Likt draugam atmest smēķēšanu.

 
Reitings 1446
Reģ: 20.12.2011
Nekad nebiju domājusi, ka nonākšu tādā situācijā, bet nu tā ir sanācis, ka tomēr drauga smēķēšana mani sāka tracināt. Kā dēļ nolēmu šķirties, jo manā uztverē ir par daudz pieprasīt no otra, lai viņš sevi pakļauj mokām. Viņš neļāva tā visu izbeigt un tagad it kā (nedzīvojam vienā valstī) atmet. Viņa ģimene ir smēķējusi vienmēr, viņa dzīvokļa biedri, kursabiedri smēķē tāpēc es jūtos ļoti vainīga, kā arī reizē bažīga vai viņam tas izdosies. Vēlētos dzirdēt pieredzi no atmetējām par to, ka atmešana nav tik lielas mokas kā es to esmu iedomājusies. Un kā vispār skatāties uz šādām situācijām, kad jāatmet smēķēšana kāda cilvēka dēļ?
18.01.2014 22:48 |
 
Reitings 10987
Reģ: 12.07.2010
Visi zina ka smēķēšana kaitīga, alkohols kaitīgs, who cares? Nu nevar uzspiest un pamest draugu tikai dēļ tā nav labākā doma. Pati visticamāk neesi nekāda uber veselīgā.
19.01.2014 00:19 |
 
Reitings 1446
Reģ: 20.12.2011

ja es smēķētu un man liktu atmest, es būtu apvainojusies, ka uzstāda man kaut kādus ultimātus( un nemaz nedomašu cik smēķēt ir kaitīgi utml)

Es arī domāju, ka es neatmestu, tāpat vismaz pa kluso darītu vai arī pasūtītu pašu puisi, lai meklē nesmēķētāju, ja jau es traucēju. Tieši tā iemesla dēļ pateicu atā uzreiz, kad man viņa smēķēšana sāka traucēt (vai arī kad sāku saprast, ka viņš vēlas nopietnas attiecības un tad es sapratu, ka vīru smēķētāju nu gan negribu, nenopietnām attiecībām smēķēšana nav problēma).
19.01.2014 00:23 |
 
Reitings 1446
Reģ: 20.12.2011
Pati visticamāk neesi nekāda uber veselīgā.

Diemžēl veselības dēļ ievēroju pārāk veselīgu dzīvesveidu (alko reizi gadā, nevienu smēķi, pārtieku pārsvarā no svaigēdāju produktiem, nelietoju uzturā vispār sāli, dzeru tikai ūdeni utt).
19.01.2014 00:26 |
 
Reitings 1446
Reģ: 20.12.2011
Bet, jā, iepazināmies tad, kad staigāju pa klubiem.
19.01.2014 00:29 |
 
Reitings 680
Reģ: 16.07.2013
Freijace - gribu būt atklāta, ka atmest var gan citu dēļ un nedarīt to pa kluso, BET tās ir daudz briesmīgākas mokas nekā to spēj iedomāties! Smēķēju 7 gadus un gāja tā - 2 nedēļas paralizēta (ne pastrādāt, ne pamācīties, tikai gulēt pēc iespējas daudz), pirmos divus mēnešus baigās lomkas, pusgadu joprojām lomkas un tad pamazām atlaiž un uzpeld jau reti. BET es uzskatu, ka tas IR to vērts! Tavas tiesības to pieprasīt un labi vien būs ja viņš to tevis dēļ izdarīs. Vienīgais sliktias šajā situācijā ir tas, ka pieprasījums rada stresu un stress vēlmi smēķēt. Bet es ceru, ka jums izdosies :) Bet gluži pa brutālo pamest smagi gan :\
Pati jau gandrīz 3 gadus esmu brīva no tā! :)
19.01.2014 10:00 |
 
Reitings 17
Reģ: 16.10.2013
Nu zini, piedod, bet es nesapratīšu šitās sievietes ,kas otru cilvēku uztver kā lietu, ierobežo uzstāda savus noteikumus. Paņem suni un to audzini. Vīrietis ir cilvēks, un ja viņam patīk smēķēt,lai smēķē. Kādēļ ir jāaizliedz cilvēkam kas tāds,kas viņiem patīk?Jā tā nav no veselīgākajām nodarbēm,bet tikai tāpēc ,ka tu tā gribi tu nevari cilvēku izmainīt pa savam. Sarunājat ,lai nesmēķē tavā klātbūtnē, bet nu tiešām ko tev maina tas,ka atrodoties prom no tevis viņš uzvilks pāris dūmus. :)
19.01.2014 10:38 |
 
Reitings 1493
Reģ: 29.01.2009
Vīrietis ir cilvēks, un ja viņam patīk smēķēt,lai smēķē. Kādēļ ir jāaizliedz cilvēkam kas tāds,kas viņiem patīk?Jā tā nav no veselīgākajām nodarbēm,bet tikai tāpēc ,ka tu tā gribi tu nevari cilvēku izmainīt pa savam. Sarunājat ,lai nesmēķē tavā klātbūtnē, bet nu tiešām ko tev maina tas,ka atrodoties prom no tevis viņš uzvilks pāris dūmus.


Uj, kā nepiekritīšu!!!
Jā, mēs visi esam cilvēki, kam patīk arī kaut kas aizliegts. Bet nu tāpēc taču katru dienu, piemēram, mēs neattaisnojam toršu ēšanu - kaut gan garšīgi taču un man patīk?!!! :D
Bet kāpēc neviens negrib saprast, ka cigaretes ir atkarību izraisošas? Ja ir diskusija par dzērājpuisi, tur nav divu domu, tāds dzīveseids tiek nopelts. Par narkotikām - nedod dievs ar tādu nopietnās attiecībās!!! Nu takš jebkura atkarība - arī smēķēšana - ieteikmē cilvēka dzīvesveidu, viņš ir nevarīgs tās priekšā. Tāpēc uzskatu, ka ir normāli to neuzskatīt kā normu un lūgt no tā atteikties. Tikai smēķēšanu jau uztveram kā "vieglo atkarību".. tas, kāda kuram nostāja. Ja reiz freijaces nostāja ir "par" veselīgu dzīvesveidu pašai un arī savam partnerim, uzskatu, tās ir viņas tiesības.
Un, ja no praktiskā viedokļa (ko savam vīram esmu uzsvērusi arī es), ja, kā teic freijace, ir ievirziens uz nopietnām attiecībām, varbūt kādreiz bērns nākotnes plānos - nu nav tas ne veselīgi, ne pareizi arī vīram smēķēt. Nez kāpēc visi vienmēr tikai sašut,inās ja sieviete-māte smēķē, bet arī tēva smēķēšanas dēļ bērnam var rasties iedzimti defekti vai vispār ieņemšana var noritēt grūtāk.

Un piedevām, noslēgumā, freijace jau tam puisim atklāti pateica, ka šis iemesls viņai ir gana svarīgs, lai šķirtos. Viņš jau bija tas, kas izvēlējās noteikumu "smēķēšanas atmešana", lai tikai attiecības saglābtu :D Kāpēc tad autorei tiek pārmesta kaut kāda ultimātu uzstādīšana? Tak nedarīja viņa to :D
19.01.2014 11:13 |
 
Reitings 6750
Reģ: 16.01.2011
Nedod Dies' diskusija būtu citādāka, kur vīrietis lūgtu sievietei atmest, tad viņš būtu nekauņa, necienītu un nemīlētu savu sievieti tādu, kāda viņa ir, viņai viņš būtu jāpamet un jāatrod labāks.

Nav jāpārveido sava otra pusīte pēc pašas vēlmes, nekad nesapratīšu šito domu gājienu.
19.01.2014 11:19 |
 
Reitings 20
Reģ: 15.01.2014
Es nesmēķēju un man ir nepatīkami uzturēties piesmēķētās telpās.
19.01.2014 11:22 |
 
Reitings 1493
Reģ: 29.01.2009
Mincis, un vēlreiz, autore taču to nevēlējās darīt - otru pārveidot. Nelūdza tak viņam atmest - pats piedāvājās :D
19.01.2014 11:22 |
 
Reitings 556
Reģ: 27.09.2012
Esmu viena no tām nenormālajām, kas vīram lika atmest. :D
Situācija bija tāda- kad iepazināmies, abi smēķējām (es tikai ballīšu laikā, ikdienā nē).
Kad viņš uzzināja, ka es pa retam smēķēju, teica, ka neesot smuki, ka meitenes tā dara, viņam nepatīkot, esot slikti veselībai utt.
Es pārtraucu, bet viņš tik un tā turpināja smēķēt ikdienā. Izrunājāmies, viņš mēģināja atmest vismaz reizes 5, bet pēc pāris nedēļām vai mēneša atsāka, turklāt tagad to slēpa no manis, meloja. Lieki teikt, ka pēc smakas to uzreiz ''atkodu''.
Sāku rīkoties nesmuki- tiklīdz atradu kādu cigarešu paciņu, tā uzreiz saplēsu, jo runāšana nelīdzēja- turpināja slēpties. Beigās pati speciāli sāku smēķēt (piespiedu sevi ), jo viņam ļoti nepatīk, ka meitene smēķē- atstāju cīgas, šķiltavas redzamā vietā, bieži teicu, ka jāiet uzpīpēt ... Tad viņš sāka manas ''cīgas'' mest miskastē.
Tad beidzot viņš saprata- teica, ja es ''atmetīšu'', tad viņš arī. Nu jau veiksmīgi gadu viņš to nedara un viss ir kārtībā.
P.S. Viņam tiešām nepatīk smēķējošas meitenes, ja tāpēc atmeta :D
19.01.2014 11:47 |
 
Reitings 435
Reģ: 29.01.2009
Nav tā, ka esi liku savam puisim atmest. Es viņam vienkārši pateicu - man nepatīk, ka viņam smird elpa (daudzās košlenes nemaz nevar to noslēpt- tikai īslaicīgi), ka viņam smird apģērbs un rokas un ka ar pelnu trauku netaisos bučoties :D

Bet nu jā, vēl nav atmetis pavisam, bet nu ir ceļā uz to. Patreiz uzpīpē kādā tusiņā, kad ir lietots alkohols.
19.01.2014 12:20 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Es saprotu situāciju. Ja mans puisis šņauktu kokaīnu vai aizrautos ar alkoholu, es arī viņu būtu spiesta pamest (neatkarīgi no mīlestības).. bet, ja 2. pusīte ir gatava upurēt netikumu, tas ir tikai apsveicami!
Lai Jums viss izdodas :)
19.01.2014 15:46 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Un visu cieņu, freijace... Daudz meitenes mīlas dēļ ir gatavas ciest atkarību dēļ, bet Tu rīkojies! :)
19.01.2014 15:48 |
 
10 gadi
Reitings 5929
Reģ: 29.01.2009
Mūsu gadījumā draugs pats jutās neērti pīpēt manā klātbūtnē (lai arī nebija mega atkarīgais pīpētājs) un pamazām atmeta pavisam. Nav jau tā, ka viņam nemaz nav gribējies, bet viņš zina, ka šis nu nav tas ieradums pie kā turēties... Uzspiest un terorizēt, protams, nevajag šajā sakarā, bet man personīgi liekas briesmīgi, ja cilvēks nerespektē nepīpētāja veselo saprātu. :D
19.01.2014 15:53 |
 
Reitings 307
Reģ: 16.01.2010
interesanta tēma..

man arī kādreiz bija līdzīga problēma. Bet mēs strīdējāmies ne tikai par smēķēšanu manā klātbūtnē, bet arī par viņa alko lietošanu. Un tad es sapratu,ka tiešām nekas nemainīsies,kamēr viņš pats negribēs. un zini- viņš negribēja, viņš joprojām smēķē un dzer ... bet kopā neesam jau gadus 6 .

Tā ka ja Tava vērtība ir veselīgs dzīvesveids (kas tomēr ir svarīgi.. pie grūtniecības ,kas ir normāls attiecību turpinājums un ne tikai pie tās.. ), tad turies pie tām. Jo ir pilns ar vīriešiem, kas nemsēķē un nelieto alkoholu vai lieto normas robežās :). Un tikai turoties pie savām vērtībām, Tu sastapsi līdzīgi domājošo cilvēku.
Tas protams, pie noteikuma, ja šajā situācijā nekas nemainīsies... Brīnumi jau tomēr arii mēdz notikt :))) būsim optimistes!
Es personīgi nesmēķēšanu uztveru par normālu dzīvesveidu un šīs lietas aizstāvēšana nebūt Tevi nepadara par māti viņam.. Tā vienkārši ir Tava izvēle- nemsēķēt un būt veselai.
Izvērtē kārtīgi un mīli sevi! Domā par sevi, jo neviens cits to Tavā vietā nedarīs :) :)
19.01.2014 16:02 |
 
Reitings 6407
Reģ: 16.01.2014
Man bija draugs, kurš pīpēja, toreiz bija 16, cīnījos kā,nu, pratu, tas nelīdzēja, sapratu nav vērts. Pēc tam tikai nesmēķētāji ir bijuši. Tagad man patīk puisi ar visu to, ka smēķē un man tas nemaz netraucē, jo man viņš pats patīk.

Kā tad Jūs dzīvosiet kopā, ja problēma jau ir tāds sīkums?

Vēlmei jānāk no paša cilvēka, nevis ar šantāžas palīdzību.
19.01.2014 16:08 |
 
Reitings 307
Reģ: 16.01.2010
nu šitā jau slēptā šantāža :D..

neapzinātā. Tā, ka autore nav nekāda diktatoriskā maita. (atvainojos par izteicienu).
19.01.2014 16:14 |
 
Reitings 6299
Reģ: 15.11.2012
nesaprotu, kāda jēga būt ar viņu kopā, ja esi gatava pamest tāda sīkuma kā smēķēšanas dēļ. no tā, ka viņš atmetīs, tu nesāksi viņu mīlēt. kāda jēga tērēt laiku.
19.01.2014 16:16 |
 
Reitings 236
Reģ: 04.08.2009
Saku, ka man paliek slikta pašsajūta, lai beidz pīpēt, jo nepanesu to smaku.
Labi, es meloju, man vienkārši ļoti nepatīk tā smaka. Bet kā, lai savādāk ieskaidro cilvēkam, ka tas ir kaitīgi, kamēr pats nesaskarsies ar problēmām, tikmēr nesapratīs.
19.01.2014 16:16 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits