Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

kas jāzina īrējot dzīvokli?

 
Reitings 972
Reģ: 18.02.2011
Sveikas,

Kas jāzina ejot īrēt dzīvokli? Skaidrs, ka uz vietas apskatot itkā visu izrunā, bet varbūt man kas navienācis prātā.
Protams uz cikilgu laiku izīrē, kādi komunālie maksājumi, kā notiek apmaksa katru mēnesi uz kontu vai uz rokas, līgums (obligati), kādi kaimiņi. Kas vēl?

Kāarī, ja šodien apskatos, un ņemu, tad kā sanāk, pārvācos piemēram nākamajās brīvdienās, bet kā ar maksu? skaita tad no 25 dat līdz 25? Vai obligāti jānāk ar 1 datumu? Un kad dodu naudu par tiem diviem mēnešiem? Kad parakstam līgumu un iedod man atslēgas?
18.01.2014 12:28 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Es izīrēju dzīvokli, mums tas viss tā ļoti pa vienkāršo notika, līguma nav, ir vienošanās, ka samaksā līdz 10. datumam (bet pēdējā laikā bieži samaksā vēlāk, piemēram, par janvāri vēl nav samaksāts, bet uz to es pieveru acis, jo saprotu, ka nu nav tās naudas visiem tik daudz!) ja sāktu kavēt un līdz mēneša beigām nesamaksātu, tad gan ietu runāt! Un vienojāmies, ka pabrīdinu laicīgi, ja gadījumā viņiem jāizvācās, nu vismaz mēnesi iepriekš, bet saprotu viņus, tādēļ, ja izdomātu pati tur iet dzīvoties, noteikti pabrīdinātu vēl laicīgāk! :) Nezinu, neko daudz viņi nejautāja, nedz par kaimiņiem, nedz ko citu :)
18.01.2014 12:35 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Un arī par tiem komunājamiem maksājumiem - it kā jau prasīja, cik sanāk, es teicu, ka ziemā apkure konkrētajā mājā ir diezgan dārga, apmēram nosaucu arī konkrētas summas, cik maksāju pati par komunājamiem, kad tur dzīvoju, bet nu tagad skatoties rēķinus, tas taču ir nesalīdzināmi - es tur dzīvoju viena, mājās praktiski nebiju, jo vai nu skola vai darbs, bet tagad tur dzīvo jauns pāris ar bērnu, protams, viņi visu patērē daudz vairāk! :)
18.01.2014 12:37 |
 
Reitings 258
Reģ: 30.05.2012
Ja nomaksājumiem par īri saimnieks nemaksā nodokļus, tad līgums ir bezjēdzīgs. Un nodokļus maksā ļoti retos gadījumos.

Noteikti saki, ka vēlies redzēt visus rēķinus un latvenergo līguma numuru lai varētu maksāt pati par elektrību. Savādāk maksāsi vairāk nekā patiesībā jāmaksā.

Pie normāliem saimniekiem ir tā, Tu maksā īri + komunālie + elektrība + internets/tv + stāvvieta ja tāda ir.
Visu pārejo maksā pats saimnieks, zemes nodoklis, skaitītāju pārbaudes/maiņa, remonta izmaksas ja kas salūzt utt.... ir vērts pameklēt normālus saimniekus, nevis tādus kas domā, ka izīrēšana ir dzīvokļa "pārdošana" uz to momentu Tev un Tu par visu atbildi, tā nav. Šobrīd dzīvoju citā Eiropas valstī, te pat lampiņas ja izdeg, pērk saimnieks vietā, ja ir auksti saimnieks nopērk sildītāju(dzīvoju valsti kurā nav radiatoru jo ir pārsvarā silts) utt.. bet iepriekš rakstītais ir no pieredze Latvijā.
18.01.2014 12:47 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Noteikti saki, ka vēlies redzēt visus rēķinus un latvenergo līguma numuru lai varētu maksāt pati par elektrību. Savādāk maksāsi vairāk nekā patiesībā jāmaksā.


Varbūt vari paskaidrot, kādēļ? Es nekādu nr īrniekiem neesmu devusi, man uz e-pastu atnāk ziņojums, cik jāmaksā, tik viņi arī man maksā? Ko summā maina tas, kas to maksā?
18.01.2014 12:51 |
 
Reitings 972
Reģ: 18.02.2011
Nu es šobrīd īrēju, bet sāku pirms pieciemgadiem un tad jau ir izkritis daudz kas no galvas, ko jautāt un kurā brīdī dod naudu un kad saņem atslēgas utt.
Šeit maksāju par īri+komunālie+zemes nodoklis+elektrība+i-nets/tv+gāze. Saimnieki nenāk ciemos,laikam pāris gadus toč nav bijuši, zinu, ka citiem ir tā, ka nāk katru mēnesi. Visu maksāju pati caur i-netbanku, tikai par īri viņiem pārskaitu un viss. Un viņi nočeko vai viss samaksāts.
18.01.2014 12:54 |
 
Reitings 258
Reģ: 30.05.2012
Viņiem ir paveicies ar Tevi, bet lielākoties tas tiek darīts lai prasītu vairāk. Un kas zin kādās finansiālās problēmās Tu nonāksi un kādus jokus sāksi izstrādāt lai nopelnītu vairāk.

Ja nav vēlēšanās dot atslēgas no pastkastītes(tas ir wrong), tad ir jāuzrāda visi rēķini un cilvēks maksā pa taisno pakalpojumu nodrošinātājam, nevis Tev un Tu maksā tālāk. Ja rēķini ir elektroniski, tad tie ir jāpārsūta vai jāizprintē un jāparāda īrniekam.

Nekad neīrētu dzīvokli kur nevaru pārliecināties par rēķinu summām un veikt maksājumus pats uz pakalpojumu sniedzēju kontiem.
18.01.2014 12:56 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Zemes nodoklis, man šķiet, tev nemaz nebūtu jāmaksā! Vismaz es pirms pāris dienām to samaksāju pati, nevis lūdzu to darīt īrniekiem! :) Un ciemos arī neeju katru mēnesi, neskatos, kas un kā, bet nu esmu bijusi vairākas reizes gada laikā iekšā (tas puisis pats uzzaicināja ienākt, kamēr, piemēram, meklē maciņu, lai samaksātu vai kādu vēstulī no pasta kastes, kuru jānodod man un tā!) Bet par tiem rēķiniem - man ieteica, lai es tos maksāju pati, nevis uzticu īrniekiem! Ne dēļ tā, ka varētu viņi nenomaksāt (jo to tā kā tā var pārbaudīt!) bet nu vienkārši - lai viņi man dod naudu un maksāju pati, tā tad arī daru! :)
18.01.2014 12:59 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
ak, skaidrs, success! nu nekādus rēķinus neesmu uzrādījusi, bet viņi arī nav prasījuši! ja pajautātu - neredzētu problēmu tos uzrādīt! :) Bet nu jā - es laikam esmu godīga, pāris eiro klāt pie rēķiniem nepielieku, pietiek ar īres naudu :D
18.01.2014 13:02 |
 
Reitings 9
Reģ: 18.01.2014
TIKAI ŠODIEN NEKO NEIEMAKSĀJOT! Ātri un vienkārši, preškam ir jāņem kredīts, ja var nopelnīt neizejot no mājās.!? Es pelnu naudu šeit - http://www.learnmoneystrategy.com/karinamurr/. Tas ir viegli, un labi var nopelnīt! ;)
18.01.2014 13:07 |
 
Reitings 904
Reģ: 21.01.2013
Ir tādi saimnieki kuri iegāžas savā miteklī nebrīdinot.. Varbūt jāparunā, lai pirms ierašanās pabrīdinā nevis nakts laikā nāk māju pārbaudīt..visādi dīvaiņi sastopami..
18.01.2014 13:08 |
 
Reitings 3146
Reģ: 30.12.2012
Svarīgi ir paklausīties cik kaimiņi skaļi, lai nav jāveido diskusija cosmo, ko darīt ar viņiem :D un protams cik droša pati māja. Es kad īrēju dzīvokli vienmēr aizeju iepriekš izpētīt apkaimi utt. bez saimnieka. Jo parasti jau viņš gaida atbildi uzreiz vai dienas laikā, jo dzīvokļus ātri izķer. Man šķiet, ka ja pārskaiti, tad saimniekam nodokļi jāmaksā par to, jo tas jau savs biznesiņš ir, daudziem VID piesienas.
18.01.2014 13:16 |
 
Reitings 258
Reģ: 30.05.2012
Nekāds VIDs par 350 EUR mēnesi nepiesienas, arī par 4k EUR mēnesī nepiesienas. Ja pārskaiti, nekas nav jāmaksā, vienkārši pastāv risks, ka tas kādreiz var uzpeldēt nevajadzīgā brīdī. Ja gribi maksāt nodokļus, jāpilda deklarācija.
18.01.2014 13:23 |
 
Reitings 972
Reģ: 18.02.2011
Paldies.
19.01.2014 17:46 |
 
Reitings 972
Reģ: 18.02.2011
Bet sanāk, ja eju tagad un maksāju par pirmo un pēdējo mēnesi. Tātad piemēram par sākot no 25.janvāra-25.februārim un par pēdējo mēnesi. Bet kadtad man tagad jāmaksā nākamreiz par īri??? Jau februārī par martu?
19.01.2014 17:47 |
 
Reitings 3774
Reģ: 12.02.2013
Es visos dzīvokļos, kuros esmu gājusi ja tas ir mēneša vidus vai beigas attiecīgi esmu samaksājusi vispirms par tām mēneša dienām un tad sākoties jaunam mēnesim, mēneša sākumā samaksāju par to mēnesi.
19.01.2014 17:49 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Man pašai bija jānoslēdz līgums ar Latvenergo un Latvijas gāzi. Diemžēl iepriekšējiem īrniekiem bija nelieli parādi abās šajās iestādēs, kurus mums nācās samaksāt, lai varētu noslēgt līgumu. Tas, kas mums trūka, bija - skaitītāju fiksēšana ievākšanās brīdī. Ja vien iespējams, to vajag iekļaut īres līgumā (ūdens, gāzes, elektrības skaitījumu rādījumus uz līguma slēgšanas/ievākšanās brīdi)!

Dzīvoklī iesaku atgriezt ūdens krānus, paskatīties, kāds ir ūdens spiediens un krāsa (Vai nav brūns ūdens...), wc nolaist ūdeni, atvērt/aizvērt logus.

Svarīgi ir paklausīties cik kaimiņi skaļi, lai nav jāveido diskusija cosmo, ko darīt ar viņiem


Jā, diemžēl, šī mums ir milzīga problēma. Bet skaļie kaimiņi ievācās pēc mums, līdz ar to līguma slēgšanas brīdī mums vēl nebija ne jausmas, ar kādiem kaimiņiem nāksies sadzīvot.
19.01.2014 18:08 |
 
Reitings 3467
Reģ: 24.09.2012
Ja nomaksājumiem par īri saimnieks nemaksā nodokļus, tad līgums ir bezjēdzīgs.
Pamatojums shim? Ja sagribees tiesaatie, to liigumu jebkuraa laikaa VID var pieregistret un nomaksat visus nodoklus, kuri nav maksati kaut no 2000.gada. Saku no pieredzes.

ir citi saimnieki, kuri liguma atruna, ka nekustama ip.nodokli jamaksa iirniekiem. par remonta izmaksaam nepiekritiisu - ja iirnieki pashi salauz, piemeram, WC podu, tad, manupraat, vinji pasi sedz taa remontu. cits staasts buutu, ja, piemeram, apdzeeries kaimins ar cirvi saskalda aardurvis.
Kaiminu skalumu ari dzivokla apskatee ne vienmer var konstatet (varbut taja bridi gul piedzeries).
19.01.2014 18:19 |
 
Reitings 700
Reģ: 03.03.2013
Mums par elektrību un gāzi maksā saimniece, mēs tikai nosaucam vai aizsūtam sms veidā skatītāju rādījumus (arī ūdens).
19.01.2014 18:24 |
 
Reitings 3467
Reģ: 24.09.2012
Tas, kas mums trūka, bija - skaitītāju fiksēšana ievākšanās brīdī.
Jaa, svariigi ir parakstiit "Pienemsanas-nodosanas" aktu, kurss fikseetu visus skaitiitaajus, sabildeetu dziivokli, lai peec tam nerodas paarpratumi, ka, piemeram, tas rokturis jau bija nozauzts ievaacoties. Izvacoties ari saadu aktu, lai fikseetu skaitiitaajus, to, ka viss nomaksaats un nav pretenziju (lai veelaak nesadomaa tiesaa veersties). Katru 2 eksemplaaros - tev un saimniekam.
Paprasit noteikti, lai uzrada rekinus par apsaimniekosanu (vairak jau interese ziemas menesi, lai zinatu, cik aukstakaja laika jamaksa par siltumu). Citadi teksts - apkure ir leeta, uudens uzsildiisana maza, utt., beigaas tev var atspeeleeties uz finanseem.
Un, ja saimnieks bus normals un tu ievaksies, piemeram, 20.janvari, tad vinjs no janvara rekina liks tev samaksat tik, cik proporcionali tu busi pateereejusi taas dienas liidz februarim. Bet tas viss jaatrunaa (rakstiski).
Janoskaidro, kadas tiesibas saimniekam ierasties nebridinot - vai vinjs ir tas, kas skaititaju radijumus naks un nolasis un naudu ari katru menesi uz rokas sanjems, vai tomer uzticesies jums.
19.01.2014 18:26 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Jā, nu par kaimiņiem ir kā ir, varbūt apskates brīdī nav mājās, bet parasti visu nakti skaļi klausās mūziku vai nodarbojas ar vēl nez ko un no rītiem ceļas agri un dauza durvis. :D
19.01.2014 18:27 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits