Krievu valodas zināšanas,lai iegūtu darbu Latvijā

 
Reitings 435
Reģ: 12.01.2014
http://www.kasjauns.lv/lv/zinas/149978/krievu-valodas-nezinasanas-del-jauniesiem-teju-neiespejami-atrast-darbu

Vai tiešām ir tik traki? Pati neesmu ar to saskārusies? Kāda no jums ir?
05.04.2014 17:35 |
 
Reitings 482
Reģ: 22.09.2013
Turklāt krievs saka, ka tiek apdraudēta viņa kultūra un valoda. Kā tas ir iespējams, ja Krievija ir milziga un šī vaolda nekad nepazudīs... bet , ja Latvijā runāsim krieviski, tad latviesu valoda pazudīs... tā lūk!
06.04.2014 16:46 |
 
Reitings 482
Reģ: 22.09.2013
Un vēl -Igaunija perfekti iztiek bez krievu valodas, Ziemeļu valstis arī- tur pat angļu valodu retais zin, Francijā vispār runā tikai savā valodā. Kāpēc Latvijā tā nav? Turklāt piebildīšu, ka augstāk minētās Ziemeļu valstis- arī Igaunija ir ekonomikas ziņā daudz attīstītākas nekā Latvija, kurā runā krlientu valodās nevis savā valsts valodā!
06.04.2014 16:49 |
 
Reitings 122
Reģ: 07.11.2013
Man darbā ir klienti - ārzemnieki (no NVS, Krievijas, jā, arī Ķīnas) kuri daudz brīvāk runā krieviski, nekā angliski. Latviski, attiecīgi, nerunā vispār. Es izvēlos ar viņiem sazināties klientiem ērtā valodā - krieviski. Vot iedomājies - savā dzimtajā zemē, un krieviski. Es tikai nesaprotu, ko es iegūtu, runājot ar viņiem angliski - ar zināšanām paspīdētu, vai?


Izlasi kārtīgi, ko uzrakstīju. Teicu, ka nesaprotu kā tā var būt obligāta prasība. Ja nākas runāt ar tūristiem (reāliem tūristiem, nevis krievu tantēm, kā jau minēju), tad man nekādu iebildumu, bet neuzskatu to par pareizi, prasīt obligātu krievu valodu. Jā,vieglāk ar to tūristu sarunāties krieviski, bet ja man būs izvēle - labāk pamocīšu gan sevi, gan viņu un runāšu angliski, ja būs tāda iespēja.
06.04.2014 16:50 |
 
Reitings 171
Reģ: 15.12.2013
Pirms pāris gadiem arī strādāju apkalpojošā sfērā.un mana ikdienas valoda bija 99 procenti krievu.Bija visādi kuriozi,dažreiz iespītējos un speciāli nerunāju krieviski.Bija krievi ,kas izlikās ,ka viss ok,bet bija arī tādi,kas palūdza ,lai runāju tomēr krieviski.Nu stulbi,protams, jo dzīvojam tomēr LV,bet tā kā jau intervijas laikā ar mani runāja krievu valodā.tad zināju,ka nāksies to darīt gribot vai negribot.
06.04.2014 16:53 |
 
Reitings 900
Reģ: 19.01.2014
krievu valoda ir jāzin, jo Latvijā 10-50 gadus dzīvojošie ārzemnieki nav pietiekami attīstīti/gudri, lai iemācītos latviešu valodu.
06.04.2014 17:02 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Un vēl -Igaunija perfekti iztiek bez krievu valodas, Ziemeļu valstis arī- tur pat angļu valodu retais zin, Francijā vispār runā tikai savā valodā.


Igauniju apmeklēju regulāri un tur Krievu valodu lieto diezgan daudz. Somijā informāciju Lielveikalos stāsta Somu, Zviedru, Angļu un Krievu valodās. Daudzās vietās tūrisma informācija ir krievu valodā. Arī apkalpojošais personāls ( vairāk Austrumsomijā) diezgan lai zin krievu valodu.

Francijā Krievu valoda arī nav sveša, viņi labāk krievu vai vācu nevis Angļu.
Nemaz nerunājot par Turciju, Kipru un citiem vidusjūras kūrortiem.
06.04.2014 17:06 |
 
Reitings 4183
Reģ: 06.05.2012
krievi ir izlutināti. pieraduši, ka visi atbild krieviski. tas ir skumji, ka krievs, kurš latviešu valodu zina un pat labi zina, ar personālu runā krieviski, redzot, ka personālam ir grūtības ar krievu valodu. tā ir necieņa! kuram jāpielāgojas? krievam, kurš dzīvo Latvijā vai latvietim, kurš dzīvo Latvijā?
06.04.2014 17:06 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Man ir zināms gadījums, kad pavisam nesen Daugavpilī kāda māte savu 7gadīgo bērnu aizveda pie ķirurga ar traumu. Ķirurgs sāka kliegt uz viņu, ka līdz šim nav iemācījusi bērnam krievu valodu, ar tekstu "jūs vispār zināt, kur dzīvojat? Latgalē dzīvojat, šeit jāzina krievu valoda!" Tas viss, krieviski, protams.

Es labāk nemaz neizteikšos, ko ar tādu būtu jāizdara...
06.04.2014 17:09 |
 
Reitings 4183
Reģ: 06.05.2012
jā, iespītēšanās ir gluži normāla parādība. ;) te ir mūsu zeme, mūsu mājas, mēs te runājām dzimtajā valodā. ;) mani nevienā mirklī neinteresē, ka krievi jūtas aizskarti. tukšs princips. cita lieta, ja krievs tiešām nesaprot latviešu valodu, protams, tad princips būtu nevienā, bet būsim reāli? cik bieži tā ir? tūristus vispār nav vērts pieminēt. tā jau ir pavisam cita tēma.
06.04.2014 17:11 |
 
Reitings 900
Reģ: 19.01.2014
gauniju apmeklēju regulāri un tur Krievu valodu lieto diezgan daudz. Somijā informāciju Lielveikalos stāsta Somu, Zviedru, Angļu un Krievu valodās. Daudzās vietās tūrisma informācija ir krievu valodā. Arī apkalpojošais personāls ( vairāk Austrumsomijā) diezgan lai zin krievu valodu.

Francijā Krievu valoda arī nav sveša, viņi labāk krievu vai vācu nevis Angļu.
Nemaz nerunājot par Turciju, Kipru un citiem vidusjūras kūrortiem.


mans novērojums ir tāds , ka Igaunijā krieviski runā vai nu vietējie ārzemnieki, vai arī kāds 40 -100 gadīgs igaunisi, jaunā paaudze krieviski nerunā un attieksme viņiem ir naidīga pret šo valodu. Esmu diezgan bieži Igaunijā.
06.04.2014 17:11 |
 
Reitings 900
Reģ: 19.01.2014
krievi ir izlutināti. pieraduši, ka visi atbild krieviski. tas ir skumji, ka krievs, kurš latviešu valodu zina un pat labi zina, ar personālu runā krieviski, redzot, ka personālam ir grūtības ar krievu valodu. tā ir necieņa! kuram jāpielāgojas? krievam, kurš dzīvo Latvijā vai latvietim, kurš dzīvo Latvijā?


+++
06.04.2014 17:13 |
 
Reitings 3379
Reģ: 29.01.2009
Mans viedoklis dalās. Ja krievu valodu prasa amatos, kur tā būtībā nav nepieciešama, tas ir nelikumīgi un diskriminējoši. Tomēr uzskatu, ka apkalpojošā sfērā krievu valoda ir jāzin vai vismaz jāsaprot. Apkalpojošā sfēra ir nenormāli plaša - sākot no viesmīļiem, beidzot ar banku darbiniekiem, frizieriem vai firmu, kas piedāvā jebkādus pakalpojumus.
Uzskatu, ka jebkuras valodas zināšanas ir pluss cilvēkam. Es varu sarunāties 4 svešvalodās, tāpēc darba tirgus man ir plašāk atvērts. Nesaku, ka protu krievu valodu perfekti, bet, 5 gadus strādājot klientu apkalpošanā, savas jomas leksiku biju apguvusi nevainojami. Pēc tā darba krievu valoda man vairs nekad nav bijusi nepieciešama, bet sāku strādāt saistībā ar vienu skandināvu valodu. Varu teikt, ka valodas ir bijis mans darba instruments visu manu 10 gadus ilgo darba pieredzi.
Tāpēc - mācieties valodas!
06.04.2014 17:14 |
 
Reitings 4183
Reģ: 06.05.2012
p.s. jā, valoda ir bagātība, bet tas nav arguments, lai savās mājās runātu svešā mēlē, bet, ja to reiz kāds te pieminēja, tad der atcerēties, ka tas princips darbojas uz abām pusēm, un vēlreiz uzdot jautājumu, kuram Latvijā ir jāpielāgojas?
06.04.2014 17:15 |
 
Reitings 2308
Reģ: 12.03.2011
Daina

kad pirms 8 gadiem biju Irijā mazājā pilsētiņā, kur dzīvo daudz latviešu, visos veikalos bija sludinājumi angļu, krievu un latviešu valodās, tika atvērtas latviešu grupas bērnu dārzos (par valsts naudu).
ASV vispār nav valsts valodas de-juro un vasts pienakums ir sniegt svarīgo informāciju valsts iestadēs taja valodā, kura runa iedzīvotais.
Dānijā cilvēki runa angliski, pie kam diezgan labi.
Vacijā slimnicā cenšas sniegt informāciju arī slimnieka dzimtājā valodā, ja viņš nesaprot vāciski (pat krieviski raksta svarīgāko informāciju).
Pat Krievijā ne visi zin krievu valodu, jo tur ir vairākas oficiālas valodās (piem, kur dzīvoja mana mamma, agrāk rēti kurš parzina krievu valodu - runāja kareļu valodā).
06.04.2014 17:18 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Un vēl -Igaunija perfekti iztiek bez krievu valodas, Ziemeļu valstis arī- tur pat angļu valodu retais zin


Ziemeļu valstīs angļu valodu drīzāk retais nezin :D
Turklāt aiz robežām krievu valodas runāt/lasīt/rakstītprasmes tiek pat apbrīnotas :D

Turklāt krievs saka, ka tiek apdraudēta viņa kultūra un valoda. Kā tas ir iespējams, ja Krievija ir milziga un šī vaolda nekad nepazudīs... bet , ja Latvijā runāsim krieviski, tad latviesu valoda pazudīs... tā lūk!


Es nebūtu tik droša, ka pazudīs. Neskatoties uz okupācijām, mēs tomēr valodu esam saglabājuši.

Ja demokrātiskā valstī valoda draud izmirt, tad, mīļie latvieši, tā ir jūsu.. ne krievu vaina!!
06.04.2014 17:19 |
 
Reitings 900
Reģ: 19.01.2014
Mans viedoklis dalās. Ja krievu valodu prasa amatos, kur tā būtībā nav nepieciešama, tas ir nelikumīgi un diskriminējoši. Tomēr uzskatu, ka apkalpojošā sfērā krievu valoda ir jāzin vai vismaz jāsaprot. Apkalpojošā sfēra ir nenormāli plaša - sākot no viesmīļiem, beidzot ar banku darbiniekiem, frizieriem vai firmu, kas piedāvā jebkādus pakalpojumus.
Uzskatu, ka jebkuras valodas zināšanas ir pluss cilvēkam. Es varu sarunāties 4 svešvalodās, tāpēc darba tirgus man ir plašāk atvērts. Nesaku, ka protu krievu valodu perfekti, bet, 5 gadus strādājot klientu apkalpošanā, savas jomas leksiku biju apguvusi nevainojami. Pēc tā darba krievu valoda man vairs nekad nav bijusi nepieciešama, bet sāku strādāt saistībā ar vienu skandināvu valodu. Varu teikt, ka valodas ir bijis mans darba instruments visu manu 10 gadus ilgo darba pieredzi.
Tāpēc - mācieties valodas!


protams, ar tiem kuriem krievijas pase runāju krieviski, bet visiem alien pases turētājiem un Latvijā dzīvojošiem Latviski.
06.04.2014 17:19 |
 
Reitings 482
Reģ: 22.09.2013
Šeit ir viena oficiālā valsts valoda! Latvija ir tik maza un latviešu tik maz, ka nevaram atļauties tik nevērīgi izturēties pret savu valodu... šeit salīdzinājums ar ASV un Vāciju ir nevietā, jop tās ir lielvalstis un šīs valodas nav apdraudētas..
06.04.2014 17:21 |
 
Reitings 900
Reģ: 19.01.2014
Šeit ir viena oficiālā valsts valoda! Latvija ir tik maza un latviešu tik maz, ka nevaram atļauties tik nevērīgi izturēties pret savu valodu... šeit salīdzinājums ar ASV un Vāciju ir nevietā, jop tās ir lielvalstis un šīs valodas nav apdraudētas..


+++
06.04.2014 17:22 |
 
Reitings 5954
Reģ: 08.07.2013
Tā jau ir - uzņēmējiem ka tik bizness. Sava veida nodevība tā ir. Beigās privilēģijas, protams, ir ciemiņiem, bet vietējiem tiek taisīts uz galvas.
06.04.2014 17:22 |
 
Reitings 2308
Reģ: 12.03.2011
Daina

kāds, laikam, pirmais sāka salīdzināt ar Ziemeļu valstim un Franciju....
06.04.2014 17:25 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!