Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Šokolādes fondants (chocolate fondant)

 
Reitings 649
Reģ: 29.01.2009
Sveikas, kārumnieces!

Mans pēdējā laika lielākais kārums ir tieši šis saldais ēdiens - šokolādes fndants.
Divas reizes esmu gatavojusi mājās pēc dažādām receptēm. Gan tāda, kur puto olas baltumu+dzeltenumus atsevišķi, tad iecilā.. gan tādu, kur olas puto kopā un tur pirms cepšanas 30min saldētavā.. bet tomēr.. mani fondanti vienmēr ir viendabīgi - vai nu šķidrs vēl visur, t.sk ārpusē.. vai jau arī vidus masa ir sarecējusi un viss "fondants" sanāk tāds ne stingrs un ne šķidrs (lai pavisam nesaceptu keksa variācijā :- )
Kādi ir jūsu triki, labākā recepte vai ieteikumi?
Garša jau, līdzīgi kā macaroons pat bez "svārciņiem", nemainīgi laba, bet šeit es tomēr sliecos uz perfekcionismu. :-)
01.03.2014 13:43 |
 
Reitings 4703
Reģ: 20.04.2012
Un cik ilgi Tu cep krāsnī ?

Pēc pieredzes varu teikt - krāsnij ir jābūt uzkarsētai vismaz 20 min un nevis 3 min.. Otrs cepu ļoti mazu daudzumu līdz 6gb. Ja cep vienā reizē pannā daudz - 12 gb, puse būs laba otra puse nu tā..man sanāk tāds kārtīgs fondats ar šokolādes mērci iegriežot tajā.
01.03.2014 18:23 |
 
10 gadi
Reitings 4946
Reģ: 20.08.2010
pameegini cept mazliet augstaakos graados, bet iisaaku laiku - lai aarpuse izcepaas, bet iekshpuse paliek miiksta/shkidra
01.03.2014 18:25 |
 
Reitings 649
Reģ: 29.01.2009
DIO, jā, gluži 20min krāsni neuzkarsēju, bet līdz tiem 200grādiem ļauju kārtīgi uzsilt.. cepu apmēram minūtes 10, jo pēc 8 vēl ārpuse nav stingra. Un es vienmēr cepu 4-6 gab.. ne vairāk.

Vai vari, lūdzu, uzrakstīt recepti, pie kuras Tu pieturies? Un uz cik gab tā aprēķināta?
02.03.2014 13:45 |
 
Reitings 4703
Reģ: 20.04.2012
Burbule,
te būs, tiesa šis daudzums ir uz 20gb (vismaz man tā sanāk) Nākamreiz taisīšu pusi mazāk, līdz ar to sastāvdaļas uz pusi mazāk visu. Mana piezīme par 6gb ir novērojums, cik labi izcepās ar pareizo mīkstumu neliekot mufinu pannu pilnu.
SASTĀVDAĻAS
200 gr melnās šokolādes (izmantoju ar čilī);var vienkārši melnu šokolādi
3 olas;
2 olu dzeltenumi;
150 gr sviests;
50 gr kalvadosa (franču ābolu brendijs); var bez
120 gr cukura;
120 gr milti;
PAGATAVOŠANA
Karstā ūdens peldē izkausē melno šokolādi ar sviestu, pievieno kalvadosu. Otrā traukā sajauc olas un pievieno cukuru, sajauc. Pievieno izkausēto šokolādes un sviesta masu. Samaisa un iesijā miltus. Ņem mafinu formiņu un ietauko ar sviestu. Masu kārto mafina formiņās 2/3 daļas, ne līdz augšiņai. Liek saldētavas nodalījumā uz 30 minūtēm. Tikmēr uzkarsē krāsni 200 grādos.
Pa to laiku no manu varoņu puses ietiekums, pamalkot vēl kādu glāzīti kalvadosa. Liek krāsnī fondat uz 7 minūtēm, bet regulāri ik pa minūtei pieskata, vai fondat jau nav gatavs. Ņem ārā, ļauj mazliet atdzist un kārto uz šķīvjiem, pievieno ogas. Klasiska kombinācija ar saldējumu. Tik vienkārši. Voilà!
02.03.2014 17:22 |
 
Reitings 649
Reģ: 29.01.2009
DIO, jāsaka, ka gatavoju tieši pēc šīs receptes, daudzumus vienādi samazinot.. BET bet papildus olu dzeltenumiem un kalvadosa vietā pavisam mazliet brendiju vai tumšo rumu. Un formu neietaukoju ar sviestu, jo izmantoju silikona mafinu formiņu.
Ok, nākamreiz formā likšu mazāk, cepeškrāsni karsēšu ilgāk un, protams + olu dzeltenumi.
Pēc tam dalīšos atsauksmēs,paldies :-)
02.03.2014 21:02 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits