Krievu valodas zināšanas,lai iegūtu darbu Latvijā

 
Reitings 435
Reģ: 12.01.2014
http://www.kasjauns.lv/lv/zinas/149978/krievu-valodas-nezinasanas-del-jauniesiem-teju-neiespejami-atrast-darbu

Vai tiešām ir tik traki? Pati neesmu ar to saskārusies? Kāda no jums ir?
05.04.2014 17:35 |
 
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
Daļēji varu Tev piekrist, cormeum. Un tomēr, atminoties apstākļus, kādi tie bija manā grupā, mācoties krievu valodu- klasesbiedru attieksme lielākotiess bija vienkārši izcili pretīga. Protams, visskaļākie bija arī tie tupākie šajā priekšmetā. Man bija žēl skolotāju, jo viņa arī ir tikai cilvēks, kurš atnācis darīt savu darbu, bet par viņu tiek klaji izteiktas ne visai glaimojošas replikas, jo viņa bija krieviete (kas, protams, attiecīgi tiek aizgūts no tuvākajiem- ģimene, draugi, paziņas, sabiedrība..t.s. bara instinksts). Dažus arī nesekmīgas atzīmes, pārrunas ar vadību neatturēja. Tāpēc, manuprāt, tam ir jānāk no paša skolnieka- vēlmei mācīties, lai tas process aizietu.
06.04.2014 01:00 |
 
Reitings 380
Reģ: 16.02.2011
Diemžēl es esmu saskārusies ar to, ka krievu valodas dēļ nevarēju dabūt darbu. Manuprāt, tas ir netaisnīgi, jo daudzi jaunieši nezina krievu valodu. Sanāk,ka esi beidzis augstskolu, tu gribi strādāt, bet nevari, jo nezini krievu valodu. Protams, ne visos darbos, bet daudzos gan, īpaši lielajās pilsētās to prasa,arī Liepājā man darba intervijā tā arī teica, ka viņiem vajag, lai zina krievu valodu. Labi, ar laiku var to iemācīties, bet tāpat paies laiks, kamēr vismaz pamatus apgūs. Protams, ka zināt valodu ir labi, taču es uzskatu, ka tas ir skumji, ja savā dzimtenē latvietis nevar dabūt darbu, jo nezina krievu valodu.
06.04.2014 01:09 |
 
Reitings 1638
Reģ: 20.09.2010
Man šķiet, ka lielā mērā un daudz kas atkarīgs no paša darba devēja attieksmes. Krievu valodu skolā mācījusies neesmu, tik, cik pati apguvusi . bet problēmu nekad nav bijis. Un domāju - nebūs arī.

Un tomēr - uzskatu, ka šī ir pilnīgi līdz idiotismam glupa prasība - obligātas un teicamas krievu valodas zināšanas. Protas. katra valoda un zināšanas ir tas, ko mums neviens nevar atņemt .. bagātība. Ber ir atšķirība - kaut pamatzināšanas vai jau raita valoda. Otrais kā prasība Latvijas tirgū strādājošam uzņēmuma ir necieņa pret šo valsti.
06.04.2014 01:44 |
 
Reitings 1638
Reģ: 20.09.2010
Damn :D Darba devēja vietā domāts - darba ņēmēja.
06.04.2014 01:45 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
kādēļ, lai atrastu darbu Latvijā man ir obligāti jāzin krievu valoda?!?!!

Un kā tad ar angļu valodu? Kāpēc Latvijā, lai atrastu darbu obligāti jāzina angļu valoda? Tas, ka dokumentācija mums teju ir abās valodās (angļu/latviešu), uzraksti ir abās valodās, jāzina obligāti angļu valoda u.t.t tas nez kāpēc lielu daļu iedzīvotāju, latviešu patriotu, nemaz neuztrauc! Bet vot krievu valoda, ai, ai, ai...
06.04.2014 02:36 |
 
Reitings 674
Reģ: 13.10.2013
mani vienreiz ļooooti apkaunoja! lika runāt un vēl lasīt krieviski!
ko? tas man šķita absurds. aizgāju prom un viss :)
06.04.2014 05:27 |
 
Reitings 674
Reģ: 13.10.2013
Neons, ir atšķirība vai tev atbrauc tūrists, kurš runā angliski un ir gatavs tev atstāt vismaz 20ls dzeramnaudu vai atnāk krievs, kurš tev sāk bļaut virsū, ka centies līst viņam dir*ā un runā krieviski un nesaņem par to nekādu pateicību, tik pārmetumus kā es varu nezināt krievu valodu.

protams, ir cilvēki, kas saprot, ka vismaz cenšos un man palīdz, bet lielākā daļa ir vienkārši pretekļi!
06.04.2014 05:30 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Nezinu, es perfekti pārvaldu krievu valodu un nekad neesmu sastapusi pretekļus, kuri bļautu man virsū vai būtu nelaipni, toties tādus neaudzinātus, nepateicīgus latviešus gan esmu sastapusi! Krievu valoda man ir tāda pati valoda kā angļu vai vācu vai jebkura cita - cienu to un uzskatu par vērtību.

Un šitās runas par vienu valodu Latvijā, ak, vai... Kā jau teicu, mums jau sen visam pa vidu jaucas angļu valoda - valstiskā līmenī, legāli, oficiāli, bet par to gan neviens ne uztraucas ne pārdzīvo, ne runā... Tas nekas ka latviešu valodā jau n-tie žargonismi un barbarismi no angļu valodas... Vispirms bija no vācu valodas, tad no krievu valodas, tagad - no angļu valodas. Kuru tas uztrauc?.. Cik "tīra" ir latviešu valoda mūsu sabiedrībā?... Bet nē, vot krievi, krievi, krievi - fū un pē... Vienīgie vainīgie un nīstamie uz visas planētas! Kā tad!!! :D

Runa par valodu kā tādu, bet par mūsu pašu attieksmi! Krievu valodai nav ne vainas - bagāta, sarežģīta un skaista. Jāpriecājas, ka ir tāda iespēja šo valodu pie mums iemācīties un lietot!
06.04.2014 06:02 |
 
Reitings 674
Reģ: 13.10.2013
redz , tu perfekti pārvaldi, tādēļ nesaskaries ar tādām problēmām!
nesaku, ka ir slikti zināt valodas, tieši otrādi - super. bet mazliet pārspīlēts ir tas,ka Rīgā normālu darbu nevar dabūt bez krievu valodas.
Vairāk runa iet par to, ka es aizeju uz kafejnīcu, viesmīle nesaprot, ko vēlos un man latviski nespēj paskaidrot kas ietilpst ēdienā. Cūcība ir, ka man ir jāpielāgojas, bet krievs neko, tik bļauj!

angļu valoda tomēr ir internacionāla, aizbraucu uz jekuru valsti (izņemot Spāniju un Franciju) viņi laipni ar tevi runās angliski, jo tā tas ir pieņemts visā pasaulē!
06.04.2014 07:21 |
 
Reitings 1080
Reģ: 06.09.2013
Es nezinu krievu valodu - dažas reizes centos sākt mācīties, bet kaut kā neaizgāja. Protams, arī slinkums no vienas puses, par ko man nedaudz kauns.
Strādāju Latvijā konsultāciju sfērā - tā kā darbs ir ar klientiem. Nebija problēmu darbu dabūt, jo ir pietiekami daudz kolēģu, kas runā krievu valodā, tāpēc ja klients ir krievs, mani pie tāda klienta nesūta, un visa tā gudrība.
06.04.2014 07:24 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Nav nepieciešams brukt galējībās sakot, ka krievu valodu kāds nezin, jo ienīšt krievus. Kur šāds stulbums ir dzimis? Piemēram, Kurzemē to zin mazāk jauniešu, jo viņiem ir mazāks krievvalodīgo īpatsvars un viņi izvēlas citu valodu apguvi.
Latvijā, vismaz skolās, kurās es mācījos, no ~25 skolēniem tikai 5 izvēlējās mācīties vācu valodu. Otrā skolā vispār bija vāks - vācu valodas grupā apvienoja trīs klases, lai vispār varētu nokomplektēt klasi. Un cik mēs bijām? 9 cilvēki grupā.

Krievu valoda ir tieši tāda pati kā vācu valoda. Tā ir izvēles, nevis obligāta. Savukārt, angļu valoda ir internacionāla. Es personīgi aizbraucot ceļujumā neesmu saskārusies ar krievu valodas nepieciešamību. To es nevaru teikt par angļu valodu - bez tās es būtu, šķietami, pazudusi dvēsele. :D
Nevajag aizmirst, ka par spīti Lielajam kaimiņam pasaule ir arī Otrā pusē. Un tur mēs sevi nevaram prezentēt krieviski. Un tikai vienas vai divu valstu dēļ, nav loģiski visu veidot krieviski. Tie milzīgie tūristi - meitenes, mīļās, visbiežāk viņi neapmeklē Vecrīgas visus bārus. Ko nevarētu teikt par angļiem - jo viņi visu šeit meklē uz bui - dui. Kamēr krievam vienmēr (vai vismaz 90% gadījumu) ir kāds vietējais paziņa, kurš izvadā pa visglaunākajām vietām.

Žargonismu un barbarismu izpausmes valodā es vispār nesaprotu. Man tās krīt uz nerviem. Un ļoti šaubos, ka šī atšķaidīšana palīdz vietējiem kreivvalodīgajiem, kuriem problēmas ar valodas saprašanu. Tie ir traucējoši hibrīdvārdi, kuriem nereti nav nepieciešamības.

Kas attiecās uz krievu valodu apkalpojošā svērā - ir loģiski, ka to prasa vietās, kur tūristi 90% gadījumu ir tieši krievi. Jo vienīgā valoda, kuras obligāta apguve ir nepieciešama ir angļu. Tādēļ taja pašā Liepājā, Kuldīgā vai Ventspilī - tā kļūst par ekskluzīvu. Vismaz, cik cilvēkus es zinu no šīs puses tik visiem, vismaz divās paaudzēs, ir problēmas ar šo valodu.

...un Favel - mums angļu valodas grupā bija skolotāja krievvalodīgā. Drūmās šausmas. Par viņu arī smējās, jo viņa mācīja angļu valodu uz krievu valodu un nevis latviešu. 50% no stundas viņa aizvadīja ieurbusies latviešu valodas - krievu valodas vārdnīcā, lai iztulkotu sarežģīākas frāzes un vārdus ar kuriem nespējām palīdzēt. Tas bija tiešām šausmīgi.
Šausmīgi uz abām pusēm.

Un vēl - es nespēju saprast, kādēļ krievvalodīgo jaunieši izvēlas iet mācīties krievu valodu un nevis vācu. Ja ģimenē tiek izmantota krievu valoda kā pirmā. Tas man šķiet neloģiski.

Krievu valoda nemaz nav tik sarežģīta. Bagāta... Nu, jā - izteiksmē bagātāka kā latviešu valoda. Bet tas to šīs valsts teritorijā nepadara par īpašu. Kaut kādu īpašās valodas statusu tam piešķir paši krievvalodīgie, kuri izkāpuši no laika, kad latviešu valoda nebija obligāta prasība. Un - ā, obligāta darba vietā tā varēu būt vietās, kur firmas īpašnieks ir krievs. Tas ir vēl viens rādītājs, kam pievērst uzmanību, ja vēlas veidot kādu statistiku.

Jebkurā gadījumā - zināt valodas ir bagātība. Nevēlēties tās zināt ir muļķīgi. Bet ikdienā neviena no šīm valodām nav obligāta. Bija kaut kur (ja nemaldos) darba likumā, ka no potenciālais darba devējs nemaz nedrīkst prasīt kādu valodu kā obligātu. Dziļāk neesmu skaījusies, tikai pa ausu galam dzirdējusi.
06.04.2014 07:31 |
 
Reitings 674
Reģ: 13.10.2013
stellaglmr ++++
06.04.2014 07:49 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Bet ikdienā neviena no šīm valodām nav obligāta.


Angļu valoda ir obligāta! Nu un, ka internacionāla. Es mācījos vācu valodu, nevis angļu valodu, tad kāpēc man tagad būtu jācieš dēļ tā, ka savā valstī nevaru iztikt ar valsts valodu normālā amatā?...

Man godīgi sakot nav tomēr saprotama tā lojalitāte pret internacionālo angļu valodu, jo nu, ja reiz mēs tik ļoti trīcam par savas valodas saglabāšanu un vienas valsts valodas eksistenci visā valstī, tad kāpēc tā mierīgi pieļaujam angļu valodas līdzpastāvēšanu? Vai tas nav liekulīgi? Ja gribam būt latvieši Latvijā, tad iztiksim arī bez angļu valodas! Vai arī tomēr iemācīsimies būt toleranti pret visiem, ja reiz pieļaujam izņēmumus?...

Krievu valoda nemaz nav tik sarežģīta.

Ir, ir sarežģīta jau savas rakstības dēļ vien. Mums viņa nesķiet sarežģīta, jo dien dienā to dzirdam...

Bet kopumā, stellaglmr, man ļoti patīk tavs viedoklis! Vienkārši es nekad neieņemu vienu pozīciju, bet skatos maksimāli kritiski no visām pusēm...
06.04.2014 08:09 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Tā vietā, lai sēdētu un gāztu žulti par pašu zināšanu trūkumu, attaisnojot to, ar "man pienākas" un "te ir brīva" valsts, labāk būtu kādu krievu filmu vai raidījumu noskatījušās.

Un, jā, angļu valoda, nez, tādas pretenzijas neizsauc, beidziet kultivēt sevī rusofobiju un gan jau tā lieta aizies.
06.04.2014 08:44 |
 
Reitings 674
Reģ: 13.10.2013
mūsdienās jau angļu valodu visiem māca, tāpēc tas neizraisa sašutumu, jo lielākā daļa to pārzin.

becky , ko tas krievu raidījums man dos ? runāt jau labāk neiemācīšos :P

nevienā mirklī neteicu, ka ir slikti zināt krievu valodu, pati speciāli arī mācījos, lai zinātu valodas... nepārzinu perfekti,bet saprotu ļoti labi..tāpat kā vācu un angļu valodas.

bet vēlreiz atkārtošu jautājumu, kādēļ man savā valstī jāpielāgojas imigrantiem?
06.04.2014 08:53 |
 
Reitings 416
Reģ: 25.12.2013
Un šitās runas par vienu valodu Latvijā, ak, vai... Kā jau teicu, mums jau sen visam pa vidu jaucas angļu valoda - valstiskā līmenī, legāli, oficiāli, bet par to gan neviens ne uztraucas ne pārdzīvo, ne runā... Tas nekas ka latviešu valodā jau n-tie žargonismi un barbarismi no angļu valodas... Vispirms bija no vācu valodas, tad no krievu valodas, tagad - no angļu valodas. Kuru tas uztrauc?.. Cik "tīra" ir latviešu valoda mūsu sabiedrībā?... Bet nē, vot krievi, krievi, krievi - fū un pē... Vienīgie vainīgie un nīstamie uz visas planētas! Kā tad!!


tam nav sakars ar valodas tīrību, tie ir vnk principi. krievi ir darījuši un dara visvairāk ļauna latviešiem un Latvijai. kādēļ viņus atbalstīt?
06.04.2014 08:55 |
 
Reitings 416
Reģ: 25.12.2013
vajag tak saprast kā mainījās dzīves līmenis Latvijā kad ienāca krievi un kā kad Latvija pievienojās attīstītajai rietumu pasaulei. nemaz nerunājot par attieksmi pret latviešiem padumjajos laikos no krievu puses
06.04.2014 08:57 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Kate, nu nepielāgojies, latviešiem jau ir raksturīgi čīkstēt vai ar iežmiegtu asti laisties uz Īriju melno darbu darīt!
06.04.2014 09:04 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Favel,
Zinu, ka patriotes man oponēs, bet, manuprāt, negatīvā attieksme rodas tikai un vienīgi paša nezināšanas dēļ. (Mans komentārs nav konkrēti domāts citāta autorei, bet agresīvākā formā līdzīgi domājošajiem).



Oponēs gan. Man, beidzot vidusskolu, atestātā krievu valodā bija 10. Gluži vienkārši, jo valodas padevās un padodas ļoti labi. Taču es netaisos runāt krieviski ne ar vienu, jo šeit ir Latvija un viņiem ir jāzina un jārunā latviešu valodā.


Un man tas nav sagādājis grūtības atrast darbu.
06.04.2014 09:36 |
 
Reitings 2558
Reģ: 01.04.2014
Par sevi varu pastāstīt, ka man ir darbs apkalpojošā sfērā pašā centrā un bez krievu valodu zināšanām un pat bez pieredzes. Man jau liekas, ka tādas vienkāršās profesijas, pat apkalpošanas sfērā var atrast bez krievu valodu zināšanām, augstākiem amatiem noteikti ir lielākas prasības.
Un par to kādēļ nemāku krievu valodu, tā tas notiek, ja pilsēta no kurienes nāku nekad nebija dzirdēta krievu valoda, nu vienīgi krievu valodu stundās, bet es izvēlējos vācu valodu. Atnākot uz Rīgu bija manāms šoks, kur tik daudz krievu valodas ikdienā.
06.04.2014 11:04 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits