Eko pārtika no Latgales

 
10 gadi
Reitings 289
Reģ: 31.10.2011
Arī šogad audzēju bio arbūzus, melones, kukurūzu utt. un parastos dārzeņus. Kad izaugs, tad došu ziņu. ;)
Bio pērļu vistu olas, 10 olas 3 eiro.

Viena ola sver no 38 līdz 50 gramiem. Olas čaumalas krāsa mēdz būt krāsu gammā no bēšas līdz gaiši brūnai. Čaumala ir pusotras reizes biezāka un trīs reizes izturīgāka nekā vistas olai, sit pušu arī zoss olu. Pateicoties šai čaumalai, pērļvistu olas droši var pārvadāt lielos attālumos. Turklāt tās var uzglabāt apmēram gadu, jo nezaudē barības vērtību. Pēc svarīgāko barības vielu daudzuma pērļvistu olas ir vērtīgākas nekā vistu olas, dzeltenums ir 1,5 reizes bagātāks ar karotinoīdiem un A vitamīnu. Pērļu olas satur mazāk holesterīna nekā vistu olas. Tomēr tās nepārspēj paipalu olas.


12 paipalu olas 1.45 eiro, ja pērkat olas satiekoties bez kastītes, tad tās maksā 1.25 eiro.

Paipalas pamatā tiek audzētas, lai iegūtu olas. Tas ir augstvērtīgs produkts, ko cilvēki novērtējuši jau senatnē. Paipalas ir audzētas jau Senajā Ēģiptē faraonu valdīšanas laikā. Paipalu olas īpaši iesaka slimiem cilvēkiem un bērniem. Pētījumi apliecina, ka paipalu olām ir labvēlīga ietekmi uz bērnu intelektuālo spēju attīstību, jo tās ir bagātas ar vitamīniem un minerālvielām. Paipalu olas iesaka kuņģa-zarnu trakta slimību gadījumos, īpaši kuņģa čūlas, divpadsmitpirkstu zarnu čūlas, gastrīta, anēmijas, galvassāpju, hroniskas pneimonijas, bronhiālās astmas un tuberkulozes gadījumā. Paipalu olas nekad neizraisa alerģiju, tās var ēst arī tie, kuriem ir alerģija no vistu olām. Viena olas sver apmēram 10 - 12 gramus. Piecas paipalu olas sver apmēram tikpat, cik viena vistu ola. Salīdzinot ar vistu olu, vienā paipalu olas gramā ir 2,5 reizes vairāk A vitamīna, 2,8 reizes vairāk B1 un 2,2 reizes vairāk B2 vitamīna kā vienā vistas olas gramā. Ievērojami augstāks fosfora, kālija un dzelzs saturs. Paipalu olās, salīdzinot ar vistu olām, ir vairāk tādu neaizvietojamu aminoskābju kā tirazīns, treonīns, lizīns, glicīns un histidīns. Paipalu olas satur holesterīnu, bet mazāk nekā vistu olas.
Visveselīgāk paipalu olas ir lietot jēlā veidā, pusstundu pirms ēšanas, uzdzerot ūdeni vai sulu.
Bet vislieliskākā ziņa ir tā, ka, lietojot šīs olas, nav iespējams saslimt ar salmonelozi, turpretim, ēdot vistu olas, cilvēki dažkārt savu organismu pakļauj riskam reizē ar olām uzņemt arī antibiotikas, ar ko vistas ārstētas. Paipalas ir neuzņēmīgas pret dažādām infekcijām, tāpēc tās nav pakļautas vakcinācijai.
Viena no vērtīgākajām paipalu olu īpašībām ir tā, ka tās ilgi saglabājas svaigas.
Istabas temperatūrā tās var glabāt 30 dienas, bet ledusskapī – divus mēnešus.
Arī paipalu gaļa ir augstvērtīgs pārtikas produkts. Tās gaļa ir maiga un sulīga, un to salīdzina ar medījumu gaļu.

Paipalu olu lietošana uzturā palīdz aizsargāt cilvēka organismu pret radioaktīvā apstarojuma izraisītām sekām izvadīt no organisma radioaktīvās vielas noregulēt asinsspiedienu novērst gremošanas traucējumus, mazasinību, nervu darbības traucējumus. Tieši tāpēc japāņi sāka lietot paipalu olas pēc Hirosimas.

Regulāri ēdot paipalu olas, pieaug cilvēka organisma pretestība augšējo elpošanas ceļu saslimšanām un alerģijai. Paipalu olās esošais A vitamīns labvēlīgi iedarbojas uz redzi. Paipalu olas paaugstina dzimumtieksmi un potenci. Tās īpaši ieteicams grūtniecības laikā, jo mazina toksikozes un grūtniecības pārtraukšanās risku.

Kultūristiem paipalu olu lietošana uzturā ir brīnišķīgs olbaltumvielu avots, jo tās labi asimilējas organismā un lietotas lielākos daudzumos (vairāk kā desmit olas) neizraisa diatēzi.

Novērots, ka paipalu olas īpaši palīdz pie sekojošām saslimšanām – hronisks žultspūšļa iekaisums, bronhiālā astma, sirds un nervu saslimšanas. Šo sarakstu varētu turpināt, taču svarīgāk ir kas cits – atšķirībā no medikamentiem, ar kuriem pieminētās slimības ārstē, paipalu olu lietošana neizraisa nekādas blakus negatīvas reakcijas. Regulāri lietojot paipalu olas uzturā - vērtīgās minerālvielas, neaizvietojamās aminoskābes un vitamīni uzkrājas organismā, tādējādi stiprinot imunitāti un aizsargājot organismu.

Koncentrētā B vitamīna deva paipalu olās palīdz nostabilizēties nervu sistēmai, tādējādi cilvēks kļūst mierīgāks un līdzsvarotāks. Augstā fosfora, kālija un dzelzs koncentrācija uzlabo atmiņu, palīdz grūtniecēm saglabāt veselus zobus.
Iesaku paipalu olas ēst ar visu čaulu, čaula ļoti plāna, viegli sakošļāt.


Bio Lauku vistu olas līdz 81 g svarā. Cena 2.5 eiro par 10 olām.

Piegādāt varu ar autobusu vai varam satikties Maltā.

Pārdodu arī preces priekš veselības, skaistuma un mājas. Bet par tiem lasiet manā lapā http://www.draugiem.lv/sensu/
Sensu veikala sekotāji saņem atlaidi, piedalās ikmēneša izlozēs. Nākamā izloze 10. jūnijā, izlozēšu 3 balvas, galvenā balva lūpu balzams Kiss 21 eiro vērtībā, 2. un 3. vietas ieguvēji saņems dāvanu kartes no Sensu. Lai piedalītos izlozē ir jāuzspiež Man Patīk.

P.S. Neesmu juridiska persona. Pārdodu preces tikai fiziskām personām.
05.06.2014 19:02 |
 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
pacelšu - diskusijas autors un pati diskusija mani ļooooti iedvesmo! (l) kaut būtu vairāk tik uzņēmīgu cilvēku Latvijā!
02.07.2015 20:09 |
 
10 gadi
Reitings 289
Reģ: 31.10.2011
Nākamā piegāde uz Rīgu svētdien un pirmdien!

[email protected] skype: jevgenijs19
06.07.2015 19:12 |
 
10 gadi
Reitings 289
Reģ: 31.10.2011

07.07.2015 11:11 |
 
Reitings 4775
Reģ: 18.03.2012
cik maksā tāds arbūzs? (l)
07.07.2015 11:21 |
 
10 gadi
Reitings 289
Reģ: 31.10.2011
Vēl nav izauguši, pirms laika negribu pārdot. Cerams līdz oktobrim būs labs laiks.
P.S. Arbūzs ko turu rokā ir baltais. :)
07.07.2015 11:35 |
 
10 gadi
Reitings 289
Reģ: 31.10.2011
Arbūzu un meloņu skaits būs ierobežots. Būs baltie, sarkanie, dzeltenie, oranžie arbūzi. Uzzini pirmais par jaunumiem: http://www.draugiem.lv/sensu/





17.07.2015 14:53 |
 
Reitings 276
Reģ: 30.05.2015
Skaisti, skaisti! (l)
17.07.2015 15:39 |
 
Reitings 4339
Reģ: 01.06.2014
Ļoti,ļoti forši! (l)
Lai veicas ar tirgošanos! :-)
17.07.2015 16:02 |
 
10 gadi
Reitings 289
Reģ: 31.10.2011
Ja reiz runājam par ēdienu, tad ielikšu vēl pāris bildītes.

17.07.2015 16:13 |
 
10 gadi
Reitings 289
Reģ: 31.10.2011
Pārdodu gailenes 4 eiro litrs.
[email protected]

21.07.2015 18:30 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Tev eko produkcijas ražošanas sertifikāts ir? Vai vienkārši lauku produkciju sauc par eko?
21.07.2015 18:43 |
 
10 gadi
Reitings 289
Reģ: 31.10.2011
Nav sertifikāta un nebūs, jo mani klienti man uzticas. :-)
21.07.2015 19:22 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Tad nesauc savu pārtiku par eko. Tā ir klientu maldināšana, kas ir sodāma rīcība. Vismaz nodokļus maksā? :D
22.07.2015 06:05 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
teika-spolite, pagājušogad ap šo laiku viņš plātījās, ka viņam PVD sertifikāta nav un nevajag, citādi visa produkcija būšot 2x dārgāka. Cik saprotu, tad tagad ir vismaz PVD. Ir labi, ka cilvēks palēnām tomēr sakārto lietas. Var jau būt, ka līdz Eko tiks... :)
22.07.2015 08:18 |
 
10 gadi
Reitings 289
Reģ: 31.10.2011
PVD neizsniedz bio saimniecības sertifikātus. Kā jau teicu bio sertifikāta man nebūs, jo pircēji man uzticas un jebkuru likumu var apiet - dažs labs zemnieks to arī dara. Maksāt par papīru kurš neko nedos negrib ne mani klienti, ne es.

Neesmu vainīgs, ka mani klienti sauc manu preci par eko. Daži cilvēki ir ļoti jūtīgi pret ķīmiju. Saka, ka mani arbūzi ir tīri. Neticat? 1. Man pie kājas. Piem., es neticu Dievam. 2. Varat aiznest manu arbūzu uz laboratoriju.
Komentāros pēdējā laikā es nerakstu eko dārzenis. Tas ka nosaukumā rakstīts to es nevaru izlabot. Lai paliek, par to cietumā nesēdina!
Bioloģiskajā saimniekošanā tiek ieguldītas ne mazas summas, zāle netiek lieta ar indēm, tiek ravēts neskaitāmas reizes pa vasaru. Kaut visi man saka, lai leju indi - zāles nebūs vairākus gadus. Bildēs redzams, ka pie manis daudz zāles dārzā.
Tiek izmantoti Latvijas bioloģiskie augu aizsardzības un mēslošanas līdzekļi. Tā ka atbalstam arī vietējos uzņēmējus.

Es audzēju dārzeņus bez ķīmijas, izmantojot organiskos, bio augu aizsardzības un mēslošanas līdzekļus.

Nelabvēlīgo laika apstākļu dēļ saimniecībai lieli zaudējumi(piem., 2014. gadā 2700 arbūzu un meloņu gāja bojā), šogad lielākā daļa kukurūzas gāja bojā - vismaz 3000 stādu, lēni, bet es attīstos. Esmu neatkarīgs, projektus nerakstu, kredītus neņemu. Viss notiek!
22.07.2015 10:19 |
 
10 gadi
Reitings 289
Reģ: 31.10.2011
Piegāde uz Rīgu 26. un 31. jūlijā.
22.07.2015 10:37 |
 
10 gadi
Reitings 289
Reģ: 31.10.2011
Lasu brūklenes pēc pasūtījuma 3 eiro litrs.

Gurķi 1.7 eiro kg. Piegāde uz Rīgu 2-3x nedēļā.
30.07.2015 08:55 |
 
10 gadi
Reitings 289
Reģ: 31.10.2011
Kāposti bez ķīmijas 0.5 eiro/kg. Kāposts sver 1.5-2 kg. Piegāde uz Rīgu 8. augustā plkst. 16.00 prece ir Rīgā!

02.08.2015 10:16 |
 
Reitings 2342
Reģ: 29.01.2009
Kādi ir sertifikāti? Vai ir iespējams saņemt pirkuma apliecinošu dokumentu?
02.08.2015 10:26 |
 
10 gadi
Reitings 289
Reģ: 31.10.2011
Zilenes 3 eiro/l, 10l 25 eiro. Brūklenes 3 eiro/l. Piegāde uz Rīgu sestdien un svētdien.

[email protected] https://www.draugiem.lv/httpwww.draugiem.lvsensu/

Zilene – mellenes tuvākais radinieks. Zilenes ir nedaudz saldākas, blīvākas un 1,5-2 reizes lielākas par mellenēm. Zilenes mīkstums ir viegli zaļgans un ūdeņains.
Šīs ogas bagātas ar augu olbaltumvielām un ogļhidrātiem, pārsvarā ar glikozi un fruktozi, satur organiskās skābes - citronu un ābolu, C un A grupas vitamīnus, A provitamīnu, minerālsāļus - kāliju, kalciju, magniju, fosforu un dzelzi. Zilenes ieteicamas pie sirds-asinsvadu saslimšanās, asinsrites un gremošanas sistēmas funkciju traucējumiem.
Zilenes satur glikozi, fruktozi, saharozi, pektīnvielas, miecvielas, minerālvielas, lapas - arbutīnu un miecvielas. Zilenes lieto, ja ir caureja (1 TK žāvētas zilenes ieber verdoša ūdens glāzē un ļauj iestāvēties 15 minūtes), dizentērija, gremošanas orgānu iekaisumi, saaukstēšanās, drudzis, mazasinība, diabēts. Zilenes ir diētiskas, tās lieto ārīgi, lai dziedētu brūces. Lapu uzlējums ārstē drudzi un hroniskas ādas slimības.
Tiesa, no zilenēm var gatavot visus tos ēdienus, ko no mellenēm, tikai ne visi to zina. Zilenes ir garšīgas un vērtīgas ogas. Žāvētas zilenes var uzglabāt gadiem, jo to vērtīgās īpašības neizzūd.
Zilenēm piemīt daudz unikālu īpašību:

aizsargā no radioaktīva starojuma;
nostiprina asinsvadu sieniņas;
palēnina nervu šūnu novecošanu.
lielisks pretcingas līdzeklis;
palīdz izvadīt žulti;
palīdz ārstēt sklerozi;
noņem iekaisumu.

Zilenes iesaka lietot diabētiķiem, jo palīdz atjaunot audus, pastirina ārstniecikso līdzekļu iedarbību, kas pazemina cukura līmeni asinīs un pastiprina vielmaiņu.
Zilenes satur 88 % ūdens, ~ 8% cukurs, 1 % olbaltumvielu, 1,6 % organiskās skābes (citronskābe, ābolskābe, etiķskāne u.c.), 1,2 % šķiedrvielas un 0,5 % miecvielas, krāsvielas un pektīnvielas (tieši šīs vielas izvada smagās radioaktīvās vielas – stronciju un kobaltu). Bez tā visa zilenes satur: karotinu, provitamīnu A un askorbīnskābi, visi B grupas vitamīni, K, P un PP vitamīnus. Nelielais (salīdzinot ar citām ogām) dzelzs saturs kompensē pilnīgu tā uzsūkšanos.
Bet zilenei ne tikai ogas var izmantot, bet arī lapas. Lapas arī satur noderīgas vielas, bet ne tik lielā koncentrācijā. No lapām gatavo novārījumus, izmanto marinādēs aizstājot upeņu/jāņogu lapas.

Gan pieaugušajiem, gan bērniem dienā ieteicams apēst 100 g brūkleņu. Brūklenes ir organiskām skābēm un minerālsāļiem bagātas ogas, kam piemīt baktericīdas un antiseptiskas īpašības. Tās līdzīgi kā āboli un dzērvenes uzlabo ēstgribu un palīdz kuņģim pārstrādāt ēdienu. Bet brūkleņu mētru tēja, pateicoties augstajam mangāna saturam, mazina kaulu un locītavu sāpes un ir efektīvs līdzeklis cīņā pret reimatismu. Brūklenes lieto, ārstējot nieru un urīnpūšļa iekaisumus, diabētu, podagru, caureju, avitaminozi un citas kaites. Tā kā šīs ogas ir spēcīgs atindēšanas līdzeklis, tās ieteicamas vēža slimniekiem, jo mazina audzēju iedarbību. Piemēram, saspiestu brūkleņu ogu kompreses izmanto krūts un ādas vēža ārstēšanai. Brūklenes ir arī efektīvs sviedrēšanas līdzeklis, tāpēc tiek izmantotas saaukstēšanās un dažādu vīrusu slimību profilaksei. To ogas pazemina asinsspiedienu, lieliski šķīdina žultsakmeņus un nierakmeņus, kā arī siekalu dziedzeru akmeņus. Kaltētu brūkleņu lapu un ogu pulveris aptur asiņošanu, bet lapu un ogu tēja ārstē nervozitāti, klepu, bronhītu un pat kašķi. Brūklenes, tāpat kā dzērvenes, satur benzoskābi, kas neļauj attīstīties rauga sēnītēm. Tajās ir arī dažādas citas organiskās skābes, C vitamīns (apmēram 15 mg 100 gramos), pektīnvielas, mangāns, kālijs, miecvielas. Brūkleņu sēkliņās ir arī omega – 3 taukskābes. Tautas medicīnā brūklenes ir pazīstams un viegls līdzeklis pret drudzi un iekaisumiem. Ar ūdeni un medu sajauktu brūkleņu sulu lieto, lai ārstētu saaukstēšanos, galvassāpes un aizcietējumus, kā arī lai atkoptos no vispārēja savārguma. Salasītās brūklenes atšķirībā no daudzām citām ogām transportējot neatsulojas, nesaplok un tik drīz nesāk arī bojāties, tāpēc nav tūlīt jāsteidzas tās pārlasīt un apstrādāt. Ogas var izbērt plānā kārtiņā un kādu laiku turēt istabas temperatūrā.

05.08.2015 17:55 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits