Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Matu balināšana VS krāsošana

 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
Tātad, vispirms lūdzu izlasīt visu jautājumu, un atbildēt pēc būtības.
To, ka mati esot feināki pēc nokrāsošanas blondā krāsā, nekā balināšanas, zinu.
BET.
Lieta tāda, ka es negribu blondus. Gaišus man viņus vajag dabūt, lai varētu pēc tam krāsot visādās citādās krāsās, kādas nu patīk. (Un tās krāsas ik pa laikam mainīt, tāpēc variants "atrodi krāsu, kas patīk, un tā arī krāso", neder).
Šobrīd balinu un tad krāsoju ar semi permanent tipa krāsām. Tā kā mati riktīgi īsi (zēngalviņa), tad tas šķiet OK, bet, protams, kad mati ataugs, uz galiem paliks aizvien sliktāki...
Tāpēc radušies šādi jautājumi:
1) vai gaišā matu krāsa tikpat labi kā balinātājs izņem ne tikai dabīgo matu pigmentu, bet arī semi permanent krāsas paliekas?
2) vai semi permanent krāsa tikpat labi "pieķertos" gaiši nokrāsotiem kā balinātiem matiem? Vai arī mati jau būtu "aizpildīti" ar to "blondo" krāsu, un nākamā krāsa vairs nebūs tik koša / noturīga?
3) Vai pareizi saprotu, ka atšķirība starp balinātāju un blondu krāsu ir tāda, ka balinātājs "izvelk" ārā mata pigmentus, krāsa dara tieši to pašu, taču uzreiz arī aizpilda matu un tādēļ mati šķiet mazāk bojāti? Vai tomēr atšķirība ir cita? (Uz šo lūdzu atbildēt tikai cilvēkus, kam tiešām ir zināšanas par krāsu un balinātāju iedarbību, nevis "viena tante teica, ka krāsas nebojā matus").
26.04.2014 10:36 |
 
Reitings 408
Reģ: 16.02.2014
Pēc savas pieredzes- man balināti mati nešķeļas, bet krāsoti gan. Taču balināti mati ir jau nedzīvi, tātad pūkojas un tautā runājot- ir kā salmi.
26.04.2014 10:46 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
Hmm, man gan pagaidām nav ne nedzīvi, ne kā salmi, bet uztrauc tas, lai tādi arī nepaliktu, ja turpinātu balināt. :D
Ar kādām krāsām krāsoji, kad mati šķēlās?
26.04.2014 10:53 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
Hm? :)
26.04.2014 13:28 |
 
Reitings 3157
Reģ: 19.04.2014
Balinātājs ir drastiskāks nekā matu krāsa, tur arī vienīgā atšķirība. Ja balinošā matu krāsa matus gaišina par 3-4 toņiem maksimums, tad balinātājs var pat izbalināt par 6 toņiem gaišākus matus. Protams, mats ir diezgan nomocīts pēc tādas procesijas. Tāpēc ja balina, tad balina tikai ataugušās matu saknes.
Zaptesburka, ja tev ir zēngalviņas īsi mati, tad tu pilnīgi noteikti vēl nejūti to salmu efektu, jo tavi mati ir salīdzinoši jauni. Mats mēnesī izaug par atuveni 1cm, tādat 12cm gari mati galos ir aptuveni gadu veci. Rēķinam ja garāki, tad attiecīgi vecāki. Un tad pieliekam iedomās klāt tās balināšanas, krāsošanas, sauli, lietu, vējus un salu klāt, kas tam matam ir bijis jāiztur. Protams, ka viņš ir nomocīts un sauss kā salms.
Ar krāsu maiņu iesaku neaizrauties, īpaši jau ja grasies audzēt matus garākus. Nemoki tā savus matus. Jo katra krāsas ielikšana un katra krāsas pigmenta izņemšana moka tavus matus un liek viņiem justies slikti.
26.04.2014 13:35 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
Gita, ok, nevajag jau ar mani kā pēdējo retardu runāt :D tak to saprotu, ka, jo vairākas reizes mats tiek balināts, jo vairāk bojāts, tāpēc jau arī diskusiju veidoju.

Neesmu gan ievērojusi, ka krāsas ielikšana matus bojātu, tieši otrādi - tās semi permanent krāsas, ko lietoju, matus padara feinākus.
Ar balināšanu gan ir kā ir (tas matu garums, kas man pašlaik, ir balināts trīs reizes), bet - gribu košus matus. Un gribu matu krāsu mainīt. Jautāju padomu, kā to varētu izdarīt labāk (nevis, vai to darīt vispār).

Un par ataudzēšanu - ne jau pavisam garus gribu, tikai garākus, nekā tagad.
26.04.2014 14:46 |
 
Reitings 3157
Reģ: 19.04.2014
Un gribu matu krāsu mainīt. Jautāju padomu, kā to varētu izdarīt labāk.

1) Krāsot ar izmazgājamām matu krāsām
2) nevis krāsot matus, bet tonēt, tādējādi pigments ar laiku pats nāks ārā
3) Lai izņemtu pigmentu, ne krāsot, ne balināt vajag, bet gan izņemt pigmentu. Veikalos tagad tie ir nopērkami visdažādākie. Vissaudzīgākie noteikti būs tie bez balinātāja sastāva.
26.04.2014 14:53 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
Es jau krāsoju ar semi permanent krāsām. Tās nav noturīgās. (Vai arī "ar izmazgājamām" Tu domāji tās ķēpas, kas izmazgājas pēc vienas mazgāšanas, piemēram, krāsainās matu lakas un taml.?? Tas nav gluži tas, ko gribu.)

Un ar ko Tu ieteiktu "tonēt" matus tā, lai viņi būtu spilgti neona rozā vai taml. krāsās??

Par līdzekļiem, kas izņem pigmentu, esmu dzirdējusi vēl ļaunākas atsauksmes kā par balinātājiem. Tiesa, tie droši vien arī paredzēti noturīgajām matu krāsām, bet... neko mīlīgi tie tāpat nav.
26.04.2014 15:34 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits