģetārs uzturs ir veselīgs, tad dzīvnieku ēšana nav nepieciešamība un šī neapšaubāmi ir viena no vegānisma konsekvencēm.
29.06.2014 15:24 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
Lai arī gaļu esmu atsākusi lietot, cenšos pēc iespējas izvairīties no vistām un olām, jo eksperiments pašai ar sevi, ļāva sajust, kā tie hormoni, ko mums pumpē iekšā, iedarbojas uz organismu.

+ Man skiet, ka mums vel ir loti maz informacijas par visiem tiem hormoniem un to ietekmi ilgtermina uz cilveka veselibu. Bet es personigi censos maksimali izvairities no galas un zivim, kuru izcelsme skiet aizdomiga.
Tieši tāpēc es vienmēr pasmīnu,kad cenšas ieskaidrot,ka mēnesi audzētais broileris būrī ir veselīgāks nekā mans gurķis no tirgus.
29.06.2014 15:31 |
 
Reitings 1714
Reģ: 15.08.2012
Nu tas kā izturas pret cilvēku, kurš nolēmis kļūt par veģetārieti vai vegānu, stipri atkarīgs no viņa paša izturēšanās. Vieni to pasniedz ar tādu kā mesiānisma apziņu un attiecīgu pretreakciju. Bet ir cilvēki, kuri pieturas pie saviem principiem, neko skaļi nedeklarējot, tā, ka apkārtējie īpaši nemana izmaiņas viņu ēšanas paradumos.

Bet par ēšanu ģimenē - nu man ir draugi, kuru ģimenē visi ir veģetārieši un ar to lepojas, taču, zinot, kā ģimenes galva mēdz postulēt savu attieksmi pret gaļas ēšanu, es arī mājās neēstu gaļu vienkārši mīļā miera labad, ko darītu ārpus mājas - manis pašas ziņā.
29.06.2014 15:34 |
 
Reitings 1714
Reģ: 15.08.2012
Laboju: Vieni to pasniedz ar tādu kā mesiānisma apziņu un GŪST attiecīgu pretreakciju
29.06.2014 15:35 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Nazīc, zinu daudz pazistamas meitenes, kuras ieraugot izmainas mani gribeja sekot man un est tikai raw food. Viss izbeidzas, kad viena darba kolege to pazinoja viram, otra pateica omitei, tresha ielika facebook, ka no sodienas vinja ed tikai to un to. Mana gimene, ka needu galju, laikam sho 2 gadu laika to nav pamanijusi. :)
Biju ari radinieku vasaras ballite, kur bija virietis, kursh lepojas ar saviem panakumiem, ka nu jau cik ilgi need galju - ta bija vinja kljuda :D visi 20-30 viesi pekshnji pamanija, ka vins slikti
Izskatoties :D
29.06.2014 15:41 |
 
Reitings 893
Reģ: 17.01.2011
varbūt vispār neēdam? :D
29.06.2014 15:43 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
Zii Jā,ir pozeri un ir tādi,kuri skatās uz tevi kā uz slimu un vārgu. Bet tajā pašā laikā man ir dažas draudzenes,kuras sajūsminās,ka es izskatos tik svaiga. :D Nekad neaizmirsīšu,kad,pērkot veģetāro burgeru,man pārdevēja paprasīja:"Bet jūs saprotat,ka tur nav gaļa?"
:D
29.06.2014 15:59 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
Nu tas kā izturas pret cilvēku, kurš nolēmis kļūt par veģetārieti vai vegānu, stipri atkarīgs no viņa paša izturēšanās.
Man ļoti negribas piekrist šim apgalvojumam,atkal manas personīgās pieredzes dēļ,un atkal,lai cik ļoti man negribētos to pieminēt,bet Latvijas iedzīvotāju un citu valstu iedzīvotāju attieksme pret to krasi atšķiras,ko jau esmu minējusi citā komentārā.
29.06.2014 16:02 |
 
Reitings 83
Reģ: 27.09.2012
Mana kolēģe apgalvo, ka ir vegāne, bet saldumus rij kā trakā. Tur taču arī piena lietas iekšā, ne? :D

Pati vairāk kā atbalstu gaļas neešanu, bet piena produkti man būtu neaizstājami!
29.06.2014 16:08 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Mums ar viru bija cieminji, vinji nezin, ka needam galju - oij, briesmas, kad klausijos, ko tas paris runa- vispar brinijos kaa esmu dziiva :D
29.06.2014 16:10 |
 
Reitings 83
Reģ: 27.09.2012
un apkārtējo attieksme, manuprāt, ir nosodoša, jo visi citi taču labāk zin, kas Tev vajadzīgs :D Tāda ir tā cilvēku daba. nāksies saskarties ar daudz nosodījumiem, pamācīb''Am un "gudrajiem! :)"
29.06.2014 16:10 |
 
Reitings 1638
Reģ: 20.09.2010
Jebkursh sabalanseets uzturs ir veseliigs. Mani ljoooti kaitina vegjetaarieshi, kas nedomaa par to, ko eed. Un peec tam pieraud pilnu internetu par to, cik vinjiem vaaji kauli, zobi un kaa mati kriit aaraa. Nu nevar taa vnk tupi seedeet uz salaatlapaam un viss. Taapat kaa nevar visu laiku eest tikai vienu rafineetaa eljaa ceptu vistu un briiniities, ka vinjam nepietiekami mineraalu liimenji. Btw, broileri var izaudzeet arii 11 dienaas, un tad vinsh nonaak veikalaa ;) Sooo .. there's that. Ljoooti jau nu veseliiga taada galja.

Es, liidziigi kaa samaara, galju needu jau 3o reizi. Pirmo reizi uz kkaadu pusgadu atteicos 8u gadu vecumaa, jo ruupeeja vide un dziivnieki... Taadeelj shoreiz patiesi piedomaaju, lai visa kaa buutu gana. Pilno asins ainu, kaa reiz, nesen uztaisiiju. Viss ir a priori lieliski, taapat arii juutos un izskatos.
Shobriid man ir vistinja, kas izdeej superlielu, skaistu un garshiigu olu dienaa. Vinja ir absouluuti prieciigs putnu zveers, ganaas pa daarzu, medii kukainjus un eed visaadus graudus, seeklas. To atskjiriibu starp veikala olu parasto un .. sho *laimiigo* olu var just tiiiiik ljoti. Taa kaa daamas - olas var droshi eest, ja vistinjas ir prieciigas :) Nav tik traki ar vinjaam.

Cilveekam ir jaaklausaas savaa kjermenii. Ja prasaas to galju - taksh nav sevi jaamoka. Ja organismam ir vairaak energjijas to izsleedzot no eedienkartes, tad kaadam to paarmest ir .. stulbi. Paziistu saujinju ilggadeeju vejetaarieshu / vegaanu / svaigeedaaju .. neviens ar savu *pareiziibu* virsuu nebaazhas .. kaa to parasti dara galjeedaaji. Nedaudz tolerances pret citu izveeleem :) Manaa uztveree - nav nepareiza uztura. Ir tikai nesabalanseets, nepaardomaats. Tas arii viss.
29.06.2014 16:11 |
 
Reitings 1062
Reģ: 26.12.2012
Saac ar vegetaarismu un tikai tad paarej uz vegaanismu, un arii uzmaniigi. No personiigas pieredzes varu teikt, ka organismam labveeliigak un patiikamak ir but vegetarietim ar vegaana filozofiju. Ja eetisku apsverumu del need galu, need turpmak, bet ieveero etisko aspektu uz dzivnieku izstradajumiem, savukart paturot pienu, biezpienu ,olas savaa edienkarte, tu nodrosinasi pietiekamu izdziivosanu un uzturvielas. Ja need galu un gribi klut par veganu "savas veseliibas del" tad taa ir liela mulkiiba, jota tu atrak to sabeigsi, ka uzlabosi.
29.06.2014 16:22 |
 
Reitings 1062
Reģ: 26.12.2012
P.s. Esmu 16,5 gadus vegetaariete ar labu veseliibu un bez sudziibam, tada zina savu komentaaru pievienoju pec pieredzes.
29.06.2014 16:24 |
 
Reitings 1062
Reģ: 26.12.2012
Frivolous teksts par vistinu ir burviigs. :)
29.06.2014 16:29 |
 
Reitings 110
Reģ: 29.06.2013
frivolous
Taa kaa daamas - olas var droshi eest, ja vistinjas ir prieciigas Nav tik traki ar vinjaam.

Tu gribēji teikt, ka droši var ēst tieši Tavas vistas olas, jo veikalā esošās olas nāk no būros mocītām vistām. Bet interasanti, kas notiek ar tavas vistiņas brālīšiem, kuri nedēj olas? Arī tie gailīši priecīgi pastaigājas kopa ar vistiņām vai tomēr ir noslakēti?

Nedaudz tolerances pret citu izveeleem

Vai Tev nešķiet, ka tolerējot izvēli pakļaut citus mokošai eksistencei un nāvei, tu atņem šīm būtnēm vispār jebkādas izvēles iespējas? Vai nav lielāks ļaunums būt vienaldzīgam pret to, ka cilvēki izdara izvēli, kuru rezultātā citi mokās un mirst, nekā likt ar savu "netoleranci" šiem cilvēkiem sajusties nedaudz neērti?
29.06.2014 16:31 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Es noteikti piekriitu tam ,ka visa pamataa ir sabalanseets uzturs-ja to var panaak,tad viss kaartiibaa!
29.06.2014 16:34 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits