Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Netaisns svešinieku novērtējums

 
Reitings 25
Reģ: 29.03.2014
Sveikas, meitenes!
Vai ir kādreiz gadījies tā, ka kāds svešinieks jūs "novērtē" nemaz neko par jums nezinot. Tas var izpausties kā kāds izteikums vai skatiens. Bieži vien, protams, nav iespējas neko paskaidrot. Kā jūs uz to reaģējat? Vai esat pietiekoši pašpietiekamas un vienkārši ignorējat? Vai tomēr nav vienalga un sanāk to apdomāt, pat tā, ka nevar palaist vaļā?
Iespējams, ka bieži šādas situācijas negadās. Tomēr šodien bija viena spilgta situācija. Sanāca iet garām bezpajumtniekam. Parasti tādiem principā nedodu naudu, nemaz nerunājot par to, ka ja kāds arī pastāsta savu bēdu stāstu un pajautā kapeikas, ne vienmēr tādas kabatā ir. Reiz piedāvājums reāli palīdzēt, nopērkot ēdienu, tika atraidīts, ar to arī pacietība bija pilna. Protams, vēl visi stāsti par krāpšanām un to, kur tad tā iedotā nauda aiziet. Mēģinu tāpēc darīt labu citos veidos, vai tā būtu brīvprātīga kādas teritorijas uzkopšana (ne tikai, kad ir Lielā talka, bet vispār), vai dalība labdarības organizācijās. Tad nu lūk, dodos savās gaidās un pretī nāk vīrietis, kurš sniedzas kabatā pēc kapeikām, lai iedotu bezpajumtniekam, un diezgan nejaukā tonī pasaka man: "vienaldzīgā skuķe", protams, neko taču par mani nezinot. Es vienkārši apstulbu un neko neatbildēju. Pēc tam pārņēma dusmas par to, ka tā nu vienkārši ņem uz spriež, neko nezinot. Un, vēl jo vairāk, tas, ka nenoreaģēju un neko neatbildēju pretī! Tāpēc arī interesē, vai jums ir kas līdzīgs gadījies, kā reaģējāt?
04.04.2014 00:11 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Ja tevi ir saacis uztraukt bomzju viedoklis par tavu personu, tad tas liecina par to, ka tev steidzami it jaameklee papildus darbs vai kaada cita nodarbe.
04.04.2014 00:22 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Viņai pretimnākošais vīrietis to teica, ne bomzis ;)
04.04.2014 00:24 |
 
Reitings 25
Reģ: 31.08.2010
Es laikam, ka dzīvoju pēc principa, ka nevienam nekas nav jāpierāda. nav jāataisnojas par savu rīcību, jo teorētiski nevienam neko neesi parādā. kāda starpība, ko citi saka, jo viņi tā pat domās kā gribēs. galvenais, ka Tu pati zini kāda Tu esi.
04.04.2014 00:25 |
 
Reitings 25
Reģ: 29.03.2014
krista, nav runa par cilvēku, kuram to naudu neiedevu. Runa ir par vīrieti, kurš nāca pretī un redz bija tik cēls un labs, un padalījās ar saviem kapeikām, un viņam tas man bija jāiebāž sejā.
04.04.2014 00:26 |
 
Reitings 1853
Reģ: 27.01.2011
Vai ir kādreiz gadījies tā, ka kāds svešinieks jūs "novērtē" nemaz neko par jums nezinot.

Mani te cosmo "novērtē" diezgan bieži.
04.04.2014 00:27 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Nepievēršu uzmanību tādām lietām, pati arī citus nevērtēju pēc vienas situācijas/vārda/teikuma vai vnk. garām ejot.
04.04.2014 00:29 |
 
Reitings 25
Reģ: 29.03.2014
so.so Tieši tā.

Melona Laikam jau tev taisnība. Un, protams, tas liek padomāt no otras puses - vai ir bijuši gadījumi, ka citus nenovērtēju nepatiesi. Nu jā, arī šajā gadījumā jau to pašu bezpajumtnieku novērtēju, ka viņš tāds pats kā citi, kuriem nav vērts to naudu dot. Cilvēku dabā ir visu vērtēt. Bet atšķirība jau ir tā, vai tās domas pasaka, vai tomēr vienkārši paklusē.
04.04.2014 00:31 |
 
Reitings 1638
Reģ: 20.09.2010
Jā, un daudz. Tādā ziņā - ka pat ģimene bieži domā, ka man viss nāk viegli .. jo es vnk neesmu činkstētājs, bet darītājs kas rūgtumu un grūtumu un to, cik daudz darba un sviedru izliets .. paturu sevī un neplātos un ļoti daudz smaidu. Smaidu arī pa telefonu runājot un vnk ejot pa ielu, tas nekas, ka asaras birst :D
04.04.2014 00:38 |
 
Reitings 1638
Reģ: 20.09.2010
Skārleta - par tavu epizodi - ai nu, tā ir un viss. Pieklājīgi ļaudis nepazīstamas, jaunas meitenes par skuķiem nesaukā, tādēļ īsti nav ko pārdzīvot tāda cilvēka vārdus :)
04.04.2014 00:40 |
 
Reitings 2264
Reģ: 16.02.2013
Es nezinu vai ā skaitās novērtēšana, bet tiešākais, kur man ir nācies saskarties ar svešinieku ir bijis veikalā TRĪS reizes.

Viendreiz stāvot pie kaut kādā tējas plaukta, ņēmu random tēju un garām ejošais čalis pateica - ''laba izvēle''.=D
Nepaspēju pat ievērot, kā izskatījās teicējs - nu labi, vienalga. =D

Bet pēc neilga laika atkal pie kāda random pārtikas plaukta saņēmu - ''es arī šo te izvēlētos''.

Likās jocīgi, nedaudz apmulsu. Vistrakākais, tajā pašā nedēļā, atkal esot veikalā saņēmu līdzīgu piezīmi krāmējot maisā kaut kādus augļus, ka jāņem vairāk, jo redz garšīgi esot. Tad gan paliku vienkārši uz mutes.

Tad nu man rodas jautājums - cilvēki tiešām tā dara veikalos, stalko citus? Parasti es tik ļoti iegrimstu sevī, ka pat nepamanu, kas vispār apkārt notiek, kur nu vēl ko katrs pērk un ņem.
04.04.2014 00:40 |
 
Reitings 2264
Reģ: 16.02.2013
Tas bija vienas nedēļas piemērs, bet joprojām dažādos veikalos gadās dzirdēt šādas piezīmes.
04.04.2014 00:42 |
 
Reitings 25
Reģ: 31.08.2010
Skārleta. Manuprāt, tā arī ir izvēle. Tu izvēlējies viņam palīdzēt, uz ko saņēmi pretī atraidījumu, kas respektīvi noved līdz secinājumam - kādām vajadzībām bezpajumtniekam šī nauda ir nepieciešama. TAČU, Karmas punktus ar labo nodomu, domāju, ka esi nopelnījusi!

Galvu augšā, jo cilvēki nu ir tādi, kādi ir. Tu vari būt labāka, un pamēģini nepievērst tādām lietām uzmanību. Nav ko bojāt savus nervus - nevienam neko nevajag pierādīt.
04.04.2014 00:43 |
 
Reitings 738
Reģ: 14.10.2011
Ar dažādām piezīmēm sastopos salīdzinoši bieži, bet visbiežāk ar neizpratnes, aizspriedumu pilniem skatieniem. Ir jau pierasts. Vēl tikai vajadzētu mēģināt pierast pie tā tik ļoti, lai to visu nelaistu sev klāt un beigtu par to pardzīvot.
04.04.2014 00:44 |
 
10 gadi
Reitings 303
Reģ: 26.08.2010
Pavisam nesens gadījums.
Eju pa ielu, saulesbrilles uz acīm, īsti nepievēršu uzmanību, kas apkārt notiek, iedziļinos sevī un te pēkšņi kaut kāda veca tante: ak šī iedomīgā mūsdienu sabiedrībā un norāda savai draudzenei uz mani! Nu nezinu, kā gan par mani, cilvēku, kas smaida visur un vienmēr var pateikt iedomīga :D Bet nu paklusēju, pasmaidīju un gāju savu ceļu, neaizdomājos, kāpēc viņa par mani tā teica!
04.04.2014 00:44 |
 
Reitings 1550
Reģ: 29.03.2010
Es nezinu vai ā skaitās novērtēšana, bet tiešākais, kur man ir nācies saskarties ar svešinieku ir bijis veikalā TRĪS reizes.

Viendreiz stāvot pie kaut kādā tējas plaukta, ņēmu random tēju un garām ejošais čalis pateica - ''laba izvēle''.=D
Nepaspēju pat ievērot, kā izskatījās teicējs - nu labi, vienalga. =D

Bet pēc neilga laika atkal pie kāda random pārtikas plaukta saņēmu - ''es arī šo te izvēlētos''.

Likās jocīgi, nedaudz apmulsu. Vistrakākais, tajā pašā nedēļā, atkal esot veikalā saņēmu līdzīgu piezīmi krāmējot maisā kaut kādus augļus, ka jāņem vairāk, jo redz garšīgi esot. Tad gan paliku vienkārši uz mutes.

Tad nu man rodas jautājums - cilvēki tiešām tā dara veikalos, stalko citus? Parasti es tik ļoti iegrimstu sevī, ka pat nepamanu, kas vispār apkārt notiek, kur nu vēl ko katrs pērk un ņem.


Tas nav tevis novērtējums. Cilvēki vienkārši komunicē ar tevi, iesaka paņemt vairāk augļu. Neuztvertu to kā stalkošanu.
04.04.2014 00:47 |
 
Reitings 25
Reģ: 29.03.2014
frivolous Tas ir reāli apsveicami, ka sanāk to tēlu tādu izveidot. Protams, ja nu vienīgi nav tā, ka traki sakrājas un nav kur likties. Bet ticu arī patiesība tam, ka ja smaidi, lai kas notiktu, ir vieglāk un labāk tik un tā, un ir jau labāk kā raudāt. Es laikam esmu mazliet par emocionālu un biku "āda jāuzaudzē", tas arī viss.

EnergyDrink Tas pat uz tādu pozitīvo pusi vismaz. :) Bet, jā, protams, ka mazliet sanāk apjukt. Īpaši jau tāpēc, ka bieži nemaz negadās, ka cilvēki runā tāpat.

Ewa Laikam tas tieši man līdzīgi, ka gribās, lai tas vispār neietekmētu. Zinu cilvēkus, kuri nav iedomīgi, bet ļoti ļoti pašpārliecināti, un tad kaut kādas piezīmes kā pīlei ūdens. Man ir tā pa vidu, arī no garastāvokļa atkarīgs, bet lielākoties kaut kā pielaižu par daudz klāt.
04.04.2014 00:48 |
 
Reitings 1550
Reģ: 29.03.2010
Kāda tam nozīme vai kaut ko pasaka bomzis vai kādas valsts prezidents, īpaši, ja tev tas nav pazīstams cilvēks. Nevajag to uztvert nopietni! Varbūt cilvēkiem attiecīgais noskaņojums un galu galā katram par tevi rodas priekšstats jau pirmajā sekundē tevi ieraugot, pirmais iespaids, kas veido arī pamatu turpmākai cilvēka attieksmei pret tevi. Iespējams, tu tam svešiniekam noasociējies zemapziņā ar kaut ko un līdz ar to mēli nevar noturēt aiz zobiem un izsaka kādas piezīmes, pozitīvas vai negatīvas, tas no konkrētā cilvēka garastāvokļa atkarīgs.
No otras puses, varat uzskatīt mani par traku, tā var būt kaut kāda zīme, ka tusavā dzīvē dari ko nepareizi, vai gluži otrādi, vai arī norāda kaut ko uz nākotni... man vismaz tā ir, lasot avīzes, žurnālus, kaut ko netā, ja uzduros kādai tēmai vai vārdam vairāk kārtīgi tad tas nozīmē, ka tas manā dzīvē pašalaik ir nozīmīgi, vai arī vēlāk tā būs.
Un vēl no trešās puses - ja tevi satrauc vienkāršu garāmgājēju viedoklis par sevi, te ir vajadzīga psihologa palīdzība. Vismaz paanalizē sevi, kādas problēmas tavā dzīvē var izraisīt šādas sajūtas... Kas notiek ar tevi.
04.04.2014 01:00 |
 
Reitings 25
Reģ: 29.03.2014
Kumeliņš Diezgan precīzi manas iekšējās domas aprakstīji, īpaši trāpīji par zīmēm. Es diezgan mēdzu piedomāt, ko katra lieta, kas izraisa tādas spilgtākas emocijas, nozīmē, kāpēc tieši tad nu tajā brīdī tas pretīmnācējs nāca un teica. Īpaši tāpēc, ka šodien tajā vietā man nemaz obligāti nebija jābūt, tas vienkārši tā sakrita. Varbūt tāpēc arī tik ļoti aizskar, jo uzreiz sanāk analizēt - tā, ko tad nu es daru nepareizi, pie kā jāpiedomā? Domāju, ka tur tad arī tas slēpjas, ka nemaz jau tik ļoti tas svešinieks neuztrauc, bet tas, ka varbūt tiešām kaut kādā dzīves jomā esmu "vienaldzīga".
04.04.2014 01:09 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
man par taadu pieziimi buutu pilniigi vienalga, es pat necenshos domaat, ko atbildeet taadiem cilveekiem, vienkaarshi izliekos, ka nedzirdu.
tu pusi no sava diskusijas pieteikuma teksta taisnojies, kaapeec nedod bomzhiem naudu, es to lasiiju un domaaju - who cares? izraadaas, ka ir taadi cilveeki (tas viirietis, kas tev izteica pieziimi) nu vai tieshaam nav vienalga?
mani traucee, ja taadi sveshi cilveeki, kas neko nezina par situaaciju, veel uzdroshinaas pieprasiit paskaidrojumus manai riiciibai - piem. shonedeelj ar nelielu nokaveeshanos ienesos vienaa publiskaa iestaadee, kur man bija sarunaata tikshanaas noteiktaa laikaa, paskrienu garaam rindai, un viena sieviete censhas mani apstaadinaat un veel prasa, kaads man kaartas numurs, tadaas situaacijaas gan es palieku dusmiiga.
04.04.2014 01:10 |
 
Reitings 25
Reģ: 29.03.2014
Donata Tā taisnošanās vienkārši ilustrē to situāciju - par tevi pieņem kaut kādu priekšstatu, un tik ver vaļā muti. Pieņem, ka, ja tu tagad paej garām, tad tas nu ir tikai tāpēc, ka tu esi tāda un šitāda, bet neiedomājas, piemēram, ka jau tikko kādam, kurš prasīja, kaut ko iedevi.
04.04.2014 01:16 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits