Ēst veselīgi - GRUPIŅA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tātad, šī ir grupiņa meitenēm,kuras nemāk ēst veselīgi, bet grib iemācīties. Mēs gribam atteikties no miltu produktiem, saldumiem, makdonaldiem, eļļā ceptiem produktiem, čipšiem,pārlieku daudz garšvielām utt utt.

Mums vajag vienai otru pabakstīt, atgādināt, motivēt, reizēm pateikt kādu skarbāku vārdu, lai saņemtos un beidzot beigtu ēst kā senie latviešu zemnieki :D

Rītu sāksim ar kaut ko veselīgu, kā piemēram mazkaloriju jogurtiņu ar augļiem, nevis baltmaizi ar sviestu un desas gabalu,kurai pa virsu majonēze uzziesta.

Šeit mēs dalīsimies ar veselīgām receptēm,kuras būs salīdzinoši viegli pagatavot un ieejot veikalā neapjuksim - ai tam ēdienam grūti sapirkt produktus, nopirkšu saldēto picu.

Ja ir vajadzība, tad katra meitene var atrast sev kādu ,kas tuvāka un viena otrai kaut aizsūtīt atgādinošas sms,apmēram - neuzdrošinies pat skatīties uz cepumu pakas pusi,resnule :D vai dažai labai jāveik ikdienišķā burciņu procedūra, un viņa nevar uz to saņemties,bet vakarā saņem sms - tavs celulīts netaisās no tevis atvadīties labprātīgi!

Un te būs arī piramīda :


Galvenais, ja šodien saņemies uzsākt to lietu, tad nepadoties un nekrist kārdinājumā Maķītim :D Āmen !
27.01.2014 13:24 |
 
Reitings 3379
Reģ: 29.01.2009
_paris ieliktās brokastu versijas vienkārši liek tecēt siekalai :D Žēl, ka man nekad nesanāk smuki servēt ēdienu, nav tā mākslinieciskā piesitiena man.
Šovakar pagatavoju "lavaša picu" - uz lavaša īpaša asā mērce (pašgatavota), rīvēts siers, mazliet šķiņķa, paprika, asie marinētie gurķīši, sīpols, visu cepu 20 min, pēc tam pa virsu lociņi. Mazliet apdedzināju aukslējas, tātad bija garšīgi :)
27.01.2014 21:18 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Manas dazaadaas receptes veidojas no faktiski vieniem un tiem pasiem produktiem loti biezi,bet tas nosleepums visa ir taads,ka vienu reizi lieku tajaa saknu sacepumaa vairaak burkaanus,citreiz vairaak zalaas pupinas,citreiz spinaatus uttLoti varieeju ,un taa garsa tomeer loti atskiraas!Taa arii eksperimenteeju ar zupaam.
Nekad mees maajaas needam 3 eedienus uzreiz.Eedam vienu eedienu -piemeeram pusdienaas zupu,tad peec kaada laika ap kaadiem 4pm maza uzkodina-kaa tunca salaati (piemeeram)Noteikti kaut kas taads ,kas buus taada tomer satiigs...ne salds, un nedaudz...Tad vakarinaas es censos vairak tos darzenus netaisiit,ja pusdienas jau ir bijusi daarzenu zupa!Tad pie galas ,vai zivs buus mazliet bruunie riisi,kartupelu biezputra,bet te jaaatceras,ka tie riisi,kartupeli nevar buut daudz-ar to cilveeki biezi greeko-taas piedevas ir daudz un taa zivs,gala pavisam maz...!
27.01.2014 21:24 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Sunscreen-serveesanai ir liela noziime-iipasi ja maajas beerni,kuri ir tadi nevisailabi eedaaji...tas tik loti iesapido,kaa pasniegtas taas pasas sakniites,auzu paarlu putra utt.
Paris ielika loti labas bildes!:)
27.01.2014 21:27 |
 
Reitings 350
Reģ: 05.07.2011
Pievienojos. :)
Jau kādu laiciņu neriju čipšus, šokolādes vai ceptus kartupeļus vakarā. Ēdienreize, kad ēdu ko gribēju bij tik pusdienas, bet arī nelielos daudzumos. Sāku dzert daudz ūdeni, ko iepriekš nedzēru vispār un sāku interesēties par ēdiena sastāvdaļām, lasīju etiķetes līdz piešāvos, kas ir kas. Tagad turpināšu ar jaunu atspērienu, pievērsīšos vēl vairāk tam, ko ēdu. Priekšā dažādi pasākumi un izlaidums, tā ir laba motivācija, kā arī vispār - pavasaris, vasara. Nepaies ne mirklis, kad šortu laiks būs klāt, pēdējā nedēļā neko neizlabošu. Nu tad - veiksmi. :)
Pievienoju linku, kuru reizēm palasos, kad ēdu pie pc kādu jogurtu un kārtējo reizi pētu etiķeti :D
http://iaptieka.lv/?lapa=doctus2&id=292
27.01.2014 21:29 |
 
10 gadi
Reitings 718
Reģ: 17.10.2013
Heyy,! :D
Es ar nepiedalos tādās diskusijās (un grupiņās) , bet šeit es gan noteikti PIEDALĪŠOS. :) Es strādāju vecāku firmā kur ražo bulciņas. Shitt.! Nevarēšu nogaršot tās slkfndkjbndkjb garšīgās karameļu bulciņas :D
Bet es sevi sākšu kārtīgi audzināt. Tas no rītdienas, jo pati tiko ēdu čipsīšus :D No rītdienas kārtīgi iegriezīšos, padalīšos ar savu maltīti un sākšu kaucik pareizi ēst :)
27.01.2014 21:45 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Es strādāju vecāku firmā kur ražo bulciņas.


Haha labais :D


Es jau 10000 reizes eju uz virtuvi, atveru ledusskapi,nolamāju sevi un aizveru to ciet. :D Sassssodīts! Tā vien gribās kaut ko pagrauzt.
27.01.2014 21:50 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Moongirl-runaajot par bulcinaam-es pati sacepu veselu panuu savas aabolmaiziites ar kaneeli-nekaadaa gadijumaa tas nav labaakais ,ko eest,ja veelas notieveet...Man it kaa nevajag,bet arii to vienu kg negibaas dabuut sev virsuu...Audzinaaju raksturu ,un eedu vienu ,divas mazas maiziites loti leeni ar miilestiibu visu vakaru pie filmas...Ja var notureeties eest mazos daudzumos taas bulcinas kaadrezi ,tad jau tas varetu buut ok,bet ja cilveeks grib tiesi notieveet,tad laikam tomeer neieteiktu...
27.01.2014 21:54 |
 
Reitings 144
Reģ: 04.08.2012
Pievienošos diskusijai! Ļoti gaidīšu jaunas receptes, gan no blogiem, gan eksperimentus, gan jau iemīļotas receptes, kuras neapnīk gatavot vēl un vēl. :)
Recepte, kura, manuprāt, visās sezonās ir ekonomiska, garšīga un veselīga ir burkānu pankūkas. Kādus 5 vidēji lielus burkānus sarīvē, 2 sīpolus sagriež un apcep. Divas olas sakuļ, tām pievieno šķipsniņu sāls, lokus, dilles, apceptos burkānus un sīpolus.
Ideāla uzkoda, pusdienas, launags, vakariņas. Neprasās klāt ne krējums, ne majonēze. Atdzisušiem arī nav ne vainas. Tiešām iesaku!

27.01.2014 21:56 |
 
10 gadi
Reitings 718
Reģ: 17.10.2013
Mari, Emmanuelle. Tādēļ daudzi konditori ir resni :D
Vispār nepareizi izteicos. Būtu loģiski teikt- Strādāju vecāku uzņēmumā- Beķerejā :D
27.01.2014 21:57 |
 
Reitings 3146
Reģ: 30.12.2012
Pankūkas - miltu vietā auzu pārslas, cukura vietā - banāns, visu kopā samīca un cep.

O, kkas jauns, būs rīt no rīta jāpamēģina :)
27.01.2014 21:58 |
 
10 gadi
Reitings 718
Reģ: 17.10.2013
Emmanuelle. Zinu, bet necenšos notievēt, bet ēst veselīgi. Jo ar tādu uzturu, kādu es dzīvoju jūtu ka nebūs labi drīz ar veselību, ja tā viss turpināsies ;)
27.01.2014 22:00 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
Mari grauz burkānus.
27.01.2014 22:00 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Jā,Nazi.. man ir Latvijas burkāni,kas ir rokas lielumā :D Rīt nopirkšu maziņos.


Vīrs ir sācis iet uz zāli un es gribu līdzi. Varētu arī pavingrot, paskriet un tā.. BET.. es nezinu vai es drīkstu.

Kādai ir zināms vai 2 mēnešus pēc ķeizara drīkst sportot ?
27.01.2014 22:02 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
Mari kāda starpība cik burkāni lieli? Ja neder mutē,tad pārgriez uz pusēm :-P Par ķeizaru nezinu,bet sportot nedrīkst kamēr bērnu baro ar krūti. :)
27.01.2014 22:04 |
 
Reitings 16208
Reģ: 01.02.2010
Naziic-tiesi to es arii ieteicu savam "studentam".Pie taadas filmas,kaa "Breaking Bad",kad nevar taa mieriigi skatiities,lai grauz burkaanus...:D
27.01.2014 22:06 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Tikai pankūkām klāt vēl vajag olu(vai tikai olas baltumu), tad sablenderē un skaties to konsistenci, tur var variēt, pielikt drusku pienu vēl klāt, arī biezpienu(bet tad risks, ka rau pie pannas)
27.01.2014 22:17 |
 
Reitings 189
Reģ: 02.01.2011
Es gatavoju "olas" picu... Sanāk daudzmaz veselīgi un garšīgi
Vienai picai vajag olu, ēdamkaroti grieķu jogurta, ēdamkaroti auzu miltu un piena spēka uz aci, tā lai sanāk krējumveidīga konsistence. Olu sakuļ, pievieno pārējās sastāvdaļas un cep zeltaini brūnu no vienas puses. Kamēr cepas otra puse, krāmē visu, ko sirds vēlas - tomātus, lasi, garneles, sieru ... Ja pielej vairāk piena spēka, sanāk garšīgas plānas pankūkas...
27.01.2014 22:18 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Garšvielas ir laba manta. Es lietoju ļoti daudz, jo tādā veidā var iegūt ēdienam foršu garšu, lietojot minimālu sāls daudzumu. Ēst bezgaršīgi man negaršo.

Ingvers, ķiploks, dilles, sīpoli, "Anniņa" bez sāls un E, koriandrs, baziliks, čili, visu veidu pipari.... Arī daļa no garšvielu maisījumiem ir OK, tikai rūpīgi jāpalasa sastāvs.

Vispār, man nebūtu problēmu ēst veselīgi un garšīgi, ja vien ne šie divi faktori:

slinkums gatavot pašai,
zvērīgi velk uz saldumiem.
27.01.2014 23:07 |
 
Reitings 82
Reģ: 09.12.2013
Hei meitenes!
Ļoti laba diskusija ;)
Uzreiz daži jautājumi - vai jums ir kādi veselīgēšanas blogi, kuriem sekojat līdzi? Varat padalīties? Parasti ar veselīgām brokastīm problēmu nav, problēmas sākas dienas vidū, kad steidzīgi vajag kaut ko apēst un tad aiziet bulkas, šokolādes u.c. našķi :(


Mari, par sportošanu - drīksti, bet mazliet. Tādus elementārus vingrojumus- kājām,dibenam,rokām, ar vēderu gan nevajadzētu steigties, to lēnām jāsāk un pakāpeniski jāpalielina slodze. Un vislabākais jau tev pagaidām būtu ilgas pastaigas svaigā gaisā kopā ar mazo ;)
27.01.2014 23:24 |
 
10 gadi
Reitings 3188
Reģ: 18.12.2012
Jautājums -
cik labs ir 'standarta' kefīrs? (ar 'standarta' es pieņemu ~2%). Ļoti garšo un dzeru patiešām bieži (vismaz glāzi dienā, kā minimums).
Tāpat arī otrs jautājums - cik laba ir mājās gatavota aknu pastēte? Bez īpašām piedevām, garšvielām. Respektīvi, cik vispār aknas var pieskaitīt pie kaut kā veselīga?

Zinu, ka ar mēru viss ir labs, bet interesējos konkrēti par šiem produktiem kā 'veselīgi' klasificējamiem.
28.01.2014 00:19 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits