KĀZU BEZTĒMA_ Līgavām, vedējiem u.c.

 
Reitings 2870
Reģ: 20.12.2012
Kā jau es apsolīju Ebei- šī būs kāzu beztēma- līgavām, vedējmātēm un visām precētajām, kuras ir gatavas dalīties pieredzē un padomos :) Arī es pati sāku aptvert, cik daudz informācijas jau esmu uzzinājusi un varbūt kādai tas varētu noderēt.
Dalamies gatavošanās priekā, kāzu kuriozos un padomos! (l)





16.01.2014 16:15 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
Vai vīrs jaunajai sievai dāvina dāvanu un tā ir pieņemts? Un ja tā ir pieņemts un tā visi dara, tad kurā brīdī šo dāvanu pasniedz?

Es no cosmo tikai uzzināju, ka tādas dāvanas arī ir. :-D Ar vīru šo izrunājām, vienojāmies, ka nevajag nekādas papildus dāvanas, un tā tas arī palika. Es gan pēc tam nejauši atradu vienu hipsterīgu blašķīti, kas likās viņam baigi piemērota, pēc ceremonijas to uzdāvināju (no rīta biju jau piepildījusi), iemēģinājām, braucot mašīnā ar vedējiem. Bet, nu, nepasniedzu, kā baigāko dāvanu. :-D
Mums glāzes bija, ļoti līdzīgas šīm:

Vedējmātei tādas lietas labi sanāk, tāpēc baigās galvassāpes tas nesagādāja.
kā ir ar fotosesiju, kad viesi dodas uz viesu namu un jaunais pāris ar vedējiem uz fotosesiju, vai vedēji arī fotogrāfējās ar jauno pāri?

Mūsu savedamajiem bija tā, ka vedēji skaitījās 3 pāri (lai vieglāk visiem), un mēs bijām nozīmēti tieši tam posmam, kad fočējas. :-D Pāris pozētās bildes uztaisījām, bet pietiekami daudz sanāca darbībā - kad viņiem kaut kādus uzdevumiņus devām, mums bija arī mazs pikniks, tur arī sanāca ļoti smukas bildes mums visiem. :-)
Kā meitenes jums ar dāvanām? Būs, nebūs? Uzskatāt, ka vajag vai nē?

Mums bija, bet man pašai ļoti patīk ķimerēties, tāpēc nevarēju nemaz iedomāties, ka varētu netaisīt. Mums bija mazas (bet ne tās pavisam mazās) ievārījuma burciņas ar "spread the love"vai k kādu tādu paštaisītu etiķeti. Bet mēs tās pasniedzām tajā brīdī, kad atvadījāmies no katra un teicām "paldies" par ierašanos. Spriežot pēc komentāriem pēc tam - viesiem patika un noderēja. :-) Bet kā viesim man nav tik svarīgi - ir tā dāvana vai nav, bet vairāk tomēr priecātos par k ko reāli izmantojamu. Sukulents būtu superīgs! :-D(l)
20.07.2017 10:16 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Cik plānojat tērēt/tērējāt šīm dāvanām?

Es plānoju viesu dāvaniņu apvienot ar galda kartēm, tāpēc ceru uz tā ietaupīt... Tā kā viesu skaits ir ap 70, tad arī dāvaniņās negribas iztērēt vairāk par vienu eiro. Man vēl ir laiks kārtīgi visu izplānot. :D
20.07.2017 10:18 |
 
Reitings 125
Reģ: 12.01.2017
Meitenes, kā Jūs izvēlējāties vedējus? Man ir 3 labas draudzenes, visas vienādi tuvas, kuras varētu atbilst vedējmātes kandidatūrai. Skatos, te arī pavīd runas par 3 vedēju pāriem. Ideja šķiet laba, sadalīti pienākumi utt., bet realitātē nebūs baigais haoss? :D
20.07.2017 10:35 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
duplicity, esam bijuši vedēji kāzās, kur bija vairāki vedēju pāri. Ideja nav slikta, jo mēs jau sākumā +/- sadalījām pasākuma daļas, par ko katrs atbild, un uz to arī katrs koncentrējāmies. Bez strīdiem un domstarpībām gan tāpat neiztikām.
20.07.2017 10:49 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
A kā ar tiem 3 vedēju pāriem.. visi arī kā liecinieki, kuri parakstās? vai kā?
Man ir 3 labas draudzenes, visas vienādi tuvas, kuras varētu atbilst vedējmātes kandidatūrai.

viņu otrās pusītes būtu vedējtēvi? un viņi plānojas kā kāzu vadītāji vai kāzu vadītāju ņemsi atsevišķi?
Es laikam sāktu mazliet izjautāt visus vai maz piekristu tādai domai kā būt par vedējiem un vadīt kāzas, jo tas ir diez gan paliels darbs un ne katrs piekrīt kam tādam. Ja visi piekrīt.. tad baigi forši, varbūt tiešām visu sadalīt uz 3.
20.07.2017 10:50 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
A kā ar tiem 3 vedēju pāriem.. visi arī kā liecinieki, kuri parakstās? vai kā?

Liecinieki, kas parakstījās, bija viens pāris.
20.07.2017 10:52 |
 
Reitings 324
Reģ: 29.01.2009
Man arī šķiet foršs variants, ja ir vairāki vedēji/palīgi, īpaši, ja nav paredzēts vakara vadītājs. Mums vairāk sanāks vedēji + draugu pārīši palīgi (vieni palīdz ar organizatorisko pusi atvest/aizvest, citi rūpējas par viesu informēšanu par pieejamajām aktivitātēm pēc ceremonijas un viesu namā, citi palīdz vakara gaitā novadīt aktivitātes utt.). Reāli tajā dienā ir tik daudz lietu, kuras jāsaorganizē, ka mūsu gadījumā nebūtu iespējams to paveikt bez draugu un radu palīdzības (nebūs vakara vadītājs). Visiem iesaistītajiem noteikti pateiksim arī paldies. Protams, nevienam kaut ko darīt neliek ar varu, visi ir paši piedāvājušies palīdzēt :-D tāpēc neatteicām, jo zinām, ka šī palīdzība būs ļoti nepieciešama, lai pašiem un vedējiem kāzu gatavošanās laiks un pati kāzu diena nepārvēršas par stresainu un nogurdinošu darbu maratonu. Arī pati labprāt palīdzēšu savējiem, ja būs tāda nepieciešamība. :-)
20.07.2017 10:55 |
 
Reitings 125
Reģ: 12.01.2017
Esmu savām meitenēm par to ieminējusies - viņām nekas nebija pret. Bet tas vēl tikai idejas līmenī izskanēja. Te gan sākas problēma ar to, ka līgavainis negrib viņu otrās pusītes par vedējiem - tur tad ietu 3 draugi no viņa puses. Kas, savukārt, man liekas dīvaini, jo visām meitenēm ir savi draugi, vienai pat jau vīrs...
Katrā ziņā šis variants šķiet neslikts, jo pienākumu daudz, tāpēc, visu sadalot, organizēšana noteikti izvērstos vieglāka. Bet nu es pagaidām vēl tāpat jūtos totāli apjukusi un arī mazliet uzvilkusies - gribu mazāku pasākumu, kas izmaksātu lētāk, kamēr draugs lielāku, kas attiecīgi būs dārgāks. Lai gan mums ir simts citu vajadzību, kurās kāzām krāto un tām tērēto naudu es ieguldītu daudz labprātāk. (e)
20.07.2017 15:24 |
 
10 gadi
Reitings 8124
Reģ: 29.09.2009
Sveikas atkal! :-)
Varbūt kāda var padalīties ar foršām netradicionālām kāzu atrakcijām jaunajam pārim pirms ierašanās viesnīcā? Esam iesprūduši neradošajā zonā! :-/
20.07.2017 20:56 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Man viesu dāvaniņas bija apvienotas ar galda kartēm. Katram uz šķīvja bija zīdpapīrā iesaiņots laimes cepumiņš un iekšā katram savs citāts, kuru pie galda katrs nolasīja. Pie paciņas zīmīte ar vārdu. Izmaksāja laikam 1.20eur/gb.
Vedēji mums bija mana labākā draudzene un vīra labākais draugs. Abiem or otrās pusîtes, neviens neiebilda.:)
20.07.2017 21:54 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Abiem ir otrās pusītes, neviens neiebilda

Es arī biju vienās kāzās, kur vedējmāte un vedējtēvs bija līgavas draudzene un līgavaiņa draugs. Draudzene bija precēta un viņas vīrs kā tāda nelaimes čupiņa tajās kāzās bija, jo vedēji sēdēja pie viena galda ar jauno pāri, vedējmātes vīrs bija nosēdināts kaut kur tālāk pie pārējiem viesiem. Vedēji vadīja visu pasākumu no A līdz Z (vakara vadītājs nebija). Un vakara nagla bija brīdis, kad attālāki radi/paziņas sāka saukt "vedējiem rūgts", nezinot, ka vedēji nav pāris. Vedēji arī brauca ar jauno pāri mašīnā (vedējtēvs pie stūres), vedējmātes vīrs brauca kopā ar citiem draugiem mašīnā. Arī mazajā izbraucienā brauca tikai jaunais pāris un vedēji. Vārdusakot, vedējmātei nebija laika pat nevienu deju ar savu vīru nodejot. Jā, nu nebija viņš tur pilnīgi viens, jo bija vēl citi kopīgi draugi, bet viņš bija diez gan uzvilkts un īgns. Turklāt diez gan droši, ka jaunais pāris neko nemanīja savā eiforijā un pat neaizdomājās, cik netaktiski ir kaut vai tas, ka nosēdināja vīru un sievu katru citā zāles galā.
Tāpēc tiešām iesaku ļoti rūpīgi apdomāt, pirms ņemt par vedējiem cilvēku, kas ir precējies, par otru vedēju ņemot nevis viņa laulāto, bet citu cilvēku. Ja vēl runa iet tikai par lieciniekiem, kas baznīcā/dzimtsarakstu nodaļā parakstās un ar to arī vedēju pienākums beidzas, tad vēl var saprast. Bet to modeli, kas bija konkrētajās kāzās, es nemūžam neatbalstītu un neizvēlētos, man tiešām bija ļoti ļoti žēl tā vīra.
21.07.2017 08:46 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
freya man arī noteikti tāds variants nešķistu pieņemams.
Nesen precos portālā lasīju ko līdzīgu.. līgaviņa bija baigi sašutusi, ka redz vedēja vai vedējs (īsti neatceros) atsakās sēdēt bez savas otrās pusītes. Ta nu gāja vaļā teksti no sērijas - tā ir mana diena, kādi egoisti, var tak tās pāris stundas padomāt tikai par mums u.t.t.
Ja es par vedējiem izvēlētos ne pāri, tad noteikti pie galda visu sakārtotu tā, lai viņu otrās pusītes ir blakus..
21.07.2017 09:00 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Tāpēc tiešām iesaku ļoti rūpīgi apdomāt, pirms ņemt par vedējiem cilvēku, kas ir precējies, par otru vedēju ņemot nevis viņa laulāto, bet citu cilvēku.

Es noteikti neietu par vedēju kopā ar kādu, kas nav mans vīrs.
21.07.2017 09:11 |
 
Reitings 526
Reģ: 19.08.2010
Esmu bijusi kā vedēja gan kopā ar otru pusīti, gan tādā variantā, ka vedējs ir līgavaiņa labs draugs. Otrajā gadījumā nebiju atdalīta no savas otrās pusītes - pie galda sēdējām blakus un arī kāzu mašīnā braucām kopā (arī vedējs ar savu draudzeni). Ja būtu kaut kā strikti nodalīts no manis, tad gan nejustos forši - bet nu par to jādomā jaunajam pārim, lai arī vedēji un ne tikai viņi (Jāaaa, kāzu dienā tomēr visa pasaule neriņķo tikai ap viņiem, lai arī kā to gribētos :)) justos ērti un neatdalīti no savas otrās puses.
21.07.2017 09:30 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Galvenais, lai jaunais pāris domā racionāli, ieslēdzot veselo saprātu un prot sabalansēt "mūsu diena, darām kā gribam" un "cienām savu viesus". :) Dažreiz ir redzētas arī citas galējības - ka jaunais pāris tik ļoti domājuši par viesiem, ka aizmiruši paši sevi.
Es arī laikam nepiekristu būt par vedējmāti, ja vedējtēvs nebūtu mans vīrs. Ja nu vienīgi vedējtēvs man būtu ļoti tuvi pazīstams un labs draugs - jo tomēr viss plānošanas un gatavošanās posms - ar svešu cilvēku to darīt ir ļoti ļoti grūti.
21.07.2017 10:55 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Mums bija par to padomāts, lai visiem būtu ērti. Vedēji ar otrajām pusītēm sēdēja kopā ar mums un ja bija "rūgts", tad katram pārim atsevišķi. :)
21.07.2017 11:35 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Un mini izbraucienā braucām kopā ar vedējiem un viņu otrajām pusītēm.
Nebija neērtu brīžu, tīri dabiski mums viss izvērtās.
21.07.2017 11:37 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
uniqueღ, nu jā, jūsu gadījumā otrās pusītes bija abiem, līdz ar to drusku vienkāršāk.
Es pati arī esmu jutusies kā piektais ritenis, kad vīru paņēma par krusttēvu - krustmātei nebija otras pusītes. Diez gan stulba sajūta, kad pasaka "Tagad ej prom no kadra, jo bildējas tikai krustvecāki". :-D
21.07.2017 11:42 |
 
Reitings 818
Reģ: 21.02.2015
Es biju vedejmate kāzās, vedējtēvs bija līgavaiņa brālis. Mans vīrs brauca ar mums auto, izbraucienā utt arī. Vakarā blakus nesēdējām, bet viņš bija gandrīz blakus man, nosēdināts tikai pie cita galda :) bija tiesi 0 problēmas! Un vakara visu daļu vadīju es ar vedējtēvu, bet paspējām i izdejoties, i visu pārējo. Tāpēc man jau šķiet, ka nav pasaules gals tā! Galvenais ir runāt un saplānot, uzreiz vienojāmies ar jauno pāri kas ko kā un rezultātā lielisks pasākums un skaistas atmiņas!
21.07.2017 12:00 |
 
Reitings 125
Reģ: 12.01.2017
Njā, šīs lietas noteikti ir jāsaskaņo, lai visi jūtas ērti un laimīgi. :)
Meitenes, vai kāda ir izmantojusi dekoratora un florista Valtera Ozoliņa pakalpojumus? Varbūt zināt, kādas ir viņa aptuvenās cenas? Šobrīd viņa pārstāvētā "Augu Māja" nevar pateikt pat aptuveno ciparu, bet gribu zināt, vai maz ir jēga tikties uz sarunu - ja nosauks summas tūkstošos, tad labāk sevi pat nekārdināt šobrīd. :)
21.07.2017 12:22 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits