Jūsu minētajā gadījumā nav svarīgi, vai troksni rada, piemēram, kaimiņi Jūsu mājā vai citā īpašumā blakus vai iepretim esošā ēkā, un neviena mājas iedzīvotāju parakstīta petīcija nevar aizliegt mūziķiem spēlēt. Šoreiz noteicošais ir trokšņa līmenis.
Gan dienā, gan nakts laikā pieļaujamo trokšņu līmeni sabiedriskās un privātās ēkās nosaka MK noteikumi Nr.76 „Noteikumi par trokšņa novērtēšanu dzīvojamo un publisko ēku telpās”, bet kārtību, kas jāievēro konkrētā administratīvajā teritorijā – vietējās pašvaldības saistošie noteikumi. Galvaspilsētā tie ir Rīgas domes saistošie noteikumi (19.06.2007.) Nr.80 "Sabiedriskās kārtības noteikumi Rīgā".
Minēto noteikumu 4.punktā lasāms: „Rīgas administratīvajā teritorijā aizliegts:
4.1. trokšņot, ja tas traucē apkārtējo personu mieru, iestāžu, organizāciju normālu darbību, bet nav saistīts ar satiksmi vai pasākumiem, kas saskaņoti ar Rīgas pilsētas izpilddirektoru, un troksnim nav pastāvīgs raksturs. Par pastāvīga trokšņa radīšanu ar savu darbību vai bezdarbību, kas pārsniedz normatīvajos aktos noteiktos trokšņa normatīvus vai robežlielumus, vainīgā persona saucama pie atbildības likumā noteiktajā kārtībā;
Rīgas pašvaldības policijas Administratīvās pārvaldes priekšnieks Jānis Znotiņš informē, ka "trokšņošana (skaļi sarunājoties, klaigājot, atskaņojot mūziku u.tml.), kad tā traucē apkārtējo mieru, tai skaitā naktsmieru, var tikt klasificēta kā administratīvais pārkāpums". Trokšņošana, Rīgas domes saistošo noteikumu izpratnē, ir miera traucējums.
Latvijas normatīvie akti regulē pieļaujamo trokšņa skaļumu. MK noteikumu par trokšņa novērtēšanu dzīvojamo un publisko ēku telpās 2.pielikumā ir noteikts, ka dzīvojamās telpās un guļamtelpās trokšņa robežlielums dienas un vakara laikā ir 35 dBA, savukārt naktī – 30dBA. Skaņas līmeni parasti mēra decibelos (dB), savukārt ilgtermiņa vidējo skaņas līmeni apzīmē ar dBA.
"Ja kaimiņu radītais troksnis traucē, nav tā, ka pārējiem jājūtas bezspēcīgiem: šādā gadījumā ir tiesības izsaukt policiju."
Veselības inspekcijas mājaslapā sniegtā informācija vēsta, ka cilvēka auss uztver skaņas no 0dB līdz 140dB, kur 140dB līmenis ir raksturojams kā sāpju slieksnis. Salīdzināšanai: 60dB rodas normālas sarunas laikā, savukārt mūzikas atskaņotāja maksimālais skaņas spiediena līmenis ir no 80dBA līdz 115dBA.
Tas nozīmē, ka pārāk skaļi trokšņot nedrīkst arī dienas laikā, ne tikai laika posmā no pulksten 23.00 līdz 7.00.