Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Nopietns izskats.

 
Reitings 84
Reģ: 08.10.2013
Sveikas! :)

Kaut kad biju vienā seminārā, kur runāja par izskata nozīmi darba attiecībās, priekšstata radīšanai. Nu, no sērijas, ka nopietnāk zemapziņā uztverot cilvēkus ar tumšiem matiem utt. Tagad radās doma varbūt mazliet pamainīt/izkopt savu vizuālo tēlu. Lieta tāda, ka izskatos diezgan jaunāka par saviem gadiem, tāpēc dažreiz nākas grūtāk nekā citiem cīnīties ar to pirmo priekšstatu - ko tā jauniņā vispār zin... Protams, arī speciāli par večiņu pārģērbties negribu, gribas vienkārši radīt nopietnu priekšstatu. Esmu saputrojusies, ko pati no sevis gribu uztaisīt :D

Tātad, kas, pēc jūsu domām, rada labu, nopietnu priekšstatu par cilvēku, ka viņa viedokli ir vērts ņemt vērā?
27.02.2014 15:44 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Man arī ir izdevīgāk darba attiecībās izskatīties uz saviem gadiem (nevis kādus 5-7 mazāk). Tapēc tad, ja man darba sakarā jāsatiek jauni cilvēki, tad dažas pirmās tikšanās reizes es ļoti piedomāju pie tā, lai saģērbtos lietišķāk (nevis džinsas un krekliņš, piemēram). Nu un pēc tam, kad cilvēki jau saprot, ko es protu, māku, varu, tad es atkal sāku ģērbties kā ienāk prātā, kaut vai krekliņā ar mikipelēm.

Par matu krāsu nevarēsu komentēt - esmu tumšmate. Bet man personīgi kosmētika piedod nopietnaku izskatu, nekā variants vispār bez (mans standarts).

Bet vispār, ja tu zini, par ko runā, un ja no tevis staro pārliecība par saviem spēkiem, domāju, būs ok arī tad, ja izskatīsies pēc tīņa :)
27.02.2014 15:51 |
 
Reitings 5481
Reģ: 17.08.2010
Protams, skatoties kāda darba vieta, bet nu atbildēšu par savu sfēru:
Pats svarīgākais ir kopta āriene - higiēna, tīras drēbes.
Par matu krāsu runājot, negribētu ņemt darbā cilvēkus ar ziliem, zaļiem matiem vai kaut kādiem drediem uz galvas. Izslēgti jebkādi pīrsingi redzamās vietās un nedod dievs vēl tuneļi ausīs.
Blondīne vai tumšmate, tas nav svarīgi, bet ar kosmētiku arī tā uzmanīgāk. Nesen finanšu direktors ienāca smejoties ar frāzi - "un viņa domāja, ja nogulēs solārijā visu dienu un uzkrāmēs kosmētikas plauktiņu sev uz sejas, dabūs darbu?"
Aa un manā darba vietā arī svarīgs ir klasiskais stils. Ne ļoti strikta tā ievērošana, bet pieturēšanās pie tā gan.
27.02.2014 15:51 |
 
Reitings 6407
Reģ: 16.01.2014
Tas kā viņš prot izteikt savu domu, pasniegt sevi, protams jābūt atbilstoši ģērbtam,koptam.

Izskatīties varētu apmēram tā: zābaku vietā var būt laiviņas un mati var būt savākti. :)

Man noteikti nepatiktu, ja atnāktu vuglāri ģērbta būtne ar tik pat baisu make up.
27.02.2014 15:51 |
 
Reitings 649
Reģ: 19.02.2014
Godīgi sakot, es pati par tumšmati kļuva daļēji šī iemesla dēļ (bet bija arī citi). Bet tas nemaina to,ka nedzirdu veljoprojām to pašu - ā, es domāju,ka tā ir skolniece. :D
Tāpēc teikšu,ka mani primāri pārliecina darbi.
Vecākiem kolēģiem bieži noteicošais faktors būs vecums un tikai kompetentie skatīsies uz Tavu darbu. + nu un attieksmi, tai jābūt atbildīgai.
Tā, ka ja nav vēlmes kļūt par tumšmati citu iemeslu dēļ, neko nekrāso, bet gan vairāk piestrādā pie personības :) Un nu apgērbs arī ietekmē, tam jābūt tomēr vairak vai mazāk formālam.
27.02.2014 15:53 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Ar lielu lieko svaru tu izskatītos vecaka, bet - vai vajag? :)
27.02.2014 15:54 |
 
Reitings 84
Reģ: 08.10.2013
Par to izskatīšanos vecākai - īsti jau negribu mākslīgi sevi padarīt vecāku, ar lieko svaru utt. Citādi sanāks - pusi dzīves cenšos izskatīties vecāka, otru pusi jaunāka :) Domāju par kaut kādiem knifiņiem, kas psiholoģiski liek cilvākiem tevi uztvert nopietnāk.

Nekādu pīrsingu, zilu matu un tamlīdzīgu lietu man nav... vienīgi laikam jāsāk vairāk krāsoties :)
27.02.2014 15:59 |
 
Reitings 282
Reģ: 25.07.2010
Kaa tu geerbies?
27.02.2014 16:01 |
 
Reitings 274
Reģ: 29.01.2009
Nu teikšu kā prāta vētrā: *kopti mati, arī tādi, kas netraucē daram * tumši , vēsie toņi, pieklusināti toņi, pasteļtoņi apģērbā *Kurpītes ar papēdi vai glītas bez papēža * nav lieki spīguļi un aksesuāri * nevalkā zilu džinsu( melnu es vēl pieļauju biksēm) *klasiskas bikses vai arī kaut kādas apspīlētas, bet nekā gadījumā sportiskas vai vasaras platās lina bikses *svāri aptuveni līdz celim- drusku īsāki vai garāki * klasiska izskata soma- nevis maisveidīgās , caurspīdīgas vai pārlieku lielas vai mazas

Kaut kā tā:)
27.02.2014 16:02 |
 
Reitings 274
Reģ: 29.01.2009
Nu brilles parasti liek izskatīties nopietnākam.
Kā arī tumšie toņi pie attibilstoša apģērba.
Protams , žaketes un svārki/bikses.
27.02.2014 16:04 |
 
Reitings 84
Reģ: 08.10.2013
Dharma pēc brītiņa sameklēšu kādas līdzīgas bildītes.

Brilles ir. :)
27.02.2014 16:11 |
 
Reitings 84
Reģ: 08.10.2013




Nu kaut kā tā, tikai mati savākti copē. Un pie mums neviens nestaigā lietišķajā kostīmiņā, tāpēc domāju, ja es tā pēkšņi sāktu, tad visi tā dīvaini uz mani skatītos :D
27.02.2014 16:24 |
 
Reitings 84
Reģ: 08.10.2013
šis arī būtu gana līdzīgi

27.02.2014 16:26 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
palūdz kādu paziņu novērtēt tevi no malas, varbūt varēs pateikt, vai ir kāda īpašība izskatā, kura padara tevi bērnišķīgu. katram cilvēkam ir arī savi ''knifiņi'', kā padarīt sevi vecāku - man tas ir make-up (neuzkrītošs, neitrāli toņi, bet ietonēt vaigu kaulus, perfektas uzacis, lūpu krāsa, nevis spīdums), ar sprādzēm sasprausti mati (ne bizes, ne astes, ne ''donuts'' uz galvas, bet uz aizmuguri savākti), eleganti apavi un soma - vēlams, īstas ādas un klasiski, varbūt vajag augstus papēžus (garāks cilvēks izskatās vecāks). klasisks apģērbs padara cilvēku nopietnāku izskatā - pirkt drēbes nevis jauniešu veikalos, bet ''pieaugušo sieviešu'' veikalos. neuzkrītoši auskari - pērles vai kaut kas cits klasisks. brilles nevis ''modīgās'', bet klasiskas, varbūt bez ietvariem apakšā.
bet tas viss ir tikai 10% no panākumiem, parasti priekšstats par cilvēku rodas, tiklīdz viņš atver muti. un arī ar perfektu izskatu vecākie kolēģi neuztvers nopietni, kamēr nav pierādījumu darbā.
27.02.2014 16:33 |
 
Reitings 430
Reģ: 23.01.2014
ārējais izskats nekā to nerada. vismaz man.
27.02.2014 16:35 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Man noteikti netrauceetu ,pienemt darbaa meiteni ,kura izskataas jauna.Man tiesi otraadi loti patiik straadaat kopaa,maaciit jaunus cilveekus-loti labi varu saprasties.Izskatam buutu tik daudz noziimes,ka gribeetu redzeet taadu "tiiru skatu".Kaadreiz peec taa,kaa cilveeks ir geerbies, daudz var pateikt,kaa straadaas -organizeets,kaartiigs...
27.02.2014 16:42 |
 
Reitings 84
Reģ: 08.10.2013
ārējais izskats nekā to nerada. vismaz man.


nu labi, tad vismaz, lai negrauj... :D

Man gan šķiet, ka ir mazliet jāpiedomā pie izskata atkarībā no darba vietas, jo nu nezinu vai varētu nopietni uztvert, piemēram, šāda stila pirmsskolas skolotāju
27.02.2014 16:43 |
 
Reitings 84
Reģ: 08.10.2013
Man tiesi otraadi loti patiik straadaat kopaa,maaciit jaunus cilveekus-loti labi varu saprasties.


Tur jau tā lieta, ka pirmais iespaids par mani ir tāds, ka mani vēl kāds māca... un, nākas pamatīgāk nekā citiem pierādīt ko māku un varu, ka esmu jau daudz ko (noteikti ne visu) iemācījusies, ka mana darba pieredze ir jau gandrīz 10 gadi šajā darba vietā.
27.02.2014 16:48 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Spriežot pēc bildēm, ko ieliki - tāds studentītes apģērba stiliņš. Tas arī tev pāris gadus noņem nost.

Nevajag uzreiz krist otrā galējība un iepirkt žaketītes, bet nu, var atrast kaut ko nopietnāku
27.02.2014 16:51 |
 
Reitings 168
Reģ: 31.01.2014
Man arī ir problēma ar jauneklīgu izskatu. Zinu, ka vēlāk es būšu dikti priecīga, ka izskatos jaunāka par saviem gadiem, bet tagad tā tiešām ir problēma. Daudz izsaka aksesuāri, grimms un matu sakārtojums, protams, ja būs t-krekls ar kvadrātbiksi, tad diez ko nopietni neuztvers. Esmu pārgājusi uz klasiskāku stilu, sākusi vairāk krāsoties (nelasīt kg kosmētikas) - tumšākas acu ēnas, vaigu sārtumi, ne rozā lūpukrāsas toņi. Man jau šķiet, ka tas vienkārši ir jāpieņem un tas posms jāpārdzīvo. Tie, kuri būs ilgāk ar tevi kopā strādājuši, ar laiku tāpat sapratīs, kas par putnu tu esi. :)
27.02.2014 16:52 |
 
Reitings 430
Reģ: 23.01.2014
nu labi, tad vismaz, lai negrauj...


Nu manis pēc lai grauj. Es taču nedzīvoju citiem. Vismaz es.
Ja vien tu izskaties nu kaut cik sakarīgi (lai nav šoka sīkajiem :D) tad galvenais ko tu viņu galvās ieliec.
27.02.2014 16:54 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits