Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Beznosacījumu mīlestība

 
Reitings 349
Reģ: 29.06.2010
Vai esat izjutušas beznosacījumu mīlestību pret vīrieti? Vai tomēr jūsu mīlestība ir vairāk tā egoistiskā un privātīpašnieciskā?

Manī ir ļoti iespiedušies vārdi, kuru īss atreferējums ir tāds, ka nav nelaimīgas mīlestības. Mīlēt mēs varam jebkuru. Un nav svarīgi, ir viņš blakus vai nav. Un, ja viņš ir citur, tātad citur viņam ir labāk nekā pie mums. Un mums jāpriecājas par viņu. Jāsūta labas domas, mīlestība, viss, ko varam sniegt. Negaidot neko pretī. Vienkārši jāmīl. Jānodrošina brīva enerģijas plūsma bez negācijām.

Bet, ja kāds cilvēks tomēr ir mums blakus, tad arī tad nevajag neko gaidīt pretī, ne uz ko cerēt, ka viņš būs tāds un tāds, ka izdarīs mums to un to, nevajag neko pieprasīt, neko pārmest, neko mainīt viņā. Ka ir vienkārši jābauda mirklis tagadnē kopā ar viņu. Un katrs mirklis jāuztver kā dāvana, kas mums dota.

Vai piekrītat šiem vārdiem?

Vai arī esat no tām, ka, ja, piemēram, mani nemīt, tad nafig lai iet bekot. Vai arī, ja kaut ko nodara pāri, tad viss, jums mīlestība beidzas. Vai arī, ja ir kopā ar jums, jūs tāpat no viņa kaut ko gaidāt, ir visādas ekspektācijas un vēlmes.
28.02.2014 15:53 |
 
Reitings 6797
Reģ: 06.07.2009
Vai arī esat no tām, ka, ja, piemēram, mani nemīt, tad nafig lai iet bekot


Jā.
28.02.2014 15:55 |
 
Reitings 7143
Reģ: 13.04.2012
Vai arī esat no tām, ka, ja, piemēram, mani nemīt, tad nafig lai iet bekot


Esmu.

Dzīve ir pārāk īsa, lai to tērētu bezjēdzīgām jūtām pret kādu, kurš nepadarīs laimīgu. Jāizmanto katru brīdi, lai nodzīvotu laimes mirkļiem bagātu dzīvi un piedzīvotu abpusēju mīlestību.
28.02.2014 16:01 |
 
Reitings 2629
Reģ: 20.01.2014
Vai arī esat no tām, ka, ja, piemēram, mani nemīt, tad nafig lai iet bekot.


varu runāt tikai teorētiski, jo manas vienīgās attiecības, par laimi, ir pašreizējās, bet mans uzskats ir gluži tāds. neredzu jēgu būt kopā ja nemīl.

beznosacījuma mīlestībai ticu tikai pret bērniem un dzīvniekiem :D
28.02.2014 16:03 |
 
Reitings 122
Reģ: 01.05.2012
Tā kā 100% gadījumu samīlos čaļos, kuri nav dabūjami, tad nākas piekopt beznosacījuma mīlestību. :D
Es patiešām mēģinu uz to raudzīties filozofiski - mīlestība nav egoistiska, ja es patiešām kādu mīlu, tad vēlos, lai viņš būtu laimīgs. Un ja tā laime ir atrasta esot kopā ar kādu citu, tad atliek vien mīlēt no attāluma; bez nosacījumiem.
28.02.2014 16:04 |
 
Reitings 2295
Reģ: 29.01.2009
Agrāk biju izteikti otrs tips. Domāju, ka ja es mīlu, tad atpakaļ arī esmu pelnījusi mīlestību. Daudz devu, bet arī daudz prasīju pretī, gaidīju, cerēju, pieprasīju. Par greizsirdību un privātīpašnieciskumu nemaz nerunāsim. Nu pilnīgs sviests, īsāk sakot. Pamazām saprotu, ka tas viss nav gluži klasificējams pie mīlestības. Aprakstītā beznosacījumu mīlestība... nu, jā, tas ir ilgs un tāls ceļš, kas vēl jāsasniedz. Bet vismaz virziens ir zināms un uz to tiecos ;)
28.02.2014 16:07 |
 
Reitings 3296
Reģ: 26.08.2009
Man vajag kā minimums pretmīlu. Dots pret dotu. Ja es dodu vairāk, arī pretī sagaidu vairāk.
Neticu nekādai beznosacījuma mīlestībai, pat bērnu-vecāku starpā ne. Nesaprotu, kā var tikai dot un dot un dot un neizsīkt, jo nekas netiek saņemts pretī.
28.02.2014 16:07 |
 
Reitings 2295
Reģ: 29.01.2009
Kā saka jogi, izsīkt var tad, ja pašam nekā nav vai ir kaut kādas minimālas drupačas. Tā teikt, satikās divi tukšinieki un cerēja, ka otrs viņu piepildīs ar mīlestību un darīs laimīgu. Laimei un mīlestībai jāģenerējas pašā, nevis jāgaida tas no citiem. Un, ja pašā tās lietas ģenerējas, tad tas ir neizsīkstošs enerģijas apjoms, jo var dot un dot.
28.02.2014 16:14 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Vai arī esat no tām, ka, ja, piemēram, mani nemīt, tad nafig lai iet bekot. Vai arī, ja kaut ko nodara pāri, tad viss, jums mīlestība beidzas.

Miilestiibu var arii nogalinaat, pat to pashu gaishaako. Miilestiiba nav mazohisms, taapeec arii variants ka viens tikai dod un dod, bet otrs nekaa pretii nedod, nespeej pastaaveet muuzjiigi. Miilestiiba ir mijiedarbiiba.
28.02.2014 16:17 |
 
Reitings 5481
Reģ: 17.08.2010
Mācos mīlēt, negaidot neko pretī. Bet to nevar piekopt pret jebkuru cilvēku. Nemāku detalizēti, neieslīgstot privātās detaļās izskaidrot savu domu, bet, kad blakus ir īstais cilvēks, var iemācīties beznosacījuma mīlestību.
28.02.2014 16:20 |
 
Reitings 427
Reģ: 28.12.2013
Esmu no tām, kuras gaida pretmīlu. Beznosacijuma mīlestība man ir tikai pret ģimenes locekļiem un dzīvniekiem, bet tas laikam tapēc, ka zinu, ka viņi jau tā pat man to pašu dod pretī. Loģiski takā. Bet attiecībās man vajag pretmīlestību. Ja tādas nav, tad kāda jēga vispār attiecībām. Viens tikai dod un dod, bet otrs ņem un ņem, nedodot pretī. Nu nezinu vai tā ir labi. Tad beigās cilvēks, kurš dod pats paliek iztukšots.
28.02.2014 16:21 |
 
10 gadi
Reitings 1725
Reģ: 14.06.2010
Mīlēt es varbūt varētu, bet būt kopā ar cilvēku, kurš pret mani nejūt to pašu - nē. Ikvienam cilvēkam taču ir svarīgi justies mīlētam. Un, ja šīs sajūtas nesaņem no otrās pusītes, tad nav tā vērts..
28.02.2014 16:23 |
 
Reitings 3146
Reģ: 30.12.2012
Neesmu nevienu puisi mīlējusi vairāk par sevi, droši vien tā arī paliks :)
28.02.2014 16:27 |
 
Reitings 254
Reģ: 22.07.2013
Cik no savas pieredzes varu spriest- beznosacījuma mīlestība var būt tikai pret savu bērnu.

Visas tās runas a la "ja mīl par kaut ko, tad tā jau nav mīlestība" manuprāt ir pilnīgs bullshit's. Tā piemēram, es mīlu savu vīru par to, ka viņš ir izskatīgs, ciena, rūpējas par mums, ir interesants sarunu biedrs, utt..Savus vecākus mīlu par to, ka devuši to labāko, izskolojuši, u.c.
Ja viņi mani no dzimšanas neliktos ne zinis, arī es pret viņiem būtu vienaldzīga.
28.02.2014 16:35 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Man liekas, esmu noteikti no taam sievieteem,kura paraada,ka miil speeciigaak-varbuut izraada vairaak, mees jau nekad iisti nezinam ,kas otraa cilveekaa seez ieksaa.Loti daudzi viiriesi nemaak izraadiit savas juutas.Taa daavanu dosana,lutinaasana utt ,ne vienmeer izsaka to,ka viirietis miil sievieti vairaak,mazaak...
28.02.2014 17:18 |
 
Reitings 2336
Reģ: 29.01.2009
Es gan nepiekritīšu, ka mīlestībai obligāti ir jābūt burtiski abpusējai. Es ļoti mīlu kādu cilvēku, kurš ir izvēlējies būt kopā ar citu sievieti, bet mani tas negrauž un nesāpina, jo redzu, ka viņš ir laimīgs.
28.02.2014 17:27 |
 
Reitings 430
Reģ: 23.01.2014
Miilestiiba nav mazohisms, taapeec arii variants ka viens tikai dod un dod, bet otrs nekaa pretii nedod, nespeej pastaaveet muuzjiigi.


Tas nav mazohisms mīlet. Mīlēt nenozīmē dot dot dot. Mīlēt nozīmē būt gatavam maksāt vislielāko cenu, upurēties. Es nesaku, ka upurēties ir baigi veselīgi no pasaules skatu punkta. Bet tā ir patiesa mīlestība, jo tad kad tu upurējies tu parādi, ka pasaulē var pastāvēt absolūta labestība. Tas ir labums citiem, pārējiem, protams.
28.02.2014 17:28 |
 
Reitings 3296
Reģ: 26.08.2009
Chanely, es īsti līdz galam šo domu neizprotu. Jā, svaigi iemīloties (ja runājam tīri par romantisko mīlu) esam laimīgi un 7. debesīs no šī fakta vien, taču ar laiku tas izsīkst. Tad kā to lai notur? Tā mīlestība un emocijas, ko es dodu otram, jau ģenerējas manī, taču es to visu laiku dodu projām. Vai mīla un pretmīla nav veselīga enerģijas apmaiņa?
Un kā ar otru situāciju? Mani mīl, bet man nav tādas mīlestības pret šo cilvēku. Vai tad šī mīlestība nesāk smacēt nost?
28.02.2014 17:33 |
 
Reitings 2629
Reģ: 20.01.2014
Mīlēt nozīmē būt gatavam maksāt vislielāko cenu, upurēties


nuu..atkarībā no tā, cik tālu šī upurēšanās var aiziet. un vienā brīdī ir arī robeža starp mīlestību un apmātību.
28.02.2014 17:37 |
 
Reitings 2295
Reģ: 29.01.2009
Samaara, par iemīlēšanos es nerunāšu, tās ir tikai emocijas, un emocijas ir gaistošas, tām nav nozīmes.

Protams, abpusēja mīlestība ir super un labākā šīs dzīves dāvana! To neviens, es domāju, nenoliegs :)

Bet te bija jautājums par beznosacījumu mīlestību un ka tā var pastāvēt arī bez pretmīlas. Mīlestība ģenerējas tevī un tu to sniedz, negaidot neko pretī.

Protams, ja tas otrs uzbāzīgā veidā izrādīs savu mīlestību, kas otram nav vajadzīga, tad droši vien smacēs nost. Bet tad tam pirmajam tā vairs nebūs beznosacījumu mīlestība, jo viņš nedarīs labu tam otram, bet vienkārši izpaudīs sevi (un tas jau ir egoisms). Beznosacījumu mīlestībā mēs darām tā, lai tam otram ir labi. Ja tam otram ir labāk, lai mēs nekontaktējamies vai vispār neeksistējam viņa dzīvē, tad mums tas ir jāizpilda. Tad atliek vien mīlestību dot, sūtot domu, enerģijas veidā. Kaut kā tā..
28.02.2014 17:50 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Chanely-pilniigi piekriitu.
28.02.2014 18:01 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits