Tām, kas Anglijā - ārsti.

 
Reitings 278
Reģ: 23.03.2012
Sveikas!

Cik Anglijā varētu maksāt vizīte pie ginekologa? Painteresējos par šo vietējā slimnīcā, viņi man teica, ka apmēram £150-£230 piedevām vēl neieskaitot analīzes. Es šokā. Vai tiešām tā šeit maksā vienkārša ginekologa apskate vai arī viņi vai es esmu kaut ko pārpratusi?

Esmu dzirdējusi, ka arī tikai apskate pie zobārsta ir 80£.
19.03.2014 21:01 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
UK gluži tāpat kā LV ir jāatrod savs ārsts. Es vnm esmu par šo brīnījusies...LV pirms iet pie kāda ārsta izložņā visus forumus, prasa padomu radiem, draugiem, kaimiņiem. Meklē netā info par konkrētu ārstu utt utjp. Tad aizbrauc uz UK, aiziet pie pirmā GP, kas pagadās, pat uzvārdu nenoskaidro un tad tik brēc. Nu bet bāc...te ir tik daudz dažādi GP. Man vecajā surgery bija 2 - viens jauns un foršs, otrs vecs un dumjš. Nu bet es taču negāju pie tā dumjā, ar vienu reizi pietika. Katru reizi rakstījos tikai pie jaunā. Tagad otrā surgery ir kkādi 8 GP. Esmu bijusi pie kādiem 3 no kuriem 1 ļoti nepatika, pārējie 2 forši. Nu elementāri - pie tā viena vairs nekad nerakstāmies. Zinu uzvārdus dakteriem, kuri mani apmierina un viss notiek. Savukārt tālāk par speciālistiem pie kuriem iet jau ar nosūtījumu - nu tur nekad nav bijušas nekādas problēmas un sūdzības. Ļoti labi izmeklē un nozīmē ārstēšanos. Rindas gan garas, jā, bet bez maksas arī LV ir ļoti garas rindas.
Uk esmu bijusi uzskaitē, esmu dzemdējusi bērnu, esmu bijusi pati ar aizdomām par problēmām auglības jomā, esmu bijusi izmeklēt olnīcas šajā sakarā (PCO), esmu pārbaudījusi un man ir atklājuši žultsakmeņus (rinda uz operāciju gan bija nejēgā gara, aizbraucu un uztaisīju LV to operāciju), par to pašu auglību - vīram ir taisīta spermogramma, puika ir bijis ar klepu (klausīties plaušas, pārbaudīt ausis), tikko man uz kājas un puikam uz rokas parādījās kaut kādi dīvaini izsitumi un abi bijām pie ārsta - VISOS šajos gadījumos mums ir sniegta ļoti laba palīdzība, izrakstīti medikamenti, kas palīdz 2 dienu laikā, iedoti nosūtījumi jau 1. vizītē tālākiem izmeklējumiem, viss ir noticis raiti un bez problēmām.
Ejot pie ārstiem nedrīkst iet nodurtu galvu un runāt knapā angļu valodā. Viņi ātri saprot uz kuriem pacientiem var ieekonomēt un uz kuriem nevar. Ja es eju pie ārsta ar problēmu, es no kabineta bez reāla risinājuma ar paracetamolu zobos neiziešu :D Es jau pirms tam mājās kārtīgi sagatavojos, izeju cauri iespējamajam vizītes scenārijam, noskaidroju angliskos terminus, ja kaut ko nezinu, izprintēju kaut kādu rīcības plānu, kas dakterim būtu jāievēro (NHS lapā bieži ir pateikts, ja tev ir tas un tas, tad dakterim būtu jādara tas un šitas). Vārdu sakot eju uz vizīti 100% sagatavota un ar pieklājīgu, bet kompetentu attieksmi parādu, ka man makaronus uz ausīm var nekarināt un neviens nekad arī nav mēģinājis - viss ir noticis raiti un bez problēmām.

Zii, tu pēc tam analīžu rezultātus noskaidroji? UK viņi ir bailīgi ar diagnozēm mētāties. Ja problēmai ir analīzes, viņi taisa šīs analīzes un tikai tad, kad ir rezultāti, tad uzstāda diagnozes. Ja viņa paņēma no tevis uztriepi, tad noteikti iekaisums tiktu konstatēts.
19.03.2014 23:53 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Jaa, vinji man zvanija, mes runajam, bija norunats laiks, kad zvanis - tad ari biju atpaklaj UK - teicu, pateuca, ka esmu negativa visam slimibam, teicu, ka biju pie cita arsta un, ka man konstateja iekaisumu - vinji teica, nu naac velreiz! Protams, ka negribu un neieishu!

Pec tam ievaacu informaciju no citam pazinjam un draugiem, kas dzivo uk, jo tak pie kaut kada arsta man bus jaiet!! - pat draudzenes mamma, kurai ar sirdi bija problemas - pat vinjai izrakstija paracetamolu un nekadas parbaudes... tikai tad, kad darba palika slikti vinju aizveda ar atrajiem uz slimnicu un daktere bija shoka, ka vinja vispar veel dziva!

Labakajai draudzenei - tieshi tas pats - tikai vinja citigi 2 gadus gaja pie arstiem!! ! Vinja teica, ka vinjai pat bijis ta, ka arsts ieraksta google simpomus un pasaka - nu varetu but sitais un tas, tad nu gan vinja piecelas un vnk aizgaja!!! Un saprata, ka 2 gadu laika neviens no tiem arstiem nav aizsutijis ne uz vienu paarbaudi, tad jabrauc majas un jaarstejas, ko vinja ari izdarija :)

Esmu interneta ari lasijusi un neesmu ipashi labas atsauksmes par shejienes arstiem lasijusi, nu laikam ir iznjemums, ja iet pie privatajiem un maksa :)
20.03.2014 00:07 |
 
Reitings 824
Reģ: 27.08.2011
Oi,mani britu ārsti tā preperēja un centās atrast kas man kaiš,ka kādu laiku slimnīcas saucu par savām otrajām mājām. Viens tests pēc otra.
20.03.2014 00:10 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Ir draņķīgi ārsti gan LV, gan UK. Jā, jāatzīst, ka LV medicīnas sistēma man simpatizē mazliet vairāk, bet nu arī par UK vismaz pagaidām sūdzēties nevaru, viss līmenī.
20.03.2014 00:57 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits