Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pārīši, kas dzīvo Anglijā

 
Reitings 30
Reģ: 23.03.2014
Sveikas meitenes!
Jau iepriekš atvainojos, ja šāda tēma jau ir bijusi....

Vēršos pie meitenēm, kuras ar savām otrām pusītēm devās uz Angliju. Sakiet lūdzu, kā bija dzīvot vēl ar kādu zem viena jumta? Un pēc cik ilga laika jau varējāt piemeklēt savu dzīvoklīti?
23.03.2014 16:55 |
 
Reitings 30
Reģ: 23.03.2014
Up :)
23.03.2014 19:07 |
 
Reitings 519
Reģ: 10.02.2009
Bija drausmigi. Kad man teica, ka vini ire lielu maju ar darzinu biju iedomajusies tadu maju kadas ir LV ar normalu remontu. Kad aizbraucu tur man bija tads what the f...? Maja ka ukis, remonts nav bijis jau loti sen un darzins tada maza zemes stremelite. Kartibas nekadas, visi nak un iet kad grib, plus vel ja dzivo rajona kur daudz latviesi, tad viens pie otra vazajas bez bridinajuma visu laiku un par privato dzivi vari aizmirst. Pat ja parejie majas iedzivotaji ir normali, tas vienalga bus savadak ka dzivot atseviski un agri vai velu kaski radisies. Parvacamies atseviski pec kada menesa, jo tas nebija izturami, bet mums jau bija kaut kadi iekrajumi, lai to varetu izdarit. Ja iekrajumi nav, tad ta reali var parvakties pec kadiem sesiem menesiem, kad pasiem jau ir naudina. Tagad dzivojam klusa anglu rajona, prom no visiem latviesiem un parejiem iebraucejiem un esam loti apmierinati. Un lai ari cik tas izklausitos slikti, bet lielaka dala latviesu, kas te dzivo nav tas labakais kontingents - bez izglitibas un visu naudu notuse. Pec tam pasi neatceras, ka nakti naudu nemusi ara no bankomata un saka, ka seit nauda zud no kontiem.
23.03.2014 19:15 |
 
Reitings 30
Reģ: 23.03.2014
Kristin, saki lūdzu kādiem iekrājumiem apmēram ir jābūt, lai varētu uzlūkot savu dzīvesvietu? Un kā ir ar nosacījumiem, lai ņemtu dzīvokli? Jūs ņēmāt caur aģentūru vai privāti? (Esmu dzirdējusi, ka tādu ir dabūt ļoti grūti,jābūt full time utt.).
23.03.2014 19:55 |
 
Reitings 3467
Reģ: 24.09.2012
kā bija dzīvot vēl ar kādu zem viena jumta? Un pēc cik ilga laika jau varējāt piemeklēt savu dzīvoklīti?
Latvijaa kojaas esi dziivojusi? Taas jau taas pashas sausmas, tik tur Anglijaa juus sauc par "viesstraadniekiem", nevis studentiem :D
23.03.2014 20:05 |
 
Reitings 30
Reģ: 23.03.2014
Neesmu :)
Tieši tādēļ man tas būtu, kas jauns...
23.03.2014 20:11 |
 
Reitings 779
Reģ: 27.11.2012
Es par pārīšu būšanu neko nezinu, bet ne visas aģentūras prasa darbu.
Noteikti atkarīgs no apstākļiem, bet man nebija vispār darba, ka aģentūrā ņēmu dzīvokli. Es pateicu, ka darba nav un ka esmu students, viņi uzreiz saprata to tā, ka esmu international student un man visu apmaksā vecāki. Sastādīja guarantor agreement, ko man bija uz Latviju jāsūta cilvēkam, kas tipa maksās manu īri, ja gadījumā pati nevarēšu samaksāt vai kādā citā gadījumā (nu parasti to dara vecāki). Vnk safabricēju to dokumentu, izdomāju feiku cilvēku, feiku parakstu, feiku garantoru. Un viss, darbu neprasīja. Vajadzēja pierādīt, ka esmu students, tas gan.

Iekrājumi parasti vajadzīgi pirmā mēneša īrei + drošības depozītam, kas laikam drīkstot būt pat pusotra vai divu mēnešu īres lielumā. Kā arī elektrības, interneta uzstādīšanai, ja paši izvēlaties savu pakalpojumu pasniedzēju un jāslēdz jauns līgums. Bet tās summas jau atkarīgas un dzīvokļa lieluma un krutuma.
23.03.2014 20:13 |
 
Reitings 779
Reģ: 27.11.2012
Nu vispār jau par komunālajiem un internetu jāmaksā arī tad, ja nemainiet pakalpojumu sniedzēju. Bišķi saputrojos. :D
23.03.2014 20:15 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Reiz man bija savienotais lidojums un nolemu paciemoties 2 dienas pie draudzenes braalja UK. AK MANS DIEVS! Tieshaam ir taa, ka jau ieprieksh meitene stastija.... nekads remonts nav, vannasistaba kopeeja - ko nu katrs savaac aiz sevis ko nu nee...
Vispaar taadas dzivoshanas nevaretu izturet, es pati ar savu draugu dzivojam menesi zem viena jumta ar citu gimeni - vinji gan bija miljonari un vinjiem maja bija skaista, milziiga - bet taa bljaustishanas no ritiem, dels narkomans, sljirces atstaaj vannas istaba... Virtuve koplietojamaa, aaa... fuuu.. neeee ne par ko!!!
23.03.2014 20:18 |
 
Reitings 30
Reģ: 23.03.2014
Zii, man pat grūti ko tādu iedomāties.... traki...
Jūs pēc tam pārgājāt uz savu dzīvesvietu?
23.03.2014 22:54 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Parasti tā ir, ka tās mājas, kas tiek pa taisno īrētas no cilvēka, ir pabriesmīgā stāvoklī. Un tā šaurība... fui. Un vispār... saka jau, ka katrā mājā var būt tikai viens saimnieks, jo katrs grib savus noteikumus un savu kārtību. ;)
23.03.2014 23:03 |
 
Reitings 30
Reģ: 23.03.2014
Mīļās meitenes, varbūt vēl kādai ir pieredze ar ko dalīties? :)
23.03.2014 23:27 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Paarim ir jaadziivo atseviskji. Viss!

Mes dzivojam kopaa ar kaadu, jo taa ir leetaak, bet tas ir MURGS !!!

Un jaa, maajas visas ir drausmiigaa staavoklii un ljoti shauras telpas. Laabaak dziivokli kaadaa jaunceltnee.
23.03.2014 23:38 |
 
Reitings 182
Reģ: 07.08.2011
Man gan pieredze ir tikai taa labaakaa. Mammas maasa mums atrada maaju, kur dziivot, pirms atlidojaam. Liela, skaista, juuras krastaa. Bija veel 4 latvieshi maajaas, ieskaitot saimnieci. Visi bija draudziigi, klusi, nekaadu tusinju, maaja vienmeer kaartiibaa n visi izpaliidziigi bija :) bija ljoti zheel vaakties no turienes projaam.
23.03.2014 23:55 |
 
Reitings 70
Reģ: 26.08.2013
Nav tik traki.. Esam 3x mainijushi dzivesvietu, sakuma dzivojam dzivokli bez remonta, bet bij ok, jo kaiminji normali (pieaugushi, nopietni cilveki) tad bij vel viens dzivoklis, ar labiem kaiminjiem, bet tur bija problemas ar pelejumu.. Un tagad jau vairak ka gadu dzivojam ljoti laba maja :) ar lielu darzu. Un dalam maju ar 1 pari. Sakuma ar mums dzivoja vel viens cilveks, bet vins aizbrauca. Un nolemam neiziret nevienam lieko istabu. Nav tik traki dzivot ar kadu, jo visi strada. Redzamies brivdienas un vakaros. Visi esam kartigi un aiz sevim novacam traukus/vannas istabu utt.Principa lielako dalju laika katrs paaris pavada sava istabaa. Vienigais miinuss - kad stridamies, visi to dzird :D
Domajam iret driz kko atsevishkji. BET cenas ir kosmiskas, pat par STUDIO tipa dzivokli. iespejams iireesim 2- istabu dzivokli ar kadu draugu.
Pie visa pierod. Bet ja galigi traki, tad jau vnm var parvakties uz kko labaku.
24.03.2014 00:03 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Mēs dzīvojām nepilnu mēnesi. Māja bija puslīdz ok, bet landlords un pārējie "īrnieki" pilnīgs ārprāts. Arī istaba izmēra ziņā kā normāls iebūvējamais skapis :D Labi vismaz, ka logs bija. Mums sākumā vajadzēja 2100 mārciņas - 600 drošības nauda, 600 pirmais mēnesis, 600 pēdējais mēnesis. Jaunā mājā, jauns smuks 1-bedroom dzīvoklis (LV tas skaitītos kā 2istabu) pašā pilsētas centrā. Man bija svarīgi, ka es ieeju dzīvoklī, kur viss ir tīrs, smuks (īpaši pods un vanna). Kaut kad joka pēc pieteicāmies pašvaldības dzīvoklim un, kad piedzima bērns laiku pa laikam kaut ko pabidoju...nu un aizbidojos tik tālu, ka mums piedāvāja 2-bedroom dzīvokli arī pašā pilsētas centrā, jaunā tikko uzceltā mājā ar visu concierge priekšnamā :) Nē, nav kā filmās, ka stāv pie ārdurvīm un atver durvis, izsauc taksi :D viņš tur vnk sēž 24/7 un smuki izskatās, palīdz, ja kaut kas noticis un tā. Bet nu mums te viss tā "krutāk", jo šis dzīvoklis nepieder pašvaldībai, bet pašvaldībai ir līgums ar firmu, kas cēla šo māju (UK ir likums, ka no katra jaunā privātā dzīvojamā objekta noteikts % dzīvokļu, māju, kas nu tur ir uzcelts, ir jādod pašvaldībai). Nu lūk, šādas dzīvesvietas parasti ir dārgākas par parastajām pašvaldības dzīvesvietām, bet nu tāpat sanāk krietni lētāk un kā jau privātā firma, visu laiku viss tiek uzturēts tip-top. Nupat mums pārbūvēja visu pirmo stāvu, ielika jaunas slīdošās durvis, smukas pastkastītes. Pēc 2 nedēļām mainīs plītsvirsmu, jo šitam modelim kaut kas neesot kārtībā utt. utjp. Kopš aktīvi sāku bidot pagāja mazliet vairāk par gadu līdz mums piedāvāja kko. No pirmā dzīvokļa atteicāmies, jo tas bija ļoti prom no centra un sliktā stāvoklī. Šis dzīvoklis bija 2. piedāvājums. Bet ar pašvaldības dzīvokļiem ir jāņem vērā tas, ka tie ir tukši. Īrējām mēs dzīvokli ar veļasmašīnu, ledusskapi, paklājiem utt. Piešķīra dzīvokli aboslūti tukšu, tik, cik iebūvētā virtuves iekārta un cepeškrāsns,plīts virsma. Jāsāk maksāt bija pēc 2 nedēļām, kas nozīmē, ka ir jābeidz līgums ar veco dzīvokli, uz sitiena jānomaksā visi tekošie rēķini (turklāt ūdens/gāze mums nenāca katru mēnesi), jāsāk maksāt jaunais dzīvoklis + jānopērk paklāji, tehnika utt., jo ar gadu vecu bērnu mēs nevarējām ievākties un dzīvot uz betona grīdas, bez veļasmašīnas utt. Tajā momentā aizgāja milzu summas un ielīdām arī kredītā par tehnikām, kas gan veiksmīgi jau atmaksāts, bet nu ar to ir jārēķinās, ka tas nav tik rožaini - piedāvā dzīvokli, super, eju dzīvot...reāli, tas prasa daudz naudas, lai gan perspektīvā pašvaldības dzīvoklis, protams, ir izdevīgāks.
24.03.2014 00:07 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Nu jā, ar matemātiku man švaki :D 1800 mārciņas.
24.03.2014 00:07 |
 
Reitings 5261
Reģ: 27.03.2009
kur jús atrodat tás briesmígás májas? :D es, kad atbraucu ievácos pie draudzenes - 5 guljamistabas, 2 viesistabas un liels dárzs, un dzívojám - vinja ar draugu un es. bet péc 3 méneshiem atradu dzívokli (2 guljamistabas, viesistaba), lai nav jádzívo kopá, jo vispár uzskatu, ka nav játraucé citiem, ípashi gimenei. cik vajag naudu - írei, depozítam, líguma noslégshanai par elektríbu, internetam... maná gadíjumá tas bija 1300 apméram.
24.03.2014 00:27 |
 
Reitings 519
Reģ: 10.02.2009
Par to cik jabut iekrajumiem, lai varetu kaut ko atseviski iret. Tas atkarigs no ta vai velies dzivokli vai maju. Vieniga atskiriba ir ta, ka dzivoklim nebus darzins, jo troksnus un kaiminus tu dzirdesi ari dzivojot maja, te lielaka dala maju ir rindu majas ar kopejam arsienam vai ari mana gadijuma semi - kur ir it ka divas majas kopa ar vienu kopejo sienu. Ievacoties jaunaja mitekli vajadzes pirma menesa maksajumu un depozitu kas ir aptuveni menesa maksas lieluma. Mana rajona normalus dzivoklus var dabut ap 450 marcinam un majas ap 600 marcinam menesi. Tas ir, ja nem no agenturas. Kas attiecas ja grib iret pa taisno - tas majas parasti ir briesmiga stavokli, gandriz visas ir pelejums un ipasnieki ir pakistani vai indiesi un es no tiem pa gabalu turos. Vini gan piedava depozitu samaksat velak pa nedelam un ta, bet nu vienalga, tas majas ir sausmigas un par viniem pasiem labak neizteiksos. Vienigais pluss, ka ar viniem visu var sarunat. Bet irejot no agenturas prasa gan, lai butu darbs, bet tas var but ari darbs no agenturas, nav obligati jabut jau ligumam ar pasu kompaniju. Kad mes aizbraucam draugu darba iekartoja vina draugi nedelas laika, bet es menesi mekleju. Tagad laikam ar tiem darbiem mazliet svakak, bet atrast var.
24.03.2014 12:27 |
 
Reitings 30
Reģ: 23.03.2014
Meitenes,paldies jums par atsaucību! :)
24.03.2014 14:32 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits