Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kūkas! :)

 
Reitings 684
Reģ: 19.02.2014
Lūdzu padalaties ar garšīgām kūku receptēm :)
08.03.2014 11:47 |
 
Reitings 1748
Reģ: 08.03.2013
man iecienītā ir selgas cepumu torte :)
vajadzīgs : selgas cepumi,
marmalāde,
saldais krējums,
biezpiens,
cukurs,
skābs ievārījums.
gatavošana: pirms tam, ja grib, pirms likšanas cepumus pamērcē kafijā. saputo saldo krējumu pievienojot pusglāzi cukura, tad sagriež mazos gabaliņos marmelādi, sasmalcina biezpienu. tad biezpienam pievienu pusglāzi cukura un sagriezto marmelādi, samaisa. iejauc putukrējumā biezpiena masu un samaisa. tad masu klāj uzliktajiem cepumiem, pa virsu cepumi, tad pa virsu cepumiem ievārījums, atkal cepumi un cepumiem virsū atlikusī daļa no putukrējuma masas, var rotāt ar augļiem, sasmalcinātu šokolādi.. :) liek ledusskapī nostāvēties un nākamajā dienā var mieloties :)
08.03.2014 12:06 |
 
Reitings 881
Reģ: 29.01.2009
Uz atdzesētas biskvīta kārtas pārsmērē pāri ķiršu ievārījumu un pa virsu saputotu saldo krējumu ar Mascarpones sieru. Uzrīvē šokolādes skaidiņas un ieliec uz 2 h ledusskapī.

Woolaa, labu apetīti :)
08.03.2014 12:13 |
 
Reitings 6407
Reģ: 16.01.2014
"Astorija"!
Vispirms paņem skābolus (es paņēmu tos, kas Rimi saucas āboli cepšanai), sagriež šķēlēs, izklāj veidnē ar cepampapīru. Man iztērējās pusotrs ābols uz visu veidni.
Sakuļ 6 olu dzeltenumus ar 140g cukura gogelmogelī.
Pievieno 140g miltu, samaisa.
Saputo olu baltumus stingrās putās, tā, lai zīmējums turas.
Vispirms iemaisa dzeltenumu masā daļu baltumu, lai masa kļūst vieglāka.
Tad iecilā pārējos olu baltumus.
Mīklu lej virs āboliem.
Izlīdzina, liek cepeškrāsnī un cep 170 - 180 C kādu pusstundu.
Rezultātā iznāk šitāds biskvīts.
Hop! - izgāžam no veidnes, noņemam cepampapīru - reku, ābolīši!
Pārgriežam biskvītu uz pusēm. Vienu pusi apziežam ar krēmu - 100g sviesta saputoju ar 4-5 ēdamkarotēm iebiezinātā piena ar cukuru ("sguščonkas" ). Uzliek otru pusi virsū, tā, lai ābolīši paliek vidū.
Virsmu un visu kas pagadās tuvumā, apbārsta ar pūdercukuru.



Magoņu torte.

1 burka skābā krējuma + 1. Tēlkarote sodas, 4 olas, 2 glāzes cukura, pusglāze magones, 3 glāzes miltu.
Pildījumam: 1 paka sviesta + iebiezinātais piens.
Glazūrai:
3 ēdamkarotes piena, 2 ēdamkarotes kakao, 1 glāze cukura, visu uzvāra + 50 gramus sviesta un vēl 3.min pavāra.

Glazūra slinķiem :D : šokolāde bez piedevām, saldais krējums vai piens.
Ūdens peldē ieliek katliņu, samet salauztu šokolādi, pielej nedaudz saldā krējuma, kausē šokolādi, maisa visu, pēc vajadzības lej saldo krējumu, maisa kamēr masa viendabīga, mazliet šķidrāka par krējumu un lej to šoko glazūru pāri kūkai. :) Šī ir mana versija, jo tā otra ir ķēpīga. :D
Cep 3 kārtas no tās mīklas un to kondensēto smērē pa virsu.
08.03.2014 12:21 |
 
Reitings 684
Reģ: 19.02.2014
Vēl? :)
08.03.2014 13:13 |
 
Reitings 6407
Reģ: 16.01.2014
Kūka pa fikso jeb bonaffē.
Nepieciešams:
3 paciņas selgas ( vēlams kakao, bet es mēdzu eksperimentēt, šai kūkā 2 divas paciņas klasiskās selgas un viena paciņa ar īru krēma garšu, ja nelieku kakao selgu, tad pielieku 3 karotes kakao).
1 paciņa sviesta ( var likt mazāk, bet tad viņa nav tik cieta un drūp, brīdī, kad grib ņemt laukā).
Apmēram kilograms banānu.
1 burciņa vārītā iebiezinātā piena.
3 ēdamkarotes brūnā cukura.
300 - 500ml 35% saldā krējuma.
Pagatavošana:
Sarīvē cepumus, pielej klāt sviestu, kas pirms tam tiek izkausēts ūdens peldē. No šīs masas formā izveido maliņas un pamatu.
Uz pamatnes liek šķēlītēs sagrieztos banānus.
Ūdens peldē izkausē brūno cukuru kopā ar vārīto iebiezināto pienu, maisa un kausē kamēr masa ir vienmērīga un cukurs izkusis. Izkausēto masu pārlej banāniem pa virsu.
Sakuļ putukrējumu un uzklāj pa virsu iebiezinātā vārītā piena kārtai. Personīgi es saldajam krējumam lieku klāt vaniļas cukuru, bet var arī nelikt.
Šim visam pa virsu uzrīvē šokolādi vai izdekorē kā savādāk kā sirds kāro.
Ielieku uz nakti ledusskapī, aptuveni uz 8 stundām.


Vēl varu uzrakstīt "Melnā prinča" recepti, medus kūkas manā versijā, parastās biskvīta un Napaleona.
08.03.2014 13:18 |
 
Reitings 1748
Reģ: 08.03.2013
S80, kā tu taisi melno princi un medus kūku? :)
08.03.2014 13:29 |
 
Reitings 6407
Reģ: 16.01.2014
Es atbraukšu mājās un apsolu uzrakstīt. :)
08.03.2014 13:33 |
 
Reitings 6407
Reģ: 16.01.2014
Medus kūka.

Tad nu ripām būs nepieciešams:

60 g sviesta,
1 glāze cukura,
3 olas,
1 tējkarote sodas,
2 ēdamkarotes medus,
3-4 glāzes miltu.

Pildījumam:

400 g sviesta,
bundžiņa iebiezinātā piena ar cukuru.

Vispirms ūdens peldē izkausē sviestu un medu (ja sacukurojies). Pievieno cukuru un olas. To visu kārtīgi sakuļ un liek ūdens peldē karsēties uz patuveni 5 minūtēm. Pēc ~ 5 minūtēm masai pievieno sodu un turpina pāris minūtes karsēt (masa kļūs gaisīgāka un nedaudz sabiezēs).

Tālāk karstajā masā liek miltus (pietika ar 3.5 glāzēm miltu) un maisa līdz iegūst gandrīz ar rokām mīcamu mīklu. Sākotnēji siltā mīkla var šķist par mīkstu un ķepīgu, tādēļ to noliek vēsā vietā uz stundu atdzist (var arī ledusskapī). Atdziestot mīkla kļūs daudz cietāka un piemērotāka rullēšanai. Lieku uz galda izrullēju, par formu izmantoju tortes formu, izgriežu ar nazi un uz cepampapīra vīrsū. plātni sadursa ar dakšiņu un karstā krāsnī iekšā. Cep līdz plātnes ir sākušas brūnēt. No šī daudzuma sanāk apmēram 7 -8 plātnes, vienu parasti izmantoju dekorēšanai, kūkai malām un virsai. :)

Pildījumam ņem 2 paciņas atlaidināta sviesta, ko kārtīgi sajauc ar iebiezināto pienu. Sakuļ visu kamēr masa turās vienā gabalā, ir vienmērīga un krāsa ir balta. :)

Sasmērē pildījumu starp kārtām un augšā, pēc tam sarīvē vienu ripu un apber maliņas un virsu, dekorēt var kā sirds kāro. :)

Liek ledusskapī uz nakti, var pat ilgāk, jo labāk savilksies un būs gardāka. :)
08.03.2014 16:10 |
 
Reitings 6407
Reģ: 16.01.2014
Melnais Princis.

Mīklai -
3olas,
1glāze krējuma,
1gl miltu,
1tējk.sodas,
3-4ēdamkarotes kakao,
1gl cukura.
Pēc vēlēšanās var pievienot: vaniļu, rumu, apelsīnu vai citas smaržas un garšas. :)

Norma vienai kārtai.



Pildījumam: 400 g sviesta,
bundžiņa iebiezinātā piena ar cukuru.


Olas sakuļ ar cukuru, krējumam pievieno sodu, visu sajauc kopā. Pievieno miltus, kakao. Mīklai nav jābūt pārāk biezai.

Mīklu ielej sagatavotā (es iesmērēju ar sviestu) veidnē un cep. Vai gatava, pārbauda ar sērkociņu. :)

Pildījumam sakuļ sviestu ar iebiezināto pienu. Parasti taisu 2 vai 3 kārtas. Sakuļ kamēr masa ir viendabīga, gaiša un turas vienā gabalā. Smērē pa vidu, malām un virsu, dekorē kā vēlās, es parasti izmantoju apelsīnus un kivī. ;)

Lai izdodas!

PS. smēre krēmu starp kārtām, kad tās ir atdzisušas. :)
08.03.2014 17:01 |
 
Reitings 1748
Reģ: 08.03.2013
paldies liels S80, būs jāizmēģina :)
08.03.2014 22:57 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits