Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kā ietaupīt naudu? Padomi

 
Reitings 4083
Reģ: 22.11.2013
Ietekmējoties no šīs dienas diskusijas par algu, nolēmu izveidot diskusiju par to, kā, jūsuprāt, ietaupīt? Ko un ko pirkt/nepirkt? Ieteikt veikalus, kur tie paši apavi, apģērbi un citas lietas ir par normālu cenu un samērā labā kvalitātē utt:) Domāju, ka tas varētu daudzām palīdzēt :)
Mans piemērs - es ietaupu uz smaržām. Nopērku vienreiz labas un noturīgas smaržas pa lielākām naudiņām, bet tajā pašā laikā citi izgrūž daudz lielāku naudu pērkot lētās smaržas, kuras ātri izbeidzas un bieži pērkot sastāda lielu summu. No pārtikas viedokļa tos pašus makaronus daudz lētāk ir pirkt 3 un 5 kg maisos, nekā pirkt pa 500g paciņām :)
12.02.2014 22:51 |
 
Reitings 6245
Reģ: 19.08.2009
Iepērkos stingri pēc saraksta, nauda ļooti ietaupās, jo nav spontānu iegribu pilni iepirkuma rati!
12.02.2014 22:55 |
 
Reitings 1888
Reģ: 15.09.2012
Jā, man šī būtu ļoti noderīga diskusija, jo uz pārtiku nemāku taupīt, tikai tik, cik skatos vairāk uz atlaidēm un iepērku krājumus, piemēram, makaroniem, miltiem, auzu pārslām, ja zinu, ka pēc kādas nedēļas izbeigsies un tagad kādā veikalā atlaides :D Un par atlaidēm - tad, kad vēl ar vecākiem dzīvojām kopā, tad pirms došanos iepirkties izčekojām netā, kurā veikalā kādas atlaides un tad gājām :)
12.02.2014 22:56 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Mums ir iknedēļas budžets. Dažreiz uztaisam eksperimentu un meginam paēst par mazaku budžetu. Varam pirmajās 3 dienās sapirkt gardumus un parejas ned dienas superekonomiski est.galvenais ieklauties budžetā.
12.02.2014 23:01 |
 
Reitings 4083
Reģ: 22.11.2013
miss_mia, īstenībā laba doma, ka mājās izpēta kur atlaides, un tad iet pirkties :)
12.02.2014 23:04 |
 
10 gadi
Reitings 4946
Reģ: 20.08.2010
Tagad man viss budžets ir saplānots līdz sīkumam, jo agrāk nemācēju taupīt. Tā kā man riebjas iepirkties (tieši drēbes), tad par to es neuztraucos - divreiz gadā eju uz lielajām atlaidēm un miers. Nu vienīgi interneta veikalos vēl varu iepirkties - bet tā mērīšanās, vazāšanās pa veikaliem mani tāāāā nogurdina un riebjas veee. u ja vēl rindas uz kabīnēm, tad vispār nošauties var.

Pārtikas veikalos parasti skatos cenas kilogramā - ne vienmēr pērku lētāko, bet no manām, piemēram, divām makaronu izvēlēm pirkšu lētāko. Eju uz veikalu ar sarakstu un cenšos neiet uz veikalu izsalkusi, jo tad ir skaidrs, ka pirkšu visu ko.

Es nepērku sīkumus. Visādas deko lietas, sedziņas, sūdiņus, figūriņas, smaržu kociņus, tualetes smaržojošos pūšamos nezinu kā sauc :D, jaunus traukus, ja vien man tos reāli nevajag, sveces. Neredzu tādām lietām jēgu un domāju, ka tur nauda pamatīgi ietaupās, redzot cik tādi mēsli, atvainojos, ir nenormāli dārgi priekš tā, kādi nekvalitatīvi sūdi tie mūsdienās ir.

Nepērku lieku kosmētiku - man riebjas, ja vannasistaba ir pārbāzta - man vajag vienu krēmu sejai, vienu ķermenim, vienu tušu, vienu tonālo utt. Man besī ārā ja kaut kas ir dubultā, tāpat to visu nevar paspēt iztērēt līdz derīguma termiņa beigām.

Man kaut kā nepiespiežoties sanāk ietaupīt, jo mana mamma tāda bija, un tas man ir ieaudzināts, ka nu nav jāpērk vis kaut kas, tikai tāpēc, ka "smukiņiiii". Daudziem būtu ko iemācīties no manis taupīšanas ziņā :D
12.02.2014 23:35 |
 
10 gadi
Reitings 4946
Reģ: 20.08.2010
jo agrāk nemācēju taupīt.
Man kaut kā nepiespiežoties sanāk ietaupīt, jo mana mamma tāda bija, un tas man ir ieaudzināts,
hmm, ar mani iznāk tāda pretruna, bet es nemācēju taupīt, kad pati sāku pelnīt naudu - tad nu likās, ka varu pirkt visu, ko mamma neļāva - jaunas drēbes (tikai laikos un dienās, kad nav daudz cilvēku, protams :D) katru nedēļu, un ēst kā tāda karaliene, bet tas salīdzinoši ātri pārgāja, kad sapratu, ka nu nav vajadzības. Tad arī sāku plānot savu budžetu - tā vispār ir viena laba lieta, tā budžeta plānošana, kaut vai no sākuma tikai pierakstīšana, ko tu esi iztērējusi - ātri vien saproti, ka daudz ko no tā tev reāli nevajag, bet tu esi uzrāvusies uz stulbām reklāmām un tāpēc, ka "citiem ir tā lieta un es arī gribu".
12.02.2014 23:39 |
 
Reitings 4083
Reģ: 22.11.2013
pati es arī ietaupu uz apģērbu - pērkos bieži humpalās, jo īstenībā man ir vienalga vai tā blūzīte ir pirkta Monton'ā, H&M'ā vai humpalās. Man svarīgi ir neizgrūzt lielu naudu par apģērbu, kuru tik un tā nevalkāšu mūžīgi, un, starpcitu, tur var atrast labas mantas,kā arī nevienai citai uz ielas tād nebūs mugurā.
12.02.2014 23:47 |
 
Reitings 365
Reģ: 24.09.2012
Pārtikas veikalos parasti skatos cenas kilogramā
+
Amnile, iesaki kādu sakarīgu humpalbodi!
12.02.2014 23:58 |
 
Reitings 900
Reģ: 19.01.2014
ar algām Latvijā ir neiespējami taupīt, ja grib pieturēties pie veselīga dzīvesveida.Es izvēlos ēst pilnvērtīgu ēdienu un netaupīt uz to.cenšos taisīt vismaz 3 dienām.
Vienmēr izvēlos sezonas dārzeņus.
Drēbes pārsvarā humpalās vai arī laiku pa laikam pērku kvalitatīvu jaunu apģērbu(klasikais stils), ilgi turēsies :).Un labi, ka ikdienā staigāju uniformā, nav stress ko vilkt mugurā.

Ietaupīt var nepārmaksājot kommunālos maksājumus- vienmēr skatos, lai gaisma lieki nedegtu mājās, tējas/kafijas ūdeni vāru katliņā uz plīts(gāze),ūdens man aukstais/karstais uz nebēdu paldies dievam :) Drēbes cenšos mazgāt, kad pilna veļas mašīna, tiešām pilna :).
Nepērku nekādas liekas mantas, izņemot sveces - visu laiku kāda deg, tagad 3 svečturu vietā dedzinu tik vienu.

tas viss, lai sakrātu naudu remontam.
13.02.2014 00:00 |
 
Reitings 4083
Reģ: 22.11.2013
ringlagypsy, es savas pilsētas humpalbodes esmu izcirtusi visas. :D Bet Rīgā esmu ieskrējusi arī Humanā un RDA. :D Humanā ir forši, ka bieži vien ir tās lielās skidkas
13.02.2014 00:01 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits