Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Viens liels haoss.

 
Reitings 8
Reģ: 08.06.2014
Sveikas!
Šogad es beidzu 12.klasi un man jau sen būtu vajadzējis izvēlēties studiju virzienu, ar kuru vēlētos saistīt savu turpmāko dzīvi. Kā tad. Jau kopš vidusskolas sākuma apskaudu ikvienu, kurš zināja, ar ko vēlas nodarboties, ko dzīvē grib sasniegt.
Vārdu sakot, mācīties man patīk, tiešām. Gadu izlaist es nevēlos, taču maksāt astronomiskas summas par studijām, par kurām neesmu pārliecināta, ka tās mani aizrauj, nepavisam negribu.

Protams, daži varianti man ir. Esmu apmeklējusi arī skolas karjeras konsultanti, bet nekas diži skaidrāks nekļuva. Viņa tikai norādīja virzienu - Humanitārais.

Šobrīd es varu padalīties ar saviem 4 variantiem, no kuriem neesmu pārliecināta ne par vienu. Ironiski, bet nāksies izvēlēties. Un jā, es zinu, ka tās ir pilnībā dažādas jomas.

1)LKA Starpkultūru sakari Latvija - Dānija
Šeit mani biedē darba iespējas pēc studijām, un tas, ka iegūstamais grāds ir mākslās - kur ar tādu?
2)LU Moderno valodu un biznesa studijas
Ekonomika nav gluži mana stiprā puse, taču izklausās interesanti.
3)RSU Audiologopēdija
Mazliet uztraucos par to iestājpārbaudījumu un mācību apjomu.
4)LU Matemātiķis - Statistiķis

Es būtu ļoti pateicīga, ja jūs dalītos ar savām domām un pieredzi, kas varbūt spētu man palīdzēt. Diezgan liela panika sāk iestāties. Es zinu, ka būšu laimīga, kad būšu izvēlējusies un iestājusies, bet priekšā ir tas grūtākais - izlemt.


P.s. Vai kāda nezina, kur var izmācīties par redaktoru? Tā intereses pēc.
08.06.2014 22:27 |
 
Reitings 1045
Reģ: 29.05.2014
Stradiņos Komunikāciju zinātni, žurnālistiku. Man liekas,ka tieši konkrēti par redaktoru nevar.
Nu izvēlies to, kas sirsniņai tuvāks, mēs tev diži palīdzēt nevarēsim. Tā ir tava nākotne, ne mūsējā. Izvērtē to, ko tiešām nevēlies darīt un pēc tam sev patīkamākās studiju programmas izpēti padziļinātāk.
08.06.2014 22:34 |
 
Reitings 155
Reģ: 06.03.2012
Ja Tev tiešām patīk mācīties un patīk matemātika, tad noteikti matemātiķis - statistiķis. No attālām paziņām ir dzirdēts, ka var dabūt labi atalgotu darbu + nav daudz cilvēku ar šādu izglītību.
Audiologopēdija arī var būt vilinoša, ja gribi darboties ar cilvēkiem, tomēr ņem vērā, ka tad tev to tiešām jādievina, kā arī konkurence lielāka.
Radošās profesijas varēsi studēt pēc tam - aiz neko darīt un mākslu paturēt kā hobiju.
08.06.2014 22:35 |
 
Reitings 155
Reģ: 06.03.2012
Par redaktoru gan jau var strādāt arī ar filologa izglītību.
08.06.2014 22:36 |
 
Reitings 3296
Reģ: 26.08.2009
Skuķi!
Ir muļķīgi sevi 12to klasi beidzot, šaustīt par to, ka nezini, ko gribi. Ne Tu pirmā ne pedējā tāda. Ej, kur tiec budžetā, jo ikkatrā no programmām Tev būs kaut kāds "bet" ja nepatiks, pāriesi uz citu, kamēr atradīsi savējo. Tikai tādi "bet", atceries, būs vienmēr un visur.
08.06.2014 22:40 |
 
Reitings 8
Reģ: 08.06.2014
Oui! biju atvērtajās durvīs pie fizmatiem un man gandrīz to pašu pateica - kultūru varēsi mācīties pēc 40! :)

zinu, jau zinu. pašai jātiek galā, nekur jau nebūs viegli, visur jāmācās. bet tik un tā - interesē citu viedokļi. :)
08.06.2014 22:43 |
 
Reitings 2336
Reģ: 29.01.2009
1)Ar LKA diplomu var noslaucīt pakaļu.
2)Nezinu, kas tas ir :D
3)Pārāk aprobežota profesija
4)Neinteresanti

Mans ieteikums- atrodi darbu, kas tev patīk un tev nekad nebūs jāstrādā. :)
08.06.2014 22:52 |
 
Reitings 2715
Reģ: 13.12.2013
Izveertee, ko patiesaam veelies dariit. Arii man bija bailes iestaaties kaut kur, kur man nepatiks, bet rezultaataa izdariiju to, no kaa visvairaak baidiijos - programma man nepatiik. Ieteiktu pastraadaat, tad tik tiesaam zinaasi, ko gribi.
Prakse.lv ir pieejami profesiju apraksti, lasi, skaties, vertee.
Ja neesi parliecinata par izveeli, nesteidzies!!!
08.06.2014 22:54 |
 
Reitings 575
Reģ: 20.06.2012
Es arī sākumā nezināju, kur studēt, ko īsti gribu. Tāpēc skatījos, kuros mācību priekšmetos un eksāmenos man ir labāki rezultāti ( kur lielākas iespējas tikt budžetā), kādas jomas mani vispār nesaista ( un uz to pusi nemaz neskatījos), kurā pilsētā un arī skolā gribu/negribu studēt, un kādi būs mani darba apstākļi, dienas režīms, darba iespējas, atalgojums, kad pabeigšu konkrēto studiju programmu. No visa tā beigās kaut kas arī sanāca. Un šobrīd esmu apmierināta ar savu izvēli un studijām. :)
Varu ieteikt mājaslapu, caur kuru skatījos un meklēju - www.niid.lv .
08.06.2014 23:00 |
 
Reitings 575
Reģ: 20.06.2012
Kā arī, ja baida tie 4 gadi bakalauram, vari skatīties uz koledžas tipa izglītību, kur ir vien 2-2.5 gadi. Tos var arī nolauzt, ja ne visai patīk, toties būs papīrs un, ja arī būsi trāpījusi uz īsto, varēsi mācīties arī bakalauram, maģistram, utt.
08.06.2014 23:03 |
 
Reitings 3
Reģ: 08.06.2014
Manējais ieteikums pamatos laikam būs līdzīgs Graciela_Andreina teiktajam - ļoti, ĻOTI iesaku nestaties kaut kur TIKAI tamdēļ, ka jomā paredzams lielāks atalgojums (matemātiķis statistiķis). Īpaši tāpēc, ka pati rakstīji -

2)LU Moderno valodu un biznesa studijas
Ekonomika nav gluži mana stiprā puse, taču izklausās interesanti.


Statistiķiem parasti ir ļoti liela saskarsme ar ekonomiku. Vērts likt aiz auss.

Ja patīk valodas (nezinu, kāpēc tev sarakstā ir arī audiologopedija, bet tur varbūt vilkt savas paralēles arī ar patiku pret valodām.....?), iespējams, tev varētu sagādāt prieku mācības 1-3. programmās. Ja patiks, gan paveiksies atrast darbu.

Ieteikums strādāt ir labs (ja netiec budžeta, piem., LU vai Stradiņos)

Par baidīšanos no mācību apjoma - tas gan ir nekam nederīgs (atvaino) arguments. Ir uj, kur daudz ko mācīties arī fizmatos. Šo varētu uzsvērt vēl un vēl...

Vispār uzrakstīju te, jo pirms dažiem gadiem jutos līdzīgi. Tomēr visi ieteikumi no malas ir līdz pedejam subjektīvi. Varbūt vari visu ko darīt. Tikai, ja tev ir stiprās puses, nav slikti tās neatstat otrajā plānā. Vispar ieteikumi "kultūru - pēc 40" vai "kā hobiju" nav peļami. Tomēr labi, ja profesija (ar ko būs saistīta tava darba ikdiena nākotnē) balstīta uz tavām stiprajām pusem un tad, ja tev vēl būs papildzinašanas citās jomās, plašs redzeslauks, - tad jau būs pavisam labi.

Mieru tikai mieru jebkurā gadījumā:)
08.06.2014 23:52 |
 
Reitings 1707
Reģ: 31.07.2012
Vienīgais, ko es tavās studiju opcijās nesaprotu ir tas, kā matemātiķis-statistiķis pieskaitās pie humanitārā novirziena?
Ja padodas valodas, nav jāskrien studēt kaut ko eksaktu tikai tāpēc, ka tur lielāks pieprasījums, alga. Ja tomēr tā izdarīsi, vari uzreiz rēķināties, ka studijas tev nepatiks.
09.06.2014 00:20 |
 
Reitings 8
Reģ: 08.06.2014
Tieši tāpēc ir tik grūti izvēlēties, ka principā padodas arī eksaktās zinātnes. Vidusskolā mācījos klasē ar matemātikas novirzienu - tas šķiet loģisks turpinājums. Nevar tā pateikt, ka varu iet uz humanitārajiem 100%. Tā karjeras konsultante ieteica pēc testiem utt, taču tur ļoti daudz kur parādās arī hobiji un aizraušanās, kas tomēr atšķiras no studijām. Ja tomēr to izdodas apvienot - lieliski.
09.06.2014 00:31 |
 
10 gadi
Reitings 729
Reģ: 17.10.2013
Es nevarēšu pateikt , bet ir jāizvēlas , kas sirsniņai tuvāks un kur būs lielāks darba pieprasījums, lai Tu pēc augstskolas pabeigšanas strādātu savā profesijā . Bet es iesaku - Ņem , kas iekrīt visvairāk sirsniņā:)
09.06.2014 01:12 |
 
Reitings 3
Reģ: 08.06.2014
Tad jautājusm, kādi tieši būtu tavi hobiji, aizraušanās? Tie bieži vislabāk raksturo cilvēka stiprās puses!

Es reiz vadījos pēc loģiska turpinajuma principa un tik un tā kļūdījos. Tagad uz loģiskā turpinājuma principu skatos ar šaubām.

Pēc pieredzes liekas, ka ir atšķirība, vai tu
1) vienkārši spēj izrēķināt sarežģtīus vienādojumus citu pēc cita un tev tas turklāt gluži labi padodas, jo algebrā vienkārši neko neesi palaidusi garām, vai arī
2) piemēram, mācoties ekonomiku, tevi intersēja, kā pielietot grafikus, lai attēlotu sakarības.

Otrais gadījums šķiet tuvāks tam, ko pēc būtības dara statistiķi. Analizē visādus finanšu rādītājus un spriež par to izmaiņam... sīkāk gan jālūdz pastāstīt kādam statistiķim, kaut vai fizmatu forumā.
09.06.2014 01:15 |
 
Reitings 3
Reģ: 08.06.2014
Ņem , kas iekrīt visvairāk sirsniņā


Labi teikts!
09.06.2014 01:16 |
 
Reitings 435
Reģ: 12.01.2014
Es uzskatu, ka tālākai izglītībai pēc vidusskolas ir jāpieiet ar vislielāko rūpību. Mētāšanās no viena uz otru pieradīs vien to, ka nav bijis laika padomāt savas nākotnes vārdā.
Izlemj šobrīd par to, par ko jūties vispārliecinātāk. Apdomā, vai iespējams nopelnīt šādā profesijā, vai patīk studiju kursu piedāvājums un galvenais nepieej pavirši. Laba un saistoša izglītība ir naudas vērta, ja nu sanāk maksāt par to. Noteikti neej uz vietu, kur vari tikt budžetā, kaut arī pilnīgi neinteresē! Un es jebkurā gadījumā balsoju par kādu no Tevis nosauktajām LU studiju programmām :)
Lai Tev veicas, vēlu no visas sirds! :)
09.06.2014 08:14 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits