KĀZU BEZTĒMA_ Līgavām, vedējiem u.c.

 
Reitings 2870
Reģ: 20.12.2012
Kā jau es apsolīju Ebei- šī būs kāzu beztēma- līgavām, vedējmātēm un visām precētajām, kuras ir gatavas dalīties pieredzē un padomos :) Arī es pati sāku aptvert, cik daudz informācijas jau esmu uzzinājusi un varbūt kādai tas varētu noderēt.
Dalamies gatavošanās priekā, kāzu kuriozos un padomos! (l)





16.01.2014 16:15 |
 
Reitings 1608
Reģ: 26.01.2016
Sveikas!
Esmu dziļās pārdomās par līgavaiņa dāvanu līgavai. Vienreiz draudzenei izteicu komplimentu par zelta ķēdīti un viņa teica, ka vīrs uz kāzām uzdāvināja. Vai vīrs jaunajai sievai dāvina dāvanu un tā ir pieņemts? Un ja tā ir pieņemts un tā visi dara, tad kurā brīdī šo dāvanu pasniedz? :-)
19.07.2017 11:58 |
 
Reitings 1010
Reģ: 07.02.2010
Rosèy mana vedējmāte ir izdomājusi, ka man jātaisa pārsteiguma dāvana līgavainim ( gan jau viņam jātaisa ari man ), tam jābūt kaut kam paštaisītām, tas man visvairāk stresu sagādā,jo pazīstu jau viņu tomēr diezgan labi un zinu ka ir cilvēki , kas tas paštaisītas lietas tā nemaz nenovērtē un viņš noteikti ir no tiem. Būtu labāk kādu Armani rokaspulksteni nopirkusi :-D Brt ja godīgi man vispār liekas dīvaini kāzās vēl ko dāvināt, nav jau nekāda dzimšanas diena vai Ziemassvētki.
Varbūt ir idejas dāmas?
19.07.2017 12:12 |
 
Reitings 324
Reģ: 29.01.2009
Mēs rakstīsim vēstules viens otram, kuras izlasīsim kāzu dienas rītā kaut kad dienas pirmajā pusē pirms būsim satikušies.
19.07.2017 12:16 |
 
Reitings 367
Reģ: 22.10.2015
Mhm, PVN arī klasika, ka neierēķina. Nu tik sviestaini.:-|
Vai, man nav ne jausmas kā dara un kā pareizi ar dāvanām līgavai. Nu kā es to redzu - tā diena jau tiek kopā veidota, kopā naudiņa likta medusmēnesim, ka tas viss jau ir liela dāvana. Bet es, protams, priecātos par dāvanu, jo man vispār dāvanas patīk, bet tas noteikti nebūtu obligāti kāzu dienā. Nu, piemēram, dzimšanas dienā es būtu bēdīga, ja man nav dāvanas no topošā vīra, bet kāzu dienā - nu nē :)
Plus man taču ir jau superīgs saderināšanās gredzens :D
Bet dāvanas vienmēr ir jauki, ja ir vēlme.
19.07.2017 12:17 |
 
Reitings 324
Reģ: 29.01.2009
Pandory, es paskatītos pinterest, tur varbūt kāda ideja iepatīkas.
19.07.2017 12:17 |
 
Reitings 1608
Reģ: 26.01.2016
Mani precināmie vēstules rakstīs kāzu dienā. Tad laikam uz dāvanu varu neiespringt. Man jau šķiet, ka visa tā diena ir viena liela dāvana viens otram, paldies Jums!
19.07.2017 12:19 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Vai vīrs jaunajai sievai dāvina dāvanu un tā ir pieņemts?

Pieņemts nav, bet modē nāk šī apdāvināšanās. Un dāvanu gatavo ne tikai līgavainis, bet arī līgava.
Situācijās kad dāvina tikai līgavainis - tas izskatās vairāk pēc tā, ka līgava pat nebija iedomājusies par šādu dāvanu.. nu, pinterestā vēl šādu variantu nebija ieraudzījusi :-D
Pēc dzirdētā, pasniedz rīta gatavošanās procesā. Pareizāk sakot - gatavojas atsevišķi, bet dāvaniņa gaida savu īpašnieku jau gatavošanas telpā.
19.07.2017 12:20 |
 
Reitings 6797
Reģ: 06.07.2009
Vai vīrs jaunajai sievai dāvina dāvanu un tā ir pieņemts? Un ja tā ir pieņemts un tā visi dara, tad kurā brīdī šo dāvanu pasniedz?

Es nezinu kā ir pieņemts un kā nav, bet paziņu lokā esmu dzirdējusi par tikai ļoti lielām dāvanām jaunajai sievai - auto. Noteikti nav tā, ka visi dāvina auto:-D:-D vienkārši šāda mēroga dāvanas parasti noteikti tiek vairāk afišētas un publiski pasniegtas.
Man arī bija dāvana topošajam vīram, pat divas. Nekas īpaši dārgs, bet abas ar domu - dienu pirms kāzām devāmies uz restorānu, kur vītam pasniedzu aproču pogas ar iegravētime viņa iniciāliem, gan praktiski, gan sentimentāli un paliekoši. Protams, šīs aproču pogas tika izmantotas kāzu dienā. Otra dāvana bija vairāk kā mīlīgs pārsteigumiņš - pasūtīju šortus mana halāta (kuru izmantoju pucējoties savai kāzu dienai) krāsās Zigzag factory. Tagad mums ir bildes, kur ir tādi saskaņoti tērpi gatavojoties. Mu tā forši likās. Šo dāvanu iedevu no rīta, kad viņš devās uz citu vietu gatavoties.
Arī es saņēmu gan mantisku dāvanu, gan pārsteigumu kāzu rītā.
Neko par dāvanām nebiijām sarunājuši ,man vienkārši likās forši, ka atstāšu kaut ko paliekošu no kāzu dienas. Nevaru gan iedomāties dāvanas, ko vēlētos pasniegt vīram publiski, visiem redzot. Protams, ja mācētu dziedāt, varbūt veltītu kādu dziesmu :-D
19.07.2017 12:22 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Mums pašiem dāvanu nebūs, jo neredzu īsti vajadzību. Patīk ideja par vēstuļu rakstīšanu.. paši gan arī neko tādu nedarīsim, jo gan man, gan līgavainim tas sagādās nevajadzīgas galvas sāpes :-D
Iztiksim ar satikšanās brīdi pirms ceremonijas skaisti noformētā vietā ar šampi, fotogrāfi un varbūt paķeršu vēl līdzi saksofonisti, kura spēlēs arī ceremonijā :-)
19.07.2017 12:26 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
jo pazīstu jau viņu tomēr diezgan labi un zinu ka ir cilvēki , kas tas paštaisītas lietas tā nemaz nenovērtē un viņš noteikti ir no tiem.

Vai tad to nevar vedējmātei pateikt? Ka viņš nav no tiem, kas novērtē paštaisītas dāvanas? Ne jau visiem tas šķiet mīļi un forši, pat, ja tās ir kāzas! Es arī nebūtu priecīga, ja mans vīrs kāzu dienā man uzdāvinātu kaut kādu pašgrebtu koka karoti, varu derēt, ka viņam arī būtu liels wtf par manis izšūtu sedziņu vai ko tādu.
Par dāvanām - vispār tas mums ar topošo būs jāizrunā, dāvināsim vai nē. Sliecos domāt, ka nē. Lielākais wtf man visās kāzās šķiet dāvanas vecākiem. :-D Es saprotu, ka tas tā ir pieņemts, bet man tas šķiet šausmīgi dīvaini - apdāvināt vēl arī vecākus, ja viņi nesponsorē kāzas. Ja kādas izmaksā vecāki, tad gan.
19.07.2017 12:26 |
 
Reitings 526
Reģ: 19.08.2010
MoonLady - Paldies! (l) Plānojam periodā maijs - septembris, konrētu datumu vēl neesam izvēlējušies, tas lielā mērā izrietēs no viesu nama pieejamības.
charmy 40 vietām uzrakstīt - tā ir nopietna izpēte un darbs! :) Es sazinājos ar kādām septiņām vietām pagaidām un biju apskatīt vienu, kas nu absolūti neuzrunāja. Meklēju kaut ko mazliet nestandartīgu, uz 50 viesiem, ar guļvietām, 100 km rādiusā ap Rīgu. Optimālais budžets tāds, lai 3000 ietilptu īre + guļvietas + ēdināšana.
19.07.2017 12:28 |
 
Reitings 5119
Reģ: 29.01.2009
Daenerys1
Vecākus jau apdāvina ne tāpēc, ka viņi sponsorē kāzas, bet tāpēc, ka viņu dēļ vispār esi pasaulē, kā arī ir ieguldījuši daudz laika un pūles Tavā dzīvē. Protams, ja vecāki to nav darījuši un bijuši slikti, tad citādāk.
19.07.2017 12:30 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Mēs rakstīsim vēstules viens otram, kuras izlasīsim kāzu dienas rītā kaut kad dienas pirmajā pusē pirms būsim satikušies.

Uuu... Šis šķiet forši. Tikai noteikti tad būs jālasa, pirms vēl sākšu gatavoties, nevis, kad jau būšu gatava. :D (asaras ies pa gaisu)
19.07.2017 12:30 |
 
Reitings 5119
Reģ: 29.01.2009
Man bija doma par apdāvināšanos, bet tā kā nevēlējos liekus uzdevumus pirms kāzām, kas man varētu radīt stresu un sākotnējā ideja, ko biju iedomājusies, nesanāca, tad nu atmetu to domu.
...
Es uzrakstīju arī nu ļooti daudz vietām. Arī varētu būt ap 40 :D
19.07.2017 12:32 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Vecākus jau apdāvina ne tāpēc, ka viņi sponsorē kāzas, bet tāpēc, ka viņu dēļ vispār esi pasaulē, kā arī ir ieguldījuši daudz laika un pūles Tavā dzīvē. Protams, ja vecāki to nav darījuši un bijuši slikti, tad citādāk.

Nu es tak to saprotu, bet personīgi man tas tik un tā šķiet liels wtf un kaut kāds neveikls sentiments visās kāzās, kurās esmu bijusi. Bet nu, es esmu klasisko kāzu Grinčs, man būs netradicionālas kāzas.
19.07.2017 12:33 |
 
Reitings 5119
Reģ: 29.01.2009
nu sentiments tas ir, jā, bet jēga kaut kā man ir pilnībā saprotama un man tas šķiet tikai loģiski, ka pasaka par to paldies. arī simboliski kāzās pa īstam tā kā atdalies no vecākiem un veido jauno ģimeni, jaunu dzimtu...
19.07.2017 12:37 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Nu, tas viss jebkurā gadījumā ir atkarīgs no attiecībām ar vecākiem. Ne jau tas, ka naudas būtu žēl...
Par līgavaiņa dāvanu līgavai sasmējos, kad topošais stāstīja, ka viens viņam pazīstams vīrietis savai līgavai kāzu dienā uzdāvināja virtuves nažu komplektu. :-D
19.07.2017 12:39 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Mums kāzu dienā tētiem tiks pasniegtas ziedu piespraudes pie uzvalka, bet mammā vēl neesam izlēmuši - vai nu ziedu pušķi vai ziedu aproces. Ceremonijas laikā dzimtsarakstu vadītāja teiks mazu runu un pateicības vārdus vecākiem, tad arī sabučosim un apsveiksim. Pēc kāzām vēl uztaisīsim foršus kāzu albumus abām ģimenēm.
Vairāk nekādu dāvanu nebūs. Arī viesiem nē, jo man faktiski neviens no internetā atrastajiem variantiem/piemēriem neiekrita acīs..
Lieciniekiem no rīta pasniegsim tauriņu un ziedu aproci un pēc kāzām aizvedīsim uz SPA.
19.07.2017 12:39 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Īpašās kāzu šampja glāzes jums būs? ar gravējumu, dekoru vai taml?
19.07.2017 13:01 |
 
Reitings 367
Reģ: 22.10.2015
Della, tas nav baigi netradicionāli, bet paskaties BEBRU NAMS. Būtu bijis man budžets lielāks, ņemtu 100%. Maksa 2300€, bet tur iekšā ir daudz.
Briedisi arī skaista vieta. Tās bija manas favorītes.
19.07.2017 13:04 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!