Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Matu galu šķelšanās

 
Reitings 683
Reģ: 22.01.2013
Sveikas,

varbūt, kāda var mani apgaismot, kas par prolēmu ir. Man nereāli šķeļas matu gali, nogriežu jau pēc divām nedēļām sašķēlušies, netaisnoju, negofreju, neizmantoju fēnu, tikai tik cik nokrāsoju, bet arī agrāk krāsoju, bija ok tad, un krāsošanas paradumus vai krāsu neesmu mainījusi. Esmu dzērusi zivju eļļas un dažādos vitamīnus matiem un nagiem, kā rezultātā par nagiem sūdzēties točna nevaru, tie kļuvuši tik veselīgi un izturīgi, bet matu gali joprojām šķeļas...:( Varbūt kāda ir saskārusies ar līdzīgu problēmu, un varētu pateikt, kas varētu būt par iemeslu tam, ka mati tā šķeļas, atceros, ka agrāk matus balināju, tad bija gan gali veselīgi, gan auga griezdamies, bet kopš esmu to pārtraukusi, nju jau gadus 5 atpakaļ, tad i augt vairs negrib i šķelties sāka pirms kāda gada, visu laiku cenšos apgriez, bet ja tā turpināšu, tad jau drīz būšu ar cietumnieka frizūru...
17.03.2014 22:48 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
man arī diezgan šķeļas mati, nezinu, kas tev pa vainu, bet es to mazinu ar intensīvu kopšanu. mati reaģē uz stresiem un sliktu uzturu ar dažu mēnešu nokavēšanos, vitamīni uz nagiem iedarbojas daudz ātrāk, kā matiem, iesaku izdzert vismaz 3 mēnešu vitamīnu kursu.
17.03.2014 22:54 |
 
Reitings 13903
Reģ: 18.02.2010
Kā tu baro matus? Kopšanas līdzekļi ir kvalitatīvi? Lieto leave-in serumus vai eļļas matu galiem?

Starp citu, tu vari kaut vai 5 zivju eļļas iepakojumus izdzert, bet esošo matu galu veselību tas neizlabos nekādi. Tas īsti nav iespējams.
Un, ja tu apgriez matus ik pēc 2 nedēļām, tu nemaz nevari paspēt novērtēt, vai mati aug. Tik ātri tie noteikti neaug, jo diezvai tu katrā apgriešanas reizē apgriez kādus 3-5mm
17.03.2014 22:54 |
 
Reitings 546
Reģ: 15.03.2013
Pamegjini nogriest ar karstajam skerem,tas aizkause mata galu.
17.03.2014 22:58 |
 
Reitings 683
Reģ: 22.01.2013
womankind
negriezu ik pec divām nedēļam, tad jau es tagad būtu lisija :D, cenšos griezt reizi 2-3 mēnešos, lietoju barojošos balzāmus un maskas, kondicionierus, tāpat arī ir serums matu galiem!

Donata
Esmu dzērusi gandrīz pusgadu visādus šitos vitamīnus, bet jēga matiem nekāda nebija no tā...uzturā cenšos lietot visādus dārzeņus un augļus, un sabalansēt daudz maz to, domāju, ka uzturā vaina diezvai būs...

Lita
Es vienreiz pēc frizieres ieteikuma nogriezu ar karstajām šķērēm, nju nekad vairs, nebija jāgaida pat divas nedēļas, kā parasti, kad sāk šķelties, jau pēc dažām dienām draugs sāka teikt, ka man gali sašķēlušies, biju pat šokā, jo, kad bija nogriezts tikko, reti, kur bija kāds matiņs sašķēlies palicis, un tad momentā bija visi sabojāti...

Esmu tik daudz ko izmēģinājusi, ka jau sāk izmisums mākt par matiem, jo agrāk varēju lepoties tiešām ar skaistiem, veselīgiem matiem, bet tagad vnk katastrofa uz galvas:(
17.03.2014 23:10 |
 
Reitings 3296
Reģ: 26.08.2009
Man no 2 frizieriem nācies dzirdēt, ka karstās šķēres sūds vien ir, jo to galu it kā aizkausē, bet ja mata galam būs "lemts" bojāties, viņš šķelsies kaut no sāna. Tomēr mēģināts nav zaudēts. Var palietot serumus, ko jāsak lietot uzreiz pēk kārtējā friziera apmeklējuma, var pašos matu galiņos iesmērēt eļļas.
Ja ar veselību viss ok, un mati netiek traumēti ar fēniem un krāsām, tad varianti atliek 2 - nepietiekami asas šķēres (ja griež mājās) vai ūdens. Kāds Tev ūdens mājās? Nav baigi ciets un kaļķains? Ja tā, tad ir vērts uzlikt filtru.
17.03.2014 23:12 |
 
Reitings 683
Reģ: 22.01.2013
Uzturā lietoju veikalā pirktos 5l bačokos pirkto ūdeni, agrāk lietoju krāna, kad tikko ievācos kojās, bet kopš beidzu dzert krāna ūdeni jūtos arī labāk un garšo arī pirktais labāk kā krāna, laukos man akas ūdens, bet, tas ir labs un dzerams.
Griežu pie frizieriem, sanāk arī mainīt viņus, domāju šķērēs nebūs vaina.
17.03.2014 23:23 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Es varbūt esmu kāds hipijs vai tā, bet manā uztverē labākais veids kā uzturēt matus labā stāvoklī ir viņus ar pārāk nepiesārņot ar visām tām maskām un brīnu līdzekļiem.

Man mati gadiem atpakaļ tika ļoti nobeigti no matu krāsošanas, pēc tam viss labākais veids kā viņus saudzēt bija ļaut viņiem pašiem sevi kopt, kaut vai piemēram ja es zināju ka man kādu dienu nekur nebūs jāiet tad matus nemazgāju lai viņi paliek mazliet eļļaini, jo lai gan sajūta ir tāda ka es būtu netīra, bet matiem tas ļoti patīk. Laikam jau var arī tad izmantot kādas ēļļas lai to ar panāktu.

manā izpratnē galvenais ir lietot labu šampūnu un kondicionieri, skatīties ar kādām krāsām matus krāso, vai tā pati krāsa gadījumā nav vainīga pie tā ka mati bojājas un ļoti izpētīt arī vajag kādas maskas lieto.

Pārmērīgi daudz vitamīnu lietošana ar var nodarīt skādi.
17.03.2014 23:24 |
 
Reitings 3296
Reģ: 26.08.2009
Aronija, es par ūdeni, kurā mazgā matus, nevis dzeramo ;)
17.03.2014 23:26 |
 
Reitings 13903
Reģ: 18.02.2010
Aronija, nosauc matu kopšanas līdzekļu firmas.
Te diskusijās ne reti ir neizpratne, ka nevar tik pie skaistiem matiem, beigās izrādās, ka lieto Shaumu, Syos utml.
17.03.2014 23:27 |
 
Reitings 546
Reģ: 15.03.2013
Miss Joker-man friziere teica to pasu,kad bija bojati-ljaut taukoties :)
17.03.2014 23:29 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Miss Joker-man friziere teica to pasu,kad bija bojati-ljaut taukoties


Tieši tā, mati jau paši zin kas viņiem būs labāk. Protams ka papildus vel kādus vitamīnus var iedzert, bet man liekas ka visu to krēmu un līdzekļu lietošana var traucēt matiem pašiem atkopties, it īpaši ja īsti nezin ko matiem vispār vajag un kāda kvalitāte ir produktam.
17.03.2014 23:35 |
 
Reitings 683
Reģ: 22.01.2013
Samaara mazgāju galvenokārt ar ūdeni, kāds dušā tek, tātad krāna sanāk.

womankind Esmu lietojusi no Keune, Madara, Dzintars, Dove, elvital, ir arī schouma, bet no tās man mati kļūst mīkstāki un vieglāk ķemmējami, tā man patīk, bet arī tikai noteikts veids viens. Esmu izmēģinājusi dažādus līdzekļus gan dārgākus gan lētākus, pagaidām tad man labāki rezultāti bijuši no Dove, kas domāts šķelto galu mazināšanai,bet arī tikai minimāli :(
17.03.2014 23:37 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010


Es pērku no Echosline šampūnus un kondicionieras un vienu reizi izmeiģināju arī masku jo vajadzēja dabūt leilāku summu lai piegāde būtu par brīvu. Lielās litrāgās pudeles iznāk izdevīgi pirkt un man ļoti patīk paši šampūni. Mani mati principā neko vairāk ar neprasa.

Varbūt problēma ar ir ka šampūni nav labi, jātrod tāds šampūns kas taviem matiem patiks ;)
17.03.2014 23:47 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
man šķeltos galus drastiski samazināja Schwarzkopf Bonacure Repair Rescue sērija.
17.03.2014 23:54 |
 
Reitings 3615
Reģ: 01.09.2009
Man ir taukaini mati, bet gali ir pasausi, ar tendenci šķelties. Vienmēr, kad nopērku kādu no repair matu kopšanas sērijām, smagi viļos, jo gali forši, bet pie saknēm tāda sajūta, ka nebūtu gadsimtu mazgāti. Tāda man bēda. Sašķeltos galus tomēr mazliet paglābj tie leave -in serumi vai eļļas. Arī esmu no cilvēkiem, kas lieki nefēno un citādi nekarsē matus. Vienīgais grēks ir matu krāsošana, bet, ja man galu dēļ jāšķiras no esošās matu krāsas, tad lai iet pa gaisu. :D
18.03.2014 00:03 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Ak jā piebilsu pieminēt to ka fēnu ļoti reti izmantoju lai žāvētu matus, ļauju parasti kaut cik viņiem pašiem izžūt. Un ja ar fēnoju tad cenšos ar vēso gaisu.
18.03.2014 00:06 |
 
Reitings 1638
Reģ: 20.09.2010
Mani gali šķēlušies kā negudri .. kopš sevi atceros. Tāda struktūra .. krāsoju, nekrāsoju - tāpat tas notiek un - piedevām - vienādā apmērā. Taisnojusi esmu reizes 10 mūžā, fēnoju tik ziemā, ja jāiet ārpus mājas slapju galvu.
Pieklājīgā paskatā uzturu griežot ar karstajām šķērēm reizi 3os mēnešos, tāpat vnm lietoju kondicionieri, reizi nedēļā maska vai eļļas. Pēc katras mazgāšanas lietoju kādu no kosmētiskajām eļļiņām un plānoju pāriet uz kokosriekstu. Galīgi lēto produkciju nelietoju, pēdējā laika favorītprodukti no Toni&Guy. Ar visu lielo ķēpu tāpat šķeļas, bet nu vēl vairāk darīt un ņemties .. man vnk nav laika.
18.03.2014 00:07 |
 
Reitings 20
Reģ: 27.02.2014
Man arī vienu brīdi pastiprināti šķēlās, bet palīdzēja papildus zivju eļļas lietošana uzturā. Tas gan bija iepriekšējā ziemā, kad vispār ir sarežģītāka matu kopšana. Tagad tikai regulāra galu aplīdzināšana, profesionālie šampūni, maska 1x nedēļā un katru dienu eļļas un serumi. Burvīga ir Orfluido sausā eļļa, Elixir 79 eļļa un CHI zīds. Tie mani favorīti, kas sevi pierādījuši ar jebkuras līnijas šampūnu un kondicionieri.
18.03.2014 00:10 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
Riot, tev tā ir arī no Schwarzkopf Repair? Man ar to šampūnu tieši otrādi, mati ilgāk jutās tīri, bet barojošs viņš ir, varbūt tev šampūnu drošāk izlaist. Repair balzamus un maskas tavā gadījumā jāliek tikai galos. Viņu leave-in matu galu līdzeklis, kas izskatās pēc roku krēma, man arī ļoti patika.
vispār prof. produkti dara brīnumus (manā gadījumā vismaz)
18.03.2014 00:12 |
 
Reitings 3615
Reģ: 01.09.2009
Donata, nē, šajā gadījumā nedomāju konkrēti Schwarzkopf produktus. Gribēju kaut ko no Andrew Barton pamēģināt, bet roka dreb pirkt tieši dēļ tā, ka pie saknēm atkal būs tā vecā bēda. Laikam tieši šampūni man neder visvairāk. Tā jau balzamus, maskas lieku tikai galos, tad jau pie saknēm viss čiki.
18.03.2014 00:17 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits