Dāvanu naudu sadalījums

 
Reitings 967
Reģ: 14.09.2009
Kāds ir jūsu viedoklis par dāvanu naudu sadalijumu...

Iedomājamies situāciju, ka puisi uzaicina uz kādu radu balli, un jūs kā otrā pusīte ejat viņam līdzi. Plānots ir dāvināt naudu. Vai jūs piedalīsieties ar pusi no dāvināmās naudas?

Vai arī, piemēram, jūs esat uzaicināta uz savu draugu kāzām. Puisis kā pavadonis, protams, būs līdzi. Vai prasīsiet, lai viņš sedz pusi kāzu dāvanas?
Draugi jau ir tikai jūsējie. Un faktiski jau jūs gribat, lai puisis iet, jo negribat iet viena, nevis ka viņš baigi pats rautos.
25.06.2014 15:44 |
 
Reitings 5726
Reģ: 27.08.2011
tā kā mēs neejam viens uz otra radu , draugu dzimšanas dienām, kāzām, tad iznāk ka pats viens iet un pats arī izdomā, cik tērēt:D
25.06.2014 16:55 |
 
Reitings 2804
Reģ: 07.10.2012
Laikam jau atkarīgs no tā, cik ilgi esat kopā. Kad es ar draugu biju kopā pavisam nelielu laiciņu, bija draudzenei dzimšanas diena, kurā neliels viesu bariņš metāmies dāvanai. Draugam mesties neliku, jo neuzskatīju, ka tas ir vajadzīgs. Viņš nopirka ziedus un vēl kaut ko, laikam, ja pareizi atceros. Tagad, kad esam kopā ilgu laiku, tad dalām uz pusēm.
25.06.2014 17:01 |
 
Reitings 2209
Reģ: 29.01.2014
Bijām pazīstami kādu nedēļu kad meitene mani aptina ap pirkstu. Vajadzēja dāvanu viņas vecmammai. Mans uzdevums bija noprkt konfekšu kasti bet viņa teca, ka parūpēsies par pašu dāvanu. Viņa parūpējās... Panāca lai uzdāvinu meitenei puķes, kuras kopīgi ar konfektēm pasniedzām viņas vecmammai. FML
25.06.2014 17:15 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
Becky, visas jau nevar dabūt naudīgu veci kā Tu, ir jāsamierinās ar mazākiem ienākumiem. :D
Armand, nabadziņš, liec lai maksā visu tev atpakaļ. :(
25.06.2014 17:25 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
Pa tēmu - dalām uz pusēm.
25.06.2014 17:26 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Armand-:D
Man gribeetos pievienoties ar ziediem.Loti patiik pirkt ziedus,taisiit interesantus puskus!
Es noteikti ietu uz kaazam ,kuraas nevienu nepaziistu-tiesi interesanti,satikt daudz interesantu cilveeku,ieguut jaunus pazinas utt
25.06.2014 17:27 |
 
Reitings 2215
Reģ: 26.01.2011
Ja ietu uz kāzām, kā +1 un pāri nepazītu, tad noteikti tāpat piemestu dāvanai. Nu kaut vai puķes nopirktu.
Esmu bijusi kāzās, kurās pāri vispār nepazinu, tikai dažus viesus (no kādiem 50). Piemetu dāvanai, puķes iegādāju un ne mirkli to nenožēloju, jo ar līgavu (nu jau sievu) kļuvām par labām draudzenēm.
25.06.2014 17:38 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Pat tad, kad nebijām precējušies, visas dāvanas vienmēr gādāju es. Tikai pašā attiecību sākumā, kad braucām pie kādiem viņa radiem, tad viņa mamma sagādāja dāvanu no ģimenes kopā un es nopirku ziedus.
25.06.2014 18:59 |
 
Reitings 1149
Reģ: 15.01.2014
Mums kopīgs maks, tā kā neko nedalām.
Ja metamies dāvanai tad mēs metam par 2 cilvēkiem, jo tas, ka esam pāris nenozīmē, ka saplūstam par 1. Mēs tomēr esam 2 cilvēki :)

Tavā situācijā - viņa draugu kāzas, viņš arī sedz visas izmaksas, tavs uzdevums ir vnk labi izskatīties :)
25.06.2014 19:08 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Man radās tāds jautājums. Ja draugu bars sarunā mest naudiņu (pirms tam nosakot, cik katram jādod), tad ir godīgi, ja pāris piemet tikpat daudz, cik viens cilvēks??? Biju drusku nepatīkami pārsteigta vienās kāzās. Draudzene mani ielūdza vienu (ok, to jau sagremoju), bet, kad metām naudu ar viesiem, kā bija norunāts, pāris kopā meta tikpat, cik es viena, un citi, kas bija vieni. Piebildīšu, ka tie nebija pavadoņi, bet visi draugi, nevis vnk līdzi paņemta otra puse.


Mēs daudzus gadus vienā draugu kompānijā vienmēr sametāmies dāvanai jubilāram. Un bieži vien sanāca visādas stulbas situācijas - piemēram, sadalām, cik katram jāpiemetas, bet beigās kāds neierodas uz jubileju - no šī cilvēka tad naudiņu prasīt, vai nē? Tāpat vienmēr bija muļķīgi - vai ieskaitīt arī otrās pusītes vai nē (jo īpaši, ja otrās pusītes mēdz mainīties bieži, vai nav nopietnas). Tā kā es ar savu tagadējo vīru biju kopā jau daudzus gadus, tad pārējie draugi vienmēr ierēķināja dāvanai no mums abiem, pat tad, kad vīrs nemaz uz pasākumu negāja. Līdz vienu brīdi man tas viss bija tā apnicis, ka pieliku tam punktu un pateicu, ka turpmāk sametīšos dāvanai kādam draugam tikai tad, ja būs kāda konkrēta lieta, ko šis cilvēks ļoti vēlas un viens draugs/draugu pāris to nevar atļauties. Es pilnīgi un galīgi neatbalstu mešanos, ja dāvanā ir nauda - kāda jēga? Kāpēc katrs nevar savu daļiņu vienkārši uzdāvināt? Pagājušajā gadā bijām vīra drauga kāzās 3 pāri no vīra draugu loka - pārējie piedāvājās samesties naudiņu kopējā katlā. Mēs nepiekritām, beigās arī izrādījās, ka abi pārējie pāri sameta apmēram tikpat, cik mēs ar vīru divatā uzdāvinājām.
25.06.2014 19:13 |
 
Reitings 1552
Reģ: 04.05.2010
Kā kuro reizi, dažreiz nopērku es, citreiz vīrs, reizēm viens otram kaut ko piemetam, neskaitam kapeikas un nedalām visu uz pusēm. Ļoti nepatīk modelis, kur redzu pāri lielveikalā pie kasēm, kas skaita, cik kurš kuram parādā un kurš maksās. Pašai bijusi ļoti ilga pieredze ar tādiem vīriešiem, kuriem visu vajag uz pusēm un skaita katru kapeiku. Par laimi, ar vīru ir paveicies.
25.06.2014 19:24 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
Teiksim, ja jāiet līdzi savam puisim uz svešām kāzām, kurās nevienu nezinu, normāla dāvana būtu 100 eiro, tātad puse ir 50 eiro, kas jāliek no sevis. Tērps, kurpes, makeup un frizieris vēl kādi 100 - 150 eiro, diezgan sālīti vispār sanāk. Ziedi, benzīns vēl...
puisha draugi, lai vinjsh domá par dávanu, ja ietu pie maniem draugiem, logiski, ka neprasítu puisim pusi dávanas... (bet nu mums jau maks sen ká kopígs)
25.06.2014 19:31 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
nekad neesmu lauzījusi galvu par tādām lietām - mani draugi/radi/kāzas utt. - dāvana no manis, puiša draugi - dāvana no viņa. atceros, ir sanācis, ka es piedāvājos sagādāt ziedus viņa draugiem vai vīrietis pa ceļam nopirka ziedus, bet speciāli nesēdētu un negaidītu, ka ziedus nopērk. kā pavadonis lai nāk tukšām rokām. nezinu, kā ir pēc etiķetes, vai svinētāji gaida no pavadoņa kaut ko vairāk par mutisku apsveikumu?
par lielajiem izdevumiem tērpam arī neiedomātos cepties, tas ir brīvprātīgi, nav obligāti jātērē 150 eur kleitai, var izvilkt no skapja, noīrēt vai nopirkt lētāku, vai nopirkt tādu, kura noderēs arī citos pasākumos. savus pucēšanās izdevumus noteikti neiedomātos prasīt no cilvēka, kuram esmu pavadone. par benzīnu - nezinu, cik simti km jums ir jābrauc, ka jāmokās ar domām par šiem izdevumiem, bet ir gadījies, ka man kā pavadonei vīrietis apmaksāja lidmašīnas biļeti. manis pēc viņš varēja mierīgi doties uz tām kāzām bez manis.
25.06.2014 20:53 |
 
Reitings 797
Reģ: 29.01.2009
vai tiešām mūsdienās jaunajam pārim ir jādāvina 100 EUR? un piekrītu Donata par kleitu...
25.06.2014 20:58 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
izdevumi uzskaitīti šajā diskusijā man atgādināja vienu LMT raidījumu kaut kad sen - cik izmaksā randiņš - vakariņas restorānā - vīrietim un cik sievietei. tie sievietes izdevumi bija šokējoši - jauns tērps, jaunas kurpes, visa ķermeņa vaksācija salonā, jauns seksīgs apakšveļas komplekts un kā punkts uz i - avārijas kontracepcijas iegāde (kas arī ir pieminēšanas vērts, jo tie tomēr ir pārdesmit lati). beigās sievietes randiņa izdevumi bija vairākas reizes augstāki kā vīrieša, kurš izvilka drēbes no skapja un samaksāja par vakariņām, vakara turpinājums viesnīcas numuriņā tur laikam arī figurēja.
25.06.2014 21:04 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits