KĀZU BEZTĒMA_ Līgavām, vedējiem u.c.

 
Reitings 2870
Reģ: 20.12.2012
Kā jau es apsolīju Ebei- šī būs kāzu beztēma- līgavām, vedējmātēm un visām precētajām, kuras ir gatavas dalīties pieredzē un padomos :) Arī es pati sāku aptvert, cik daudz informācijas jau esmu uzzinājusi un varbūt kādai tas varētu noderēt.
Dalamies gatavošanās priekā, kāzu kuriozos un padomos! (l)





16.01.2014 16:15 |
 
Reitings 116
Reģ: 29.01.2009
Mums nebūs info lapiņa, visu atsevišķo info pateiksim mutiski, kad atdosim ielūgumus
15.01.2018 20:23 |
 
Reitings 121
Reģ: 29.01.2009
MoodLady, info lapiņas gluži netaisīju, pasniedzu nedaudz citā veidā. Jāiekļauj noteikti svarīgākie laiki (ceremonija, svinības), klāt var pielikt kaut kādus nozīmīgākos punktus, piemēram, šampanietis (pēc ceremonijas), jaunā pāra sagaidīšana, vakariņas, pirmā deja, mūzika, mičošana, kūka utml. Šiem es laikus klāt neliku, jo ir grūti tik precīzi paredzēt, taču esmu salikusi secībā. Par nakšņošanu atsevišķi neminēju, taču ir teikts par brokastīm. Šķiet tikai viena ģimenīte pārprasīja par to, vai būs, kur nakšņot.
Drošības pēc var pielikt vedēju tel. nr. Ja nu kādam lielajā dienā pēkšņi ir kāds jautājums, lai nezvana Tev, bet gan vedējiem.
Vēl par dāvanām - mēs neko neminējām, bet ir redzēti teksti par dāvaniņu aploksnes veidā vai uzzīmēts ar simboliem. Mums bija daži, kas pārprasīja, ko vēlamies saņemt.
.
Lai arī sākumā nebijām plānojuši, tomēr aizgājām uz pāris deju nodarbībām. Ļoti forši (l)
Bez pārspīlējumiem vai teātra, taču, lai apgūtu kaut kādas pamatkustības (neesam baigie dejotāji). Pasniedzēja arī izdomāja pavisam nelielu horeogrāfiju, lai +/- zinām, kurā brīdī ko darīt - bet vienlaicīgi tas ir brīvi un nepiespiesti un nav tā, ka, nokavējot vienu takti, sačakarēsim visu dziesmu :-D
16.01.2018 09:07 |
 
Reitings 116
Reģ: 29.01.2009
Žubīte kur jūs gājāt mācīties dejot? :) mēs kaut kad sen gājām uz deju kursiem, bet nu vienalga jāiet atsvaidzināt zināšanas :D
16.01.2018 09:11 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Paldies par atbildi, Žubīte. :)
Es pavisam īsi uzrakstīju info par nakšņošanu (lai zina, ka nav atsevišķu istabiņu, tāpēc katram pašam jāizvērtē, vai gribēs palikt), pierakstīju to, ka ceremonija notiks ārā, tāpēc jāvēro laikapstākļi (mēs ceremoniju nepārcelsim citur, ja līs lietus. Neļausim laikapstākļiem ietekmēt mūsu dienu :D ), nelielu dienas plānu un to, līdz kuram datumam jāapstiprina ierašanās, un kam var zvanīt, ja nu kas. :) + būs kartes, kā nokļūt līdz ceremonijas vietai un viesu namam. :)
Ļoti laicīgi gatavojam ielūgumus un visu informāciju, lai gan vakar nolēmām, ka pēc mēneša dalīsim. Eh, laiks tik ātri skrien uz priekšu (l)
Šodien došos atkal meklēt kurpes. Ceru kaut ko atrast, jo, ja izdodas atrast smukas, nav mans izmērs. (t) Pasūtīju arī divus pārus ASOS, bet vakar pielaikoju un saprotu, ka vienām papēdis daudz par augstu, bet otras par šauru. (t)
16.01.2018 09:13 |
 
Reitings 116
Reģ: 29.01.2009
MoonLady jūs sarakstīs no zagsa? Vai tur nav obligāts noteikums, ka jānodrošina jumts?
16.01.2018 11:04 |
 
Reitings 930
Reģ: 25.09.2017
Varbūt kāda ir laulājusies Jēkabpils dzimtsrakstu nodaļā. Vai tur ir tā saucamā "šampanieša zāle"?
Un varbūt kāda var izskaidrot, kā īsti ir ar cenām. Daudzu dzimtsrakstu nodaļu mājaslapās cenrāžos ir rakstīts, ka valsts nodeva 14 eiro un tad iet cenas, ka ceremonija ar viesiem tāda cena, tikai liecinieku klātbūtnē tāda cena, izbraucieni- tāda cena. Tajā cenā jau ietilpst tā valsts nodeva vai tas ir atsevišķi? Piemēram, ja rakstīts, ka sarakstīšanās tikai liecinieku klātbūtnē- 15 eiro. Tad galā tā summa būs 29 eiro? Vai tajos 15 eiro arī ietilpst tā valsts nodeva? Jo citās mājaslapās atkal nav rakstīta tā valsts nodeva, kā atsevišķa cena, tādēļ esmu samulsusi :)
16.01.2018 11:10 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
ngonga, mēs sagādāsim nojumi priekš vadītājas un mums, ja tas būs nepieciešams. Jā, kaut kādam jumtam ir jābūt obligāti. :)
Mežone, valsts nodeva ir atsevišķi.
16.01.2018 11:14 |
 
Reitings 324
Reģ: 29.01.2009
Mums nebija tāds atverams standarta ielūgums, bet kaut kas līdzīgs divām pastkartēm. Uz vienas bija bilde un galvenās lietas par dienas norisi - datums, ceremonijas laiks, vieta, viesu nama nosaukums tādā kā infografikā. Uz otras bija kartes fragmenti no ceremonijas vietas +autostāvvietām (bija āra ceremonija) un viesu mana atrašanās vietu, otrā pusē bija dažāda papildus informācija, kur atgādinājām par apavu izvēli āra ceremonijai, par guļvietu pieejamību, ierašanās laiku viesu namā, par pirti otrajā dienā, vedēju info, lūdzām paziņot par savu ierašanos vai neierašanos līdz konkrētam datumam.
16.01.2018 11:21 |
 
Reitings 367
Reģ: 22.10.2015
Žubīte, ja mācījies Rīgā dejot, uzraksti man, kur! Arī dikti aktuāli. :)
Mums nebūs DETAILS kartiņas, mutiski nodosim info, plus vedēju telefoni ielūgumā būs iekšā jautājumiem.
16.01.2018 11:22 |
 
Reitings 367
Reģ: 22.10.2015
Vējšmatos, izklausās forši! Bija dārgi gatavot tādus ielūgumus?
16.01.2018 11:23 |
 
Reitings 605
Reģ: 04.06.2016
MoonLady, pati gatavoji ielūgumus vai ņēmi kādus gatavos paraugus kaut kur? Izklausās ļoti forši! Es vēl nevaru izlemt, vai gatavot pašai, jeb pasūtīt. Kaut gan nav nekādas steigas vēl ar ielūgumiem, jo mums nav ceremonijas vietas vēl:-D
Vakar skatījos youtube ceremonijas no dzimtsarakstu nodaļām un tas viss skanēja tik drausmīgi, ka šermuļi metas. Draugs pēc pirmajām minūtēm pateica, lai slēdzu ārā to murgu un viņš meklēšot mācîtāju (jesss!):-D Neesmu nekad bijusi dzimtsarakstu nodaļā, vai tieśām ceremonijas visur vada tik bezpersoniski, saucot dzimšanas gadus, iesnieguma datumus, laulību apliecības numurus utt. figņas??(t)
16.01.2018 11:53 |
 
Reitings 324
Reģ: 29.01.2009
charmy, nē, dizainu mēs uztaisījām paši, maksājām tikai par drukāšanu. Sanāca uz kādiem ~50 eur par 30 ielūgumu komplektiem (kopā bija laikam 56 viesi).
16.01.2018 11:56 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Clarity, es ielūgumus taisu pati. Ar līgavaini nospriedām, ka gribas pavisam vienkāršus, tāpēc nekā sarežģīta sagatavošanas procesā nav. Atradu nelielu ziedu attēlu, kas pēc krāsām iederas, atradu glītu fontu, saliku kopā un gatavs. :)
Par dzimtsarakstu nodaļas ceremonijām... Man šķiet, ka daudz kas ir atkarīgs no pašas nodaļas un cilvēka, kas tur strādā. Var izrunāt, ko gribas, ko - nē. Viss nav tik šausmīgs, kā varētu šķist. :D Protams, ir jāuzmanās, ja nezini, kā ir konkrētā vietā.
16.01.2018 11:57 |
 
Reitings 220
Reģ: 24.08.2016
Clarity Esmu bijusi 2 ceremonijās dzimtsraksu nodaļā, vienā, ko vadīja cilvēki no dz.r. nodaļas, bet pilī. Rīgā, teikā, bija tiešām briesmīgi, viss tik samāksloti, ātri, kā konveijerā (+vēl baisa sieviete, kas ar pārbolītu seju kkādu dzejoli skaitīja :D). Knapi paspēja ceremonija beigties, kad nākamie jau lien iekšā. :D Otra ceremonija bija Kuldīgā, tur gan man patika, ar visu to, ka sauca visu minēto, bija jauki, skaisti. Nebija tāda sasteigta sajūta, ka dzen jau ārā. :D Pilī arī bija ok, tomēr vislabāk man patika Kuldīgā.
16.01.2018 12:01 |
 
Reitings 605
Reģ: 04.06.2016
MoonLady, karti arī pati taisi? Tas man liekas visgrūtākais etaps, jo es arī gribētu, ko līdzīgu.
Cinnija, nu nemaz neuzmundrināji:-D Olaines novada nodaļas darbiniece tajā video vispār likās, ka runājot aizmigs un tad vēl bonusā tā sintezatora mūzika, kas izklausījās pēc bēru mūzikas. Skatījos un nezināju, smieties vai raudāt:-D Nav jums neviens paziņa, kas varētu zināt, kādi ir Brocēnu novada nodaļas darbinieki?
16.01.2018 12:19 |
 
Reitings 930
Reģ: 25.09.2017
Varbūt kādai ir arī atsauksmes par Jēkabpils dzimtsrakstu nodaļu? Kā tur ar attieksmi un ar ceremonijām? :)
16.01.2018 12:23 |
 
10 gadi
Reitings 1207
Reģ: 29.01.2009
Mežone, varu paprasīt viedokli. Man ir divi precējušies. :)
Mums Lielvārdē bija jauka ceremonija. :)
16.01.2018 12:25 |
 
Reitings 930
Reģ: 25.09.2017
Elza_Elza
Būtu jauki, ja varētu painteresēties, kā tur viss notiek. Vai nav tā, ka ir traki bezpersoniski un vai darbinieces ir atsaucīgas, nevis tantes- fūrijas :D Kā arī, būtu jauki uzzināt, vai ir laiks un vieta, kur pēc ceremonijas var nedaudz pavadīt laiku ar pirmo tostu :) Jo es neesmu nekad bijusi kāzās, tādēļ īsti nezinu, kā tur viss ir iekārtots :)
16.01.2018 12:29 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Karti mēs nesarežģīsim. Vienkārši printscreen no google maps + uzkrāsots pa virsu ceļs. To gan taisīs līgavainis, tāpēc nezinu, kā sanāks. Viņš teica, ka grib, lai viss ir rūpīgi. :D
Mums dzimtsarakstu nodaļas vadītāja jau pirmās sarunas laikā stāstīja, cik ļoti viņai patīk doties izbraukuma ceremonijās, ka viņiem pat ir mūzika (ģitāra, kuru spēlē man zināms cilvēks), ka tekstu arī vēl var noprecizēt neilgi pirms kāzām, lai ir tā, ka patīk. To, vai vadītāja ir fūrija, var saprast jau tikšanās reizē, manuprāt. :D
16.01.2018 13:25 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Mazie prieki - es beidzot atradu normālas kurpes! Miesas krāsas, manā izmērā + ar ērtu papēdi. Pat līgavainis novērtēja atzinīgi. (l) Nevaru jau sagaidīt, kad varēšu atkal doties mērīt kleitu. Esmu jau paspējusi piemirst, kā tajā izskatos. (l)
17.01.2018 09:15 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits