Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Sāpīga tēma

 
Reitings 155
Reģ: 03.12.2012
Sveiki.
Vēlējos apspriezt ļoti nopietnu tēmu, kura šobrīd skar manu dzīvi. Lieta tāda, ka mācos augstskolas 1. kursā budžeta grupā, bet pašlaik un 3 mēnešus iepriekš jau prātoju par augstskolas pamešanu, jo, apmeklējot visas lekcijas, konstatēju, ka puse mācību priekšmetu ir man neinteresējoši un, iespējams, karjerā nenoderīgi. Bet ir cits iemesls, kādēļ vēlos pamest šo augstskolu – katru rītu nākas pavadīt 1 h ceļā, braucot ar pārpildītu vilcienu un ejot gabaliņu ar kājām uz augstskolu cauri vienam no Rīgas kriminālākajiem mikrorajoniem, kura pamatiedzīvotājus interesē alkohols, narkotikas un zādzības. Protams, 1 h jāpavada arī atceļā uz mājām – pēc nogurdinošā brauciena mājās pagūstu uztaisīt pusdienas un pēc tam uz 2 h aizmigt. Iespējams, ka tā ir kāda veselības problēma, kas man ne darba dienās ne arī brīvlaikā ļauj paveikt ikdienas darbus, pēcpusdienā neaizmiegot. Kad pamostos, bieži nākas mācīties pat pus nakti, lai pagūtu visu vai vismaz lielāko daļu izdarīt. Pēc tam guļu apmēram 4-3 h un tad atkal jābrauc uz skolu. Diemžēl ir vēl citi apstākļi, kādēļ vēlos aiziet no studijām un sākt patstāvīgu dzīvi – pašlaik dzīvoju pie vecākiem, kuru ego ir augstāks par pārējo līdzcilvēku interesēm. Viņiem mērķis bija mani ielikt vienalga kurā augstskolā ar nosacījumu, ka tur ir budžets un tā atrodas netālu esošajā Rīgā. Bez tam diezgan slikti ar viņiem saprotos, jo šie mani nemitīgi noniecina, uzskaitot dažādus trūkumus manos mājas darbos un piemērotībai dzīvē – viņi bieži man liek darīt lietas, kuras nemaz ikdienā nevēlos darīt. Brīvdienas paiet mājās, tīrot 4 istabas un saimniecības bloku, tas ļoti nogurdina. Bieži nepagūstu visu izdarīt augstskolai. Piedevām mani nemitīgi terorizē, kritizējot manu darbu un cenšoties kaut kā aizskart. Bieži vien šie konflikti kļūst ļoti personiski un kaitinoši, ja vienreiz pat zvanīju uz krīzes tālruni. Meklēju darbu Rīgā un citur, bet diemžēl nekur mani nepieņēma. Tagad saprotu, ka, iespējams, labākais ceļš būtu pamest augstskolu, 1 gadu aizbraukt uz kādu citu Latvijas pilsētu, gūt 1. darba pieredzi, atjaunot veselību un sakārtot galvu, lai zinātu, ko un kur nākotnē vēlos mācīties. Vienīgi liekas netaisnīgi pret vecākiem, ka viņi mani nepilnu gadu pēc vidusskolas uztur un es tā vienkārši aizeju un pametu studijas. Jau informēju viņus par šo variantu – vecāki tikai biedē, ka ar vidusskolas izgl. varēšu nākotnē tīrīt ielas un iet palīgā rakt grāvjus, bet es saprotu, ka vēlos aiziet no mājām, jo nav normāli, ka vecāki piedraud pasaukt savus draugus, lai mani „pieliktu pie vietas”. Vēlos mieru un klusumu, tikai istabas īre pilsētās ir dārga. Gribu aizbēgt no šī trako nama, bet ko tālāk? Kā jūs ieteiktu iziet no situācijas?
19.04.2014 19:59 |
 
Reitings 3548
Reģ: 19.04.2013
Nezināju, ka Rīga ir vienīgā pilsēta, kur budžeta studijas pieejamas....
19.04.2014 20:05 |
 
Reitings 2338
Reģ: 28.06.2012
vecāki tikai biedē, ka ar vidusskolas izgl. varēšu nākotnē tīrīt ielas un iet palīgā rakt grāvjus,


šito gan neņem par pilnu, es ar savu vidējo profesionālo dzīvoju normālu dzīvi, ielas netīru un grāvjus neroku...ir pat situācijas, kad to dara cilvēki ar augstāko izglītību... bet nu tas tā, ne par tēmu gluži.

Vispār traki, kur tik, atvainojos, stulbi vecāki rodas...
19.04.2014 20:06 |
 
Reitings 258
Reģ: 29.01.2009
Piedod, bet 1 stunda celjaa nav nekas traks. Pati studiju gados braukaaju uz augstskolu ar vilcienu un tad veel ar sabiedrisko. Vienkaarsi izskataas ka tev slinkums maaciities. Un vai paaris stundas paliidzeet vecaakiem ir gruuti? Ja gribi neatkariigu, pieaguso dziivi, brauc uz aarzemeem. Tur speesi noveerteet vecaakus, gimenes maaju, ka vienmeer esi pabarota utt
19.04.2014 20:09 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
es tavā vietā atrastu vietu kojās. par pusi priekšmetu, kas ir nenoderīgi - tā ir daudzās augstskolās un programmās, tas ir normāli. varbūt ir opcija parunāt ar vecākiem, lai viņi vismaz nedaudz palīdz ar naudiņām, lai tu varētu studēt. tad uz vasaru sameklēt darbiņu un tad no nākamā gada mēģināt apvienot darbu ar studijām.
19.04.2014 20:11 |
 
Reitings 423
Reģ: 04.05.2011
Es turpināt meklēt darbu (Rīgā) un arī istabiņu.
Sāktu strādāt, un tad arī paralēli domātu, ko vispār vēlos studēt un vai man tas ir vajadzīgs.
19.04.2014 20:12 |
 
Reitings 2286
Reģ: 02.01.2014
Es gan atbalstu vecāku nostāju! Priecājies, ka Tev vecāki, kas grib Tevi ievilkt tādos grožos attiecībā uz izglītību un biedē ar visādām lietām,kas varbūt pat izklausās tiešām smieklīgi.
Manējie ikkatrā solī atbalstīja pirmām kārtām manas vēlmes un neuzstāja savu viedokli,tāpēc esmu tik daudz ko nopūdelējusi un neizdarījusi līdz galam, jo nebija kas piespiež
19.04.2014 20:13 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
vispār jā, tas ir nedaudz jocīgi, ka, pēc 1 h brauciena pusdienlaikā esot mājās un brīvdienās tīrot dzīvokli, tu esi tā pārstrādājusies, ka neko nevari paspēt izdarīt. veselība tiešām jāpārbauda.
19.04.2014 20:14 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Liāna, ja pamet studijas, tad iesaku uzreiz pēc tam (vai vislabāk - jau pirms tam) kļūst patstāvīgai - atrast darbu un dzīves vietu. Tava dzīve pie vecākiem kļūs vēl neciešamāka, ja pametīsi studijas, bet turpināsi dzīvot uz vecāku rēķina.

Otra lieta - visticamāk nekad nevienā augstskolā nebūs tā, ka visi mācību kursi ir ļoti interesanti, viegli un noderīgi karjerā. Šī, manuprāt, ir milzīga problēma mūsdienu jaunatnē - pāris mēnešus apmeklē lekcijas un saprot, ka studiju virziens absolūti neinteresē, pasniedzēji ļoti nepretimnākoši, priekšmeti neinteresanti utt. Ja Tev ir mācību kurss fizikā, tas nebūt nenozīmē, ka tajā apgūtās prasmes Tev jebkad noderēs dzīvē, bet pavadītās bezmiega naktis, buršanās grāmatās, lai spētu šo kursu pabeigt - tas gan Tev viennozīmīgi noderēs dzīvē.
Norūda pati mācīšanās kā tāda, kā arī, pat ja 90% mācīto zināšanu tiešā veidā darbā Tev nenoder, tad studiju laiks Tevi sagatavo darba videi. Piemēram, IT jomā ikvienam studentam ir jāapgūst dažādas programmēšanas valodas, lai vispār students kļūtu konkurētspējīgs IT jomā, kaut arī ar programmēšanu viņš savu mūžu nenodarbosies.
Tāpēc iesaku padomāt arī par to - skolā skolotāji bieži vien auklējas ar katru audzēkni un zināšanas ar karotīti katram liek mutē - universitātēs ir gluži pretēji, jo īpaši tiem, kuri studē budžeta grupās.
19.04.2014 20:15 |
 
Reitings 779
Reģ: 27.11.2012
Kā būtu, ja tu pabeigtu šo gadu, pa atrastu darbu tuvāk universitātei un pārceltos uz Rīgu? Tad rudenī apskaties, vai tev priekšmets iepatiksies un izlem par palikšanu.

Tikai saproti, ka būsi nogurusi arī tad, kad dzīvosi patstāvīgi, jo enerģiju un laiku paņems darbs.
19.04.2014 20:20 |
 
Reitings 779
Reģ: 27.11.2012
*pa vasaru atrastu darbu
19.04.2014 20:22 |
 
Reitings 3328
Reģ: 14.02.2013
Viņiem mērķis bija mani ielikt vienalga kurā augstskolā ar nosacījumu, ka tur ir budžets un tā atrodas netālu esošajā Rīgā.


Nu bet kas tu maziņa esi???? Bērnudārzā vecāki var ielikt, nevis universitātē :D
19.04.2014 20:25 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Liāna, tu doma gadu padzivot cita pilseta? Un tad iestasties cita augstskola?
19.04.2014 20:31 |
 
Reitings 2191
Reģ: 27.09.2012
Kā būtu, ja tu pabeigtu šo gadu, pa vasaru atrastu darbu tuvāk universitātei un pārceltos uz Rīgu? Tad rudenī apskaties, vai tev priekšmets iepatiksies un izlem par palikšanu.

Tikai saproti, ka būsi nogurusi arī tad, kad dzīvosi patstāvīgi, jo enerģiju un laiku paņems darbs.


Piekrītu!!
19.04.2014 20:35 |
 
Reitings 155
Reģ: 03.12.2012
Paldies par komentāriem. Liekas, ka Jūsu viedokļi man palīdzēja - tagad noteikti pabeigšu gadu, tad meklēšu darbu un tālāk skatīšos kā viss aizies. Pamatpriekšmets mani interesē, vienīgi tie pārējie priekšmeti 4 gadu garumā var likteis garlaicīgi un pastulbi, bet varbūt tomēr ir vērts, ja atrodu darbu un pārceļos mazliet tuvāk. Katrā gadījumā mēģināšu visu savest kārtībā ar jau esošo augstskolu un dzīvi.
19.04.2014 20:47 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Neaizmirsti apskatities dzivoklu un partikas cenas. Dzivosi viena tad izbaudisi ka tas ir, un maju nekartosi? Dzivosi meslos? Un pasai drebes jamazga, jagatavo. Izbaudisi cik tas " viegli" Tev viss pasniegts uz paplates tik palicis ka atlikusos 4 gadus pabeigt studet.
19.04.2014 20:50 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Ak, nabaga maigā mazā radībiņa, mācības par grūtu, pasniedzēji lekcijās neizklaidē un daži priekšmeti ir pastulbi, vecāki liek māju kārtot, jābraukā vesela stunda uz studijām un tik vien jādara ka jāmācās.

Zini, sāksim ar to, ka tūkstošiem cilvēku katru rītu brauc ar pirmo vilcienu pat no Aizkraukles, lai paspētu uz darbu Rīgā, katru dienu pēc darba kārto māju, taisa ēst, mazgā veļu, gludina un dara simts citu dažādu pienākumu.

Tu esi iedomājusies, ka atradīsi darbu, kur tev daudz maksās, varēsi atļauties dzīvot atsevišķi un nolīgt kalponi, un, jā, tajā darbā tu arī nenogursi?

Sveicināta realitātē!
19.04.2014 20:53 |
 
Reitings 3379
Reģ: 29.01.2009
Neklausies Kubieti. Neizklausas, ka Tu majas justos labi un komfortabli. Bet kur tad vel, ja ne majas ta butu jajutas! Iesaku vasara meklet darbu, kuru turpinat rudeni lidz ar studijam. Tu gadijuma nestude LKA? Ta atrodas ne visai forsa rajona un tur jastude 4 gadi. Reizem dzivot atseviski no vecakiem ir labakais lemums, ko var pienemt, lai uzlabotu savu dzivi un justos ar to miera. Iespejams, mainisies ari attiecibas ar vecakiem uz labo pusi.
19.04.2014 20:54 |
 
Reitings 3379
Reģ: 29.01.2009
Es domaju, ka autores nogurums varetu but saistits ar psihoemocionalo stavokli, jo vina pastavigi jutas nospiesta un pat pazemota. Ne visiem ir paveicies ar forsu gimeni, kuru nekad negribas atstat.
19.04.2014 20:57 |
 
Reitings 2394
Reģ: 04.10.2013
Oj, priecājies.. Augstskolai papildus darbu strādāt, uzturēt dzīvesvietu un sevi (šobrīd runāju tikai par pārtiku un mājas precēm, pat ne par drēbēm, alko un izklaidēm) ir ļoooti grūti. Tur ne tikai būs jātīra, bet normālai algai arī jāstrādā 40h nedēļā + skola, bieži vispār bez brīvdienām un, kad tāda būs, gribēsies izgulēties.
Apbrīnoju visus, kas to spēj paši saviem spēkiem, tiešām! Šobrīd tā ņemos vēl dzīvojot kopā ar vecākiem un paldies viņiem par uzturēšanu un palīdzēšanu, bez viņiem es, iespējams, skolu pamestu.. Šobrīd strādāju par kapeikām CV ierakstam, pirms tam strādāju citus darbus, no iegūtās naudas jau kādus gadus 6 drēbes un apavus pērku pati un pēdējos 2-3 gadus no vecākiem naudu neņemu un neprasu, tikai izmantoju bezmaksas paiku, telpu un zinošos padomus :)
Ieteiktu iesākumam pamēģināt uzturēt sevi visādā citādā ziņā, atrast darbu tajā pašā McDonaldā (maksā sakarīgi) vai citā 'melno' darbu iestādē, kur ņem praktiski visus, pamēģināt pastrādāt vēl dzīvojot pie vecākiem, iemācīties nedaudz nosmērēt rokas un patstāvību. Sapratīsi, ka tas nav tik viegli, kā iedomājies..
19.04.2014 20:59 |
 
Reitings 2394
Reģ: 04.10.2013
Aizmirsu piebilst, ka šobrīd esmu 3. kursā augstskolā.
19.04.2014 21:00 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits