Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Veselīgs dzīvesveids

 
Reitings 26
Reģ: 27.04.2014
Sveiki!
Man skolā ir jārunā par kādu noteiktu tēmu un es izvēlējos - veselīgs dzīvesveids. Un es vēlētos, lai atbildat uz 3 vienkāršiem jautājumiem.
1. Vai Latvijā cilvēki piekopj veselīgu dzīvesveidu?
2. Kas būtu jādara, lai vairāk cilvēki pievērstos veselīgam dzīvesveidam?
3. kā ieinteresēt jauniešus?

Pāaaldies! :)
20.05.2014 14:27 |
 
Reitings 3298
Reģ: 16.04.2012
1. Nē
2. Jāpazemina cenas EKO produktiem, jāizkonkurē surogātpārtiku no veikalu plauktiem
3. Ierīkot normālas ēdienreizes jau no skolas vecuma. Izslēgt kiosku un drazu tirgošanu skolās.
20.05.2014 14:33 |
 
Reitings 2482
Reģ: 18.07.2012
1. es teiktu, ka daļēji ievēro
2. piekrītu bellakilla - jāpazemina cenas eko produktiem, jāpaaugstina cena fastfoodiem (un ar to es domāju ne tikai MC, hesburerus etc, bet čipšus, saldumus, burbuļūdeņus (lai gan tiem jau paaugstināja cenu))
3. skolās sākt vairāk mācītīt par veselīgu uzturu, jo man personīgi domas par uzturu mainījās pēc bioloģijas stundām, kur mums sīki un smalki mācīja par visām E vielām, konservantiem, augu taukiem.

cik dzirdēju, tad tuvākajos gadus vai pat nākamgad būs atsevišķa stunda mācību stundu sarakstā par veselīgu uzturu, ēdienu gatavošana un tā
20.05.2014 15:00 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
1. Man jau liekas, ka pēdējā laikā visi bio, eko un sportiskie dzīvesveidi ir baigā modes lieta un arvien vairāk cilvēku tam pievēršas.

Par pārējo nav ne jausmas, neinteresējos baigi. Bet nu - ja vecāki ievēros veselīgu dzīvesveidu, tad jau arī bērni tā tiks audzināti no mazotnes.
20.05.2014 15:02 |
 
Reitings 6263
Reģ: 22.02.2014
1. Man jau liekas, ka pēdējā laikā visi bio, eko un sportiskie dzīvesveidi ir baigā modes lieta un arvien vairāk cilvēku tam pievēršas.

++
20.05.2014 15:02 |
 
Reitings 26
Reģ: 27.04.2014
Lottie, man arī domas mainījās pēc ķīmijas stundas, kur stāstīja par pārtikas piedevām.. pēc tā sāku piedomāt ko ēdu.. protams, bez viņām arī neiztikt, jo ir klāt gandrīz visur.
20.05.2014 16:00 |
 
Reitings 137
Reģ: 05.08.2009
1. Vai Latvijā cilvēki piekopj veselīgu dzīvesveidu? Domāju, ka piekopj, taču jautājums, cik daudz etc.

2. Kas būtu jādara, lai vairāk cilvēki pievērstos veselīgam dzīvesveidam? Ja cilvēki saprastu, ka veselīgam dzīvesveidam ir tieša saistība ar viņu dzīves kvalitāti un ilgumu, tad iespējams vairāk pievērstos.

3. kā ieinteresēt jauniešus?
Ļoti plašs jautājums. Caur kādām aplikācijā, sociāliem tīkliem, caur piemēriem, populāriem jauniešiem, kas nesmēķē un nelieto alko pārmēru daudz..
20.05.2014 16:12 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
1. Nē. Būtu jau labi, ja modes plieta parādītos arī reālos rezultātos un statistika par neinfekcijas slimībām, mirstības no SAS nebūtu tādā līmenī.

2. Jāpalielina fizisko nodarbību skaits skolās, īpaši sākumskolā, bet ne PSRS laika nodarbību stils, bet gan caur rotaļām. Jau minētais par pārtiku, protams. Bet pazemināt BIO produktu cenas nav visai reāli, ņemot vērā esošo tirgus situāciju, kur Latvijas produkti ir tik pat pārķīmiķoti. Tad jau būtu visiem uz naturalo saimniecību jāpāriet. http://www.youtube.com/watch?v=1af08PSlaIs

Bet kā saka, jāsāk ar sevi. It visā.

3. Jauniešiem ir vajadzīgs piemērs. Ļoti grūti un nereāli prasīt no otra kaut ko, ja ģimenē tas nav iedots, nav notikusi kaut kāda virzība, kaut vai, ja runā par ikdienas aktivitātēm. Kādi mēs, tādi mūsu bērni. Un, protams, pašizglītošanās, bez tās nekur.

Mums katram ir iespēja lasīt, gribēt zināt un izvēlēties. Bez skepses, bez stingrām līnijām, tik cik pašiem patīkami - darīt savu dzīvi kvalitativāku, lai tā nebūtu jābeidz pāragri no tādām slimībam, kas varēja nebūt, ko varēja novērst ar pārdomātāku izvēli.
20.05.2014 16:16 |
 
Reitings 6037
Reģ: 10.08.2011
Vispirms jau (jāpiekrīt Zaķim), viss sākās ģimenē. Ja tur netiek ievēroti veselīga uztura pamatprincipi, tad stāsti bērnam skolā kaut pa abiem galiem - situāciju mājās viņš īsti nevarēs ietekmēt un izpratne par uzturu būs izveidojusies no ģimenē iemācītā. Protams, izglītot noteikti vajag un tas ir jādara, lai tomēr būtu arī otrs viedoklis un skats uz dzīvi. Kad būs pieaudzis, varēt pats pieņemt lēmumus, ko ēst un gatavot. Lai gan bērns jau var nest šo jauniegūto informāciju uz mājām un tādējādi likt vecākiem aizdomāties un pārskatīt ēdienkarti.
20.05.2014 16:20 |
 
Reitings 1055
Reģ: 04.07.2012
Lielākoties cilvēki sāk pievērsties veselīgam dzīvesveidam tikai tad, kad grib notievēt.
20.05.2014 17:06 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
1. Domaaju, ka jaa, daudzi ieveero.
2. Jaareklamee vairaak veseliigi produkti, jaauzliek ljoti lieli nodoklji importa produktiem, it iipashi visaadiem snikeriem utt. Nebuutu slikti lielveikalos uzstaadiit plakaatus ar veseliigu eedienu recepteem. Dazkaart skatoties uz veseliigu produktu, ne vienmeer ienaak ideja galvaa kaa aatri un gardi to pagatavot, taapeec daudzi izveelaas eertuma deelj pietureeties pie pelmenju pakas vai ceptiem kartupeljiem.
3. Skolas eedienu jaapadara vizuaali pievilciigaaku, kaa arii ir jaadod lielaaka izveele. Cik esmu dzirdeejusi, nekas nav daudz mainiijies no taa laika, kad es gaaju skolaa. Tolaik daudzi eedieni izskatiijaas taa, it kaa kaads jau tos buutu apeedis un peec tam atveemis uz skjiivja.
20.05.2014 17:15 |
 
Reitings 228
Reģ: 26.12.2012
Dzīvojot ārzemēs, man šķiet, ka Latvijā tomer diezgan veselīgi ēd. Šeit uz katra kvartāla ir vismaz trīs, ja ne vairāk konditorejas, kur cilveki rindās stav, lai iepirktu bulkas, kuras lielākā daļa šeit ir eļļā ceptas. Veikalos arī, skatoties uz to, ko citi cilvēki pērk - pilni rati ar čipsiem, limonādēm un pusfabrikātiem.

Domāju, ka jau gana daudz tiek darīts. Informacija par veseligu dzīvesveidu netrūkst!

Man personigi šķiet, ka jaunieši tomēr diezgan daudz interesējas par veselīgu dzīvesveidu. Man šķiet, ka daudz grūtāk pievērst veseligam dzivesveidam ir pusmūža gados esošus cilvēkus, kas pie sava esoša dzivesveida ir pieraduši un nevēlas mainīt savus paradumus. Vismaz manā tuvako cilvēku lokā šāda problēma ir.
20.05.2014 17:55 |
 
Reitings 1897
Reģ: 29.04.2014
1. Man jau liekas, ka pēdējā laikā visi bio, eko un sportiskie dzīvesveidi ir baigā modes lieta un arvien vairāk cilvēku tam pievēršas.

++++
20.05.2014 17:57 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (1)