Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Studijas Skandināvijā.

 
Reitings 143
Reģ: 14.12.2013
Es vēlētos studēt Skandināvijā, taču nespēju izlemt, uz kuru valsti vairāk velk. Uz Dāniju nevelk, to svītrojam.
Varbūt kāda var padalīties ar pieredzēm tieši Norvēģijā, Zviedrijā, Somijā? Kādi cilvēki? Galvenās kultūras atšķirības? Normālākās augstkolas tur? Kā ar studijas maksām pārsvarā/cenām vispār. Protams, esmu jau iepriekš vākusi informāciju un caurmērā izgājusi cauri, kas, kur un kā, taču vēlētos uzzināt kaut ko vairāk no tām, kuras tiešām tur savu kāju spērušas un dzīvojušas. :)
Visvairāk interesē Zviedrija un Norvēģija.
17.02.2014 22:14 |
 
Reitings 305
Reģ: 18.07.2013
1) Ja būtu kaut ko pētījusi, pretēji tam, ko esi norādījusi, zinātu, ka šajās valstīs ir bezmaksas izglītība.
rotams, esmu jau iepriekš vākusi informāciju un caurmērā izgājusi cauri, kas, kur un kā, taču vēlētos uzzināt kaut ko vairāk no tām, kuras tiešām tur savu kāju spērušas un dzīvojušas.


Ja vēlies studēt bakalauru, Zviedrijā mācības ir Zviedru valodā; maģistros - Angļu. Cenas - studentam domāju, ka ar 10000 SEK vairāk nekā pietiek, kas būtībā ir nedaudz pāri 1100 EUR.
17.02.2014 22:25 |
 
Reitings 143
Reģ: 14.12.2013
Ne visas skolas piedāvā bezmaksas, ir dažas privātās, kuras intereseja, kuras bija par maksu.
Ne jau visas augstkolās Zviedrijā bakalaurs ir tikai zviedriski?
17.02.2014 22:32 |
 
Reitings 305
Reģ: 18.07.2013
augstskolas 'normālums' ir atkarīgs no studiju programmas.
17.02.2014 22:32 |
 
Reitings 305
Reģ: 18.07.2013
Visas augstskolas nepārzinu, bet publiskās gan. cik man zināms, mācības notiek valsts valodā, kas ir Zviedru.
17.02.2014 22:33 |
 
Reitings 305
Reģ: 18.07.2013
privātā pēc definīcijas normāla nebūs, ja ar normālu jāsaprot kvalitatīvu izglītību
17.02.2014 22:35 |
 
Reitings 143
Reģ: 14.12.2013
Un ko viņi dara ar apmaiņas stundetiem, kas brauc uz Zviedriju? Arī liek zviedriski?
Tātad, principā, ja nemāku zviedru valodu, tad man pagaidām tur nav, ko darīt, ja nepabeidzu bakaluru kaut kur citur, un tad dodos turp?
17.02.2014 22:36 |
 
Reitings 143
Reģ: 14.12.2013
Tieši tāpēc prasu padomu, mums jau Latvijā tās privātās tādas švakas, tās arī izskatījās tādas apšaubāmas, bet nu netaisījos uzreiz nolikt, nezinu jau, kā tad tur īsti tajā valstī tur ir, tāpēc pašlaik ķeru padomus.
17.02.2014 22:38 |
 
Reitings 99
Reģ: 29.01.2009
Kas attiecas uz Zviedriju, Ir diezgan padaudz bakalaura programmu, ko piedāvā angļu valodā. Visu info var atrast šeit:https://www.universityadmissions.se/intl/start Ļoti noderīga informācija.
Un arī caur šo mājas lapu piereģistrēties programmām, nav jāsūta katrai augstskolai atsevišķi. Mācības un reģistrēšanās ir bezmaksas EU pilsoņiem.
17.02.2014 22:38 |
 
Reitings 4083
Reģ: 22.11.2013
Pirms pāris gadiem pati arī pētiju par skandināvijas valstīm. Man patika Somija, jo cik esmu dzirdējusi tur ir laba izglītība. Vēl mani ļoti vilināja Norvēģija, bet tur ir ļooti dārgas izmaksas dzīvošanai. Atradu skolu (neatceros kādu) kur mācības par brīvu, tikai uz iestašanos jāparāda izraksts no bankas, ka var atļauties 10k gadā dzīvošanai un pārējam.
17.02.2014 22:40 |
 
Reitings 16
Reģ: 20.01.2014
kāpēc jūs velk uz kaut kādām Skandināvijām, ja tepat LV var mācīties un finansiāli tas būs izdevīgāk? jo te nevar apgūt kādu profesiju vai kas par problēmu??
17.02.2014 22:41 |
 
Reitings 143
Reģ: 14.12.2013
Nu man jau likās, ka kaut ka dīvaini, ka tikai zviedriski liek, jo pati biju nesen redzējusi, ka piedāvā arī angliski. Tātad to zviedru valodu nemaz tik traki neuzspiež? Un kā zviedriem ar angļu valodu? It kā viss oki doki esot.
17.02.2014 22:43 |
 
Reitings 305
Reģ: 18.07.2013
Attiecībā uz ERASMUS, parasti tiek nozīmēti kursi, kas ir angļu valodā, piemēram, maģistra līmenī. Vismaz manā fakultātē.

Atvainojos, taisnība, ir daži kursi angļu valodā.

A growing number of bachelor's courses have been made available in English in order to make them more accessible, but for the most part, programmes require a very good command of written and spoken Swedish.
17.02.2014 22:43 |
 
10 gadi
Reitings 2910
Reģ: 27.08.2009
Cik nu man sanāca iespēja pastudēt Somijas uni (ne galvaspilsētā), varu teikt tikai to labāko. Augsta izglītības kvalitāte + ļoti pretimnākoša attieksme. Taču jāņem vērā, ka prasības arī ir gana augstas, studenti tur vairākums ir ļoti inteliģenti. Mācības bezmaksas, visiem maksā stipendiju (ja nemaldos, 200 eur mēnesī, bet varbūt arī vairāk, vairs neatceros). Bet ir iestājeksāmeni, tāpēc arī ir dažāda līmeņa uni. Tehniskāka, profesionālāka profila un akadēmiskākas. Bet tas jautājums par "normālākajām" augstskolām vispār nav adekvāts, manuprāt. Jo Skandināvijā ir viena no labākajām izglītības sistēmām pasaulē un "nenormālu" augstskolu tur nebūs. Jāsaprot, ka šīm valstīm standarti pret sevi un citiem ir ļoti augsti ;)
Ir iespējams mācīties angļu valodā, bet, protams, ne visās programmās. Dod plašu kursu izvēles iespēju studentiem, ir arī starpdisciplināri kursi. Tas nav kā Latvijā, kur ir, piemēram, doti 5 B (izvēles) kursi un no tiem ir jāizvēlas 4. :D
Ļoti labs tehniskais nodrošinājums, bibliotēkas utt., patīkamas telpas, bet tas jau diezgan loģiski tā būs visā Skandināvijā.
Ar ārpusstudiju dzīvi gan nav tik spoži. Somi ir mierīgi un klusi ļaudis (pārsvarā), veselīgi, sportiski. Naktsdzīve beidzas agri (ap 2iem naktī). Dzīve dārga - mitekļi, ēdiens. Konkrēti manas kojas maksāja pāri 200eur mēnesī, toties bija dzīvokļa tipa (2-4 cilv.) - katram sava istaba, kopīga virtuve vannasistaba. Manā pilsētā citi atrada arī dzīvokļus, kas ir lētāk, bet, ja skaties uz Helsinku pusi, tad gan kojas būs lētākais variants, manuprāt.

Un, jā, jāpiekrīt Amnilei, ka viņi prasa (nezinu, vai visur) apstiprinājumu, ka tu vari atļauties uzturēties un mācīties tur.
17.02.2014 22:48 |
 
Reitings 143
Reģ: 14.12.2013
Paldies par plašo atbildi par Somiju! Cik biju lasījusi arī internetā, tad jā, Somijā diezgan padārgi sanāk, turklāt pati Somija ne tik ļoti pievelk kā abas pārējās, tāpēc lēnām jau svītroju Somiju ārā no saraksta, lai gan valstij kā tādai nav ne vainas! :)
Un varbūt kāda var padalīties ar informāciju par Norvēģiju?
17.02.2014 22:53 |
 
Reitings 143
Reģ: 14.12.2013
Starpcitu, nauda nav noteicošais šeit, varu atļauties, vienkārši gribu zināt, ar ko un kādās summās man rēķināties.
17.02.2014 22:56 |
 
Reitings 228
Reģ: 18.01.2014
Es studēju Zviedrijā maģistratūrā. Ir ir programmas angļu valoda arī bakalauram, bet maģistru līmenī izvēle ir krietni vien plašāka. Kā jau te minēja, studiju maksas EU studentiem nav, bet dzīvošana ir padārga, vismaz šeit, kur esmu es. Bakalauru studēju Dānijā un studentu dzīve šķita lētāka, turklāt bija vieglāk papildus piestrādāt. Santas ieliktais links ir pareizā vieta, kur skatīties!Caur šo lapu arī notiek pieteikšanās studijām uz visām zviedru augstskolām-izveido vienu anketu un pievieno visas programmas, uz kurām vēlies pretendēt, un tālāk seko katras konkrētās universitātes prasībām.
Zviedrijā ir vairākas labas augstskolas, manējā ir iekš top 100 pasaulē un vismaz manā studiju virzienā viss notiek ar vērienu:) Bija tas prieks pastudēt arī RTU, nē, paldies.
Ar angļu valodu šeit problēmu nav, bet tas savukārt nemotivē pārāk centīgi apgūt vietējo valodu, ko es sāku nožēlot. Toties apkārt ļoti internacionāla publika, manā kursā esam 24-30, atkarībā no Erasmus skaita. Klasē ir cilvēki no Kanādas, Dienvidkorejas, Singapūras plus visa Eiropa, bet nu mūsu kurss ir mazs un specifisks, lielajās fakultātēs vairāk zviedri dominē.
17.02.2014 23:03 |
 
Reitings 143
Reģ: 14.12.2013
Super, paldies! :) Un jā, tas saits ir ļoti labs, paldies, meitenes!
Nu tomēr, laikam Dānija arī interesē, ir kāda, kas var padalīties?
17.02.2014 23:25 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits