Attiecības ar tēvu

 
Reitings 106
Reģ: 07.06.2012
Sveikas! Jūsu viedoklis par manu situāciju.
Vecāki šķīrušies. Mans tēvs ir daudz turīgāks par māti. Tēvs ir darbaholiķis, karjerists ar savu uzņēmumu, kurā es strādāju par lietvedi ar 400eiro algu-pārslogota neesmu, varu darbā atrast laiku mācīties. Kad strādāju par viesmīli, viņš iedāvāja darbu pie sevis...
Studēju juristos un vienīgā lieta, ko vinš jebkad ir palīdzējis - maksājis pusi no studijām un smieklīgus alimentus mammai savā laikā. Pats strādā kā rūķis un piepilda SAVUS sapņus...
Pienākusi mana kārta maksāt atlikušo 1,5gadus par studijām kā bija norunāts, bet tāda iespēja nav. Pateicu, ka man nav līdzekļu uz ko viņš ar smīnu sejā atbildēja - kko izdomāsim un aizskrēja kārtot savas lietas. Jo laika nav nekad nekam!
Otrajā jautāšanas reizē ar smīnu atbildēja - kas man par daļu gar tavu skolu un atkal viņam iezvanījās telefons. Laiks iet.... viņš zin, kāda man situācija, bet pats neko nesaka....
Tēvs ir ļoti dzēlīgs cilvēks pret sev tuviem cilvēkiem... Viņš ir no tiem, kas palīdzēs svešiniekiem, no kuriem kāds labums nākotnē būs, vai pat saviem darbiniekiem.
Pats braukā ar X6, ceļ māju... mani nekad nav aizcinājis ceļojumā, nekur. Es noskatos tik uz viņa labumiem, dzīvoju ar to ko nepelnu un nesūdzos.
Īstenībā pircis man nekad neko nav, ne telefonus - neko. Pat savu vecos telefonus pārdod, nekad nepiedāvā man.
Arī prasījusi neesmu neko īpašu. Es dzīvoju ar māti.
Un tas viss, jo pats visu saviem spēkiem sasniedzis un uzskata, ka man viss jāsasniedz pašai... :/ tā viņš ir vairākas reizes teicis.
Esmu pieteikusies kredītam, mamma nāks galvot.
Tomēr ir cerība vēlreiz uzjautāt tēvam, taču tas ir tik sāpīgi, lūgties tēvam, zinot, ka viņam tie 1000eiro neko nemainīs - viņš vnk ir skops un negrib savu nopelnīto naudiņu tērēt manām vajadzībām... viņš nemīl nevienu, tikai naudu. Tas jau no bērnības ir skaidrs gan man, gan mammai.
Tgd strādājot pie viņa ir nedaudz sāpīgāk ikdienā.
Nezinu, varbūt iet prom no darba, meklēt kko... jo šeit man izaugsmes nebūs 100%, darbs vienmuļš...
No citas puses, tgd es pelnu nedaudz virs minimālās laikam sanāk, bet varu darbā mācīties, kas man arī ir svarīgi....
26.03.2014 10:44 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Tas ir labi,ka viņš tevi audzina,
Audzinaja mamma. Tagad jaunkundze ir pilngadiga. Audzinatajs ibio. Bēŗnībā vajag bernu audzinat visu garos 18 gadus.... nevis dabu pieaugusu bernu un nu lielās...
26.03.2014 18:56 |
 
Reitings 6407
Reģ: 16.01.2014
Biju kopā ar tēti un speciāli ar viņu parunāju par šo tēmu, viņš teica, ka ir pareizi, ka tēvs bērnam palīdz, bet tam jābūt ar mēru un saprāta robežās, tiešs pierādījums tam esot pēdējā avārija Jūrmalā, kur vecāki nopirka dēliņam mašīnu un visi beigti, tas kas nav paša pelnīts bieži vien nav novērtēts.
26.03.2014 19:10 |
 
Reitings 2094
Reģ: 12.09.2012
piekrītu S80 .

Pa dzīvi vajag cīnīties , un nevajag lūgties ,bet pašai izcīnīt.....
26.03.2014 19:14 |
 
Reitings 2094
Reģ: 12.09.2012
vai dabon bagātu vīrieti ,kurš tev visā palidz un visu dos.
26.03.2014 19:15 |
 
Reitings 235
Reģ: 11.02.2014
Šādu tēmu ir grūti saprast tiem, kuriem ģimenē ir bijis viss kārtībā. Domāju ka "pilno" ģimeņu bērniem nevajadzētu pārmest tiem kuri nav uzauguši "pilnās" ģimenēs. Tomēr ar pusi ūdensglāzi nevar padzerties tik pat daudz kā ar pilnu ūdensglāzi.

Tas ko es darītu tavā vietā (Wanted) , es pēdējo reizi pateiktu par esošo situāciju, pateiktu ko darītu, ja viņš nepalīdzēs, un turpmāk vairs neko negaidītu un nelūgtu viņam. Ja jau nav siltas attiecības, tad lai nav.
26.03.2014 19:41 |
 
Reitings 6407
Reģ: 16.01.2014
Dieviete, es nevienā brīdī nepārmetu, bet izsaku savu viedokli, arī tad, ja tas ir nepatīkams.

Par ūdens glāzēm man ļoti patīk šis salīdzinājums, bet tas ir koks ar diviem galiem un viena viedokļa nebūs.

Es dzīvoju pilnā ģimenē, mans tētis ir bārenis, bet es nekad neesmu izjutusi, ka viņam tā glāze ir bijusi uz pusi mazāka kā man un vēl tik traģiska.

Patiesībā es domāju, ka gandrīz katrā ģimenē ir kāda ģimenes traģēdija bijusi, citi izvēlas to noklusēt, citi izstāsta. :)
26.03.2014 19:56 |
 
Reitings 235
Reģ: 11.02.2014
Es dzīvoju pilnā ģimenē, mans tētis ir bārenis, bet es nekad neesmu izjutusi, ka viņam tā glāze ir bijusi uz pusi mazāka kā man un vēl tik traģiska.


Iespējams ka tas tāpēc ka tavs tētis zina kā tas ir, bez vecākiem, tāpēc tev mēģina dot to kas viņam nebija.
26.03.2014 20:07 |
 
Reitings 6407
Reģ: 16.01.2014
Iespējams, bet tas viss ir samērīts viņam galvā, bet es varu spekulīt uz viņa labo sirdi, viņš pat šodien teica, ka vislabākais esot tas, ko pats esi iemācījies un nopelnījis. Man jāatzīst, ka viņa audzināšanas stils mēdz būt pa skarbo, bet tas ideāli strādā. Man tas der! :)

Būtu jauki, ka vēl kāda meitene padalītos ar stāstu par šo sarunu ar tēti. :)
26.03.2014 20:12 |
 
Reitings 1814
Reģ: 29.01.2009
nesaprotu kā te citas var tēvu aizstāvēt. :@

jā, saprotu, jāiemāca bērniem ka nauda no gaisa nekrīt... bet kad tēvs ir reāli biezais un nevar samaksāt SAVAM BĒRNAM par izglītibu!!wtf?? kaut kāds idiotisms. Viņa taču neprasa mašīnu, naudu un dzīvokli, tikai skolas naudu.

atrodi labāk normālu darbu, un ņem studiju kredītu.

ps.
man arī tēva nav , tikai spermas donors, kas pat izvairījās maksāt alimentus. (visu laiku strādāja neoficiāli, lai nebūtu alimentus ko atvilkt. Neoficiāli naudas daudz- oficiāli necik :@ )
26.03.2014 20:14 |
 
Reitings 395
Reģ: 14.01.2014
Meitenes, meitenes, ko jūs te runājat? Protams, pašam viss jāsasniedz, bet ja finansiālas problēmas, tad būtu tomēr jāpalīdz.Viņa jau neprasa darīt lielos kursa darbus vai risināt privātās dzīves problēmas, tas ir pavisam citādāk! ;)
26.03.2014 20:44 |
 
Reitings 649
Reģ: 19.02.2014
Šādu tēmu ir grūti saprast tiem, kuriem ģimenē ir bijis viss kārtībā. Domāju ka "pilno" ģimeņu bērniem nevajadzētu pārmest tiem kuri nav uzauguši "pilnās" ģimenēs. Tomēr ar pusi ūdensglāzi nevar padzerties tik pat daudz kā ar pilnu ūdensglāzi.


Bet nesaprot jau.
S80 vel ar savu jauko tēti parunā, kurš viņai piekrīt. Bet tajā visā ir liela atšķirība. Viņas tētis ir bijis tētis vārda labākajā nozīmē, kamēr šeit vecāka loma audzināšanā ir 0, tikai materiālasi faktors.
26.03.2014 20:48 |
 
Reitings 4962
Reģ: 24.08.2013
Nelasīju visu diskusiju, bet izteikšu savas domas...Es varbūt izklausīšos pēc izlutinātas pīles, bet, man šķiet, ka Tavā situācija Tavs tēvs kaut kādā ziņā tā rīkojas, jo tic Tev, domā, ka Tu esi pietiekami pieaudzis, saprātīgs cilvēks, lai nokārtotu savu dzīvi, viņš Tevi vērtē tik augstu, lai ļautu Tev savas problēmas atrisināt pašai..jā, viegli droši vien nav, bet, manuprāt, nav tā, ka esi viņam vienaldzīga, viņš vienkārši grib Tev labu, grib, lai izcīni savu vietu dzīvē, turpretī mans tēvs pie katras manas problēmas uzskata, ka jāskrien mani glābt,ka katram manam kritienam jāsarūpē matracis, uz kura piezemēties, jā, izklausās, ka man ir paveicies, bet reāli ir tā, ka viņš domā, ka es viena ne ar ko nevaru tikt galā, pat tad, kad saku, ka varu, viņš tā arī ir teicis:"Nu domā reāli, Tu taču to nevarēsi.." Un nav runa par apskates iziešanu mašīnai vai ko tādu, tas ir pilnīgi ar visu, es, viņaprāt, neko pati nevaru, pat manā privātajā dzīvē viņam un arī mammai liekas, ka viss jānokārto manā vietā...lai kā es gribētu un censtos no tā tikt vaļā, tas nav iespējams, es vienmēr viņa acīs esmu mazā, apmulsusī nabadzīte, kas bez viņa dzīvē vienkārši pazudīs...Es esmu pieaudzis cilvēks, bet pret mani nekad tā neizturas, dažreiz gribas vienkārši pajautāt, vai viņš tiešām domā, ka tā ir izgāzies manis audzināšanā..
26.03.2014 21:21 |
 
Reitings 298
Reģ: 09.01.2013
Viss ko varu pateikt šajā sakarā ir - pieaugušu cilvēku raksturo nevis gadi, bet gan rīcības.
Spēja uzņemties saistības un pildīt tos, meklēt risinājumus, kas nereti nozīmē izvēlēties ceļu, kuru tu nevēlies iet...

Ja cilvēks vēlās, lai pret viņu attiecas, kā pret pieaugušu vārdi ir jāpamato ar darbībām un paļaušanos tikai uz sevi. Ja cilvēks to nespēj 20 gados tad visdrīzākais nespēs arī 40+ ....
26.03.2014 22:41 |
 
10 gadi
Reitings 300
Reģ: 26.08.2010
uij, Pēc visa šeit rakstītā iznāk, ka esmu izlutināta, tētis man atmaksā studijas un pilnīgi visus gadus, un neteiktu, ka tas būtu nepareizi. Ja vecāki to var atļauties, kāpēc gan ne? Labāk iejūgt bērnu kredītsaistībās? Zinu, ka tagad palīdzēs viņi, bet vecumdienās es būšu tā, kas viņiem palīdz- dots devējam atdod :)
26.03.2014 23:07 |
 
Reitings 2715
Reģ: 13.12.2013
dots devējam atdod


+++
26.03.2014 23:12 |
 
Reitings 3146
Reģ: 30.12.2012
Prasi algas pielikumu, lai vari samaksāt par skolu. Var par mēnešiem ar maksāt.
26.03.2014 23:13 |
 
Reitings 2304
Reģ: 06.12.2009
Vispār parasti es uzskatu, ka tā ir vecāku izvēle - dzemdēt bērnus, un tāpēc viņiem tos vajadzētu uzturēt, atbalstīt, palīdzēt kamēr tie paši nostājas uz savām kājām stabili. Parasti. Taču no otras puses, autores tēvs arī ir pieaudzis cilvēks ar saviem uzskatiem, savām vērtībām un savu saprašanu par to, kā būtu jāaudzina bērni. Viņš var likties egoistisks un cietsirdīgs, taču tomēr...autore arī ir gana pieaugusi, lai vairs nepaļautos uz vecākiem.
Es pati uzaugu turīgā ģimenē, vecāki lutināja kā vien varēja, varbūt tolaik pat par daudz, bet tieši tad, kad pabeidzu vidusskolu un bija tik daudz lietu, kuras arī būtu gribējusi saņemt no vecākiem (tieši pamatkapitālu startam "pieaugušo dzīvē", tajā skaitā naudu studijām), ģimenes finansiālā situācija mainījās uz slikto pusi. Tajā brīdī sapratu, ka patīk man tas, vai nepatīk, neko gaidīt no vecākiem nevaru, jo viņiem vienkārši vairs nav tās naudas kas bija. Ok, autores tēvam tā nauda teorētiski ir, taču iesaku to tā arī uztvert, ka atbalstu nedabūsi un jāštuko vien pašai.
26.03.2014 23:26 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Neuzskatu, ka autore čīkst un žēlojas, vēl jo vairāk saprotu viņas izjūtas. Runājot par naudu, uzskatu, ka īsts vīrietis un tēvs tieši šajā konkrētajā situācijā samaksātu par savas meitas studijām. Ciks saprotu, meitene nešņauc koku, neballējas 24h diennaktī. Vēlme, lai bērns dzīvē visu sasniedz saviem spēkiem ir ļoti apsveicama, bet tad, ja tas tiek iemācits ar savādāku attieksmi. Jo šeit ir skaidri jūtams aukstums un pat vienaldzība pret savu meitu. Un tas ir nežēlīgi un nevīrišķīgi.

Un tās, kas saka, lai priecājās, ka ir tāds tēvs, varu teikt, ka priekš sievietes labāk nekāds tēvs, nekā tāds.
Man arī ir tāds, jā, viņš man ir "iemācījis" dažas labas mācības, bet komplektā ar tām diemžēl nāk kompleksi, bezgalīga nedrošība, sarežģīta attieksme pret naudu un necaursitama siena sev apkārt.
26.03.2014 23:45 |
 
Reitings 2295
Reģ: 29.01.2009
Nav, nu nav labi tas, kā tēvs rīkojas... Patstāvību mācīt ir labi, dzīvē pašam visu sasniegt arī ir labi. Bet šādas lietas VAR iemācīt citādi, caur mīlestību un rūpēm. Šeit nav ne viena, ne otra. Te kaut ko grib iemācīt ar... tipa stingrību, bet patiesībā savtību, egoismu. Mīlestību es te vispār neredzu. Par beznosacījuma mīlestību starp vecākiem un bērniem vispār nerunāsim.

Šajā situācijā es gan mestu kaunu un principus pie malas, ietu pie tēva un tā arī teiktu - lūdzu, apmaksā man studijas. Viss. Nekādas pazemošanās vai darījumi. Skaidri un gaiši nostādītu fakta priekšā. Izmantošanu kā tādu neatbalstu, bet tas ir svarīgi attiecībās, kur ir mīlestība, tuvība kur kur man rūp un es rūpu kādam. Šajā gadījumā vienkārši ņemtu no viņa, cik var, un vainīga nejustos ne par gramu.
27.03.2014 00:17 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Šajā situācijā es gan mestu kaunu un principus pie malas, ietu pie tēva un tā arī teiktu - lūdzu, apmaksā man studijas. Viss. Nekādas pazemošanās vai darījumi. Skaidri un gaiši nostādītu fakta priekšā. Izmantošanu kā tādu neatbalstu, bet tas ir svarīgi attiecībās, kur ir mīlestība, tuvība kur kur man rūp un es rūpu kādam. Šajā gadījumā vienkārši ņemtu no viņa, cik var, un vainīga nejustos ne par gramu.

Negaidīju no Chanely tādu komentāru:) Likās, ka teiks-katram jāiziet savas mācības etc.
Bet komentārs lika tiešām aizdomāties. Jo man šāda līdzīga situācija ir radījusi pārlieku lepnību, nespēju kādam kaut ko lūgt un principā arī saņemt.
27.03.2014 00:31 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits