KĀZU BEZTĒMA_ Līgavām, vedējiem u.c.

 
Reitings 2870
Reģ: 20.12.2012
Kā jau es apsolīju Ebei- šī būs kāzu beztēma- līgavām, vedējmātēm un visām precētajām, kuras ir gatavas dalīties pieredzē un padomos :) Arī es pati sāku aptvert, cik daudz informācijas jau esmu uzzinājusi un varbūt kādai tas varētu noderēt.
Dalamies gatavošanās priekā, kāzu kuriozos un padomos! (l)





16.01.2014 16:15 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Spīdola, tas labi, ka viesu pieaugumu jūs uztverat pozitīvi (cik pēc komentāra spriežu). :) :D
31.07.2017 16:18 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Spīdola
Tu gribi tajā baznīcā laulāties? Tur ir ļoti sliktas gaismas, reti kuram fotogrāfam tur sanāk labas bildes.
31.07.2017 16:23 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Paranoid, nē, ja viss izdosies, mums būs viena no skaistākajām Rīgas baznīcām Vecrīgā. Es gan neesmu baznīcu fans, bet līgavainis grib Dieva svētību, lai gan pats nekāds kristietis arī nav.
31.07.2017 16:29 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
MoonLady, Jā, diezgan pozitīvi. :D Man ir tā, ka gribējās tomēr abas māsas savās kāzās. Tad no manas puses sanāk mamma, māsa ar vīru, kas būs vedēji, viņu pusaudze meita, un tad otra māsa lidos no UK ar visu ģimeni, kas kopā sanāk kādi 5 cilvēki. Tad nu, lai nav visi no manas puses un no līgavaiņa puses tikai mamma, tad arī viņa tuvākie radi ar otrajām pusēm.
31.07.2017 16:33 |
 
Reitings 65
Reģ: 30.07.2014
Sveikas līgaviņas un arī tās, kas jau sieviņas :) Nāku jūsu bariņā. Vai eksistē tāda lietā kā pēcbildinājuma depresija? Bildinājumu saņēmu jau pirms kāda laika, kāzas plānojam uz 2018.g. maiju. Vēl gan neko diži neesam sākuši darīt. Nu es, protams, esmu, tas ir - skatos bildes kleitām, gredzniem, vietām utt :-D Beeeet te sākas problēma, liekas, ka neko negribu, nekas nepatīk un vispār viss ir ir sarežģīti. Negribu guļbaļķu pirti un sēdēšanu pie kotlešu bļodām, negribu otro dienu, negribu nekādas dumjas aktivitātes. Sāku domāt, ka varētu pa kluso apprecēties. No otras puses, gribu lai tētis mani "izdod"pie vīra (ved pie līgavaiņa), kā arī zinu,ka līgavainis tomēr grib kaut kādu mazu ballīti. Zinu, izklausos pēc riktīgas čīkstules, bet šobrīd tā arī jūtos - vispār nekā.
Reāli, ja tagad vienkārši par to aizmirstu (ja sanāks. Stulbās sieviešu smadzenes, jūs jau zināt), ļauju domām un emocijām norimt, sakārtoties un nopietni pie plānošanas, domāšanas ķeramies decembrī, janvārī, paspēsim taču visu?
Sākšu kaut kad lasīt visu tēmu, aŗi citus kāzu stāstus, bet arī priecāšos par jebkādu pieredzi par kāzām ar ballīti, bet bez tās otrās dienas un baigā balagāna.
01.08.2017 09:57 |
 
Reitings 738
Reģ: 06.09.2013
Sinci, nāc bariņā, arī man ir pēcbildinājuma depresija :D Mums ir ļoti dažādu "slāņu" draugi, nezinu kā viņi kāzās satiks viens ar otru. Ar tēviem ir problēmas, jo mans patēvs 87277188% apvainosies, ja viņš nevedīs pie altāra (tur ir sarežģīta situācija), vīra māte NEKAD ne ar ko nav apmierināta, viņai riebjas citi cilvēki, aprunā VISU kas kustas un kas nekustas (vispār izteica sašutumu,ka neprecēsimies ~3 mènešu laikā...) un visādi citādi - negribu vairs aicināt nevienu! :D
01.08.2017 10:07 |
 
Reitings 65
Reģ: 30.07.2014
Ginta 11 izsaku līdzjūtību :-D nu par viesiem man tāds mazāks kreņķis, vienīgi mani vecāki pirms 8 gadiem ne pārāk jaukā veidā izšķīrās, tā kā pieļauju, ka teiks, lai neprecamies, lai tikai nebūtu jāsatiekas :-D (vēl nav informēti ne par ko). Par citiem cilvēkiem neuztraucos, neesmu tāda, kam kāds spētu jebko norādīt kā darīt. turklāt mēs ar līgavaini abi tādi, ka visticmāk neviens nekādas liekas detaļas par pasākumu pirms laika nezinās. Drīzāk man tā depresija par to, ka pati vairs pēkšņi nezinu, ko gribu. Pirms bildinājuma likās, ka jau visu par savu kāzu dienu esmu izdomājusi, bet tagad, kad varētu sākt patiešām domāt un plānot pilnīgs čuš - kā jau teicu, neko negribu, neko nevajag. pat gribētu pamosties kādu rītu un būt jau vīrs un sieva :-D
01.08.2017 10:18 |
 
10 gadi
Reitings 7758
Reģ: 29.09.2009
Mums vēl ir aktuāls jautājums par atrakcijām jaunajām pārim pēc sarakstīšanās. Šis tas jau ir, bet kaut kā trūkst. Varbūt varat padalīties ar idejām? ;-)
01.08.2017 10:32 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Man savā ziņā bija līdzīgi - bildinājumu gaidīju, precēties gribēju, bet tas viss pasākums mani dzina depresijā, jo man nepatīk klasiskas kāzas. Jaunībā, bērnībā sanāca apmeklēt dažas radu kāzas, esmu bijusi arī draugu kāzās. It kā nekas pārmērīgs, bet savā dzīvē esmu bijusi kaut kādās 6 vai 7 kāzās (zinu cilvēkus, kuri nav bijuši nevienās). Un man šis pasākums vienmēr ir šķebinājis. Guļbūves pirts vai lēts viesu nams, rasols un kotletes, kāds onkuļa krustdēls vai tantes krustmeitas dēls piedzeras un neadekvāti uzvedas. Džeks ādas vestē un ar astīti ierauj glāzīti un sāk spēlēt uz sintezatora kaut kādu beztēmu. Es no kaut kādu 16-17 gadu vecuma vienmēr esmu teikusi, ka man nekad dzīvē nebūs tradicionālas kāzas. Visas "obligātās" sastāvdaļas man vienkārši nepatīk.
__
Risinājums man ir - kāzas ārzemēs, bet neteikšu, ka tas ir viegli un ka mani tas 100% pilnībā apmierina. Pirmkārt, man sanāk dubultkāzas, jo jāsarakstās ir te, bet ceremonija būs tur, un tas man tā līdz galam nešķiet pa īstam, bet mani brīdināja, ka uzvārda maiņas gadījumā oficiālā reģistrēšanās + vēlāk uzvārda maiņa + kāzu atzīšana LV man var izmaksāt no 1000 līdz 1500 eiro, atkarībā no valsts, šo summu es varu iztērēt burtiski da jebkur citur, negribu pazaudēt 1500 sava untuma dēļ, kam turklāt nav nekādas praktiskas nozīmes. Tad vēl parādījās virkne problēmu. Kleitas pamata izvēles kritērijs manā gadījumā bija tāds, lai to var ietilpināt rokas bagāžā, jo, ja lielo bagāžu pazaudēs pa ceļam.... Tad ir vakars uz ezera. Otra problēma bija aviobiļešu iegāde, jo tūroperators mani visu laiku iedrošināja, ka vēl nepērciet, jūs ko, būs lētāk, būs Lieldienu atlaides, 4.maija atlaides, Jāņu atlaides. A man tās biļetes 6 vajag. Biļešu cena tikai aug un aug, sasniedzot jau teju ASV biļešu līmeni. 1,5 mēnešus pirms lidojuma mani glāba draudzenes mamma. Par to pašu bagāžu runājot; ceļojumus vienmēr apdrošinu, bet te nu man bija nepatīkams pārsteigums, ka visi apdrošinātāji sākuši piegriezt limitus, ja pirms gada pērkot apdrošināšanu pa 30 eiro, bagāžas nozaudēšanas gadījumā kompensācija bija ap 1000 eiro, tad tagad tie ir 250 eiro. Par frizūru jādomā būs pašai. Tā kā TUR precas daudz krievu, es negribu riskēt atdot frizierim 100+eiro un tikt pie čaukstošām lokām. Make-up tas pats. Plus, es nemaz nezinu, kādi man būs dekori. Nu labi, to es ar organizatoru skaņošu, bet nu 100% nokontrolēt procesu es nevarēšu.
__
Tā ka pēc šīs organizēšanas, kuru es jau esmu izveikusi, man ir sajūta, ka nekas nav vienkāršāks par viesu nama atrašanu, līgavas kleitas atrašanu neuztraucoties par tās ievīstīšanu čemodānā un rotājumu izvēli. Īpaši ņemot vērā to, ka Latvijā uz vietas man ir dažādi "gali" - zinu labu frizieri, labu floristu, labu tortu cepēju, utt. Bet nu, ja negrib tādas kāzas, nekas cits neatliek kā pielāgoties savām vēlmēm un ieslēgt izdomu.
01.08.2017 11:03 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Pirms bildinājuma likās, ka jau visu par savu kāzu dienu esmu izdomājusi, bet tagad, kad varētu sākt patiešām domāt un plānot pilnīgs čuš - kā jau teicu, neko negribu, neko nevajag.

Man bija tā, ka visu jau biju iztēlojusies, bet, kad sāku pa īstam pētīt... Idejas pilnībā mainījās! Man šķiet, ka no tā, ko agrāk biju iztēlojusies, ir palikušas kādas 2-3 lietas... :-D
01.08.2017 11:11 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Bet kāzas ārzemēs ir lieliska izvēle, ja, piemēram, negribi aicināt kādu cilvēku, kuru citādi būtu obligāti jāaicina. Nu, piemēram, vecāki šķīrušies, jāaicina ar jaunajām otrajām pusēm, bet tev kāda no tām riebjas. Vai arī gribi aicināt 5 no 6 brālēniem, bet 6.negribi aicināt, jo viņš ir agresīvs alkoholiķis, bet neaicināt arī neērti, jo viņš palīdzēja tētim mašīnu remontēt. Nu un tādā garā.
01.08.2017 11:16 |
 
Reitings 190
Reģ: 04.10.2014
Daenerys1 , ja nav noslēpums, kurā valstī Tev būs svinīgais?:) AAE?
01.08.2017 11:22 |
 
Reitings 477
Reģ: 03.09.2016
Man ari ļoti nepatīk tradicionālas kāzas, sev tādas noteikti negribēju un man paveicas! :-D līgavainis man ārzemes, te tādas tradīcijas īpaši nav. Sarīkojam perfektas kāzas ar sarakstīšanas skaista vieta un restorānu fantastiska vieta! Visiem ļoti, ļoti patika, ka bija it ka pa vienkāršo, tai pat laika smalki un smuki. Man jau liekas, ka nevajag pakļauties spiedienam, kādas kāzas "vajag", bet jārīko kādas gribas, pat ja tā ir vienkārši sampja iedzeršana jūras krastā! ;-)
P.s. Dan, kur precies, ja nav noslēpums?
01.08.2017 11:24 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Pie Vidusjūras, bet precīzāku vietu pateikšu pēc kāzām. :-D
01.08.2017 11:25 |
 
Reitings 477
Reģ: 03.09.2016
Es laikam zinu kur! Bet esmu mema ka kaps.:-D
01.08.2017 11:56 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Nezinu, kur precas Dae, bet man kolēģe precas Krētā. Teikšu, ka īpašu pārdzīvojumu viņai nav. Cik sapratu, tad organizēt to visu piedāvājās gan viesnīca, gan speciāla aģentūra.
Ceremonija angliski, fotogrāfs no aģentūras, svētku pusdienas arī sarunātas grieķu tradīcijās caur e-pastiem.
01.08.2017 14:16 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Skatoties uz draudzeni, saprotu, ka vislabākais bonuss kāzām ārzemēs ir tas, ka viņa pa iztērēto naudu varēs ne tikai apprecēties, bet vēl divas nedēļas izdzīvoties Krētā. Un iztērētā summa viņai ir jūtami mazāka nekā man rīkojot kāzas LV bez ceļojuma.. un nekādu wow elementu man kāzās nav, +/- viss pēc standartiņa ar dažiem izņēmumiem.
01.08.2017 14:21 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Mums varētu sanākt pie 2000 tīri kāzām, neskaitot ceļojumu. Mums abiem līdzīgi saskan domāšana, ka nav vēlmes rīkot gadsimta tusiņu radiem un draugiem. Labāk to naudu tad gribam ieguldīt ceļojumā. Izdekorēsim pašas ar vedējmāti, ielūgumus arī gatavošu pati, esmu radošais cilvēks. Ēdināšanā sanāks 25-30 par cilvēku, par telpām, izrādās, nav jāmaksā. Zelts gredzeniem ir savs. Alkohols visticamāk lielākoties vīns, jo būs tikai pāris cilvēki, kas lieto kaut ko stiprāku. Tad tur pāris pudeles ruma vai viskija var paņemt.
01.08.2017 14:47 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Kleita, uzvalks, mūzika, fotogrāfs?
Forši, ka nav telpu īre, tur ietaupās labi. Protams, arī savs zelts daudz ko dod..
Man viss it kā normas robežās, varētu pat teikt, ka lēts viesu nams (šeit nopeltā guļbūve :D), bet cipars pārsniedz 6000.. jāsaka gan, ka ir vadītāja (ne no pazīstamā gala un ne ar mega lielo honorāru) un dekoratore (arī ne no dārgā gala). Arī mūziķi savus 600 paņem.. beigās savācas tīri normāli.
01.08.2017 14:57 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
bet cipars pārsniedz 6000..

Man noteikti arī tā būs... Viesu nams + ēdināšana vien būs aptuveni 3500 eiro... Tad nu uz pārējo gribas baigi piedomāt... :D
01.08.2017 15:17 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits