KĀZU BEZTĒMA_ Līgavām, vedējiem u.c.

 
Reitings 2870
Reģ: 20.12.2012
Kā jau es apsolīju Ebei- šī būs kāzu beztēma- līgavām, vedējmātēm un visām precētajām, kuras ir gatavas dalīties pieredzē un padomos :) Arī es pati sāku aptvert, cik daudz informācijas jau esmu uzzinājusi un varbūt kādai tas varētu noderēt.
Dalamies gatavošanās priekā, kāzu kuriozos un padomos! (l)





16.01.2014 16:15 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
the one , o jā, taisnība :D Kad es sākumā meklēju internetā video un foto kāzām, daudzi man rakstīja - kāds ir jūsu plānotais budžets. Kad es nosaucu savas summas, visi bija šokā :D Liela daļa populāro fotogrāfu uzskata, ka tam ir jāatvēl vismaz 500-600eur. ( kopā foto un video tas ir pāri 1000, ko nebijām gatavi maksāt ). Labi, ka atradām caur paziņām, un kvalitāte bildēm ir tikpat laba :) Diemžēl tāda ir realitāte, ka daudzas cenas kāzām ir ļoti uzskrūvētas bez iemesla.
19.09.2014 11:18 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Kampanella, kapec shokaa? Tjip par mazu vai brinijas kur tadas summas aizies?
19.09.2014 11:35 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
Es nosaucu, ka mūsu plānotais bidžets uz foto ir 300eur, un tikpat uz video, viņi šokā, ka tik mazs, ka tādām lietām jau ir jāieplāno vairāk. Bet nu neko, beigās atradām caur paziņām vēl daudz lētāk :)
19.09.2014 11:44 |
 
Reitings 7143
Reģ: 13.04.2012
Man fotogrāfs maksā 800 eur :D Sākumā likās šausmīgi dārgi, it sevišķi, kad precos.lv meitenes rakstīja, ka viņām fotogrāfs ir par 400. Bet paskatoties tās bildes.... Nu jā. Man nav vairs žēl naudas labām bildēm. Gan jau arī starp lētajiem ir talanti, bet riskēt un mēğināt negribu.
19.09.2014 11:56 |
 
Reitings 640
Reģ: 09.01.2014
the_one,

Neeē...
19.09.2014 11:58 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
Libra, kuru tad paņēmi fotogrāfu, ja nav noslēpums? Un cik video? Un tev laikam tiešām budžets tad ir kādi 10 000. Bet forši, ja var atļauties, kāpēc gan sev to liegt :)
19.09.2014 11:59 |
 
Reitings 7143
Reģ: 13.04.2012
Budžets nav 10 000 :)
Par fotogrāfu te īsti negribu rakstīt, ja interesē, tad privāti.
19.09.2014 12:01 |
 
Reitings 2870
Reģ: 20.12.2012
Man fotogrāfs bija 500 eur, bet pamatā ņem 700 eur (mums lētāk, jo esam labi čomi). Esmu ļoti apmierināta ar bildēm.
19.09.2014 12:03 |
 
Reitings 640
Reģ: 09.01.2014
Ja Marce komentārs bija man,tad pateikšu vien to,ka man nebūs kāzas klasiskajā izpratnē,tāpēc atkrīt daudzas jo daudzas lietas un nekāda plānošana un meklēšana nav vajadzīga.
19.09.2014 12:03 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
Man liekas, ka bildēs un video noteikti ir vērts ieguldīt naudu. Man vīrs pirms kāzām neļāva tam tērēt tādas summas, tad nu šajā jautājumā piekāpos viņam. Bet ir jau smagi, ja visam tās naudas nesanāk. Protams, ja ir neierobežoti līdzekļi, tad var ņemt visu, ko sirds kāro. Bet man likās, ka svarīgs ir vakara vadītājs, uz ko nedrīkst ekonomēt, jo tas radīja visu atmosfēru kāzās, kā arī uz ēdienu, nedrīkst ekonomēt, manuprāt. Bet video noteikti iesaku ņemt, jau vairākas reizes esmu noskatījusies gan garo, gan īso, tas paliks uz visu mūžu. Visas n-tās skaistās bildes neizsaka tik daudz, cik video materiāls, kur ir visas tās emocijas un viss pārējais, ko neredz bildēs :)
19.09.2014 12:08 |
 
10 gadi
Reitings 9435
Reģ: 06.03.2009
Man arī ļoti patīk plānošanas process :) Man tieši gribas ar cilvēkiem dalīties pozitīvismā un idejās. Baigi patīk runāt par kāzām un lasīt citu pieredzes :). Protams, viss netiek izstāstīts. Vietu rādīšu pēc kāzām utt. Taču, citādi - man ļoti patīk te parunāt par šo tēmu, pajautāt kur, ko var dabūt. Šaubos,vai manas kāzas cietīs no tā, ka es te pastāstīju par dekoriem. Ielīdu precos.lv un tur gan bija garlaicīgi un sarunas ne visai.
Kas attiecas uz budžetu - neiespringstam. Esmu visu izplānojusi tā, ka pagaidām izmaksas apmierina, jo ir lietas, uz kurām mūsuprāt,nevajag ekonomēt. Piemēram, ar fotogrāfi vispār vienošanās lieliska(principā, iegūstam 2 fotogrāfes, jo viņa darbojas kopā ar vēl vienu, bet cena tāda, kādu citi vienītī prasa). Fotogrāfu meklējot mani uzreiz atsita tie varianti, kuri nevarēja pat aptuveni pateikt izmaksas(vidējas), bet uzreiz prasīja mums par naudām. Tas man radīja sajūtu, ka - paskatīsies uz budžetu un tad izdomās, cik var nokāst. Mūsu izvēlētā uzreiz piedāvāja 3 variantus, trīs konkrētas iespējas un cenas. Un man patika gan bilžu kvalitāte, gan viņas ''acs'' uz lietām.
Kaut kādus superlētos variantus vispār neapsvērām, jo...tie man nerada uzticību.
Video neņemsim. Nejūtam pēc tā vajadzību. Bildes var likt albumā, pie sienas utt. Labs fotogrāfs tāpat emocijas spēj noķert arī bildē. Nezinu,kur mēs liktu video.
kkepinna, iespējams :D Bija ļoti skaistas, aizkustinošas un mīlīgas kāzas. Tikai tie muzikanti bija garām...
19.09.2014 12:20 |
 
Reitings 4320
Reģ: 24.04.2012
Man nedaudz žēl, ka viss gatavošanās process jau garām, atceros ar smaidu, kaut dažos brīžos biju arī izbesījusies :D

Protams, par tādām vispārīgām lietām, kā dekoriem utt. jau te var runāt, bet es to domāju vairāk par tādām intīmām lietām, bet nu katrs dara kā vēlas, es jau sen esmu sapratusi, ka šeit jūtos veca un pārāk konservatīva ar saviem uzskatiem.

Par to video nepiekrītu. Sākumā arī domāju, priekš kam tas vajadzīgs, bet tikai tagad saprotu. Lai kāds būtu fotogrāfs, viņš nenobildēs visu to tā, kā var redzēt video. Mums bija uguņošana, tad bija brauciens ar laivu, kura laikā dedzinājām ūdens laternas, skanēja perfekti piemeklēta mūzika, tas brīdis bija tāds maģisks un bildēs to nevar redzēt un sajust, bet video tas viss ir redzams un jūtams, un vēl tā mūzika, ehh, tik skaisti. Un tad brīdis, kur sakām vecākiem un pārējiem pateicības vārdus. Mans vīrs saka tik garu un brīnišķīgu runu, un tās emocijas ir super tagad to visu skatoties un atceroties un arī pēc 10 gadiem es varēšu paskatīties, un atcerēties, kas notika, ko kurš runāja. Arī nofilmēta mūsu pirmā deja ir kaut kas woow. Un citi skaisti brīži. Nepiekrītu, ka foto aizstāj video.
Arī sociālajos ieliekot īsu dažu minīšu video ar skaistu mūziku, novēroju, ka visi ir daudz lielākā sajūsmā par video, kā par bildēm , jo tur redz tās emocijas labāk + mūzika aizkustina, daudzi zvanīja un rakstīja, sajūsmā, teica, ka ļoti aizkustinoši un, ka apraudāties var. Par bildēm tik izteiktas emocijas nebija, kaut gan visi teica, ka ļoti skaistas bildes, bet nebija tik liela sajūsma, kā par video.
19.09.2014 12:44 |
 
10 gadi
Reitings 1398
Reģ: 18.03.2012
Man patika gatavošanās process pašā sākumā.Uz beigām man likās-murgs.Stāvot un sakot "jā" vārdu, domāju: otrreiz es to vaira neizdarītu!Kā es vispār to dabūju gatavu?
Es tā saku, ka man ļoti maz laika bija visu dekorāciju sagatavošanai, kaut ko darīt varēju tikai, kamēr bērns gulēja.Nu cik tas ir-stundiņu dienā...Vīrs darbā līdz vakaram.Visu pašai bija jādara.Ja varētu algot dekorātorus, tad jau easy.
Foto bija amatieris pa 150 eur.Mūs apmierināja, bet TIKAI tāpēc, ka neesam baigi prasīgie.Labi, ka vedējmāte mūsu sesijā pakoriģēja, citādi nekas nebūtu...Kā ir, tā ir labi, bet, ja būtu lielāks budžets, ņemt dārgāku gan jau.
19.09.2014 12:59 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
Es gan video gribu, video dziesma ir vieniigais, par ko es pagaidaam esmu 100% paarliecinaata. :D bet par to, kas nofilmees, vispaar neesmu domaajusi un mekleejusi atsauksmes. Kaadai ir ieteikumi?
19.09.2014 12:59 |
 
Reitings 394
Reģ: 14.07.2012
kampanella, jūsu video ir loti skaists, mani arī loti aizkustinaja. Piekritu,video ir vajadzigs.
19.09.2014 13:02 |
 
Reitings 1270
Reģ: 23.05.2014
Tikai līgavainis piebilda, ka, cerams, plānošana netraucēs manām studijām.
Es ļoti cenšos apvienot abus....


Man ir daudz trakāk kā tev. Ne tikai plānošana būs jāapvieno ar studijām, bet vēl ar bakalaura darba rakstīšanu un praktiskās daļas taisīšanu. Šis gads noteikti būs visai interesants. Jau tagad jūtu, ka lidinos kaut kur apkārt un nevaru pilnībā fokusēties mācībām. :D
19.09.2014 13:29 |
 
10 gadi
Reitings 9435
Reģ: 06.03.2009
kampanella, katram savs. Ir pāri, kuri vispār neko no tā neņem, labi, ja paši uztaisa vienu kopbildi ar viesiem. Katram savas vēlmes.
Mēs izsvērām visu un sapratām, ka mums video nav vajadzīgs, jo tas tiks noskatīts dažas reizes un ieguls plauktā, un viss. Man patīk fotogrāfijas, esmu redzejusi skaistas, emocionālas bildes un domāju, ka mums ar to būs pietiekoši.
Protams, neizslēdzu, ka kādam no viesiem varētu sagribēties kko nofilmēt ar telefonu,fočiku vai whatever, taču...speciāli nevienu tam nealgosim, jo nejūtam vajadzību pēc tā.

Toties, kas noteikti būs vajadzīgs - kurpes. Un tā man noteikti būs lielāka problēma par kleitu. Nezinu. Ikdienā špiļkas nevalkāju, bet šajā situācijā laikam vajag. Tomēr negribas tizli slāt, bet skaistas balerīnas, ko varētu vilkt šādā situācijā, veikalos redzējusi neesmu. No neta pasūtīšana nav opcija - man katriem apaviem cits izmērs, tāpēc varu pirkt apavus tikai laikojot. Vot, apavi būs problēma :D
19.09.2014 13:32 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Uz ēdienu nevar taupīt, uz fotogrāfu arī, uz vadītāju arī nē. Uz ko tad kāzās var taupīt? Realitātē ne uz kā.
19.09.2014 13:36 |
 
Reitings 1270
Reģ: 23.05.2014
Heartkiller, iesaku tomēr paskatīties internetā. Ir veikali, kuri katram apavu pārim pieraksta klāt arī katra izmēra cm. Tad arī var redzēt, kuri tiešām derēs un kuri nē, jo tā, patiesībā, ir aktuāla problēma, ka netiek apavi taisīti pēc noteiktiem standarta izmēriem.
19.09.2014 13:37 |
 
Reitings 1270
Reģ: 23.05.2014
the_one, uz dekoriem. :D Puķes var izaudzēt kādā pazīstamo dārziņā vai saplūkt pļavā, ja ir vairāk tāda lauku tematika, bet ielūgumus, galda kartes un citus dekorus var taisīt pati, ja ir pietiekami daudz brīva laika. Savus pārdesmit eiro tā ietaupīt var.
19.09.2014 13:39 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits