Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Parunāsim par .. sev svarīgu mantu uzticēšanu citiem! :)

 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Labs vakars tām, kuras vēl neguļ vai jau nav sākušas izbaudīt brīvdienas! (l)
Es šodien tā aizdomājos, - Jūs mēdzam aizdot savas mantas citiem? Nu teiksim ne tādas pavisam parastākās, kā pidžammu draudzenei, kura paliek pa nakti un skropstu tušu nākamajā rītā, bet kaut ko mazliet dārgāku? Nu kaut tās pašas tehnikas lietas - planšetdatoru, fotokameru, kaut mašīnu, ko nu kura uzskata par vērtīgu lietu sev :)
Es pati nekad, nekad necenšos neko lietot/izmantot kas nav mans, dievs nedod šķiet, kas notiks! Bet tajā pat laikā, man ir pazīstama meitene, nav pat tuva draudzene, kura ļoti bieži vēlās kaut ko, kas ir mans! Piemēram, nopērku skaistu kleitu, viņa jautā, vai uz ballīti nevaru viņai iedod. Man ir tāds nu wtf, priekš kam? Tas jau bija diezgan pasen, nu iedevu, nebija žēl, ja jau tā patīk, bet tā laikam bija liela kļūda. Ik pa laikam pajautā planšetdarotu, kad brauc kādos izbraukumos, es nedodu, jo nu tas ir mans, viņa ta ne apvainojas, bet ir tāda attieksme - nu labi, labi! Pirms kāda laika nopirku spoguļkameru - viņa brauca uz Zviedriju ar prāmi, lūdzās, lai iedodu, es protams, to nedarīju, jo nu tā kamera ir dārga, mazums kas var notikt, pazaudēt utt, pat ja brauktu es pati, es nezinu vai ņemtu līdzi, ok, ja ņemtu pieskatītu, bet nu nešķiet, ka viņa pret mantām ir īpaši vērīga! Paskaidroju arī, ka taču lai ņem savu fotoaparātu, ja nav nekad fočējusi ar spoguļkameru, bildes tā uzreiz glītas nesanāks, vismaz man nesanāk!
Es nemāku pateikt vienkārši , bet nu savas mantas citiem nedodu, jo pati arī svešas nelietoju. Kā ir ar Jums? Vai es vienīgā tāda, viņasprāt, skopule?
27.03.2014 22:03 |
 
Reitings 436
Reģ: 16.06.2011
Es kā vienīgais bērns ģimenē vispār nelabprāt iedodu citiem savas lietas,vienalga klieta vai banāns. :D
27.03.2014 22:06 |
 
Reitings 1494
Reģ: 21.03.2009
Es arī esmu skopule. Un to kleitu arī nebūtu devusi.

27.03.2014 22:06 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Nu es neesmu vienīgais bērns, ja brālim vajadzētu iedot - iedotu, ja kādam citam tas tiešām ļoooti daudz ko nozīmētu - arī varbūt iedotu, bet nu laikam nesaskatu to pamatoto nepieciešamību - var taču uzvilkt citu (savu, piemēram!) kleitu, brauciena laikā izdomāt kā citādāk pakavēt laiku bez planšetes un paņemt ceļojumā līdzi savu fotoaparātu, kas arī nemaz nav slikts! :D
27.03.2014 22:08 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Dodu savas svarīgās mantas tikai zināmiem, tuviem cilvēkiem. Kopš vienas reizes, kad aizdevu tikpat kā jaunas, pāris reizes vilktas kurpes, bet atpakaļ saņēmu tādas, it kā būtu gadu intensīvi valkātas, ātri iemācījos pateikt nē. :D
27.03.2014 22:12 |
 
Reitings 515
Reģ: 01.01.2013
Man gan nepieder nekādas tik svarīgas un vērtīgas mantas, bet es droši vien nedotu. Atzīstos, ka es pat ļoti nelabprāt saviem ģimenes locekļiem aizdodu kaut kādus sīkumus, kur nu vēl vērtīgas lietas kādiem paziņām.
27.03.2014 22:15 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Radiem un draudzenēm bez problēmām iedotu. Man šķiet, ka šajās kategorijās man nav bezatbildīgu cilvēku un skopule arī neesmu :D Nav tā, ka esmu nevērīga vai nevīžīga attiecībā pret mantām, bet tās taču ir tikai...mantas :) Es drīzāk tušu nedotu nevienam higiēnisku apsvērumu dēļ (nu labi, māsai iedotu :) .
27.03.2014 22:15 |
 
Reitings 2715
Reģ: 13.12.2013
Es nespēju kādam kaut ko iedot. Esmu liela egoiste:D
Bet, ja nopietni, tad neciešu tos cilvēkus, kuri mēģina iedzīvoties uz citu rēķina, lai izrādītos, ieši tādēļ cenšos neko nedot.
27.03.2014 22:16 |
 
Reitings 1638
Reģ: 20.09.2010
Man arī grūti atteikt cilvēkiem, bet īpaši nepatīk savas vērtīgās lietas dod jau draugiem, kur nu vēl - paziņām. Un tieši savādākās attieksmes dēļ .. ok, viss domāts, lai to lietotu. Bet es pret savām mīļlietām un vērtslietām apejos rūpīgi, kamēr ir cilvēki, kas to nedara. Ir sanācis saņemt atpakaļ stipri pabružātas un saplēstas mantas ..
27.03.2014 22:17 |
 
Reitings 1494
Reģ: 21.03.2009
Starpcitu, man ir bijusi situācija brauciena laikā, kad brālis nāk un prasa sejas krēmu man, ne savai draudzenei. Tad gan nobrīnījos, jo zinu, ka viņai bija līdz. Viņa izlikās vnk nedzirdam, ka viņam vajag...
27.03.2014 22:18 |
 
Reitings 52
Reģ: 06.01.2013
Godīgi sakot,man nepatīk dot savas lietas nevienam,labi nerunāsim par ģimenes locekļiem vai otro pusīti,tā ir,manuprāt,pavisam cita kategorija un ja reiz tie ir tavējie,tad pratīs izturēties ar kaut kādu cieņu un sapratni pret tevis aizdotajām lietām,bet ja runājam par paziņām un citiem draugiem,tad ir pavisam interesanti ar mani šajā lietā.Mani ir jācenšas pielauzt un ļoti pat reizēm,bet beigās es iedotu,lai kā balstiņa teiktu - nu nedod,nu nevajag.Kad esmu iedevusi,tad smagi jo smagi nožēloju,reizēm pat naktīs nespēju gulēt,ja šī lieta ir pie šī cilvēka kādu diennakti vai ilgāk.Taču tagad ir tā,ka nedodu nevienam vairs sev dārgās mantas un arī ne niekus,jo tas ir mans un es neesmu kaut kāds lombards vai aizdevumu kompānija,kas tagad tev te visu iedos un "izručīs" tevi.Ja tev vajag,tad iekrāj un nopērc,bet pietiks mani izmantot kā veikalu.
27.03.2014 22:19 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Uzsvars laikam bija jāliek uz šiem vārdiem
man ir pazīstama meitene, nav pat tuva draudzene


Bet nu palasot, ka citām līdzīgi, es sajutos laikam kaut kā labāk mazliet!
Nu saprotu, jā - mantas ir tikai mantas, bet nu tās lietas tomēr maksā naudu un ir man svarīgas, tas laikam ir tāpat kā tajā teicienā - aizdod naudu un iegūsi sev ienaidnieku! :D
27.03.2014 22:19 |
 
Reitings 1638
Reģ: 20.09.2010
Ir arī satikti cilvēki - tagad palietosim tavējo, pēc tam katrs savējo... kur šī vēlme aizņemties (un aizmirst atdot!) lieta bija stipri izteikta. Nu - neko - ar laiku iemācījos pateikt arī nē.
27.03.2014 22:19 |
 
Reitings 1748
Reģ: 08.03.2013
Radiem un draudzenēm bez problēmām iedotu. Man šķiet, ka šajās kategorijās man nav bezatbildīgu cilvēku un skopule arī neesmu


man tāpat :)
27.03.2014 22:20 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Neredzu iemeslu kāpēc
pazīstama meitene, nav pat tuva draudzene
kaut ko vispār prasītu :D Bet, teiksim, savām foršām kolēģēm nebūtu problēmas kaut ko aizdot, it īpaši zinot cik visas ir ūberatbildīgas :D Drēbes man iederas kategorijā personīgā higiēna, tāpēc pat prātā nenāktu kādam aizdot (bet nav arī gadījies, ka kāds prasītu). Man, laikam, savādāks/šaurāks paziņu loks.
27.03.2014 22:24 |
 
10 gadi
Reitings 3169
Reģ: 29.01.2009
Labi, ka man tādas problēmas nav.

Par ģimeni vispār nerunāsim. Ja ko prasa un tiešām nav tā, ka pašai tajā brīdī vajag, tad vienmēr iedodu (pilnīgi jebko- sākot ar krēmiem un beidzot ar mašīnu, dzīvoklī palikšanu utt utjp).
Par draugiem- vai nu man ir palaimējies vai kā, bet, pirmkārt, neprasa daudz nemaz. Ok, kādreiz kādu kleitu (ko man nav ne mazākās problēmas aizdot), pati pat drīzāk esmu kādreiz draudzenei piedāvājusi aizdot mašīnu, jo viņas ir saplīsusi utt. Protams, neiet runa par kaut kādiem "random" draugiem ,kas uzrodas tikai tad, kad kaut ko vajag, bet tuvākajiem draugiem.
27.03.2014 22:26 |
 
Reitings 4083
Reģ: 22.11.2013
Kameru nekad, nedodu pat nevienam rokās. Pie jūras vienam puisim iedevu parasto fočiku (paldies Dievam, ka spogulene nebija līdzi), čalis nejauši nometa smiltīs, un viss objektīvs pilns ar smilšu graudiem. Remonts nepieciešams uzreiz, jo objektīvs nenāk ārā. Kurpes arī nevienam nedodu kopš gadījuma, kad draudzene aizņēmās, un atdeva atpakaļ tik briesmiigas - visi papēži noskrāpēti utt. Drēbes aizdot varu, bet ne ļoti mīļas un labas, jo citreiz viņas mēdz ''pazust'' pēc tam. Mašīnu nedodu nevienam, nekad. Izņemot draugu un mammu. Pašai bija situācija, ka bija jābrauc ar draudzenes mašīnu, nu ļoti negribēju, jo nepatīk braukt ar auto, kurus neizjūtu. Beigās sanāca skaista skramba mašīnai, bet nu tā nebija mana vaina, bet tās meitenes. Tomēr, mācība uz mūžu.
27.03.2014 22:29 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Ir divas lietas, ko nelabprāt ļauju lietot citiem cilvēkiem - mans dators un telefons. Dators jo īpaši, jo ar to strādāju un tur man glabājas svarīgas lietas.
Jebko citu gan varētu iedot, ja draudzenei vajadzētu. Tiesa gan, vienreiz esmu tā palikusi bez tikko nopirktas kleitas...
27.03.2014 22:36 |
 
Reitings 2080
Reģ: 05.11.2012
draudzenem mierigu sirdi aizdodu savas mantas, ok, auto esmu aizdevusi tikai vienu reizi, jo to gan nelabprat dodu un tad visu dienu bij nemieriga sirds, jo mans kirsits man dikti mils :D
sobrid man ir saplisusi spogulkamera, un tagat regulari aiznemos no draudzenes, esam pat sarunajusas ka vina vinu atstas pirti, lai varu panemt ari kad vina darba :D
27.03.2014 22:43 |
 
Reitings 10509
Reģ: 13.12.2009
Man ir sava kafijas krūze, no kuras kafiju dzetu tikai es! :D
27.03.2014 22:59 |
 
Reitings 866
Reģ: 31.01.2014
Man patīk mainīties ar drēbēm, aksesuāriem ar tuvām draudzenēm. Varētu aizdot arī tehniku. Māsai bez ierunām jebko varētu iedot. Nevarētu neko nozīmīgu aizdot tikai svešākiem cilvēkiem, kam neuzticos.
27.03.2014 23:04 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (3)