KĀZU BEZTĒMA_ Līgavām, vedējiem u.c.

 
Reitings 2870
Reģ: 20.12.2012
Kā jau es apsolīju Ebei- šī būs kāzu beztēma- līgavām, vedējmātēm un visām precētajām, kuras ir gatavas dalīties pieredzē un padomos :) Arī es pati sāku aptvert, cik daudz informācijas jau esmu uzzinājusi un varbūt kādai tas varētu noderēt.
Dalamies gatavošanās priekā, kāzu kuriozos un padomos! (l)





16.01.2014 16:15 |
 
Reitings 553
Reģ: 23.03.2016
man kāzas jūnija sākumā un prognozes mainās jau pa stundām - tad silts, tad auksts, tad saule, tad lietus - vispār nevar paļauties pagaidām. ja būs auksts, vienkārši iemetīšu ādas jaciņu mašīnā - manai kleitai piestāvēs. nepatīk nekādi bolero un apmetņi..
par dziesmu pirmajai dejai - uzskatu,ka dejot var pie jebkādas mūzikas, jābūt atbilstošai horeogrāfijai un viss. var jau nebūt arī valsis, protams, ja dziesma nav galīgs bumsī bumsī un citi brīnumi. nav jau jāsitas cauri valša ritmam, to var stilizēti pavilkt ātrāku vai lēnāku. :)
15.05.2017 15:07 |
 
Reitings 4041
Reģ: 20.07.2014
Mums viss smuki rit uz priekšu. Apģērbti esam, gredzeni pasūtīti, visi nepieciešamie cilvēki nolīgti un izmēģinājumi sarunāti. Vēl palikuši ēdinātāji, jāprecizē un nedaudz jāizmaina pasūtījums. Ļoti priecājos, ka kurpes dabūju tādas kā gribēju - vecrozā. Tagad top arī tauriņš un kleitas lenta pieskaņotā tonī.
Vedējmāte visu dienas norisi jau burtiski saplānojusi un atradusi mūsu vēlmēm zelta vidusceļu, par cik mums ar līgavaini bija dažādas vēlmes sakarā ar braucienu no baznīcas līdz viesu namam. Klausos ko viņa stāsta (un daudz ko noklusē) un priecājos, nevaru sagaidīt to dienu! (l)
Dažās lietās jau ir sanācis ietaupīt un tas arī priecē.
Vēl sanāks ietaupīt uz dekoratori jo to beigās nemaz nevajadzeēs. Daļu no dekoriem mēs jau esam pagatavojušas pašas un vēl kaut ko veidosim, visu ar ziediem nepieciešamo dekorēs floriste un izlikt mūsu dekorus un sakārtot telpu varēs viesu nama darbinieces, tas pat ir iekļauts cenā.
Pat nedaudz bail paliek, kā viss iet uz priekšu un pagaidām tikai ar vienu aizķeršanos no vizāžistes puses, bet to es jau paspēju nomainīt (pēdējā brīdi, kad es viņai pārjautāju un precizēju par izmēģinājumu uz nākamo dienu, viņai esot mainijušies plāni, tā nu viņu man vairs nevajag).
---
Kā veicas pārējām? Kādi vēl nepadarīti darbiņi palikuši?:-)
17.05.2017 11:22 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Man kāzas bija pagājušā gada 12.augustā. Vasara vispār bija nekāda, tā nedēļa bija ļoti vējaina un diezgan vēsa, bet mana kāzu diena bija samērā ok, pat +18, man bija ļoti silti, pat karsti, nevienā brīdī nelikās auksti. Pat mičošanas laikā, kad viesi bija saģērbušies jakās, jo visiem sala, es biju savā kleitā ar plikiem pleciem un man nebija auksti, ja arī saltu, es neko nevilktu. Man liekas, ka emocijas dod savu un ja laiks ir sākot no +15, tad jau ir labi. Vismaz es nepieļāvu domu, ka nebūs samērā labs laiks un jaku pat nemeklēju. :)
17.05.2017 11:29 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Mums kāzas ir jūnija beigās. Neko pa virsu nevilkšu un cerēšu uz labu laiku :D
Par izklaidēm runājot, mums pēc ceremonijas ir sarunāta programma vienā atpūtas vietā. Pēc tam viesi dodas uz viesu namu un par izklaidēm rūpējas vedēji.
Pirmās dejas dziesma laikam ir atrasta. Tā būs latviešu dziesma, bet ne no vecajām.
Mums +\- viss jau ir, ik pa laikam kaut ko piemetam klāt un normāli kāpjam pāri budžetam :-D Atliek tikai dekorācijas viesu namam, kuras veidošu pati (izņemot ziedus), kūkas degustācija, jauna plīvura iegāde (jo šis man neiet pie sirds), kurpju iegāde un vēl kādi sīkumiņi.
17.05.2017 11:30 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Man konditore gandrīz visu izbojāja. Biju ar viņu sarunājusi, ka viņa man ceps kūku kāzām, bet es vēl aprīļa vidū uzrakstīšu viņai un tad 100% rezervēsim datumu. Es viņi izrakstu 2.! aprīlī un viņa man pasaka "sorry, necepšu, man jau viss aizņemts". Bļin, nu :-| Bet nu labi, ka tik ātri uzzināju, paspēju atrast citu konditori. Viņas darbi man pat labāk patīk(l)
17.05.2017 11:34 |
 
Reitings 362
Reģ: 06.03.2016
Kādā apmēram summā jums kāzas sanāks, ja drīkst zināt? Jo arī gribam plānot kāzas nākotnē, un nezinām, ar kādu summu jārēķinās..
Unique- cik jums izmaksās kāzas? Nu tā apmēram?:-)
17.05.2017 11:47 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Mums nebūs dārgas kāzas, jo būs tikai 23 cilvēki. Sanāk ap 4+ tūkstoši.
Es par budžetu smejos, jo tik tikko, kad norunājām precēties, mēs gribējām rīkot tiešām mazas un vienkāršas kāzas, a tagad visādas idejas tik raisās prātā :-D
17.05.2017 12:11 |
 
Reitings 324
Reģ: 29.01.2009
Mums uz 60 cilvēkiem līdz 8 tūkstošiem apmēram sanāks. Baigi daudz, ja ņem vērā, ka viesu nams mums nav no Latvijas top pieprasītajiem un dārgajiem, nav vakara vadītāja un video.
17.05.2017 12:36 |
 
Reitings 553
Reģ: 23.03.2016
oi...
kā jūs tiekat cauri ar tādu budžetu.. mēs arī itkā neņemam visu no paša dārgākā gala, meklējam alternatīvas, laikus sakām visu atlikt, bet tāpat..
mums šobrīd izskatās, ka uz 45 cilvēkiem, svinības bez nakšņošanas izmaksās 9500eur.
kgan, līdzīgi jau ir kā uniqueღ, ja pareizina viņas summu,kas ir uz pusi mazākam cilvēku skaitam.
17.05.2017 12:42 |
 
Reitings 324
Reģ: 29.01.2009
Par aktivitātēm viesiem - mēs plānojam ar fotogrāfu sarunāt, ka lielāko daļu fotosesijas taisam pirms ceremonijas, lai viesiem starp ceremoniju un vakariņām nav pārāk ilgs laiks jānīkst. Mums ceremonija 15:00, laiks ceļā līdz viesu namam sanāk ap 1 stundu. Plānojam sagatavot dažādas āra spēles viesu nama teritorijā, lai viesi paši var izlemt, vai vēlas kaut ko darīt, vai vienkārši atpūsties. Plānojam sagatavot kāzu avīzi ar mīklām un uzdevumiem, kurus var pildīt, ja kāds vēlas. Tādus uzdevumus pa komandām, kas viesiem jāsagatavo, kamēr mēs braucam, mums nav paredzēti. Varbūt kādu darbnīcu, kur katrs var sev izveidot kādu piemiņas lietiņu vai kko no kāzām. Iespējams, iedosim katram kartīti ar ceremonijas vietai tuvumā esošajām apskates vietām.
17.05.2017 12:43 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Nu, ja mums nebūtu paveicies ar pāris piedāvājumiem (kleitas cena, viesu nama īre) un labiem kontaktiem (mašīnas īre, floriste) + būtu lielāks viesu skaits, tad, protams, tās summas būtu daudz augstākas.
Tā jau smejās, ka tikai jāpiemin vārds "kāzas" un izmaksas uz pusi palielinās.
17.05.2017 13:01 |
 
Reitings 2520
Reģ: 30.01.2017
šausmīgi un briesmīgi izskatās, kad pie skaistās līgavas kleitas ir žakete, bolero vai balts kažoks vasarā.
Ja būtu bail, ka vasaras kāzās sals, aizietu ar savu izvēlēto audumu pie šuvējas un pasūtītu ko šādu, ja kleitas fasons to ļauj.
17.05.2017 13:07 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Man patīk, ja zem kleitas velk baltu mežģīņu bodiju.
17.05.2017 13:15 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Meklējiet caur draugiem un paziņām visu iespējamo, tā es ietaupīju vismaz 3000 - viesu nams, alkohols, ziedi, drīzāk man vieglāk nosaukt, kur nebija kaut kas caur draugiem - fotogrāfs un ēdiens, tur man nebija pazīšanās. Beigās uz saviem aptuveni 40 viesiem bija mazliet virs 5000, jo man ir fantastiski draugi, savādāk tie būtu 8000-9000 un man nebija nekas tāds wow, jo lielākoties es visu pati darīju, taisīju, dekorēju.
17.05.2017 13:20 |
 
Reitings 4041
Reģ: 20.07.2014
Mums uz 45 viesiem pagaidām izskatās, ka būs 7 tūkstoši. No sākuma vēl neko nerezervējot un neskatoties cerējām uz 5 tūkstošiem. Mums arī šis tas ir caur kontaktiem, ar atlaidēm (kāzu auto, alkohols no bāzēm caur uzņēmumu, fotogrāfe, dāvanas viesiem, sveces arī pa pašizmaksu, kuras būs daudz). Bet mēs ņemam visu ko vēlamies, pārāk neiespringstam, bet uz cenām protams skatamies.
17.05.2017 13:37 |
 
Reitings 4041
Reģ: 20.07.2014
Mums vedējmāte ir izveidojusi tiešām superīgu kāzu avīzi, kas būs arī kā papildus dāvana viesiem. Mēs smējāmies skaļā balsī, kad lasījām. Tur ir gan mūsu iepazīšanās stāsts, smieklīgi tosti vakaram, sludinājumi, kuros ir pieminēti viesi, kuponi, kurus drīkst izmantot kopā ar mums utt.
Ceļā no baznīcas uz viesu namu būs japavada stunda un tā kā es viesus līdz braukāt mums negribēju, bet līgavainis gribēja, tad nu vedējmāte izdomāja mums ar viesiem divas kopīgas pieturvietas, kur arī viesiem būs visādi uzdevumi, kamēr gaidīs mūs un mums būs savi uzdevumi.
Vispār pērkot kleitu, es biju patīkami pārsteigta, ka tieši tas ko es gribēju, man izskatījās vislabāk un atradu tieši tādu kleitu kā gribēju. Man ir vienalga ja būs aukstāks (cik nu augustā var būt auksts), nekādu jaku es nevilkšu.
Kūku mums ceps paziņa (trīsstāvīgu), tāpēc tā arī būs par pašizmaksu. Gredzeniem budžets mums bija 600 eiro, bet atradām par 440 ar visu gravēšanu. (baltais + sarkanais zelts).
17.05.2017 13:48 |
 
Reitings 211
Reģ: 02.11.2015
Wallee - es gribu uz Tavām kāzām (l) , manuprāt, Tev ir tik skaisti izplānots viss. Nu tā - ar odziņu!
18.05.2017 09:01 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
Varbūt kāda var ieteikt kādu dziesmu vai vismaz kur meklēt?

Mums arī ar dziesmu grūti gāja, jo pārsvarā visām ir vai nu neatbilstoši vārdi vai nepiemērota mūzika. Klausījos youtube visādus sarakstus, un pēkšņi sāka skanēt tā mūsu dziesma, bija gan vārdi labi, gan mūzika, bet pirmo reizi to dziesmu vispār dzirdēju, tagad arī tā uzreiz nevarētu nosaukt izpildītāju un nosaukumu, nekādi nevaru atcerēties, lai gan pagājuši jau divi gadi. :-D Bet, nu, jā, youtube saraksti, sportify, pinterestā arī visādi saraksti ir.
18.05.2017 09:25 |
 
Reitings 324
Reģ: 29.01.2009
Es vispār negribētu pirmo deju. Abi esam tizli dejotāji. :D ir kādai pieredze ar šo? Ko darīt? Vienkārši mīņāties negribu, uz deju kursiem esam gājuši, bet nu nekas spīdošs. Jo man liekas stulbi dejot deju, kamēr visi viesi skatās, ja tās kustības dažas ir ok, bet citur kaut kas bišku neveikli sanāk.
18.05.2017 09:55 |
 
Reitings 4041
Reģ: 20.07.2014
Enikő, paldies! :) Mēs cenšamies izdomāt ko savu, savienot ar lietām kas mums patīk un tā lai viesiem būtu ko atcerēties, ne tikai mums. Vedējmāte ir lielisks palīgs, daudz ideju pasviež un kas mani nesen tik ļoti iepriecināja - viņa uz mazajiem maisauduma karodziņiem ir uzšuvusi mūsu uzvārda burtus un apkārt vēl mežģīni (tā mums ir daudz kur), kas mums būs viesu namā aiz muguras un pēc tam kaut kur mājās varēsim iekārt, tik skaisti!
Tagad nedaudz nomoka mičošana. Aptuvens ieskats man jau ir ko gribu, tikai vēl nezinu ko iemainīt pret aubi un priekšautu, tos īsti negribu. Esmu pasūtijusi floristei vainadziņu, bet sāku pārdomāt, kā tas izskatīsies, ja noņems plīvuru, bet uzliks vainadziņu (tā īsti nepiederās).
Uz deju nodarbībām arī dažām esam bijuši un ir vēl ko mācīties (neesam baigie dejotāji), bet pirmo deju gribam ļoti un nodejot skaisti. Plānojam pašu deju tikai iesākt, kādas 2 minūtes nodejot paši un tad aicināt vecākus un vedējus pievienoties. Zinu, ka vecāki būtu sajūsmā par to un mums nebūtu visu deju jāmīcās uztraukumā. :D
18.05.2017 10:33 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits