Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

going vegan

 
Reitings 112
Reģ: 27.06.2012
vai no jums šeit ir kādas vegānes? kā to uztver apkārtējie? kāpēc pieņēmāt tādu lēmumu un kas ir izmainījies?
būtu interesanti dzirdēt jūsu pieredzi. :)
arī plusus un mīnusus
26.06.2014 21:50 |
 
Reitings 112
Reģ: 27.06.2012
anyone?
26.06.2014 21:55 |
 
Reitings 57
Reģ: 17.06.2014
Nebūs viegli. :-D Man nācās daudz dzirdēt to, ka esmu stulba un dzīvnieki esot domāti ēšanai.
26.06.2014 21:57 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
kā to uztver apkārtējie?

gatavot vakariņas viesiem - vegāniem manī noteikti neizsauktu sajūsmu..
26.06.2014 21:59 |
 
Reitings 2258
Reģ: 29.01.2009
neesmu vegāne, bet jau apmēram pus gadu pamazām uz to eju. drīzāk uz svaigešanu, ne kā vegānismu. vegānisms nesimpatizē tāpēc, ka pārsvarā vegāni ir tādi, kas cīnās par dzīvnieku aizsardzību, bet man par dzīvniekiem vienalga, drīzāk uztraucos par savu veselību. JAĀĀĀ, tas ir tiiiiik egoistiski, bet nu tā tas ir. ja vien varētu, tad 100% pārietu uz svaigu uzturu, bet esmu mēģinājusi periodiski - nedēļu, divas, tad atkal daļa uztura ir kā visiem, tad atkal mēģinu, problēmas pagaidām sagādā tas, ka dzīvoju pilsētā un svaigs uzturs ir daudz dārgāks par paciņu rīsu un kkādu ķekavas vistu, jo svaigās lietas ir jāēd ļoti daudz, lai ieegūtu tās 2500kcal dienā. Zinu dažus cilvēkus vegānus, ļoti patīk, ka viņi izskatās veselīgi, bet tad kad viņi sak šķībi skatīties uz manām vilnas zeķēm ziemas spelgonī, tad īsti līdz galam vinus neizprotu... ja man nebūtu ko ēst, es nokautu arī maža cūku, bet kamēr varu iztikt, jo īpaši vasarā, ēdu zemenes un avokado un banānus utt.
pagaidām mana iedvesma ir:
http://thebananagirl.com

jūtu, ka mans organisms pamazām pielāgojas veselīgam, svaigam uzturam, šodien pēc 4 dienām 100% svaiga uztura pamēģināju apēst Laimas saldējumu un konstatēju, ka nevis esmu noilgojusies pēc saldumiem, bet man viņš vairs negaršo. mans mērķis ir pāriet uz svaigu uzturu pamazām, tā lai tas nav ar piespiešanos, bet gan tā, ka organisms pats pieradis un sapratis, ka burkāns ir labāks par putukrējumu :D pagaidām tas izdodas! Problēmas būs darbā, jo man ir darbā iekļautas pusdienas, bet ja ņemšu savas no mājām tad sāksies miljons jautajumu un komentāru ar stereotipiem. Vakar pat satiku cilvēku, kurš vēljoprojām 2014.gadā uzskata, ka tiem, kuri neēd gaļu, ir noteikti jālieto kadi aptiekā nopērkami vitamīni :D
26.06.2014 22:01 |
 
Reitings 112
Reģ: 27.06.2012
Man arī lielāks uzsvars ir uz veselību, lasīju daudzus blogus un ļoti labas atsauksmes tieši par vegānismu.. Šobrīd es esmu pie punkta,kur ir ļoti lielas problēmas ar veselību tieši pārtikas dēļ, nogurums, trūkst enerģijas.
Runājot par vitamīniem un uzturvielām, nedomāju,ka ar to varētu rasties problēmas. Drīzāk problēmas rodas ēdot visas lietas, kas piepūstas, ar E vielām un nedod neko.
Sunset, man ļoti liels prieks par tevi. :) Kā tu kļuvi par veģetārieti?
26.06.2014 22:14 |
 
Reitings 1707
Reģ: 31.07.2012
Šī ir superīga mājaslapa uztura uzskaitei https://cronometer.com/ :) Pati izmantoju. Tur parāda visas uzturvielas, kcal un vitamīnus, minerālvielas, ko esi uzņēmis. Domāju, ka vegāniem, svaigēdājiem tāda būs noderīga.
26.06.2014 22:20 |
 
Reitings 1638
Reģ: 20.09.2010
Nu nez nez, reiz lekt vegaanismaa ir praata darbs .. palasot vnk forshu blogu :D
Lai tas nebeigtos ar kaarteejo shausmu staastu par sabeigtu veseliibu .. izpratnei par uzturu un to, kas un kaapeec kjermenim vajadziigs jaabuut dziljaakai. Visi vegaani, ko paziistu, saakushi ar vegjetaarismu :)
P.s.
Pati galju needu un taa juutos daudzkart labaak. Man nav pienjemama muusdienu industralizaacija galjas produkcijaa... dziinieks kaa bezpersonisks resurss .. neliek sajuusmaa iespiegties. Savus uzskatus citiem neuzspiezhu :)
P.p.s.
sunset - ir jau arii visaadi diedzeetie graudi un grikji, kurus iemalt zaljajos kokteiljos. Taa jau arii kalorijas var salasiit.
26.06.2014 22:25 |
 
Reitings 1714
Reģ: 15.08.2012
Es no tā apkārtējo viedokļa :)
Nepieskaitu vegānismu pie veselīga dzīvesveida. Turklāt arvien vairāk man sāk rasties aizdomas, ka vegānismu lobē sintētiskā rūpniecība, lai cilvēki pievērstos mākslīgiem ražojumiem nevis valkātu kaut vai tās pašas vilnas zeķes.
26.06.2014 22:34 |
 
Reitings 1638
Reģ: 20.09.2010
Es nesaprotu, kaads vilnai sakars ar vegaanismu ? :D Saprotu trusiishu moheeru, aadu, kazhokaadas ...
Bet aitas tachu nenogalina taas vilnas ieguushanas rezultaataa. Islandes aitinjas, piemeeram, laimiigas savaa nodabaa ganaas pa kalniem visu vasaru un izskataas laimiigas kaa ar, taa bez vilnas.
26.06.2014 22:37 |
 
10 gadi
Reitings 822
Reģ: 17.03.2013
Es arī mēģinu periodiski uz svaigēšanu, bet tad atkal pāreju uz tādu kā vegānismu- vegāns ir vairāk dzīvesveids, bet man tas izpaužas tikai uzturā:)
Kāds pus gads jau būs, bet nenoliegšu, ka ir radušās arī šādas tādas problēmiņas, ar kurām vnk jātiek galā:)
Veiksmi visām:):)
26.06.2014 22:40 |
 
10 gadi
Reitings 822
Reģ: 17.03.2013
Par šo tēmu runājot.
http://vegan.lv/mentori/

Izklausās interesanti, ne?:D
26.06.2014 22:41 |
 
Reitings 847
Reģ: 09.02.2014
Kāds svaigēšanai sakars ar vegānismu? Svaigēdājs ēdgaļu, visu no dzivnieku pasaules nākušo ikdienā un uzturā neizslēdz.
26.06.2014 22:45 |
 
10 gadi
Reitings 2230
Reģ: 11.03.2010
Manuprāt , lai būtu vegāne, jābūt nežēlīgi bagātai, lai nolīgtu savu- personīgo dietologu( seko līdzi šim procesam) , ārstu (atbild par veselību) un vēl personīgo veikalu (zin , no kurienes produkcija nāk).
Zinu paziņas, kas dēļ vegānisma iedživojas veselības problēmas, jo nedomāja līdzi ko ēd, kā arī moderni tievēja.
Ir vegānisms izdevies profesionālam aktrisēm, kuras var to atļauties un viņas nav bijušas no Eiropas, mūsu platuma grādiem.
26.06.2014 22:46 |
 
Reitings 2258
Reģ: 29.01.2009
Oij, es taču neteicu, ka esmu veģetāriete, es esmu cilvēks, kas pāriet uz veselīgu uzturu. Gaļu ēdu pāris reizes gadā, tad kad laukos tieku pie pazīstama mednieka medījuma gaļas. Nedomāju, ka izslēdzot no uztura rimi nopērkamo gaļu kāds var sabeigt veselību, tas nav nopietni :D
Pēdējā laikā esmu izjutusi kopsakarības - nav gaļas, nav maizes manā kungī - man ir vairāk enerģijas un labāka āda. Pie tā arī pieturos, iespējams, ka vēl pēc kāda laika nekārosies arī meža gaļa. Piena produkti vispār tikai uzpūš manu vēderu. Izaicinājums varētu būt atteikties no zivīm. Bet nu negrasos forumā nevienam skaidrot un pierādīt, ka bez gaļas un vispar bez ļoti daudz kā cilvēks var iztikt, jo visu pasauli nepārliecināšu. Pasaulē ir ļoooti daudz cilvēku, kas ne tikai gadu, bet pat 6 un 9 gadus ir svaigēdāji un vegāni un viņi ir ieguvusi tikai labāku veselību, nekāds vitamīnu trūkums viņiem nedraud, sievietes svaigēdājas pat iznēsā veselīgus bērnus, bet LV līdz tam vēl augt un augt. Protams, ir viegli būt svaigēdājam, ja tu dzīvo vieta, kur mango un banāni aug tev dārzā tā pat kā mums gurķi un burkāni, tikai mums gurķi ir dažus mēnesus, bet viņiem banāni visu gadu :)
26.06.2014 23:02 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Svaigēšana būtu brīnišķīgs sapnis, tomēr šajos platuma grādos - diemžēl, ja par argumentu liekam Rimi gaļu, tad nu nevar neapskatīt gāzē pārvadātos banānus, importētos dārzeņus, pesticīdiem bagātās paprikas un vīnogas, tas būtu nedaudz, nedaudz divkosīgi.
26.06.2014 23:06 |
 
Reitings 1638
Reģ: 20.09.2010
Vispaar jau .. viss ir kaitiigs :D
Es tikai esmu noveerojusi vienu - tie, kas akiivi sporto vai pieveersoshies kaadam noteiktam uztura veidam (piemeeram, vegaanisms) - daudz ruupiigaak seko tam, lai uzturs - caurmeeraa - buutu sabalanseets. Un tas ir buutiski neatkariigi no taa, ko eed.
26.06.2014 23:14 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
neesmu mēģinājusi vegānismu, bet esmu bijusi veģetāriete vairākus gadus un pazīstu dažus vegānus un svaigēdājus-vegānus. pirmais - no skaistiem matiem un nagiem varēsi atvadīties. tālāk nāk visādi uzmanības un koncentrēšanās traucējumi, pēc 3 un vairāk gadiem tikai nopietnākas veselības problēmas, problēmas ar zobiem, kauliem, asins sastāvu. nenoliedzu, ka ir cilvēki, kuriem vegāna diēta lieliski der, mēs visi esam dažādi, bet parasti ir šādi.
kā plusu varētu minēt - sāksi ēst lietas, par kuru eksistenci pirms tam pat nenojauti, iemācīsies īpašas receptes. lietas, kuras normāli cilvēki nevar dabūt iekšā, tev liksies debešķīgi gardas. nebūs jāuztraucas par holesterīna līmeni asinīs un par slaidu figūru, nepārtrauktā stingrā diēta un tev piemērotu ēdienu nepieejamība parastajās sabiedriskās vietās piedos smalkumu ķermeņa formām. varēs aizmirst par smaguma sajūtu kuņģī, bet kā mīnuss iespējama ļoti bieža vēdera pūšanās.
26.06.2014 23:21 |
 
Reitings 1714
Reģ: 15.08.2012
Frivolus, cik nu es saprotu šis: "Cilvēki, kas ir vegāni ētisku apsvērumu dēļ, neatbalsta dzīvnieku izmantošanu nekāda veida preču ieguvei. Daži pazīstamākie dzīvnieku izcelsmes produkti ir gaļa (t.sk. zivs gaļa un citi jūras dzīvnieki), olas, piena produkti, medus, kažokādas, āda, vilna un zīds," attiecas arī uz vilnas zeķēm, vismaz daļai vegānu.
Olas jau arī nenozīmē kādu nogalināt, jo olas vistas dēj arī bez gaiļa un tas nozīmē - tās ir neapaugļotas. Var uzskatīt par vistas mēnešreizēm.
Tāpat arī medus iegūsanai nav jānogalina, bet tas tiek uzskatīts par bišu ekspluatāciju...
26.06.2014 23:27 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
jā, vegāni neēd un neskaras klāt nekam, kas ir dzīvnieku izcelsmes, pat, ja iegūstot to produktu, dzīvnieks netika nogalināts un mocīts, pat otrādi - piem. ja piena govi neslauc vai vilnas aitai negriež vilnu, tie dzīvnieki ļoti mokās, bet vegānisms iestājas vispār pret mājlopu turēšanu kā tādu.
26.06.2014 23:32 |
 
Reitings 901
Reģ: 25.03.2013
Ja nemaldos, tad veģetārisms nav taspats, kas vegānisms.. Dudzas te mazliet jauc visu vienā katlā.
27.06.2014 01:53 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits