Pieņemties svarā..

 
Reitings 187
Reģ: 28.11.2013
Sveikas!

Šobrīd visbiežāk aktuāla problēma ir liekais svars,diētas,notievēšana un par šīm problēmām internetā ir pieejams ļoti daudz informācijas. Taču man ir izveidojusies pilnīgi pretēja situācija: nesen biju pie ģimenes ārsta,(iemesls apmeklējumam galīgi nebija saistīts ar svaru vai tml.,) taču ārste aizrādīja,ka man vajadzētu mazliet pieņemties svarā,apmēram uz kilogramiem 3-4,jo mans svars galīgi neatbilst manam garumam.
Gribētos pakonsultēties ar zinošām meitenēm,jo drīz,pēc divām nedēļām man atkal vajadzēs apmeklēt ārstu,viņa par nomērīja man vidukli un lika pieņemties vismaz par 0,5kg nedēļā,taču galīgi neko prātīgu nepateica par uzturu,tikai to,ka ēst vajag visu. Piebildīšu,ka agrāk biju uz diētas un pat tagad neatļauju sev miltu izstrādājumus un saldumus.
Garumu un svaru nevēlos minēt šeit publiski,taču,ja kāda vēlas uzzināt,uzrakstīt un parunāties par šo tēmu privāti,gaidīšu.:)
15.02.2014 20:56 |
 
Reitings 678
Reģ: 29.01.2014
Neizlasīju visus komentārus, bet ieteiktu pirms vizītes tā riktīgi ieturēties kādā restorānā vai kafejnīcā. Nevarēsi atturēties no ēdiena un woalā. :D
Bet ja tā nopietnāk- ja vien tu neesi kaulaina , tad tas ko tev saka ārste nav normāli. Pat ja tev nebūtu kārtībā kaut kas ar matiem, nagiem, sejas stāvokli, tas nav uzreiz jānoraksta uz svaru.
Tievums varbūt gēnos , vai varbūt esi slimojusi utt. - cik noprotu, to viņa nav pārbaudījusi.
Tākā, var būt ļoti daudz faktoru.
Es personīgi esmu arī tievāka nekā vajadzētu, man nekur nepiesējās, kad gāju pārbaudes.
15.02.2014 23:05 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Dažas nezin neko par anatomiju laikam. :D Dažas arī šeit acīmredzot nekad nav saskārušās ar tievumu, kurš ir neveselīgs no skata jau. :D
Nu pat ja tu pierīsiees kā sivēns pirms vizītes - viduklī tu cm ndabūsi. Ēdamais neturās kuģī, bet zarnās - kur tas pārstrādājas un kur notiek vajadzīgo vielu uzņemšana caur zarnu bārkstīm. Piepūties zarnas nevis viduklis. Un , ja būs piepūtušās zarnas - ārste Tevi sīki iztaujās. Un pieņems, ka Tev potenciāli varētu būt problēmas ar zarnām. Jo zarnu problēmas iet roku rokā ar divām lietām - pārlieku resnumu vai pārlieku tievumu.
Tas, ka viņa Tavu tievumu mēra uz augumu ir dīvaini, bet iespējams - pamatoti. Iespējas saskata kādas sakarības ar tavām pēdējām sūdzībām. Nu, tur sīkāk tad jāzin. Bet ūdens sarīšanās izraisīs vienīgi vemšanu, nevis ārsta apmuļķošanu. :D
15.02.2014 23:18 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
Piepūties zarnas nevis viduklis
un kur tad tās zarnas ir, uz Mēness, vai? Es tak nesaku, kā "apmuļķot" ārstu, es tikai norādu, ka ārsta izvēlētais veids, kā noteikt, vai meitene pa 2 nedēļām būs pieņēmusies svarā par dažiem kg, ir galīgi garām, jo vidukļa apkārtmērs tak mainās dažādu apstākļu ietekmē.
Un - sorry, nezinu, cik strauji un cik daudz ūdens jāsadzeras, lai tas izraisītu vemšanu, bet, ja ūdeni dzer normāli, tas izraisa tikai čurāšanu :P
15.02.2014 23:28 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Cik sapratu, autore nav bijusi vienmeer tik tieva un svara zudums ir negaidiits. Mana pirmaa doma - taarpi. Ir maajdziivnieki vai paradums eest nedaceptu galju, it iipashi, mediijumus?
15.02.2014 23:31 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Zarnas noteikti nav viduklī. Bet mēra vidukli.
15.02.2014 23:32 |
 
Reitings 187
Reģ: 28.11.2013
krista - nē,medījumus neēdu gandrīz nekad,neatceros,kad pēdējo reizi esmu ēdusi medījumu gaļu. Mājdzīvnieku nav. Katrā ziņā,es aiziešu pēc 2 nedēļām,nezinu,vai spēšu izpildīt ārstes prasības.Man pašai vispirms likās ļooti dīvaini par to vidukli,bet negribējās neko sīkāk par to jautāt,ātrāk gribēju tikt prom no kabineta.
15.02.2014 23:36 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Manupraat, viduklis nav raadiitaajs. Dazaam sievieteem no dabas ir ljoti tievinji viduklji. Paarbaudies uz taarpiem, ievies eediena dienasgraamatu, lai nokontroleetu uznjemtaas kalorijas. Aizrauties ar piespiedus uzbaroshanos neiesaku, es pati sevi kaadreiz spiedu eest, bet neko citu kaa paaugstinaatu holesteriinu nedabuuju. Meeneshreizes var iztruukt arii deelj stresa, ne tikai no svara. Turklaat par taam 2000 kalorijaam dienaa ir miits. Smalkai, mazinjai ofisa darbiniecei pat 1600 kalorijas var buut par daudz, bet 1.80 garai sievietei, kura ir nemitiigaa kustiibaa, taas 2000 kalorijas var arii nepietikt. Tas cipars ir videejais aritmeetiskais, nevis pareizaa eeshanas formula.
15.02.2014 23:43 |
 
Reitings 386
Reģ: 17.10.2013
neraksti vien garumu un svaru anonīmajā pusnarkomānu forumā, kāds tevi vēl izskaitļos pēc svara :D
15.02.2014 23:54 |
 
Reitings 109
Reģ: 29.01.2009

Iedvesmai :)
16.02.2014 00:25 |
 
Reitings 4083
Reģ: 22.11.2013
Es arī iedomājos par jau pieminētajiem tārpiem. Ja tādi ir, tad ir pastiprināts svara zudums, jo tie tā teikt, barojās no ēdiena, ko mēs uzņemam. Par to mērlenti arī diez gan dīvaini.. Vai tad vienkāršāk nebūtu, ja tu uzkāptu uz svariem un viss? Bet nu, katram ārstam sava metode un sava teorija. MR gan jau,ka ir pazudušas no tā, ka ir nepietiekams svars, tādēļ nepieciešams to palielināt. Man radās autorei jautājums - vai šajā laika periodā, kad tu esi palikusi tievāka, vai neesi slimojusi, bijusi stresā vai arī slimojusi ar kādu iekaisumu?
16.02.2014 01:26 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
stellaglmr - vari te mētāt gudro un mācīt citām anatomiju (ka zarnas neesot viduklī... nujā, zarnas ir vēdera dobumā, bet tām izplešoties, palielinās arī vidukļa apkārtmērs), nu realitātē visa pasaule nebūs gan tikai iedomājusies, ka pēc pamatīgas pieēšanās bikses spiež. Neņem ļaunā, bet tas vienkārši tā ir. Realitāte > spriedelēšana.
Un to arī pēc sevis varu teikt, ka tas, kā izskatās viduklis, reizēm dienas laikā pietiekami mainās, vai spogulī paskatos no rīta vai vakarā, kad pārnāku mājās no darba.

Katrā ziņā ne jau tik mazu atšķirību svarā, kas gaidāma tikai pēc 2 nedēļām, varēs noteikt pēc vidukļa apkārtmēra (kas, uzsveru vēlreiz, nav nekāds precīzais rādītājs).
16.02.2014 08:39 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Ja cilvēks pats jūtas labi, nav nekādu sūdzību, man tas liekas vairāk kā absurdi - likt pieņemties svarā. Ir taču no dabas kalsni cilvēki, nav visiem jābūt apaļiem. :D Varbūt daktere ir gados un tāda tipiskā omīte - visi izskatās tievi un vajag likt paēst?
16.02.2014 10:25 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
Par tām sūdzībām - var jau būt, ka sākumā cilvēks pats nepamana, ka kaut kas nav labi, tomēr šajā situācijā piekritīšu... paliek iespaids, ka ārste nav iedziļinājusies meitenes situācijā, ja jau nav devusi nekādus sakarīgus ieteikumus, ko darīt, lai uzņemtu svaru.

Domāju, ka autorei būtu vērts pasekot līdzi tam, lai ēstu pilnvērtīgi un uzņemtu gana daudz kaloriju, tomēr nevajag pārāk uztraukties par to, vai izdosies "izpildīt ārstes prasības" - pirmkārt, tas nav jādara ārstei par prieku, bet gan pašai savas veselības labā, otrkārt, ja viss, ko ārste varējusi ieteikt, bijis, ka "ēst vajag visu", tad nu nekādi nevar uzskatīt, ka būtu doti kādi vērtīgi ieteikumi un rekomendācijas, pēc kā gaidīt milzīgus uzlabojumus.
16.02.2014 10:52 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
Visticamāk, ka ārste nospriedusi, ka svars tik zems tiek uzturēts ar nolūku, tāpēc vienkārši jāpārtrauc darīt to, ar ko tievums panākts, un svars atgriezīsies. Un nav iedziļinājusies situācijā pietiekami, lai pārliecinātos, vai tā tiešām ir.

Katrā gadījumā nevajadzētu tagad būt tādai situācijai, ka ārste pateikusi pieņemties svarā, bet meitenei jājautā interneta forumos, kā to izdarīt. To viņai izstāstīt vajadzēja pašai ārstei (izjautāt, kādi pašreizējie ēšanas paradumi, ieteikt, kā būtu labāk).
16.02.2014 11:02 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Zaptesburka
Tu gan iecepies. :D Jēziņ.
Bikses viduklī nevienam nespiež. Bikses spiež vēderu uz nabas vai zem tās. Bet naba nav viduklī. Zarnas, kurās uzkrājas pārtika jau sašķeltā un sadalītā formā, ir zem vidukļa. Tādēļ veidojas ēšanas bumbiņa vēram, kura tad arī spiež bikses.
Es neesmu teikusi, ka ir pareizi mērīt vidukli. Es tikai saku, ka teikt meitenei - sarijoties ūeni vai kārtīgi ieturoties restorānā pirms ārsta apmeklējuma viņa neko nepanāks. Vienīgi tiks pie vēdergraizēm, nelabuma un ārsta nebeidzamo tincināšanu. Melošana secīgi var novest pie aizdomām par citām kaitēm.
Un, ja Tu nezini, ka no liela un strauja ūdens uzņemšanas daudzuma cilvēks sāk vemt, tad paņem tagad divlitru pudeli un iztriec. :D Bet tieši tas ir tas ko autore domāja ar ūdens sadzeršanos. Jo glāze ūdens neko nepiepūtīs/nepalielinās.

Pareiza pieņemšanās svarā nav strauja, bet pakāpeniska. Tas nozīmē, ka tā arī ir diēta - konkrēti režīmi un kaloriju pielikšana pakāpeniski.

Labs ir, es no šīs diskusijas tinu makšķeri. Nebubini, Zaptesburka. :D :)
16.02.2014 11:22 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
stellaglmr - Tev laikam nepielec, par ko ir runa.. ne jau te baigie ieteikumi tiek doti, kā samelot ārstei, bet gan spriests par to, ka vidukļa apkartmēra noteikšana ir f***ing dīvaina metode, pēc kā spriest par nelielām svara izmaiņām.
Un - par cik slinkums vēlreiz rakstīt, pārkopēšu pati sevis iepriekš rakstīto
pēc sevis varu teikt, ka tas, kā izskatās viduklis, reizēm dienas laikā pietiekami mainās, vai spogulī paskatos no rīta vai vakarā, kad pārnāku mājās no darba
Un uzsvars uz vārdu viduklis.
16.02.2014 11:30 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Es tomēr neatradu citu diskusiju, kura mani ieintreģētu.

Ārstes izvēlētā metode ar vidukļa mērīšanu arī man šķiet absurds un to es jau no paša sākuma minēju un pat necenšos apstrīdēt. Es neesmu redzējusi Tevi vai Tavu vidukli. Es tikai zinu, ka viduklim mainīties dienas gaitā nevajadzētu. Vai varbūt, Tev vienkārši nav īsti skaidrs, kur atrodas viduklis.
16.02.2014 11:38 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
ja nav mēnešreižu, tad tas var būt nepietiekama svara dēļ (ja sver zem 45 kg, gandrīz 100% ka mēnešreižu nav tādēļ) nav vērts apglabāt savu reproduktīvo sistēmu, dzenoties pakaļ tievumam. aizej pie ginekologa.
16.02.2014 11:43 |
 
Reitings 4343
Reģ: 01.10.2012
varbūt, Tev vienkārši nav īsti skaidrs, kur atrodas viduklis
:D sasmīdināji mani... :D
16.02.2014 14:06 |
 
Reitings 992
Reģ: 01.10.2013
uzeed 2 x diena burgerus,picas, salus edienu un atri vien dabussi svaru, dzer maz udeni, jo udens palidz attirit organismu, sameklee neta, tak tik viegli est visu ko neveseligu, trenknu vai kalorijam bagatu edienu, tie pat nav dargi, salidzinot ar dietiskiem edieniem!!!
17.02.2014 20:41 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits