Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Ātrs jautājums par BD

 
Reitings 976
Reģ: 30.04.2011
Labvakar!
Meitenes, palīdziet, lūdzu, man. Es BD pie izmantotajām metodēm norādīju, ka darba izmantotas matemātiskās statistikas metodes un man ir jānosauc kādas, bet es apmulsu un vairs nesaprotu.. zinu, ka tas ir stulbi un tā, bet tā kā man rīt ir aizstāvēšana, man droši vien jautās šo jautājumu, tādēļ gribu lūgt Jūsu palīdzību..

Darbā pārsvarā veicu datu apkopošu, diagrammu veidošanu utml.. nekādus koeficentus nerēķināju..tas nozīmē, ka esmu iekritusi un reāli man nav tādu matemātisko statistikas metožu? es tiešām vairs neko nesaprotu un stress jau šodien nereāli lielais...

Lūdzu palīdziet...
27.05.2014 19:25 |
 
Reitings 976
Reģ: 30.04.2011
un vēl varbūt varat ieteikt kā pārvarēt stresu un neuztraukties tik ļoti? :D
27.05.2014 19:26 |
 
Reitings 1707
Reģ: 31.07.2012
un vēl varbūt varat ieteikt kā pārvarēt stresu un neuztraukties tik ļoti?

Kad pārāk daudz stresa un ir laiks, es vienkārši guļu. Gulēšana ir ļoti laba pret stresu. :)
27.05.2014 19:29 |
 
Reitings 976
Reģ: 30.04.2011
nav laika gulēt :d mēģināšu jau ap 10 iet, bet šobrīd mani nomoka manas metodes :D
27.05.2014 19:43 |
 
Reitings 3467
Reģ: 24.09.2012
Google ari neko nesaka?Bet vispar divaini, ka raksti ko tadu, par ko nav sajeegas (sorry, man par matematiku ari tumsa bilde, tapec es to ari nestudeju) :D
27.05.2014 19:50 |
 
Reitings 1707
Reģ: 31.07.2012
Kādā veidā tu veici datu apkopošanu? :) Kāds ir iemesls, kas lika tev domāt, ka esi izmantojusi šādas metodes? No zila gaisa jau tas noteikti nenāca. Kaut ko tātad tu esi darījusi, kas kaut vai attāli, bet ir statistikas metožu pielietošana.
Ja arī nekas nenāk prātā, pasaki, ka pārteicies un biji domājusi, ka veici statistikas datu apkopojumu.
27.05.2014 21:14 |
 
Reitings 154
Reģ: 09.06.2010
Man šķiet, ka Tu esi saputrojusies jēdzienos - matemātiskā statistika ir atsevišķa matemātikas nozare, kas aplūko matemātikas metodes, kuras lieto statistikas datu sistematizēšanā, apstrādāšanā utt. Man par šo bija vesels priekšmets skolā - pilns ar formulām un metodēm. Rēķinājām visādas datu novirzes no vidējā, blīvumus, mediānas, modas utt. Visticamāk, ka neko tādu neesi rēķinājusi :). Mans ieteikums ir saprast, kādas metodes tad īsti esi izmantojusi, atrast tām pareizos nosaukumus un kā jau Maya teica pateikt, ka izvēlējies neprecīzu formulējumu. Tāpēc jau tā ir aizstāvēšana - iespēja pierādīt, ka zini, kā ir pareizi.
27.05.2014 21:36 |
 
Reitings 384
Reģ: 10.03.2014
Kā var rakstīt darbu ja vispār nav sajēgas ko tu tur raksti?

Nu ja "digrammas" bija sadalījuma līknes vai histogrammas, tad jau teorētiski var teikt, ka esi veikuso statistisko analīzi. Vidējos, standrartnovirzes un citus parametrus nerēķināji? t-testi?

Ja tu vien aprobežojies ar pie-chart vai līdzīgām diagrammām, tad tā diemžēl nav statistika.
27.05.2014 21:46 |
 
Reitings 6407
Reģ: 16.01.2014
Par mat. metodēm man nav ne jausmas, bet varbūt šis noder. :)



Teorijas un prakses izpēte – monogrāfiskā analīze, dokumentu satura analīze jeb pasaules un Latvijas informācijas avotu kontentanalīze.

novēlu veiksmi! :) Rīt viss būs galā un Tev būs atkal mierīga sirds, uztraukties nav neiespējams, jo tie ir jauni vāciņi. :) Lai Tev rīt skaista diena! :)
27.05.2014 21:56 |
 
Reitings 976
Reģ: 30.04.2011
Es to ierakstīju, jo to visu nokopēju no savada studiju darba, lai vnk ir vairāk :D zinu, jā, stulbi..tajā brīdī par to neiedomājos.. :(
Es tik atradu, ka man varētu būt dinamiskās laikarindas, tās vismaz ir darbā, bet pārējo informāciju tiešām esmu attēlojusi tikai tabulās, diagrammās utml.. nerēķināju nekādus koeficentus..
būs kaut kā jāizmēģina izlocīties.. ahh..jāsāk pucēties un domāt pozitīvi..
28.05.2014 06:38 |
 
Reitings 3157
Reģ: 19.04.2014
Tiešām stulbi. Vēl stulbāk neizmantot vismaz zināšanu "māti" googli:


Pamatraksts: aprakstošā statistika
Aprakstošā statistika ir statistikas metode, kas izpaužas kā datu kvantitatīvs vākšanas un summēšanas process, ko izmanto, lai pārveidotu datus no liela apjoma skaitļu formas uz formu, kas ir ērta cilvēkam uztverei un tālākai analīzei. Nereti tiek rēķināts aritmētiskais vidējais, mediāna, moda, standartnovirze un citi lielumi. Informācija nereti tiek pasniegta tabulā, grafikā vai diagrammā.

Secinošā statistika tiek izmantota situācijās, kad nav pieejama informācija par visiem kādas kopas elementiem. Tad izmanto pieejamo informāciju tikai par kādu kopas daļu, lai varētu izdarīt secinājumus par visu kopu. Šo metodi izmanto, piemēram, aptaujājot noteiktu daudzumu cilvēku, un tad izdarot secinājumus arī par pārējiem, kuri netika aptaujāti.
Citas statistikas metodes
Dispersiju analīze
Faktoru analīze
Korelāciju analīze
Neparametriskā statistika
Kovariācijas analīze


Sameklēts šeit
Visi meklējumu rezultāti pēc atslēgvārdiem
28.05.2014 07:07 |
 
Reitings 1707
Reģ: 31.07.2012
Nu es domāju, ka modu tu noteikti aprēķināji/atradi, tas ir lielums, kurš visbiežāk atkārtojas :)
28.05.2014 19:11 |
 
Reitings 384
Reģ: 10.03.2014
Kā gāja?
29.05.2014 13:16 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits