redzes problēmas - vingrinājumi,lāzeroperācija..

 
Reitings 254
Reģ: 23.12.2013
Čau,Meičas! :)

Man ir uzkrājušies daži jautājumi. Atceros,ka pirms vairākiem gadiem man acu ārste iedeva kaut kādus vingrinājumus acīm un teica,ka ja es darīšu, tad ir iespēja,ka brilles/lēcas nebūs vairs jānēsā. Sākumā likās,ka tas taču kaut kāds bullshits,bet viena draudzene tika vaļā no tām brillēm. Un tagad man ir tāda vēlme to visu pamēģināt un varbūt ar laiku uzlabosies,bet vingrinājumu lapa ir pazudusi(acu ārsti izmeklējos,bet tagad vietā cita). Tāpēc vēršos pie jums. Vai Jūs kāda nezināt kādus vingrinājumus,varbūt pašas darat? :) Ja jā,tad varbūt varat padalīties?

Kādu laiku domāju arī par lāzeroperāciju. No cik gadiem to varēja taisīt? (kaut kur padzirdēju,ka no 21) Varbūt kāda no Jums ir tasījusi un var pastāstīt kā bija un vai redze nav ar laiku pasliktinājusies.
21.01.2014 18:30 |
 
Reitings 179
Reģ: 15.08.2013
pirms pāris dienām pagāja tieši gads kopš uztaisīju lāzeroperāciju pie Lūkina. tas noteikti bija viens no labākajiem lēmumiem manā mūžā. :)) pa šo gadu nekas nav mainījies, regulāri eju pārbaudīties, viss ir superīgi!! :) ja tev interesē kādi sīkāki jautājumi, droši raksti.
21.01.2014 21:23 |
 
Reitings 57
Reģ: 22.10.2009
pagāšgad taisīju lāzeroperāciju klīnikā novoje zrenije. ar visu ceļu 2x turp un atpakaļ iekļāvos 600ls. ārsti ļoti laipni, atsaucīgi un profesionāli, jo redzes korekcijas operācijas taisa pa vairākām vienā dienā, tehnika, telpas modernas, atsauksmes vislabākās, draudzene ieteica, ne brīdi nenožēloju, man bija -5,5 nu redzu kā ērglis, katru dienu priecājos, ka pa gabalu ielu nosaukumus uz mājām rezu, kas darbā ir ļoooti noderīgi. uzskatu, ka viens no labākajiem lēmumiem manā mūžā.
21.01.2014 21:31 |
 
10 gadi
Reitings 465
Reģ: 09.04.2009
Strādāju un mācos nozarē, kas saistīta ar redzes sistēmu!
Redzes trenini nav slikta lieta, ar tiem ir iespējams palēnināt vai pavisam apstādināt redzes pasliktināšanās procesu, tas ir lielisks variants, lai atpūtinātu un atslābinātu acs muskulatūru, ja visa diena tiek pavadīta darbā pie datora vai citos apstākļos, kur ir izteikts tuvuma darbs, bet tā nav iespēja uzlabot redzi (tikt vaļā no - vai +). Bet, protams, to nevar teikt 100%, jo kā mēs zinam, katrs cilvēks un gadījums ir tik ļoti individuāls un ir pat brīnumaini gadījumi, kad tas var nostrādāt, bet es tomēr vairāk pieturos pie tā, ka tas nenotiks.
Vēl kāds maldīgs mīts, ka nēsāšu vājākas brilles, jo, ja man acs pieradīs, tad vajadzēs visu laiku stirpākas brilles vai k-lēcas. Nu tas nav atkarīgs no tā. Nēsājot jums nepiemērotas brilles (lasīt-vājākas) jūs tikai lieki noslogojat savu redzes sistēmu!
Un runājot par to, kapēc optometristiem un dakteriem bieži vien ir pašiem brilles. Ja dakteris ir gados, viņam visticamāk ir brilles tuvuma darbam (lasīšana, dators), un tālumā redze ir laba. Personīgi man ir ļoti minimāls - stiprums, bet man ir brilles (nelietoju gan ļoti regulāri), bet tikai tapēc, ka man strādājot šajā nozarē ir kļuvušas tik augstas prasības pret redzi, ka vajag redzēt max perfekti, tikai tāpēc man ir brilles (un netaisu redzes lāzeroperāciju).
21.01.2014 21:33 |
 
10 gadi
Reitings 465
Reģ: 09.04.2009
Un jā, nav jau tas redzes lāzeroperācijas tik nevainīgas kā varbūt tiek uzstādīts, ir tāda lieta, ka tas paaugstina risku, ka pusmūža gados var izveidoties tāda lieta kā glaukomas saslimšana (paaugstināts acs iekšējais spiediens), BET tāda lieta nav tik reti sastopama, un šī saslimšana var izveidoties arī, ja netiks veikta šī lāzeroperācija. Iedomājaties situāciju, ka visu mūžu esat neapmierināts, ka jālieto brilles vai k-lēcas, neuztaisat operāciju, jo baidaties no riska saslimt ar glaukomu, bet saslimšana notiek vienalga...vai arī uztaisat operāciju, esat laimīgs un nemaz nesaslimstat ar glaukomu (jo pastāv tikai risks, ka tas var notikt, un pat ne 20% liels)...šī glaukoma ir faktors par kuru esmu lasījusi zinātniskos rakstos, bet pārsvarā par to netiek runāts, jo 1) lai neietekmētu biznesu, 2) risks ir niecīgs...
21.01.2014 21:38 |
 
Reitings 1983
Reģ: 13.01.2012
Vingrinājumi īsti vairs nepalīdz pie tādiem mīnusiem, vienīgi būs garantija, ka nepaliks sliktāk, ja būtu +/- 0,5, tad gan ir reāli atgūt labu redzi.
21.01.2014 21:40 |
 
Reitings 1319
Reģ: 10.10.2010
Nestle
, paldies par viedokli! Tiešām bija interesanti lasīt :)
21.01.2014 21:55 |
 
Reitings 254
Reģ: 23.12.2013
Emily5,rupuciz,paldies par informāciju,varbūt noderēs! :) Ja arī izdomāšu taisīt lāzeroperāciju,tad zināšu ar ko pakonsultēties. :)

Nestle,paldies pat info. Gribēju jautāt, no cik gadiem varētu taisīt lāzeroperāciju? Vieni saka,ka no 18 ,citi, ka no 21. (ja man ir -2,75 stiprums)
21.01.2014 23:40 |
 
Reitings 179
Reģ: 15.08.2013
no 18 gadiem var taisīt. ;)
22.01.2014 00:06 |
 
10 gadi
Reitings 465
Reģ: 09.04.2009
Savadniece, ja no 18 gadiem.
22.01.2014 07:57 |
 
Reitings 2982
Reģ: 29.01.2009
vīra opis taisa kaut kādus vingrinājumus acij. Viņam ir 70 vai 80 gadu, bet viņš, lasot, nelieto brilles. Viņš vispār nelieto brilles.

Taču pat tas man nepiespiež taisīt vingrinājumus.
22.01.2014 08:22 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits