Krievu valodas zināšanas,lai iegūtu darbu Latvijā

 
Reitings 435
Reģ: 12.01.2014
http://www.kasjauns.lv/lv/zinas/149978/krievu-valodas-nezinasanas-del-jauniesiem-teju-neiespejami-atrast-darbu

Vai tiešām ir tik traki? Pati neesmu ar to saskārusies? Kāda no jums ir?
05.04.2014 17:35 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
LVnav ari oficiantes :D Pēc profesiju klasifikatora un diplomiem ir tikai veismīles, ta ka oficiantus mekle ka nu krievijā:D
05.04.2014 22:34 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Protams, turpini vien domat ka vecrīgā labā vietā ņems bez valodu zināšanām.

Es nedomāju, es zinu.
Atšķirībā no Tevis - man interneta vidē nav jāizdomā un jāizdzīvo kaut kāda savu sapņu dzīve. Pavisam reāli - labā vietā nav nepieciešama krievu valoda. Jūrmalā krievu valodas zināšanas droši vien ir primāras, bet ne Vecrīgā.
05.04.2014 22:35 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
viesmīles..:D

svešvalodās rakstu labāk, kā Kubiete latviešu valodā.
bet profesiju latviešāu valodā gan nemāki normāli uzrakstīt...jo zinašanu nav... tik tā klajā diršana:D
05.04.2014 22:35 |
 
Reitings 1323
Reģ: 04.03.2012
LVnav ari oficiantes Pēc profesiju klasifikatora un diplomiem ir tikai veismīles, ta ka oficiantus mekle ka nu krievijā

Nu, ja tu tā saki.
05.04.2014 22:35 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Es nedomāju, es zinu.
Nu turpini vien zināt,Narvesens moš i atbalstītu tavu viedokli:D
05.04.2014 22:36 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Es nezinu ko atbalsta Narvesens. Neesmu tur meklējusi darbu.
05.04.2014 22:37 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Hippie Chick, mīla par vēlui jau izlaboju un pasmējos. Ta ka atkal apdir....:D
05.04.2014 22:37 |
 
Reitings 177
Reģ: 29.01.2009
Iespējams, ka nezinot krievu valodu ir grūtāk atrast darbu, bet es neesmu saskārusies ar tādiem darba devējiem.
Abās manās darba vietās(gan esošajā, gan iepriekšējā, kura atradās centrā un tūristiem bija iemīļota) tika pieņemti cilvēki bez krievu valodas zināšanām vai arī ar ļoti zemu līmeni. Es gan nezinu, ko viņi norādīja savos cv. Ja ar angliski runājošajiem klientiem gandrīz visi var tikt galā, tad ar krieviski runājošajiem, ļoti bieži sauc mani, ja es esmu uz vietas. Kā arī, ar laiku jau paši sāk kaut ko saprast, apģērbu veikalā gan ar to bija vieglāk, manuprāt. Piedāvā tikai viena veida preces un līdz ar to, nav jāpārzina citas tēmas.
Piekrītu, ka tagad daudzi krievu tūristi sākumā angliski pajautā, vai Tu runā krieviski. Nezinu gan, kas seko, ja pasaki, ka nē. :D
Mana pieredze ir saistīta ar veikaliem.
05.04.2014 22:43 |
 
Reitings 1323
Reģ: 04.03.2012
LVnav ari oficiantes Pēc profesiju klasifikatora un diplomiem ir tikai veismīles, ta ka oficiantus mekle ka nu krievijā

Lai būtu, viesmīle. Tam īpašu uzmanību nepievēršu, jo valodas frīks neesmu, un šis darbs ir tikai pagaidām, kamēr studēju, jo to ir iespējams savienot ar mācībām, bet savu dzīvi ar to saistīt negribu. Var redzēt cik kašķīgas, rupjas un ar dzīvi neapmierinātas ir tās, kuras neko vairāk dzīvē nav spējušas sasniegt..
05.04.2014 22:49 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Tak ja varat atrast kaudzēm darbus kur to krievu valdu nevajag feini nu. Ko visi tad sūdzas? Es vienmer domaju ka latviesi ir strādīgāki un gudrāki un zin valodas, bet izrādās daži ir tikpat aizspriedumaini ka krievi... ( ne visi krievi) nu ja jums ta labak... veiksmi:)
05.04.2014 22:53 |
 
Reitings 131
Reģ: 03.06.2011
Loģiski. Ja es būtu darba devējs un man būtu ar klientu apkalpošanu saistīts bizness, tad es arī meklētu darbinieku, kurš labi runā krieviski. Bezdarbnieku ir daudz, tāpēc darba devējs var un ir tiesīgs izvēlēties tādu, kas nesīs labākus ienākumus firmai. Pieņemt darbā krieviski nerunājošu vai slikti runājošu cilvēku nozīmē zaudējumus firmai.
05.04.2014 23:32 |
 
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
Pavisam noteikti ir iespēja atrast darbu dažādās sfērās arī bez krievu valodas zināšanām. Mans un tikai mans uzskats ir tāds, ka augt valstī, kur procentuāli ļoti liela daļa ir krievvalodīgie ir vienkārši neapdomīgi šo valodu neprast (vismaz elementāras frāzes). Acīmredzami cilvēkam ir trūcis tālredzīgs skatījums.
Valodu problēmas nav tikai Latvijā.

Kā piemēru varu minēt Luksemburgu. Oficiālās valodas ir luksemburgu, vācu un franču. Darbu apkalpojošajā sfērā iegūs teju jebkurš francūzis, kurš runās tikai franču valodā un nevienā citā. Tomēr cilvēks, kurš piedāvās savā valodu klāstā vācu, angļu, luksemburgu, spāņu + vēl ar labu izglītību- nu būs čābīgi tikt darbā, kur ir jābūt kontaktā ar cilvēkiem.
Daudzi darba devēji sāk arī pieprasīt kā obligāto valodu portugāļu klāt pie visām iepriekš nosauktajām trim oficiālajām.
Un Jūs vēl sūdzaties? :D
05.04.2014 23:39 |
 
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
Un vispār nepateicu vēl to, ko vēlējos piebilst. Nav jābrīnas, ka dažām viesmīlēm latviešu valoda nav perfektā līmenī. Domājat, ko vēlaties, bet krievu klienti, jo īpaši, gastranomiskajā biznesā ir visienesīgākie.

Ja es būtu Latvijā darba devējs, pats galvenais faktors būtu, lai mani darbinieki prastu apkalpot mana biznesa klientus viņiem vēlamajā valodā.

Kāda minēja kaut ko par ķīniešu valodu? Varu teikt to, ka tālredzīgākie cilvēki mācās jau laicīgi ne tikai ķīniešu valodu, bet arī arābu :)
05.04.2014 23:43 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Tak ja varat atrast kaudzēm darbus kur to krievu valdu nevajag feini nu

Emocionālā ziņā - pilnīgi neinteresē. Teikusi, ka "kaudzēm tādu darba vietu" neesmu. Bet es neesmu saskārusies ar darba vietu, kur šīs valodas zināšanas būtu obligātas. Savukārt - vēlama ir JEBKURA papildus valoda.

zin valodas, bet izrādās daži ir tikpat aizspriedumaini ka krievi... ( ne visi krievi)

Es pārvaldu vairāk valodas nekā "viena, dzimtā, knapi". Neesmu arī aizspriedumaina.

tālredzīgākie cilvēki mācās jau laicīgi ne tikai ķīniešu valodu, bet arī arābu

Pilnīgi piekrītu. Krievu valoda, angļu valoda, vācu valoda - kļūst otršķirīga uz šo valodu fona. Bet tas viss - nākotnē. :)
05.04.2014 23:55 |
 
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
Pilnīgi piekrītu. Krievu valoda, angļu valoda, vācu valoda - kļūst otršķirīga uz šo valodu fona. Bet tas viss - nākotnē.


Ņemot vērā mūsu gadsimta ātros tempus dažādās sfērās, tā nākotne ir tāds stiepts jēdziens, kas jau būtībā ir aktuāli dažviet šobrīd.
06.04.2014 00:00 |
 
Reitings 427
Reģ: 28.12.2013
Krievu valodu saprotu un varu arī runāt diezgan brīvi, bet daru to tikai darbā un tikai tpc, ka savādāk nevaru. Bet riebj šitie cilvēki krievvalodīgie, kas saprot latviski bet principa pēc nerunā un izliekas nesaprotam. Bija man darbā viens tāds klients - sākumā saprata latviski, kad atgriezos pēc laika pie viņa un ko jautāju, pēkšņi - što?? un skatās izvalbītām nesaprotošām acīm. Es tā arī pateicu - zinu, ka saprotat, latviski, tapēc nevajag izlikties. Uzreiz večukam galva noskaidrojās un turpinājām sarunu latviski, pat neapvainojās un sūdzības necēla. Lūk šo es tiešām neciešu. Ārpus darba runāju praktiski tikai latviski. Manis pēc lai runā krieviski, bet es atbildu latviski. Latvijai ir sava valoda un man vienalga ko kāds domā.
06.04.2014 00:20 |
 
Reitings 427
Reģ: 28.12.2013
Bet ar darbu ir kā kurā vietā tiešām. Ja labi grib tad var arī atrast. Man draugs nerunā krieviski teju vispār, bet darbu atrada, tiesa gan vienu ar ārzemju firmu, bet otru Lv un iztiek.
06.04.2014 00:22 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Nezinu, kā ir ar prasībām, bet piekrītu, ka valstī, kurā ir 40% krievvalodīgie + gana daudz krieviski runājoši tūristi, krievu valodas zināšanas par ļaunu nenāk. Ne mazāk svarīgi kā angļu val. zināšanas, manuprāt.
Problēma ir tā, ka šodien krievu val. apguvei mācību iestādēs netiek piegriezta pietiekoši liela vērība..
06.04.2014 00:30 |
 
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
Problēma ir tā, ka šodien krievu val. apguvei mācību iestādēs netiek piegriezta pietiekoši liela vērība..


Manuprāt, daudzi ir vienkārši slinki vai arī seko savam ģimenes/ draugu paraugam, nicinot slāvus un principa pēc neapgūstot krievu valodu. Labs iemels pēcāk, lai pie savām neražam vainotu visus pārējos, bet ne sevi pašu :D
06.04.2014 00:40 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Man šķiet.. ja darba devējs parasti prasa krievu valodu, tad arī mācību iestādēs pie tā vajadzētu nopietnāk piestrādāt.
Ticu, ka daudziem ir princips, bet no citas puses.. mana ģimene ir visai liberāla šajā jautājumā, bet augot daudz nesanāca pielietot krievu valodu. Studiju gados, protams, sāku regulāri saskarties ar šīs svešvalodas nepieciešamību.. Tā nu nācās krietni ''pasvīst'', lai apgūtu.. :)
06.04.2014 00:46 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits