Attiecības ar tēvu

 
Reitings 106
Reģ: 07.06.2012
Sveikas! Jūsu viedoklis par manu situāciju.
Vecāki šķīrušies. Mans tēvs ir daudz turīgāks par māti. Tēvs ir darbaholiķis, karjerists ar savu uzņēmumu, kurā es strādāju par lietvedi ar 400eiro algu-pārslogota neesmu, varu darbā atrast laiku mācīties. Kad strādāju par viesmīli, viņš iedāvāja darbu pie sevis...
Studēju juristos un vienīgā lieta, ko vinš jebkad ir palīdzējis - maksājis pusi no studijām un smieklīgus alimentus mammai savā laikā. Pats strādā kā rūķis un piepilda SAVUS sapņus...
Pienākusi mana kārta maksāt atlikušo 1,5gadus par studijām kā bija norunāts, bet tāda iespēja nav. Pateicu, ka man nav līdzekļu uz ko viņš ar smīnu sejā atbildēja - kko izdomāsim un aizskrēja kārtot savas lietas. Jo laika nav nekad nekam!
Otrajā jautāšanas reizē ar smīnu atbildēja - kas man par daļu gar tavu skolu un atkal viņam iezvanījās telefons. Laiks iet.... viņš zin, kāda man situācija, bet pats neko nesaka....
Tēvs ir ļoti dzēlīgs cilvēks pret sev tuviem cilvēkiem... Viņš ir no tiem, kas palīdzēs svešiniekiem, no kuriem kāds labums nākotnē būs, vai pat saviem darbiniekiem.
Pats braukā ar X6, ceļ māju... mani nekad nav aizcinājis ceļojumā, nekur. Es noskatos tik uz viņa labumiem, dzīvoju ar to ko nepelnu un nesūdzos.
Īstenībā pircis man nekad neko nav, ne telefonus - neko. Pat savu vecos telefonus pārdod, nekad nepiedāvā man.
Arī prasījusi neesmu neko īpašu. Es dzīvoju ar māti.
Un tas viss, jo pats visu saviem spēkiem sasniedzis un uzskata, ka man viss jāsasniedz pašai... :/ tā viņš ir vairākas reizes teicis.
Esmu pieteikusies kredītam, mamma nāks galvot.
Tomēr ir cerība vēlreiz uzjautāt tēvam, taču tas ir tik sāpīgi, lūgties tēvam, zinot, ka viņam tie 1000eiro neko nemainīs - viņš vnk ir skops un negrib savu nopelnīto naudiņu tērēt manām vajadzībām... viņš nemīl nevienu, tikai naudu. Tas jau no bērnības ir skaidrs gan man, gan mammai.
Tgd strādājot pie viņa ir nedaudz sāpīgāk ikdienā.
Nezinu, varbūt iet prom no darba, meklēt kko... jo šeit man izaugsmes nebūs 100%, darbs vienmuļš...
No citas puses, tgd es pelnu nedaudz virs minimālās laikam sanāk, bet varu darbā mācīties, kas man arī ir svarīgi....
26.03.2014 10:44 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
reizēm asaras acīs sariesās, redzot cik mamma labi dzīvo, kā patēvs viņu lutina... BET NEKAD, NEKAD nečīkstēju, neprasīju naudu...
Tas nav normāli. Māte dzivo cepuri kuldama un bernam pusbadā jadzivo.. labs ģimenes ko pazīstu palidz pat 35 gadigam bernam. Jo vinš ir ļoti gribets.
26.03.2014 11:53 |
 
Reitings 6407
Reģ: 16.01.2014
Man īstenībā liekas, ka aizvainojums lielāks nav par to, ka netiek iedota nauda, bet par to, ka šādā veidā tēvs izrāda savu attieksmi, kas nemaz neatgādina mīlošu un bērnu aizstāvošu tēti, pie kura vērsties pēc padoma, atbalsta.


Respektīvi, man mans tētis man apmaksāja tikai vienu semestri, viņš mani nemīl???! :D

Nesmīdini mani.
26.03.2014 11:54 |
 
Reitings 2715
Reģ: 12.09.2012
Taisnība jau patiesībā Librai ir, bet Wanted rūgtumu ļoti labi saprotu.
26.03.2014 11:54 |
 
Reitings 2715
Reģ: 13.12.2013
Autorei - es vienmer censos cinities pati. Cilveki man visapkart ir bijusi ne tie atbalstosakie. Pirms kada laika nonacu cita vide un censos tur palikt. Esmu speciga, lai ari liekas, ka ta nav. Esmu sapratusi, ka dzive var palauties tikai uz sevi. Tada veida cilveki nonak pie merka. Cikstot neko nevar panakt.
26.03.2014 11:56 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Vispar ja autore studetu un nestradatu tad alimenti butu jamaksa lidz 24 gadu vecumam. Un iedot bernam izglītību nu ir ta ceļamaize kas vecakiem ir janodrošina.
26.03.2014 11:57 |
 
Reitings 2804
Reģ: 07.10.2012
Es gan esmu autores pusē. Pati dzīvoju šķirtā ģimenē, tiesa gan, tētis atbalsta ļooti, gatavs sagādāt un dot visu, kas viņa spēkos. Arī strādā daudz un jau no skolas gadiem dabūjis augstu amatu. Bet tas nenozīmē, ka esmu izlutināta un, ka pati netaisos neko darīt, kā vien paļauties un tēta gudro galvu un kaut kādiem paziņu sakariem. Man svarīgākais ir sajust atbalstu! Ja man būs kādas nepatikšanas, es zinu, ka tētis vienmēr palīdzēs, neskatoties ne uz ko.

Kad sāku studēt, un nezināju vai tikšu budžetā, nebija runas par kaut kādiem kredītiem - nauda ir, samaksāšot, lai arī neko tādu nelūdzu.
Tiešām nekad neesmu tētim kaut ko lūgusi, bet viņš pats nodrošina mani gandrīz vai ar visu nepieciešamo. Jā, varbūt lutina, bet es tāpēc nejūtos izlutināta čīkstule, kas netiktu galā ar savu dzīvi. Manā ģimenē pieņemts vienam otru atbalstīt. Jā, varbūt citiem tā izskatās pēc pārmērīgas mutē likšanas, bet es tā neuzskatu. Tieši otrādāk - redzot to, cik viņš daudz ir sasniedzis, arī man gribas sasniegt visu pašai. Bet kā jau teicu - atbalsts ir ļoti svarīgs. Tā tomēr ir ģimene.
26.03.2014 11:58 |
 
10 gadi
Reitings 751
Reģ: 29.01.2009
Tas nav normāli. Māte dzivo cepuri kuldama un bernam pusbadā jadzivo.. labs ģimenes ko pazīstu palidz pat 35 gadigam bernam. Jo vinš ir ļoti gribets.


Tikai bez ironijas, protams nedaudz piepušķoju, lai saprastu ka ir simtiem jaunu cilvēku, kas paši kuļās kā var. Un kāds tur vairs bērns?? Pietam, man māte vienmēr uztraucās,jautāja kā ar naudām utt. Biju samelojusi, ka man ir lielāka alga, jo gluži vienkārši negribēju pieļaut, ka viņa maksā par maniem tēriņiem vai studijām...
26.03.2014 11:59 |
 
Reitings 6407
Reģ: 16.01.2014
Vispar ja autore studetu un nestradatu tad alimenti butu jamaksa lidz 24 gadu vecumam. Un iedot bernam izglītību nu ir ta ceļamaize kas vecakiem ir janodrošina.



Ha, ha... Alimentus pielīdzināt studiju maksai var tikai cilvēks kam nav ne jausmas cik maksā studijas.


Parādi man likumu, kur rakstīts, ka vecākiem izglītība jānodrošina pieaugušam bērnam, kas pats var strādāt un naudu pelnīt!!!
26.03.2014 12:00 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Manā ģimenē pieņemts vienam otru atbalstīt.
Mums arī, un ta ir jabj spēcīga ģimenē. Nevis izmet bernu 18 gados un tiec ka gribi gala, bet es dzīvošu zaļi. Ziniet tas atgadina omīteas, bet mes ganijām govis un pārcietām karu. Un man tagad ibio ko, ari govis jagana un jabrauc kur pārciest karu? Mīlot berniem grib vieglako, nevis ...
26.03.2014 12:00 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Es domāju tev ir lielāks rūgtums par to, ka jums nav emocionāli labākas attiecības. Ne tāpēc, ka tevi ceļojumos neved, bet tāpēc, ka vispār nepavada laiku kopā, kaut pa Latviju braukājot. Ne tāpēc, ka studijas neapmaksā, bet tāpēc, ka nejūti to atbalstu saviem sapņiem, mērķiem. Ne tāpēc, ka viņam ir tāda un tāda mašīna, bet tāpēc, ka viņš nav tik daudz palīdzējis mammai kā varbūt vajadzētu un tu esi redzējusi kā viņa viena cīnās.
Tas no tēva puses nav bijis pareizi.

Kas ir pareizi, manuprāt, - tas, ka viņš uzskata, ka tev pašai viss jāsasniedz. Katrs cilvēks pasaulē piedzimst kā atsevišķs indivīds un nevienam nekas tāpat vien nepienākas no dzimšanas. Ir tur tas nežēlīgais Darvina princips, ka izdzīvo stiprākais, jā. Bet tu, pati cīnoties, jau tikai kļūsti stiprāka. Pienāktu laiks, kad tēvs vairs nespētu gādāt finansiālos līdzekļus vai mazums kāda krīze, un tāpat tev nāktos pašai sākt cīnīties. Un 20 gados to sākt darīt ir daudz vieglāk un veselīgāk nekā 40.
26.03.2014 12:01 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Ha, ha... Alimentus pielīdzināt studiju maksai var tikai cilvēks kam nav ne jausmas cik maksā studijas.
Pirmkārt madām es norādīju uz tada likuma esamību un tikai. Nekur netika minēts ka uzturlīdzekļi segtu studijas maksu. Un ar labu advokatu var lielus uzturlidzeklus piedzit. Ir LV tada ari vairākkārt bijusi tiesu prakse ja nezini:D
26.03.2014 12:02 |
 
Reitings 6407
Reģ: 16.01.2014
Kā tad, es jau zinu Tavas tiesu prakses, jau cik reizes redzēts. :D

Labāk nesāc...
26.03.2014 12:05 |
 
Reitings 866
Reģ: 31.01.2014
Kubiet,
Nu neticu ka ar tadu auto braukajot bernam žēl 1000 euro studijam

studijas vidēji (ņēmu par piemēru savu studiju maksu, bet +- visur jau tā ir vienāda) maksā 2060 eiro gadā, kas nozīmē, ka vidēji 2060*3=6180 eiro.
26.03.2014 12:07 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Palasi skaļākas uzturlīdzekļu tiesas, ir presē bijis. Tas nav mans izdomajums. LABRIT:D
26.03.2014 12:08 |
 
Reitings 2542
Reģ: 07.06.2012
Un autore, Tavu sāpi var saprast, bet sāp arī tiem, kuriem vecāki finansiāli nevar palīdzēt. Sāp, tad, kad atnāc mājās pēc 11h maiņas un iekrīti gultā. Tad reizēm ir tās dusmas uz vecākiem, valsti, visu pasauli, kāpēc citiem vecāki var iedot naudu, bet man nē? Kāpēc citi brīvdienās var gulēt līdz pusdienai, bet man jāceļas un jāiet strādāt? Ko esmu iemācījusies? Jo ātrāk no tā atbrīvosies, Jo ātrāk sapratīsi, ka viss šajā dzīvē ir atkarīgs tikai no tevis, būs labāk tev pašai. Esmu bijusi turpat, kur tu.
26.03.2014 12:09 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
studijas vidēji (ņēmu par piemēru savu studiju maksu, bet +- visur jau tā ir vienāda) maksā 2060 eiro gadā, kas nozīmē, ka vidēji 2060*3=6180 eiro.
autore pati teica ka vajagot 1000...
26.03.2014 12:09 |
 
Reitings 866
Reģ: 31.01.2014
Kubiet, tagad vajagot. Bet cik iepriekš tētis samaksāja? :D
26.03.2014 12:10 |
 
Reitings 106
Reģ: 07.06.2012
Tas, ka es aprakstiju ar kādu auto tēvs brauc un pieminēju celojumus, nenozīmē, ka man uz to visu ir kkādas pretenzijas, skaudība vai aizvainojums, ka mani nekur neved.... pat nav vēlēšanās ne mazākās!
Es aprakstiju cituāciju tikai! Es tak nerakstīšu cik viņam nauda kontā!

Man tiešām no tiem citiem augstāk minētiem labumiem vispār neko nevajag!

Paldies par viedokļiem! Visi ļoti noderēja.... gan jau es atradīšu ceļu uz pareizām atbildēm un secinājumiem!
26.03.2014 12:10 |
 
Reitings 106
Reģ: 07.06.2012
Tomēr sāpe ir savādāka tiem, kam nevar palīdzēt un tiem, kam negrib palīdzēt! ;)

Jauku dienu visām!
26.03.2014 12:12 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
http://du.lv/lv/studijas/studiju_maksa piemers. Nav tadu traku cenu visur. Un autore raksta ka tikai jamaksa par atlikuso 1,5 gadu...kadi 6 000 tukstoši ko?????????
26.03.2014 12:13 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits