Tām, kam "zaļie pirkstiņi"

 
Reitings 37
Reģ: 21.01.2014
Labrīt, cosmo!
Esmu liela orhideju cienītāja un mājās, visas palodzes ir noliktas ar orhidejām. Nesen, pirms kāda mēneša, nopirku DEPO orhideju, kas nebija pirmā svaiguma pa 0.99 santīmiem. Jāsaka godīgi, žēl man bija šīs puķītes un tādas krāsas orhidejas man vēl nebija. Tā,kā jau iepriekš biju pirkusi orhidejas, kas nav ziedošanas un kuplas un esmu tās atkopusi tā, ka tagad tās zied lieliem, krāšņiem ziediem. Katru otro nedēļu peldinu orhideju minerālos. Visas zied, grasās ziedēt vai dzen zaļos kātiņus ārā, bet tieši šī viena orhideja, izskatās, ka sāk "mirt". Zaļais kātiņš ir tāds pasauss, ja iepriekš galos bija zaļi pumpuri, tad tagad tie ir gandrīz plakani.
Negribas man to orhideju nomocīt un izmest, tad nu lūdzu pēc padoma tās, kuras ir vairāku orhideju īpašnieces. Kā lai saglābj orhideju?
24.01.2014 09:35 |
 
Reitings 11698
Reģ: 29.11.2012
ņam ņam, mājas kaķis arī ir no kaķu dzimtas, bet par lauvu taču nenosauksi !

arieta - tu jau piesienies:D es domāju,ka visi saprot par ko te ir runa, neatkarīgi no tā,kā to nosauc.
Pareizāk, nepareizāk- nu kāda starpība?:D
24.01.2014 11:30 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
falenhopsis ir un paliek orhideja! :D :P
24.01.2014 11:34 |
 
Reitings 2494
Reģ: 29.01.2009
Orchid - ja Tev tā orhideja ir tajās sūnās - ar steigu ņem laukā un pārstādi uz mulču.. man gadu viss bija super.. bet tagad sāka pūt tās saknes (lai gan jau tā es to augu peldināju tik reizi divās nedēļās).. pirms 3 nedēļām pārstādīju .. jāvēro, kā atklimatizējas jaunajā augsnē ... otra, kas aug mulčā - tai saknes pa visiem caurumiem lien laukā un zied sprauni - ir trīs ziedkāti iznākuši .. tā mani priecē riktīgi ... cerams, ka otra ar atkopsies ...
24.01.2014 11:37 |
 
Reitings 37
Reģ: 21.01.2014
Orchid - ja Tev tā orhideja ir tajās sūnās - ar steigu ņem laukā un pārstādi uz mulču..

Ir mulča, bet uz augšējā saknēm ir sūnas izveidojušās. Tādas kā meža sūnas - zaļas un pūkainas.
24.01.2014 11:43 |
 
Reitings 1243
Reģ: 29.01.2009
Pirmo orhideju, kas man bija, kopu kā pēc grāmatas - ar peldināšanu mēslojumā utt. Beigās nobeidzās :(
Tad draudzene pateica, ka viņa savējo lej kā parastu puķi un viņai ziedēja griezdamies. Tā nu es tagadējo arī leju kā parastu puķi, reizi kādās 2 nedēļās :D

VIenīgi nopirku arī nocenotās 2 tagad un viņām uzmetušies arī tie baltie ragainie, ko jau te iepriekš minēju. Nevaru izdomāt - mest labāk ārā vai pirkt kaut kādas indes?
24.01.2014 11:44 |
 
Reitings 670
Reģ: 03.10.2010
Es gan ieteiktu ziemā nepārstādīt, bet nogaidīt līdz pavasarim un vienkārši vaktēt, lai saknītēm visur vienāds klimats - nevis vienā vietā slapjš, otrā sauss. Jo ziemā pārstādīt nav īpaši prātīgi.

QB - noliec tās puķes ar bruņutīm tālu tālu no citām puķēm un ar šņabī mērcētu vates kociņu notīri tos mošķus. Kad redzēsi pēc kāda laika, ka vairāk nemetas, varēsi likt pie pārējām! Un pavēro, kur viņas ir paslēpušās - vai nu lapu viducītī, zem lapām,zem podiņa utt.
24.01.2014 13:19 |
 
Reitings 252
Reģ: 07.04.2012
Man arī bija orhidejas, kas teju mira nost, bet kaut kā GADA laikā atkopu. Tik ātri tas porocess nenotiek ;) Es vienkārši mērcēju ūdenī apmēram reizi nedēļā un kad atceros, tad apmēsloju, tas arī viss.
24.01.2014 13:20 |
 
Reitings 670
Reģ: 03.10.2010
Un par ziemā pārstādīšanu saku no pieredzes - savulaik pārstādīju visus flopsīšus, jo vai nu līda ārā no podiņa, vai saknītes beidzās nost. Nokrita visas lapiņas un čau čau.
24.01.2014 13:24 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
QB - nemet ārā, bet paprasi veikalos līdzekļus, ar kuriem cīnīties. var jau mēģināt tāpat ar ziepjūdeni vai šņabi tās lapas tīrīt. ar šņabi tikai vajag uzmanīgi. un vsp censties, lai auga viducī nekāds mitrums neiekļūst.

Un par ziemā pārstādīšanu saku no pieredzes - savulaik pārstādīju visus flopsīšus, jo vai nu līda ārā no podiņa, vai saknītes beidzās nost. Nokrita visas lapiņas un čau čau.


es neatceros, vai ziemā esmu pārstādījusi, bet pēdējo pārstādīju rudenī diezgan pavēlu. tagad veiksmīgi zied :)
nu ziemā gluži es arī neieteiktu pārstādīt, bet uz aci izlasīt tās sūnas laukā. ja tu orhidejas peldini - tad kad viņu saknes būs izmirkušas, vnk novāc nost tās sūnas ar rokām uzmanīgi. tos priežu mizas gabaliņus, uz kuriem ir sūnas, pēc iespējas vairāk izlasītu un izmestu. vietā iebērtu jaunus.
24.01.2014 13:46 |
 
Reitings 11698
Reģ: 29.11.2012
Sdn nododos savu orhideju apkopei.
Man arii viena taada chaabiiga ir, izjeemu no podinja, samainiiju augsni, apgriezu saknes, un saliku vietaa. Redzees, kas tur sanaaks. Zheel. Buus, ja nomirs. Bet ja jau mirt taisiitos, tad tachu arii lapas buutu kaut kaadas chaabiigaakas, ne? Man lapas zaljas, dziiviigas, bet viss paareejais chaabiigi izskataas.
26.01.2014 14:29 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits