zāles pīpētājs ģimenē!

 
Reitings 5
Reģ: 01.04.2014
Sveikas, dāmas! Griežos pie Jums cerībā iegūt padomu, ko reāli man darīt, jo ticu un ceru, ka šeit ir arī tādu profesiju pārstāves, kuras var ieteikt ko noderīgu. Vai arī kāda, kurai ir bijusi līdzīga problēma.

Runa ir par manu 16 gadīgo brāli - pīpē zāli un dara to regulāri, uz skolu aiziet reti (ir palicis uz otru gadu, mainījis skolu), izspiež no mammas lielas summas (loģiski, lai būtu par ko savu atkarību pabarot), pa dienu guļ, pa nakti sēž paralēlajā pasaulē (lasīt - datorspēles). Īsāk sakot - viss ir di*sā.


Protams, problēmas sakne ir ģimenē, vecāki šķiras, tēvs nulle un pakaļā līdejs godīgi runājot :D Ne par to ir šis ieraksts...es esmu vienīgā, kura to visu tā patiešām ir spējīga un gatava mainīt, jo mammai spēka vairs nav. Viņš ir gājis un iet pie psihologa, dzer zāles, neko nemaina. Tas, ko es vēlējos jums lūgt, ir idejas, ieteikumi - ko man ar viņu darīt? Runāšana ir pupu mizas. Es tēmēju uz kārtīgu rehabilitāciju, vides maiņu, smadzeņu, vismaz to, kas atlicis (nepārspīlēju - viņa domāšana, izteikumi neko labu neliecina) izpurināšanu un paskalošanu. Reālas iestādes, kuras to dara? Protams, esmu jau interesējusies, bet tādu īstu variantu vēl neesmu atradusi.
01.04.2014 22:48 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Šeit tev padomu nedos, te taču viena liela daļa uzskata, ka zāle tas ir tāds nieks vien un viss ir kārtībā!
02.04.2014 08:23 |
 
Reitings 385
Reģ: 15.01.2014
Kate man ir nedaudz līdzīga problēma kā tev. Man ir māsa kurai ir 14 gadi( pēc dažiem mēnešiem 15). Viņa nomainīja skolu, uz skolu kur mācās vieni biezie. Tur visi pīpē zāli, dzer un tusē. Viņai arī parādījās interese par to utt. Visu laiku jūsmo par zālīti un grib pīpēt visu laiku.

Es darīju tā- es nopirku abonamentu uz sporta zāli gan sev , gan viņai. Ejot uz sporta zāli viņa mazāk pavadīja laiku ar draugiem, pēc zāles bija pārāk nogurusi, lai kkur ietu. Pāris mēnešus tas strādāja. Pamēģini iet ar viņu kkur, un aktīvi spied. Es pārstāju visu laiku bakstīt māsu tapēc viņa pārstāja iet un tagad atkal tusē ar draugiem. Galvenais ir bakstīt visu laiku, pat ja pašai nav spēka un negribi. Tikai, ļūdzu- nekāda Dieva. Viņš pateikts, ka tu neesi normāla. :)
02.04.2014 08:26 |
 
Reitings 3298
Reģ: 16.04.2012
Datorspēles un zālīte - pilns komplekts lai slēptos no realitātes. Izrunājies ar viņu, kas ir tas, kas viņu tik ļoti biedē. Un jā, jaunas intereses, nodarbes - kopā ar Tevi.
02.04.2014 08:50 |
 
Reitings 5
Reģ: 01.04.2014
Paldies, paldies!
Šobrīd kopā ar mums dzīvo arī mans draugs, parunāšu, lai viņš pamēģina kādu aktivitāti kopā uzsākt, šāds plāns jau man bija, bet nebija pārliecības, ka tas ko dotu. :)
02.04.2014 08:59 |
 
Reitings 2715
Reģ: 12.09.2012
Nu man arī liekas, ka vislabāk ir parādīt viņam citu vidi, citus cilvēkus - ņem viņu līdzi uz savu draugu pasākumiem, lai iepazīstas ar foršiem cilvēkiem, ierauga dzīvi citādi.
Mana vīra brālis ir līdzīga dzīvesstila piekopējs, tikai ar to atšķirību, ka viņam jau 24 :(
02.04.2014 09:03 |
 
Reitings 680
Reģ: 16.07.2013
Kate, mana situācija ir ļoti līdzīga. Vienīgi brālim vēl drusku nopietnākas psiholoģiskās problēmas, bet bezdarbība jau gadiem, nekad nav strādājis, tik kurī legālo un spēlē datoru, plivinās nereālā pasaulē. 16 gados gan atzīšu, ka vēl nebija tik traki, bija vēl tikai psiholoģiskās problēmas, kuras izpaudās kā bezdarbība, datorspēles. Vēlāk saslima ar galvu arī. Cerams, ka tavam brālim tā nenotiks. Jebkurā gadījumā, man ģimenē pat ir psihoterapeiti, bet lai kādas lietas ir mēģinājuši, nekas nav mainījies.

Ņemot vērā, ka mūsu ģimene šo jautājumu nav atrisinājusi, tikai varējusi stutēt, lai viņš pavisam par bomzi uz ielas nepaliek, tad es varu tikai teoretizēt. Piemēram, viņam vajag veselīgu aizraušanos. Draugus, kas ietekmē uz labo pusi. Draudzeni, kuras dēļ censties. Sākt iet privātā vidusskolā, kur nav daudz jāmācās, lai vismaz vidējo pabeigt (to gan savam brālim par laimi piespiedām darīt). Neļaut spēlēt datorspēles - izdzēst tās, lai kamēr dzīvo pie jums tikmēr ar tādām muļķībām nenodarbojas. Savukārt, atkarības ziņā var ievietot kādā centrā priekš atkarīgajiem.
02.04.2014 10:23 |
 
Reitings 680
Reģ: 16.07.2013
Dēļ tā, ka spaiss ir vēl sliktāks par zāli, zāle kā kaut kas nekaitīgs tiek pasniegts... nu johaidī, kur var būt tik stulbi cilvēki. Mierīga sirds ja dēls zāli uzpīpē un tikai jābūt mēram..nu degradācija sit augstu vilni. Dažiem laikam zāli pat nav jāpīpē lai kaut ko tik stulbu pateiktu.
02.04.2014 10:27 |
 
Reitings 680
Reģ: 16.07.2013
http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/503829-sintetiskie_pipejamie_augu_maisijumi_ir_pat_800_reizu_bistamaki_neka_dabigie

Šeit labi paskaidrots, ka arī zāle ir kaitīga. Zinu vienu meiteni kas pīpēja tikai zāli un tagad naktīs nevar gulēt - spēcīgs bezmiegs moka, kas loģiski, ka ietekmē visu dzīvi.
02.04.2014 11:37 |
 
Reitings 7
Reģ: 26.01.2013
Lielzemene- nupat, rakstot kursa darbu, man ir lielas(lai neteiktu- milzīgas) problēmas ar ticamību manis rakstītajam- gluži vienkārši, ka nav atsauces. Jo Tu nevari(patiesībā- NEDRĪKSTI) paust šādus viedokļus, bez pamatojuma. Un Tevis pieminētajā rakstā ir publicēts absolūti subjektīvs, nepamatots raksts bez NEVIENAS atsauces uz kādu pētījumu, kādu vispārzināmu faktu, utt..

"Ārste piebilst, ka kanabinoīdi nogulsnējas smadzenēs, tāpēc šo vielu iedarbība ir ilgāka."- nepieciešama atsauce.
"Mākslīgi veidotās pīpējamās narkotikas ir pat 800 reižu bīstamākas par dabīgajām"- kur tāda statistika?? Nepieciešama atsauce.
Savukārt dabīgie kanabinoīdi ir marihuāna vai hašišs, kas it kā esot mazāk bīstami, tomēr arī tie neatgriezeniski bojā veselību.- nepieciešama atsauce.

Bez visām šīm atsaucēm tas teksts ir tikpat vērtīgs, kā FAKTS, ka zeme ir plakana. Tā taču ir, vai ne?

Vai vēl labāks piemērs- visi ticīgie, pamatojot savu domu, parasti min atsauci- BĪBELI. šajā gadījumā, piemēram, jāvērtē, cik tā pati atsauce ir "objektīva".

Bez visa šitā- tas raksts ir pamatskolas līmenī- viena tante, respektīvi- Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centra narkoloģe Astrīda Stirna- teica.
03.04.2014 09:31 |
 
Reitings 680
Reģ: 16.07.2013
Jesus, tas taču ir smieklīgi :D tu to teici it kā ārsta viedoklis būtu kaut kādas pensionāres Duņkas viedoklis :D
Pēc tava rakstītā stila 100% var noprast, ka narkojies. Man dažreiz smiekli nāk cik ļoti nariki spēj izdomāt kreatīvus attaisnojumus.
03.04.2014 09:55 |
 
Reitings 680
Reģ: 16.07.2013
Tu domā cilvēkam būtu ļauts strādāt par narkologu ja viņš šīs lietas nezinātu? Piemēram, krietni labāk par tevi?
03.04.2014 09:56 |
 
Reitings 7
Reģ: 26.01.2013
Nav jau lielas jēgas mums, amatieriem, te diskutēt, bet es tikai vēršu uzmanību uz to, ka šis raksts nav tas, uz ko būtu jāatsaucās, lai pamatotu kādu savu viedokli. Izvēlies kaut ko saturīgāku.

P.S. Ārts narkologs arī amerikā ir ārsts narkologs. Un tur viedokļi atšķirās. Tu gribi teikt, ka viņi ir pilnīgi auni? Domāju, ka viņi Tev nepiekritīs..
03.04.2014 09:59 |
 
Reitings 1446
Reģ: 20.12.2011
Jautājums xXx, kas droši vien ar zāli ir uz Tu- vai Amerikas narkologi atbalsta zāles smēķēšanu katru dienu veselam cilvēkam? Vai tomēr ir jāievēro mērenība?
03.04.2014 10:31 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
pīpēt katru dienu nav labi, neko darīt katru dienu nav labi , ne zāli pīpēt , ne šokolādi ēst ... mēranība ir jāievēro visā .... , bet savas domas šajā forumā par šo tēmu esmu izteikusi vairākkārt ....
03.04.2014 10:42 |
 
Reitings 1446
Reģ: 20.12.2011
Skumji, ka ir cilvēki, kas ar to mērenību pārspīlē :(
03.04.2014 11:14 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
nu, bet ne velti, kas par daudz tas par skādi ....
03.04.2014 11:19 |
 
Reitings 3296
Reģ: 26.08.2009
Ļoti labi no šī visa palīdz tik vaļā Dievs. Aizejat kopā uz kādu jauniešu - kristiešu pasākumu. Tur liela daļa izbijuši ballētāji,narkotiku lietotāji un tā.

Da labi, kāds vēl Dievs? Viegli ietekmējamu prātu vest uz kaut kādām draudzēm vai sektām? Nu gan. No viena smadzeņu šūnu iznīcināšanas veida grūst čali otrā. A ko ja viņš pietīs dredus un to bībeli sāks lasīt kurīdams un saukdams sevi par rastu?
Atrodiet kaut ko, kas čalim interesē kaut nedaudz, ar to pašu sportu nevar šaut uz dullo. Nevar čali grūst futbolā, ja viņam interesē bmx. Piekrītu idejai, ka vajag atrast un uzsūtīt viņam autoritāti, čalis, meiča, vienalga kas. Kāds, kas ar viņu pavadītu kaut nedaudz laika kopā un jau pēc pirmā piedāvājuma sapīpēt norādītu, ka čalim "h**ņa galvā"
Narkologs ja vēl nav palīdzējis, tad arī nepalīdzēs, tāpat kā rehabilitācijas - tās palīdz tad, ja pats grib tikt vaļā. Neaizmirstiet, ka 16gadnieki defaultā ir spītīgi maitasgabali, kuru uzskatus mainīt ir grūti, ja vien to nedara kāds, kas viņu tiešām idvesmo.
03.04.2014 11:50 |
 
Reitings 7
Reģ: 26.01.2013
Cien. Lielzemene-
http://www.tvnet.lv/zinas/viedokli/504242-kapec_kardiologs_andrejs_erglis_nesaka_taisnibu

Fantastisks piemērs, kur var redzēt- cik liela nozīme ir atsaucei tekstā! Atnāk ārsts- slavens, pazīstams, ievērojams un nopelniem bagāts un stāsta "savus" faktus. Žurnālists ņem un parāda citus. Kuram taisnība?

Fakts ir tāds, ka viens no viņiem melo. UN man gribētos domāt, ka tas ir ārsts. Kāpēc? Jo viņš ir personīgi ieinteresēts. Žurnālista interese(man gribētos domāt) ir atklāt patiesību.
03.04.2014 15:26 |
 
Reitings 384
Reģ: 10.03.2014
Man ir draugi Francūži (nezinu kāpec Francijā tā ir tik populāra), kuri zāli pīpē cik saprotu arī jua kopš tīņu vecuma. Pīpē regulāri, vismaz 3x nedēļā. Vienam ir doktora grāds dabas zinātnēs, otrs arī ar labu izglītību un darbu. Nu nav tā, ka ja pīpē zāli, tad uzreiz kļūst par dārzeni. Tur ir citi iemesli, kāpēc autores brālis ir kļuvis tik neaktīvs.

Pirmkārt jau to zāli, es gan domāju tas ir spaiss tomēr, sāka pīpēt kādu problēmu rezultātā.

xXx, vēstules autors nav žurnālists, bet gan ārsts amerikā ar labu izglītību un lielu pieredzi. Viņš tur amerikā gan nav slavens profesors, bet nedomāju, ka kotējas zemāk kā mūsu Ērglis šeit Latvijā.
04.04.2014 18:20 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Protams, visur ir savi iznjeemumi, bet cik cilveeki ir salaidushi savas dziives griistee deelj taa, ka labaak seezj apreibinaajushies istabaa nekaa dara kaut ko noderiigaaku? Zaales aizstaavji diez kaapeec tos gadiijumus negrib ne redzeet, ne piemineet. Ja zaales piipeeshana ietekmee cilveeka dziivi, maaciibas utt., tad tur nekaa laba nav. Tas, ka kaiminju Jaaniitis var nokuriities un vinjam no taa nekas nebuus nebuut nenoziimee to, ka Peeteriisha gadiijums buus tieshi taads pats.
Taapat ir ar dzershanu. Viens var regulaari iedzert bez maz vai ik dienas, bet deelj taa vinja dziive drastiski nepasliktinaasies, bet otrs peec ikdienas iedzershanas peec gada kljuus par dzeeraaju, kursh saak riitu ar puslitru degviina.
04.04.2014 18:31 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits