Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Maternitates pabalsts

 
Reitings 18
Reģ: 05.04.2014
Sveikas meitenes!
Man tads jautajums.tatad esmu jauna meitene Lv pirmo darbu saku stradat p/g julija(pirms tam neesmu stradajusi)Septembri uzzinaju ka esmu stavokli,ta kaa darbs bija loti smags,divas reizes pec darba nokluvu slimnica uz saglabasanu,no novembra neesmu vairs stradajusi biju uz slimibas lapas,tad atvalinajums un tagad no marta esmu dekretaja!
Tatad jautajums,varbut,kada zina.Vai es vispar kaut ko sanemsu dekreta laika?Jo to B lapu aiznesu uz VSAA,divas nedelas atpakal(pirmdien) rit jau sakas tresa nedela a vestules uz epastu joprojam nav!nesen uzrakstiju vinjiem vestuli atbildes pagaidam nav!Ludzu uz atsaucibu.
Paldies ieprieks visaam par atbildi:)
06.04.2014 13:31 |
 
Reitings 3379
Reģ: 29.01.2009
No VSAA par maternitātes pabalstu:
Kāds būs pabalsta apmērs?
Pabalstu piešķir 80 % apmērā no pabalsta pieprasītājas vidējās apdrošināšanas iemaksu algas.
Darba ņēmējam vidējo apdrošināšanas iemaksu algu aprēķina par 12 kalendāro mēnešu periodu, kas beidzas divus mēnešus pirms tā mēneša, kurā sākas darbnespējas lapa sakarā ar grūtniecību.
Piešķirto pabalstu izmaksā sekojošā apmērā:
1) ja piešķirtā pabalsta apmērs vienā kalendāra dienā ir līdz 32,75 euro (ieskaitot), - piešķirtajā apmērā;
2) ja piešķirtā pabalsta apmērs vienā kalendāra dienā pārsniedz 32,75 euro, – par vienu kalendāra dienu izmaksā 32,75 euro un 50 procentus no piešķirtā pabalsta summas, kas vienā kalendāra dienā pārsniedz 32,75 euro.


Slimības laiku aprēķinā neskaita. T.i., ja tu dekrētā aizgāji martā, tad tev pabalstu rēķina no jūlija līdz decembrim (marts mīnus 2 pilni mēneši). Attiecīgi pabalstu rēķinās no tā laika, kad tu reāli biji darbā - no jūlija līdz novembrim. Vidējo apdrošināšanas iemaksu algu rēķina: alga uz papīra dalīta ar kalendāro dienu skaitu par nostrādātajiem mēnešiem.
Lai aprēķinātu t.s. māmiņalgu jeb vecāku pabalstu, jāzina, kad aptuveni plānotas dzemdības.
06.04.2014 13:53 |
 
Reitings 18
Reģ: 05.04.2014
Alga man bija loti laba prieks musu pilsetas apmeram pec nodokliem sanaca 230-260 ls.
Vaiark veletos zinat vai man dekreta nauda vispar kaut kas sanaks jo tik ilgi i nenak apstiprinajuma vestule
06.04.2014 14:08 |
 
Reitings 3379
Reģ: 29.01.2009
Ja Tevis minēto algu pārvērš algā "uz papīra", tad 250 ls uz rokas būtu 495 eur uz papīra.
Tālāk aprēķini manasfinanses.lv kalkulatorā - maternitātes pabalsta 1.daļa (līdz dzemdībām) sanāk 911 eur (ja stājies uzskaitē līdz 12.nedēļai), 2.daļa - 729 eur (ja par 56 dienām).
06.04.2014 14:14 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!