Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Erasmus un mantība

 
10 gadi
Reitings 3987
Reģ: 02.02.2011
Labrīt!
Nākošgad domāju braukt Erasmus, bet par čemodānu sāku domāt jau tagad. :)
Tās, kuras ir uz ~pusgadu devušās projām, uz kurieni braucāt, kā pakojāties un cik liels bija jūsu čemodāns? Ir varbūt kādi ieteikumi?
Plānoju pirkt jaunu čemodānu - gribētos ko optimālu gan vienas un divu nedēļu ceļojumam, gan pārvācoties uz vairākiem mēnešiem (laikam, naivi :D )
26.04.2014 13:15 |
 
Reitings 229
Reģ: 18.01.2014
Biju Erasmus uz rudens/ziemas semestri valstī, kurā klimats ir līdzīgs mūsējam. Īsti vairs neatceros čemodānu saturu, bet man tie bija 2 - 1 lielais un otrs kā rokas bagāža. Daudzas lietas arī pēc tam sapirkos uz vietas (dažādi virtuves piederumi, apģērbs), tā kā uz to vari īpaši neiespringt. Uz kādu valsti dosies?
26.04.2014 13:22 |
 
Reitings 435
Reģ: 29.01.2009
Es braucu uz Franciju, man arī bija viens lielais (pirku JYSK, braucot mājup ritenīši saplīsa, bet ar to rēķinājos) un auduma soma kā rokas bagāža. Ņēmu auduma somu, jo tā ir vieglāka nekā mazais koferis un var daudz sastumt iekšā. :D Neņēmu nekādu gultas veļu, virtuves mantas arī nebija nepieciešams iepirkt, bija labs dzīvoklis patrāpījies. Es braucu uz pavasara semestri, mugurā mētelis, kājās garie zābaki, līdz ar to atpakaļceļā vajadzēja pacensties sastumt tās ziemas mantas koferī.
Ieteikumi? Nepērc koferi JYSK :D Un vēl man sanāca ļoti nodrāzt visus apavus. Lai gan parasti esmu saudzīga nēsātāja.
26.04.2014 13:28 |
 
Reitings 1446
Reģ: 20.12.2011
Ja būs daudz liekas naudas, tad var pat braukt tikai ar rokas bagāžu un visas drēbes, apavus, traukus sapirkt tur. Es gan nezinu cik daudzi tā dara un var atļauties. Bet pārsvarā jau tas viens lielais koferis uz riteņiem (70x50 cm) ir standarts.
26.04.2014 13:29 |
 
10 gadi
Reitings 3987
Reģ: 02.02.2011
Nu, jā, jysk esmu šad tad čemodānus pacilājusi, secinājums - mans kosmētikas maciņš liekas izturīgāks :D Nu, nav tiiiik traki, bet man arī vizuāli viņi nesaista.
Fleur esi arī tieši domāju par 70 cm garu 100litrīgu čemodānu. Tas pats lielākais jau būtu par traku, un kaut vai izgrozīties pa lidostu būtu neērti..
Patiesībā šobrīd svārstos starp 60 un 70 centimetriem. Rokas bagāžu ņemtu šā kā tā, jo zinu, ka man vienmēr vajag paņemt maksimāli daudz mantu "ja nu kas" gadījumiem :D Tātad tas noteikti būtu čemodāns + soma.
Vai jūs somu ņemtu ar izvelkamiem ritentiņiem vai parastu lielizmēra somu?
Un vai 70cm čemodāns priekš ceļojumiem uz nedēļu vai divām nav par lielu? tiešām negribu pirkt 10 čemodānus un somas
26.04.2014 13:44 |
 
Reitings 251
Reģ: 29.01.2009
Es ari braucu ar vienu lielo 23 kg koferi + rokas bagāža+ datorsoma

Mājās pēc pāris mēnešiem jau atgriezos ar 2 lielajiem koferiem. Eiropā ir kolosāli veikali kā River Island, New Look, H&M,, ķīniešu ražoto kurpju veikaliņi ( biju erasmusā 6 gadus atpakaļ), kur pa mazām naudiņām var iegādāties lieliskas mantas jaunai garderobei!

Ja esi sapirkusies daudz uz vietas, tad vienkārši sarunā, lai ģimene/ draugi Tevi apciemo tieši pirms Tavas aizbraukšanas un pārved Tavas mantas mājās, lai pašai nav jāpārmaksā un jāpārstaipās!

Universāls čemodāns nepastāv: ir vai nu mazais, kurš der kā rokas bagāža, bet daudz par mazu garajiem ceļojumiem, vai arī lielais. Lielo izvēlies vieglu un tumšā krāsā, jo savādāk pēc pāris lidojumiem jau izskatīsies visai noplucis.

Veiksmi!
26.04.2014 13:47 |
 
Reitings 844
Reģ: 11.08.2011
Biju vasarā Spānijā uz 4 mēnešiem. Aizbraucu ar vienu koferi, atbraucu atpakaļ ar diviem un veselu kaudzi ar mantām vēl atstāju tur, jo vienkārši nebija, kur likt.
Ja vēl kādreiz brauktu, nav ne jausmas, ko mainītu. Mājās liekas, ka viss, kas skapī, ir smuks, vajadzīgs un noteikti to gribēšu vilkt, tur atkal staigāju pa veikaliem, viss atkal foršs un jānopērk. Tā tam būs būt. :D
26.04.2014 13:48 |
 
10 gadi
Reitings 3987
Reģ: 02.02.2011
Izklausās, ka jums gājis tiik forši (l)
Geno, man jau ir mazais rokas bagāžas čemodāns 55cm grumā. Bet tas ir par mazu priekš 1 vai 2 nedēļu atvaļinājuma - braucot tādos ceļojumos nododu bagāžu šā kā tā, un līdz šim aizņēmos no brāļa, tagad gribu pati savu.
Un tiem "lielajiem" ir kādi 3 izmēri, tāpēc es te tagad arī svārstos :(
Vai tāds 70cm čemodāns būtu ok priekš Ersasmus un gana piedienīgs, arī braucot nedēļu garā atvaļinājumā Vidusjūras kāpās :D
26.04.2014 14:12 |
 
Reitings 251
Reģ: 29.01.2009
Switched on!
Tā, kā Tu esi tā, kura ceļos ar savu jauno koferi, Tev pašai vien būs jaizvēlas....
Kad ir laiks, aizbrauc uz kādu no tirdzniecības centriem un "pielaiko" koferi.
Katram ir savi standarti un prioritātes , gan jau kādā no koferiem saskatīsi savējo!
Personīgi man patīk milzīgie koferi, jo tad mantas tik ļoti neburzās un man visam ir vietas...rokas bagāža ir parasta soma, kuru uzāķēju uz kofera roktura...viegli un ērti!
26.04.2014 14:20 |
 
10 gadi
Reitings 3987
Reģ: 02.02.2011
Tev taisnība, tā arī būs jādara! Es vienkārši dažkārt esmu ārprātīgi neizlēmīga :D
Tad tu saki, ka brauc ar savu lielo arī īsākos ceļojumos?
26.04.2014 14:23 |
 
Reitings 1446
Reģ: 20.12.2011
Es gan kaut kur braucot uz nedēļu neņemu ko lielāku par šo :D It sevišķi jau uz siltajām zemēm, kur nevajag zābakus un mēteļus, bet tikai vieglo apģērbu.
26.04.2014 14:25 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
es skatos nevis uz izmēriem, bet uz svaru. daudz ko nosaka kompānija, ar kuru lido - ja viens čemodāns nevar būt smagāks par 20 kg, tad par katru pārsniegto kg jāpiemaksā vismaz 10 eur (atkarīgs no kompānijas noteikumiem). ja viens čemodāns var būt 30 kg, tad var ņemt milzīgu čemodānu un ar to iztikt. ryanair piem. var paņemt arī 15 kg čemodānu, kas ir vidējs. tādiem nedēļas ceļojumiem iztieku ar rokas bagāžu, nedēļai nemaz tik daudz mantu nevajag, 10 kg - tas ir daudz drēbju.
nevar paņemt vienu un to pašu čemodānu gan 6 mēnešiem, kad mainās sezonas utt., gan 2 nedēļām, ja nu vienīgi nav vēlme maksāt par bagāžu, kuras lielākā daļa tā arī netiks izmantota.
ja ir mērķis iztikt ar vienu čemodānu 6 mēnešus, ņemu līdzi savas dārgākās basic mantas, nekādus šampūnus utt., jo šķidrumi sver daudz.
26.04.2014 14:26 |
 
Reitings 251
Reģ: 29.01.2009
Nē, nē...uz ceļojumiņiem, kuri īsāki par 1-2 nedēļām man ir mazais koferītis :))
26.04.2014 14:32 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
ā, es nedevos uz Erasmus ar diviem čemodāniem uz ritentiņiem, jo tā ir grūti pārvietoties, bet gan lielais čemodāns+soma, un vidēja lieluma priekš īsiem ceļojumiem var nopirkt uz vietas, tāpat 6 mēn. laikā tās mantas ''vairojas'' un būs jāpērk papildus čemodāns :)
26.04.2014 14:32 |
 
Reitings 2209
Reģ: 29.01.2014
ja ar mantību domāts tas, kas starp kājām, tad tā jasargā, nevis tikai līdzi jastaipa.
26.04.2014 14:33 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits