Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

liekais svars

 
Reitings 300
Reģ: 18.01.2011
Sākšu ar to, ka rakstu šo visu vairāk priekš sevis, lai kontrolētu ko daru. Esmu 1,67m gara un sveru 76kg..liekais svars ir vismaz kādi 15 kg, neskatoties uz to, ka esmu tikai 22 gadus jauna..
ar lieko svaru jau dzīvoju kādus piecus gadus, bet beidzot ir noticis kkāds klikšķis un vnk gribas to visu nomest, lai vieglāk dzīvot..arī iepriekš ir bijuši klikšķi, kas ātri vien ir aizmirsti, tāpēc ceru, ka šoreiz tā nebūs un spēšu noturēt sevi grožos..
ar sportu vispār esmu uz "jūs", tāpēc saprotu, ka jāsāk ar mazumiņu..palasot diskusijas par visiem insanity un Jillian Michaels, vispar jūtos nožēlojami, jo es reāli neko nevaru izturēt no tā..domāju sākt ar ātru staigāšanu, lai vismaz kkā sāktu sevi pieradināt kko darīt, šodien un vakar nostaigāju katru dienu pa 10km, un mēģināju pildīt 8min workout, pēc kuriem vnk sirds dauzās kā negudra un šodien kājas tā sāp, ka knapi uz poda var apsēsties..viss nereāli sāp..domāju arī par uztura sakārtošanu, bet reāli nezinu ko lai ēdu tādu, ko varētu ēst arī visa pārējā ģimene piem vakariņās..
katru dienu centīšos šeit piefiksēt ko esmu darijusi un kā jūtos.
Būšu priecīga, ja kāda padalīsies ar padomiem, ko un kā man labāk darīt..
kā arī priecāšos, ja kāda, kurai ar ir grūti un nav ar ko parunāt, pievienosies man, lai varētu dalīties iespaidos, sajūtās un padomos :)
11.03.2014 22:04 |
 
Reitings 4617
Reģ: 02.06.2012
Lai Tev veicas!:)

Man labs solis ēdienkartes sakārtošanā bija brokastu ieviešana, jo pirms tam nekad neēdu brokastis. Tagad katru rītu piecugraudu putra+ dažreiz kāds auglis.
Tā tiešām ir, ja brokatīs apēd ko sātīgu, vērtīgu un kas lēni pārstrādājas, tad vieglāk sevi turēt grožos pārējās dienas laikā.

Un vel-vakariņā -ļoti viegla maltīte, jo priekš manis vislielākais klupšanas akmens ir "pierīšanās" vakaros/ negatīvo emociju apslāpēšana utt.
11.03.2014 22:15 |
 
Reitings 6245
Reģ: 19.08.2009
Lai Tev veicas! Neatmet visam ar roku, cīnies un pierādi sev, ka vari būt ar veselīgu svaru!
Nekas jauns - jāmaina dzīvesveids, jāsakārto ēsanas paradumi un jāsporto.
11.03.2014 22:18 |
 
Reitings 171
Reģ: 20.08.2013
Sāc pamazām skriet, bet skrien tik daudz cik vari, ar laiku jau sanāks ar vien labāk un varēsi arī ilgāk izturēt. Taisi presītes, piemēram 10-15 dienā. Griez riņķi tas baigo piepūli neprasa. Sāc visu darīt pamazām. Ja, atrodi kādu vingrošamas programmu tad samazini, vingrinājumu daudzumu . Vislabāk protams būtu, ja finanses ļauj tad doties uz sporta zāli, kur treneris speciāli tavam fiziskajam stāvoklim sastādītu programmu.
Runājot par uzturu , aizmirsti visu neveselīgo, trekno. Un palasi varbūt vairāk, par dažādiem produktiem, kas būtu ieteicams un, kas nē. Es neiesaku tev pēkšņi ieturēt kaut kādas mistiskas diētas, jo piem. Ja arī nometīsi tos kg un pēc tam, kad vairs nesēdēsi uz diētas atsāksi ēst , kā 'parasti' tad dabūsi divtik atpakaļ. Un neuztraucies, par muskuļu sāpēm, jo tas ir normāli, tādēļ, ka tavam ķermenim ir tā teikt šoks, jo viņš ir pēkšņi likts darbībā.
11.03.2014 22:19 |
 
Reitings 300
Reģ: 18.01.2011
brokastis ēdu, jo savādāk man jau pusstundas laikā paliek slikti..visu laiku esmu ēdusi brokastīs kādas maizes ar sieru vai desu, bet būs jāmēģina ēst kādas putras..
ar vakariņām būs visgrūtāk, jo tā mums ģimenē ir galvenā maltīte, kur galdā tiek celtas karbonādes vai cepeši ;(
un ar ūdens dzeršanu ar tā ir kā ir, ja cenšos izdzert tos divus litrus, tad ik pa 15min uz tualeti jāskrien..
11.03.2014 22:21 |
 
Reitings 1109
Reģ: 17.10.2009
Iesākumam liekas normāli, ka staigā un vingro, piemēram, kaut ko no šī - http://www.kleoo.lv/sportazale.php - es šādus pildītu katru dienu.
Kad būtu gatava pāriet uz grūtākiem vingrojumiem, tad izvēlētos (ko es arī darīju) jau minēto Jillian Michaels - es sāku ar ''30 day shred'' un tagad esmu pārgājusi uz ''killer buns and thighs''. Sākumā pildīju biežāk, tagad pildu katru otro dienu. Stāv novilkts arī ''hard body'' un ''killer abs'', bet neesmu vēl pieķērusies. :)
Pirms Jillian'as mēģināju insanity, tās vairāk ir mocības. Es nejutu gandarījumu, bet gan priecājos, ka esmu dzīva. Tā kādas divas nedēļas nolēkāju (bija tauciņiem šoka terapija) un atradu Jillian Michaels, kas bija kā Dieva dāvana.
Vēl ļoti labi, ja vari braukāt ar riteni. :)
Par ēdienu.
Izslēdz no ēdienkartes visus draņķus, maizes, bulkas, majonēzi. Tas pagaidām vienīgais nāk prātā. Ar miltiem ir pagrūtāk - vajag atteikties, bet tajā pašā laikā ir ēdieni, kuriem es nevaru nepievienot miltus. Taču tas ir reti.
Majonēzes vietā pērku grieķu/turku jogurtu. Pievieno sinepes un sanāk krietni veselīgāka ''majonēze''. http://www.lindahls.lv/s%C4%81kums.aspx
Dzer ūdeni - ūdens daudzums, kurš dienā jāuzņem, atkarīgs no ķermeņa masas. Tas ir - 30ml ūdens uz 1 ķermeņa kilogramu.
Man ļoti garšo zaļo lapu salāti - gan labi pabaro, gan ''nenāk labumā'' - http://solomajai.blogspot.com/2012/02/vistas-salati-ar-grauzdiniem.html
http://ogumeitene.blogspot.com/2011/02/milestibas-vitaminu-salatini.html
Es pati kombinēju pēc savas patikas - ar fileju, tunci savā sulā, garnelēm.
Vēl vari ''pildīt'' atslodzes dienas un beigt lietot pārtiku 3 stundas pirms miega.
Lai izdodās! :)
11.03.2014 22:49 |
 
Reitings 3379
Reģ: 29.01.2009
Muskuļi pārstās sāpēc pēc pāris pirmajām dienām. Atceries izstaipīties arī pēc tiem mazajiem workoutiem.
Par ēšanu - grūti ko ieteikt, ja nav zināmi pašreizējie ieradumi un konkrētā situācija. Vai Tu gatavo ēst ģimenei, kurā citi ēd kartupeļus+miltu mērces+karbonādes? Ja tā, tad pagatavo klāt salātus un ēd tos ar kartupeļiem (kartupeļi nav bubulis un nav jāizslēdz no ēdienkartes veselīgā uzturā).
Varbūt mēģini ieplānot sev regulāras 5-6 ēdienreizes. Tādā gadījumā pēdējā ēdienreize (vakariņas) var būt arī tikai salāti vai kaut kas biezpienveidīgs, vai omlete.
Es varu padalīties, ko es mājās negatavoju: karbonādes, miltu mērces (vispār mērces netaisu), bet daudz izmantoju cepeškrāsni (maz pannu) un tvaika katlu.
11.03.2014 22:55 |
 
Reitings 3379
Reģ: 29.01.2009
Tikko izlasīju, ka Tava ģimene vakariņās galdā liek cepeti. Ok, ēd cepeti, bet ar zaļajiem salātiem un bez piedevām, tā nav slikta maltīte (ja netiek ēsta ap 21 vakarā :D )
11.03.2014 22:57 |
 
Reitings 300
Reģ: 18.01.2011
paldies meitenes par ieteikumiem un laba vēlējumiem :)
11.03.2014 22:58 |
 
Reitings 1154
Reģ: 08.03.2014
http://www.draugiem.lv/group/16000297/bodybuilding-un-fitness.-viss-par-treniniem-un-uzturu-by-raimonds-gaspari/


Te atradīsi piespraustu topiku par uzturu. Un reāli izklāstītu, nevis random cilvēku random komentārus forumos.


Un tām, kas klārē, ka uz nakti ēst nevajagot - biezpiens īsi pirms gulētiešanas ir tieši ļoti laba lieta. Olbaltumvielas, kas sadalās lēnu un baro ķermeni, kamēr guli.
11.03.2014 23:54 |
 
Reitings 4083
Reģ: 22.11.2013
Ieteikums no pieredzes - ēd daudz, bet maz. Nu tas ir bieži, bet mazlietiņ. Lai nekad kuņģī nebūtu bada sajūtas, jo līdz ko ir bada sajūta, tad organisms satraucas un ņem no rezervēm. Līdz ko sāksi ēst, tad viss aizies redzervēs un vēl plusā.
11.03.2014 23:58 |
 
10 gadi
Reitings 4946
Reģ: 20.08.2010
Es pirms ilga laika arii izdomaaju, ka nu jaasaak veseliigais dziivesveids - skaitiiju kalorijas, meeginaaju skriet, vingrot, bet tad sapratu, ka no taa nekaada prieka nav - man jau kopsh beerniibas konkreeti riebjas skrieshana un vingroshana arii nepatiik, un kaloriju skaitiishana taada laika nosishana vien ir. Ok, vismaz kopsh taa laika joprojaam zinu apmeeram, cik kalorijas apeedu un taa, bet nu skrieshanai un sporta zaalei pateicu bye bye, jo man nepatiik.

taapeec ieteikums no manis - labaak atrodi kaadu forshu sporta veidu, ar ko nodarboties, kaut ko kas patiik - ritenbraukshana, peldeeshana, skritulslidas, teniss, dajebkas, kaut vai skeitoshana. No saakuma varbuut vari paskaitiit kalorijas, bet taapa labaak iemaacies ieklausiities kermenii, nevis ciparos
12.03.2014 00:10 |
 
Reitings 419
Reģ: 21.08.2011
ārā tik skaists laiks, ņem ārā riteni un brauc kur acis rāda!!! :-)
12.03.2014 00:52 |
 
Reitings 300
Reģ: 18.01.2011
vēl viens ātrais jautājums- vai vingrojot istabā tas obligāti jādara apavos vai var vingrot arī zeķēs?
12.03.2014 09:25 |
 
Reitings 203
Reģ: 31.01.2014
apavos vai zeķēs, kā ērtāk - vienalga, ka tik sāc.. ;)
12.03.2014 09:28 |
 
Reitings 3774
Reģ: 12.02.2013
Pareizi būtu apavos, jo tad stabilāk un pareizāk stāv pēda.
12.03.2014 09:31 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Man tādi paši parametri bet par baigi resno sevi neuzskatu.Tev kadreiz bijis svars par 15 minētajiem kg? Man mazakais bija 67 un mazak negrasījās nemaz.
Ieteikums: neizvirzi tik lielu mērķi uzreiz. Vispirms nomet 5, tad atkal 5 utt. Tā ir vieglāk sevi motivēt un rezultāts ir sasniedzams, neliekas, ka nekas nekust uz priekšu.
12.03.2014 09:41 |
 
10 gadi
Reitings 1282
Reģ: 07.12.2011
Noteikti pārskati ēdienkarti, no savas pieredzes saku, ka no sākuma liekas neiespējami atteikties no karbonādēm ikdienā, mērcēm ar saldo krējumu utt., kad atsakies, tad pēc laika pat ieēst vairs nevari. Bet man tas nenotika tā kā piespiedu atteikšanāš un mocības, vienkārši sapratu, ka taču gaļu var pagatavot 1000 veidos un bez mērcēm , kartupeļiem ēdiens ir gardāks.
Un sports, būtu ļoti labs plus!
12.03.2014 09:42 |
 
Reitings 13903
Reģ: 18.02.2010
apavos vai zeķēs, kā ērtāk - vienalga, ka tik sāc..

Nav vienalga! Ir reizes, kad labāk nedarīt neko, nekā darīt sev pāri, radot taisnāko ceļu uz ilgstošām veselības problēmām. Jādomā uz priekšu.

Ja vingrojumi ir kājās stāvot, parādās kaut nelieli palecieni, apaviem IR! jābūt kājās.
Ja vingrojumi ir pilašveida, jogveida, kalanētikas veida, pamatā guļus stāvoklī, strādājot ar iekšējiem muskuļiem, nelielās amplitūdās, tad apavi var arī nebūt.
12.03.2014 09:48 |
 
10 gadi
Reitings 1647
Reģ: 29.01.2009
Palasi info par Dikāna diētu - varēsi ēst gaļu, cik vien lien un svars smuki kritīsies. :-) Veiksmi!
12.03.2014 09:48 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits