Kādreiz nēsāju, bet tagad nē, jo enerģētiski tasnav labi.
uz kreisās rokas zeltneša nenēsāju, jo, nezinu no kurienes, bet atmiņā tas, ka uz kreisās rokas zeltneša nēsā tās, kurām vīrs ir nomiris
Šeit ir tādas, kas nēsā gredzenu uz kreisās rokas zeltneša, bet nav attiecībās?
Es arī esmu ko tādu dzirdējusi, bet cik zinu, tad ārzemēs uz kreisā pirksta liek saderināšanās gredzenu.arī laulības gredzenu. Tikai ex PSRS vai komunisma valstis laulības gredzenu liek uz labās rokas, tālāk no sirds:D
Vēsturiski tradīcija valkāt laulības gredzenu uz zeltneša jeb ceturtā pirksta nāk no romiešu kultūras. Romieši uzskatīja, ka artērija no ceturtā pirksta ved tieši uz sirdi un tādējādi tieši šis pirksts visuzskatāmāk simbolizēja laulības un mīlestības saites. Citas Eiropas kultūras, piemēram, galli un briti, valkāja laulību gredzenus uz vidējā pirksta. Savukārt saskaņā ar ebreju tradīciju, laulības gredzens tika likts uz labās rokas rādītājpirksta, jo tas tika uzskatīts par visredzamāko pirkstu.
Uz kuras rokas pirksta laulību gredzens tiek nēsāts dažādās valstīs mūsdienās?
Labā roka - Centrālās un Austrumeiropas valstīs laulības gredzens parasti tiek nēsāts uz labās rokas zeltneša. Uz šīs rokas pirksta to nēsā arī Čīles, Spānijas, Grieķijas, Indijas un Venecuēlas iedzīvotāji.
Kreisā roka - Uz šīs rokas laulības gredzens tiek nēsāts tādās valstīs kā Kuba, Brazīlija, Francija, Īrija, Kanāda, Meksika, Slovēnija, Zviedrija, ASV, Lielbritānija, Itālija un Turcija.
Arī pie mums Latvijā laulību gredzenus pieņemts valkāt uz labās rokas zeltneša, tomēr tas nav obligāts nosacījums, mūsdienās pastāv brīva izvēle uz kuras rokas kura pirksta valkāt laulības gredzenu. Ja nav vēlmes strikti ievērot tradīcijas, tad izvēle ir brīva, galvenais taču, ko šis gredzens nozīmē pašiem jaunlaulātajiem.