Njā, es arī vienreiz vēlējos nopirkt dārgo, ar domu, ka tā taču ir tik laba un mani mati būs tik spīdīgi un mīksti.. pilnīga izgāšanās. matu šampūnu izlietoja mans tētis, jo manus matus negrasījos bojāt vēl ilgāk.
Vienkārši jāskatās katra šampūna un kondicioniera un masku un visu pārējo matu līdzekļu sastāvu. VISI ŠAMPŪNI KUROS IR SILIKONS BOJĀ JŪSU MATUS! Jau divus gadus lietoju šapmūnus bez silikona. Šampūni ar silikonu padara jūsu matus mīkstus pirmajās mazgāšanas reizēs (tāpēc jāizvairās no ''oo pamēģināju vienu šampūnu, baigi labais, uzreiz mati tik mīksti! super, esmu atradusi vislabāko šampūnu saviem matiem''.), bet ar laiku tie sāk bojāties un palikt sausi, jo silikons neizmazgā netīro matu, bet apveļ ar kārtu, kas sākumā ir mīksta, un katru reizi atkal mazgājot ar šiem šampūniem, jūsu matu atkal un atkal apveļ šīs kārtas neļaujot matiem nekad izmazgāties no netīruma.
Tāpēc, es vienmēr lasu sastāvu.
Es pašlaik lietoju ļoti labus šampūnus, kas man labi palīdz bez silikona ir Garnier Ultra Doux no silicone. Tagad ļoti bieži daudziem šampūniem un pārējiem matu līdzekļiem virsū ir rakstīts 0%silicone, lai cilvēki jau redz nelasot.
Ir vēl citi šampūni, kondicionieri, u.c. bez silikoniem piemēram no Yves Rocher, Syoss, u.c.
Silikoni bieži tiek aizstāti ar citiem vārdiem sastāvā, lai mēs neatpazītu vārdu silicone. Tātad tie ir šādi:
-cetyl dimethicone
-cyclohexasiloxane
-cyclomethicone
-cyclopentasiloxane
-dimethicone
-dimethicone copolyol
-dimethiconol
-phenyl trimethicone
--
Tātad šie nav visi silikona aizstājēji. Jūs sīkāk varat pameklēt google, ja patiešām interesē.
Ļoti bieži silikoni beidzas ar -cone vai -ane.
--
Pēc manas pieredzes mani mati ar laiku ir kļuvuši veselīgāki, jo es beidzu mazgāt ar silikonu saturošiem produktiem, protams es tos turpinu nedaudz bojāt ar fēnu, vai dažreiz uz svētkiem pamoku ar visādām lakām un putām, bet tā mani mati patiešām sāk atgūt spīdumu.
Protams lielākā daļa silikonu ļoti grūti noiet nost, tam vajag laiku, ir tādi, kuri iziet ātrāk, to arī var pameklēt google.